Weer ringsteekfestijn in Limmen Historisch Egmond op kunstmarkt Tevredenheid bij Hortus Bulborum na sluiting Bijzondere vakantie voor Thijs en Jorien regio 24 Programma 7 juni t/m 13 juni 2007 "Pirates of the Caribbean III" "Mr. Bean's Holiday" "La Vie en Rose" "The Queen" "Spiderman III" "Beestenboel" (NL) www.corsobioscoop.nl Langdurige warmte en droogte speelde parten Later in het seizoen kwam een filmploeg uit Amerika ADVERTENTIE donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag 18.30 uur zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur donderdag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 LIMMEN - Op zondag 3 juni klonk het hoefgetrappel van circa dertig paarden en pony's op de Dusseldorperweg in Limmen. Volgens traditie vond de jaarlijkse ringsteekwedstrijd plaats voor aangespannen paarden en voor deelnemers 'onder de man'. Onder ideale omstandigheden probeerden de soms fraai ver kleedde ruiters de ringen aan hun stok te rijgen, wat niet altijd meeviel. Uiteindelijk waren de volgende combinaties het meest succesvol: 'Onder de man': 1. Evelien Jansen uit Heemskerk met Navaho, 2. Linette Marsche uit Beverwijk, 3. Rachel Schelvis uit Uitgeest met Nora. Lianda Bult uit Limmen ging naar huis met een prijs voor de meest crea tieve uitdossing en het best gaan de paard was de fries Romeo van Eline Blazer uit Uitgeest. Aangespannen kwamen de vol gende combinaties als winnaars uit de bus: 1Bert Hooft/ Kevin Clone uit Bakkum, 2. Marja Disseldorp/ Frouwina de Ruijter uit Bakkum. 3. H. Jak/ Miriam Kuijs uit Akersloot. Tevens werden er prijzen uitgereikt aan Helen van Liere/ Dieuwertje Solstra uit Uitgeest voor het meest creatieve geheel, aan Piet Blijleven/ Bo Artmanni voor het best gaande paard en aan Cor Kuijs/ Agnes die als mooiste combinatie het par cours betreedden. EGMOND - Het Historisch Centrum tegenover de Slotruïne is het voorlopige verblijf van de Stichting Historisch Egmond. U kunt er terecht met uw oude foto's, verhalen en eventuele vragen over de rijke Egmondse historie. Op de kraam vindt u historische uitga ven zoals Geestgronden: de welbe kende boekjes met Egmondse foto's en verhalen. Info: www.historischegmond.nl. De Kunstmarkt is op zaterdag 9 juni van 14.00 tot 21.00, het Hoever Dorpsfeest op zondag 10 juni van 10.00 tot 17.00; beiden in het cen trum van Egmond aan den Hoef. heeft van zo'n 1.500.000 kijkers, voor de tweede keer in vier jaar naar de Hortus. Verder bracht de Bayerische Rundfunk een bezoek voor een te maken reportage. Tot de hoogtepunten van het sei zoen kunnen onder meer gerekend worden de feestelijke en goed bezochte seizoensopening. Die was er dit jaar mede in verband met de overdracht van het onderhoud van de tuin aan Proeftuin Zwaagdijk. Verder waren er nog nooit zo vroeg zo veel narcissen, hyacinten, Fritillaria en tulpen tegelijkertijd in bloei. Doch bovenal de wederom niet-aflatende aandacht van de internationale media, die jaar na jaar weerkeren om er reportages voor te bereiden voor het komende seizoen of onderzoek doen in het kader van een cultuurhistorisch of kunstproject. Zo kwam een film ploeg van een tuinprogramma van een Moskouse tv-zender, die in de Russische hoofdstad een bereik ,,Een veeleisend team waarbij perfectie de boventoon voerde", aldus secretaris Joop Zonneveld. Later in het seizoen kwam een film ploeg van de Amerikaanse Kikim Films onder leiding van Cianni Stewart die opnames maakte voor de film 'Botany of Desire' van Michael Pollan. Bijna tegelijkertijd dook de Amerikaanse schrijver Justin Spring op die voorbereidin gen verrichtte voor een tentoonstel ling volgend jaar en een boek met het thema 'The Tulip in Art'. Voorts bezochten bijna traditiegetrouw een aantal Scandinavische tijdschrift journalisten en de grootste Zweedse tulpenkweker en -broeier Zweden, Hakan Alverback en zijn vrouw My, de tuin. Lees verder op pagina 23 Ondanks de vrogere sluiting, is de Hortus Bulborum tevreden over het afgelopen seizoen. Eigen foto LIMMEN - Negen dagen eerder sloot de Hortus Bulborum in Limmen dit jaar de poorten. Door de langdurige droogte en de hoge temperaturen van dit voorjaar was er voor de stich ting geen andere weg. Toch was het geen slecht jaar. Hoewel het aantal bezoekers, niet geheel onlogisch, wat achterbleef, was het beslist niet minder dan vorige jaren. Voor de jongste deelnemers - Martijn Tellekamp - en minishetlander Nero - hingen de ringen te hoog. Specviaal voor hem hoeld een medewerkster de ringens vast. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21