Grote rommelmarkt in Egmond Biesterbos verwelkomt nieuwe huurder HEMA Luilakochtend Conquista Hortus Bulborum tevreden Henk van der Werf neemt afscheid Volop muziek op Hoeverdorpsfeest REGIO A Cheque 23 INGEZONDEN MEDEDELING Opbrengst collecte Astma Fonds Open tuin in heemtuin De Wielenmaker Als speciale service worden de gekochte spullen thuisbezorgd In de kern van Egmond aan de Hoef is er de hele dag rommelmarkt UITKIJKPOST 6 J U N I 2007 LIMMEN - In mei van dit jaar gingen enthousiaste collectanten voor het Astma Fonds in Limmen op pad. De opbrengst van de col lecte in Limmen bedroeg 1.461,24. EGMOND - Zaterdag 9 juni is weer de open dag in heemtuin De Wielenmaker. U kunt genie ten van het in volle bloei staan de bloemrijke grasland met orchissen, margrieten, wond- klaver, veldsalie, ratelaar en prachtige grassen zoals bever- tjes. Er zijn rondleidingen door natuurgidsen die u uitleggen hoe u ook thuis een natuurlijke tuin kunt aanleggen en onder houden. Zij vertellen u ook over de duinbeek, het hakbos, de poel en andere wetenswaardig heden. In de educatieve ruimte wordt u ontvangen met een kopje koffie of thee en liggen boeken ter inzage. Zaterdag 9 juni van 10.00 tot 16.00 uur, Sint Adelbertusweg 38 in Egmond-Binnen. Entree is 2,50. REGIO - Op 31 mei hebben Biesterbos Planontwikkeling en Hema overeen stemming bereikt over de vestiging van het nieuwe hoofdkantoor van waren huisketen Hema op de voormalige NDSM-scheepswerf in Amsterdam-Noord. Het kantoor omvat circa 16.500 m2 verhuurbaar vloeroppervlakte. Hema heeft een 15-jarig huurcontract getekend. Met de ontwikkeling van de voorma lige NDSM-scheepswerf tot een creatieve en onderscheidende hotspot is een aantrekkelijk vestigingsklimaat voor vooruitstrevende bedrijven zoals Hema gecreëerd. Het nieuw te ontwikkelen gebied, dat als werktitel Amsterdam Waterfront heeft, zal worden getransformeerd naar een dynamisch gebied waar in de toekomst gewoond, gewerkt en gerecreëerd wordt. In de havenkom zal een aansprekende jachthaven met ondersteunende thematische retail, een woon- en werkprogramma en een parkeergarage ontwikkeld worden. Ontwikkelaar Biesterbos Planontwikkeling is, in samenwerking met Het Fort o.g., reeds jaren actief op de werf. ,,Door de keuze van HEMA om zich als toonaangevend Nederlands bedrijf te vestigen in Amsterdam Waterfront, is het bewijs geleverd dat er behoefte bestaat aan onderscheidende gebieden, waar creativiteit hand in hand gaat met goede bereikbaarheid en een inspirerende en sociaal veilige werkomgeving voor het personeel. Huisvesting wordt steeds meer als een strategisch item gezien waar een organisatie niet alleen vanuit bedrijfseconomisch oogpunt, maar ook vanuit marketingtechnisch oogpunt kan profiteren. Wij zyn dan ook zeer verheugd Hema als aansprekende huur der te verwelkomen," aldus directeur Ted Biesterbos. Hema heeft een zorgvuldig doorlopen selectieproces achter de rug. Directeur Ronald van Zetten geeft aan: „Met de keuze voor Amsterdam Waterfront onderschrijven we onze ambitie tot verdere expansie van een oer- hollands bedryf met een heldere identiteit en aansprekend aanbod. We denken hiermee een positief signaal af te geven over onze ambities, en onze werkne mers, bezoekers en klanten een uitstekende nieuwe locatie te bieden." EGMOND - De muziekvereni ging Eensgezindheid houdt op zaterdag 9 juni, voor de 37ste achtereenvolgende keer, haar jaarlijkse grote rommelmarkt. Deze markt vindt plaats op het Kerkplein te Egmond Binnen alwaar zo'n 2500 m2 vol gezet wordt met spullen van uiteenlo pende aard. De leden van de muziekvereni ging en tal van vrijwilligers zullen de koopwaar vanaf 09.00 uuT aan de man/ vrouw proberen te brengen met maar een doel voor ogen: een zo hoog mogelijke opbrengst voor de muziekvereniging. Het Kerkplein in Egmond Binnen heeft onlangs een metamorfose onder gaan en daardoor komt de markt er anders uit te zien als in de voor gaande edities. De spullen die op het plein wor den uitgestald zijn door de eigen leden opgehaald bij mensen die deze spontaan beschikbaar stelden. Op deze rommelmarkt wordt zo'n slordige 45000 kilo aan overtollige spullen te koop aangeboden waar van de diversiteit zyn weerga niet kent. Er zijn zoveel spullen dat het haast ondoenlyk is om dat allemaal op te sommen en alles ligt op soort gesorteerd op de daarvoor bestem de kramen. daar soep en diverse broodjes te koop aangeboden. De viskraam van Annie is weer present en daar is gerookte of gekaakte vis te beko men. Daarnaast is er op de mobiele muziektent (eigendom van de vere niging) een bar ingericht waar ver frissingen en koffie worden geser veerd. Voor de jongste bezoekers is er 'een altyd prijsgarantie' by deelna me aan het 'kleine rad' het 'touwtje trekken' en de grabbelton. De opbrengst van de markt komt in zijn geheel ten goede aan de muziekvereniging Eensgezindheid, die van de opbrengst dit jaar uni formen en instrumenten hoopt te kunnen aanschaffen. Ook worden de kosten van de eigen muziekop leiding voor een deel uit het resul taat van de rommelmarkt bekostigd. De jaarlijkse rommel markt is om die reden een brood nodige bron van inkomsten voor deze muziekvereniging. Met knallende beats werd door het dorp gereden. Eigen foto LIMMEN - In de nacht van vrij dag op zaterdag voor Pinksteren werd er zoals vanouds luilak gevierd. Jongerencentrum Conquista hield daarom een lui lakochtend. De bezoekers die varieerden in de leeftyd van 8 tot en met 16 jaar waren welkom vanaf 05.30 uur. Er stond een auto klaar met een aan hanger waar twee ontzettend grote boxen op stonden. Hiermee is de groep met knallende beats uit de speakers door Limmen gaan rijden. Op het hoogtepunt had de leiding 27 kids achter de wagen. Veel buurtbewoners reageerden positief en kwamen zelfs naar buiten om foto's te maken. Na ongeveer 1,5 uur kwamen de kinderen weer terug by Conquista waar voor iedereen een lekker ontbijtje klaar stond. Als afsluiting van deze luilakochtend vond er ook nog een 'jump contest' plaats. Uiteindelijk werd Arjan una niem door de jury uitgeroepen tot enige echte 'jump master'. Zo kwam er om 09.00 uur een einde aan een zeer succesvolle luilakochtend. Als speciale service worden de gekochte (grote) spullen tegen een geringe vergoeding thuisbezorgd in de regio Haarlem tot aan Den Helder! Op deze markt wórdt ook aandacht besteedt aan het vermaak en datgene dat belangryk is voor eenieder: de inwendige mens. Tijdens de markt staat een team van pannenkoekenbaksters klaar om ieder - die daar trek in heeft - te voorzien van een overheerlijke vers gebakken pannenkoek. Ook worden REGIO - Henk van der Werf, beleggingsadviseur bij Rabobank Noord- Kennemerland, zet op 11 juni na 37 jaar een punt achter zyn loopbaan. Van zijn klanten en collega's neemt hy persoonlyk afscheid. Zijn keuze om geen afscheidsreceptie te houden en het geld dat hiervoor bestemd is te schen ken aan het goede doel, typeert Van der Werf ten voeten uit. In zijn lange loopbaan bij de Rabobank heeft Van der Werf veel gezien en meegemaakt. Begonnen op 1 april 1970 als Hoofd Administratie by Rabobank Heiloo ging hij in 1976 een commerciële functie vervullen en werd hij relatiebe heerder. Sinds 1999 is Van der Werf werkzaam als beleggingsadviseur. Over de keuze voor het Lilianefonds zegt Van der Werf: „Het Lilianefonds zet zich in voor gehandicapte kinderen in de Derde Wereld. Bovendien werkt dit fonds met kleinschalige projecten en is het erg concreet en dichtby." Vervolg van voorpagina regio De Alverbacks zullen vanaf sep tember aanzienlijke publiciteit maken voor de Hortus in hun onlangs geo pende Tulpanens Hus. Dit 'huis' houdt het tussen een luxe cadeauwin kel, een kleine overdekte showtuin en een goed gesorteerde bloemen winkel annex galerie waar de tulp centraal staat. Gehuisvest in een aan tal oude kassen aan de rand van een 18de landgoed in de voorstad Bromma, even ten westen van Stockholm. Hier zullen zij ook het Zweedse publiek kennis laten maken met de historische boljuweeltjes uit Limmen, die daar overigens ook te koop zullen zijn. Inmiddels is bekend dat het Zweedse Bloemenbureau dit initiatief gaat ondersteunen. Ook in ander opzicht valt er beslist niet te klagen. De inkomsten uit entreegelden namen mede floor een meer marktconforme prijsstelling met 24 percent toe. Verder steeg het aantal donateurs met ruim 3 procent tot 243, en het aantal adoptieouders nog veel meer. Adoptieouders' zijn mensen die voor minimaal drie jaar een specifieke tulp, narcis of andere bolgewas uit de collectie adopteren. Elke geadopteerde soort krygt een rood bordje met de naam van de per soon of het bedryf dat de soort adop teerde. Sommigen adopteren een tulp omdat hun grootvader deze kweekte, of vader of oom de soort op de markt bracht. Een ander omdat hy of zij iets heeft met een kunste naar, acteur of sporter naar wie een tulp is vernoemd. Ook niet donateurs kunnen overigens een bolgewas adopteren. Het aantal geadopteerde soorten steeg van 68 naar 82, een toename van maar liefst 20 procent. En het aantal grootsponsors nam met twee toe tot negen. EGMOND - Tijdens het Hoeverdorpsfeest in Egmond aan den Hoef op zondag 10 juni, zijn er de hele dag podiumop tredens op het plein voor het dorpshuis Hanswijk. De och tend is ingeruimd voor de jeugd. Het begint om 10.45 uur met een optreden van het Opstaporkest van Lamoraal van Egmont. Vervolgens zijn de meer gevorderde leden aan de beurt: het Jeugdorkest. De och tend wordt afgesloten met de deel nemers aan de Playbackshow die eerder dit jaar in het dorpshuis hebben gestreden om de hoogste plaatsen. In de middag een optreden van de theatergroep Horizon, die nog maar kortgeleden vier dagen in theater De Vest hebben gespeeld met The Hired Man. Daarna speelt de pop-rockband Breakaway, een vijfmans formatie voortgekomen uit de begeleidings band van Horizon, met de zangeres Marieke Oud. Vervolgens is de beurt aan de Mallote Matrozen, bekend uit Egmond en ver daar buiten: van zeemansliederen tot oude klassie kers; lekkere meezingers. De dag wordt besloten met een optreden van de rockband Johnny Knows, een in bekendheid snel stygende band van vier enthousiaste jongens die in hun korte bestaan al een aan tal pryzen gewonnen hebben. In de kern van Egmond aan de Hoef is er gedurende de hele dag rommelmarkt en rond het plein van het Hanswyk, midden in het dorp, is voor jong en oud ook een aantal andere zaken te beleven waaronder het open Egmondse kampioen schap Fierljeppen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 23