Bijzondere vakantie voor Thijs en Jorien Muziekmarkt bij Excelsior Limmen Wandeling over terrein van Duin en Bosch CAPE1LI OfiCE A GAIN/ Dist BEZORGERS samenboeken.nl D. LEN REGIO AANBIEDING Samen online boekhouden! «iW second-hand dames- onkinöerkier/i 1%, maatu-M schoenenenaccessoff^ Bij besteding van 25 of meer GRATIS t-shirt naar keuze Snel, efficiënt gebruiksvriendelijk Nieuwsgierig? Kom dan 7 of 28 juni tussen 19:30 uur en 20:45 uur naar de inloopavond en ontdek ook het gemak van Samenboeken.nl Wilt u een persoonlijke afspraak, neem dan telefonisch contact met ons op. Online boekhouden met Smit Partners De Hoefsmid 17 1851 PZ Heiloo T: 072-5331700 De Telegraaf en Alkmaarsche Courant Alkmaars Weekblad en het Zondagochtendblad TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK 6 JUNI 200 7 U ITKIJ KPOST REGIO - Voor Thijs Vlaar en Jorien Meijer uit klas drie van het Bonhoeffer College was de school week vlak voor de meivakantie wel heel bijzonder. Zij volgden namelijk bijna geen lessen volgens hun gewone rooster, maar ontvin gen vier dagen lang hun Duitse uitwisse- lings-partner uit Krefeld als gast bij hen thuis en volgden samen met hun buiten- Thijs en Jorien ontvingen een Duiste leeftijdsgenoot als gast bij hen thuis. Eigen foto landse gasten een speciaal voor dit uitwisselingsproject samengesteld programma. In totaal waren twintig Nederlandse leerlingen bij de uitwis seling van 2007 betrokken. Naast bezichtiging van de school en het bij wonen van enige lessen stonden onder andere excursies naar Amsterdam en Alkmaar, een snelcur- sus breakdance of streetdance, een bezoek aan een kaasboerderij (waar alle deelnemers een praktijkles in kaasbereiding kregen) en een fietstocht naar de bloemenvelden en het strand op het programma. Het verblijf in Nederland werd feestelijk afgesloten met een uitgebreid koud buffet op school, verzorgd door de Nederlandse scholieren en hun ouders. Omdat de leerlingen van de Realschule Horkesgath sinds een paar jaar Nederlands als officieel school vak op het rooster hebben staan kon den zij (net als overigens hun Nederlandse partners) nu het in de lessen geleerde in praktijk brengen. En dat lukte bij velen al heel aardig! Maar nog belangrijker dan het leren spreken van een vreemde taal is wel licht het leren kennen van eikaars cul tuur en gebruiken. Op deze manier kunnen eventuele vooroordelen wor den weggenomen en ontstaat er meer wederzijds begrip en respect. Dankzij subsidie van het Europees Platform blijven de kosten van dezë scholiere- nuit-wisseling voor de Nederlandse ouders beperkt en bestaat dit project, dat in 1994 door de sectie Duits gestart werd, nog steeds. LIMMEN - Muziekvereniging Excelsior Limmen is in september 2006 begonnen met een geheel ver nieuwde basiscursus voor kinderen: Fluitekruid. Fluitekruid is een een jarige oriëntatiecursus, gericht op de blaasmuziek, inclusief het slagwerk. Op een speelse manier worden leer lingen in de leeftijd van 8 tot en met 10 jaar wegwijs gemaakt in de wereld van de blaasmuziek. Met behulp van de blokfluit leren de leerlingen de beginse len van het noten- en ritmelezen en wordt er gewerkt aan muzikale beleving en voorstellingsvermogen. Bövendien maken de leerlingen intensief kennis met de muziekvereniging en hun moge lijkheden binnen deze vereniging. Het is de bedoeling dat deze beginnende leer lingen in hun oriëntatiejaar zo geraakt worden door de muziek en Excelsior, dat zij met veel enthousiasme hun weg vinden binnen deze vereniging. Fluitekruid heeft plaats voor maxi maal 15 leerlingen, die door middel van loting zullen worden geplaatst. De les sen zullen plaatshebben in het vereni gingsgebouw van Excelsior, op dinsdag middag van 17.15 tot 18.00 uur. Kinderen (en/of ouderen) die al weten welk blaas- of slaginstrument ze willen gaan bespelen, kunnen Fluitekruid overslaan en gelijk les nemen bij de muziekschool van Excelsior. Speciaal voor deze toekomstige leerlingen wordt er op zaterdag 9 juni van 10.00 tot 12.00 uur een Muziekmarkt georgani seerd in het verenigingsgebouw van Excelsior. Tijdens deze Muziekmarkt zullen verschillende blaasinstrumenten en het slagwerk worden gepresenteerd door leerlingen en leden van de muziek vereniging. Daarnaast is er veel infor matie over de muziekvereniging zelf. Zowel voor Fluitekruid en de andere les sen liggen er tijdens de Muziekmarkt aanmeldingsformulieren klaar. Een resultaat van Fluitekruid kunt u komen beluisteren op vrijdag 22 Juni, tijdens het Jeugdconcert in de Vredeburg, te Limmen. Naast de leerlin gen van de opleiding Fluitekruid 2006/2007, die laten horen wat ze geleerd hebben, zullen er optredens zijn van het Opleidingsorkest Excelsior, onder leiding van Liesbeth Zonneveld en de Jeugd Slagwerk Groep van Excelsior, onder leiding van Floris van Tol. Het jeugdconcert begint om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Voor meer informatie en telefoon nummers: www.excelsiorlimmen.nl REGIO - Driemaal is de lezing 'Vervagend verleden op bijzondere grond', over het voormalige pro vinciaal Ziekenhuis Duin en Bosch te Bakkum, gegeven onder auspi ciën van Gilde Castricum. Van diverse kanten kwam de vraag om deze bijzondere plek in Castricum in het echt te bezoeken. Dat is nu mogelijk, vooral als men wil weten waar het monumentje op de foto in werkelijkheid staat. Er zijn twee data waarop men een rondwandeling kan meemaken en genieten van de prachtige natuur. Jan Camps, voormalig bibliothecaris van de wetenschappelijke bibliotheek van GGZ Dijk en Duin zal deze rondwande lingen verzorgen en uitleg geven over de bijzondere historie van dit terrein. Het Gilde Castricum houdt de wan deling op dinsdag 26 juni van 14.00 tot 16.00 uur en op zaterdag 28 juli van 14.00 tot 16.00 uur. Belangstellenden kunnen zich aanmel den bij de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum, tel. 0251-656562, vcc@welzijncastricum.nl. Deze is geopend van maandag tot en met donderdag van 09.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 15.30 uur en öp vrijdag van 09.00 tot 13.30 uur. KAPSALON TULPENCROFTLAAN 36 A 1851 XN HEILOO TEL. 072 - 533 55 14 Inbreng zomerkleding op dinsdag en donderdag Heerenweg 252, Heiloo Tel: 072-5340867 www.onceagain.nl Openingstijden: ma 13.30- 16.30 u, dit/mvr 10.00-12.00 u en 13.30- 16.30 u. za 13.00-16.00u KWALITEIT IN MEDIA DISTRIBUTIE DistriQ is een landelijk opererende distributie-organisatie voor gedrukte media. DistriQ verspreidt onder andere Dagblad de Limburger, Noord-Hollands Dagblad, Limburgs Dagblad, Haarlems Dagblad, IJmuider Courant, De Gooi- en Eemlander, Leidsch Dagblad, De Telegraaf, diverse huis-aan-huisbladen en reclamedrukwerk. Wij zoeken in HEILOO M/V Voor de verspreiding van Als bezorger verdien je goed en hou je veel vrije tijd over. Naast je vergoeding, ontvang je tijdens bezorging ook een gratis krant, doe je mee aan speciale acties en ontvang je leuke attenties. Leeftijd vanaf 15 jaar Bezorging van maandag tot en met zaterdag in de ochtenduren voor 07.00 uur Tevens zoeken wij BEZORGERS m/v Voor de verspreiding van Leeftijd vanaf 13 jaar Bezorging in de middaguren Voor informatie en/of aanmelding: bel gratis 0800-347 87 47 of kijk op www.distriq.nl automatisch sparen voor mooie cadeaus! Gediplomeerd tandprotheticus lid ONT Voor uw nieuwe kunstgebit Tevens reparaties en rebasingen aan uw bestaande kunstgebit 18 jaar implantaatervaring Vergoeding via de Basisverzekering. Dusseldorperweg 6 Limmen Telefoon 072-5055592

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 24