Heiloo vijf dagen lang het theaterhart van Noord-Holland mm m mm 'vfj wie van mening is dat er in Heiloo te weinig aan cultuur wordt gedaan kan deze zomer vijf dagen lang zijn lol op. Het reizende festival Karavaan strijkt namelijk neer op Heiloër bodem. Het terrein van het GGZ in Heiloo zal zomer van 25 tot en met 29 juli bol staan met theatervoorstellingen, straattheater, optredens, d^fnonstrgties, muziek, noem maar op. Heiloo is evenals Hoorn festivalhart van Karavaan. Zomerbijlage 2007 f: KARAVAAN Karavaan viert dit jaar haar vijf tienjarig bestaan. Productieleider is Margreet Feenstra. „Karavaan is vijftien jaar terug begonnen om cultuur te brengen in een regio waar weinig evenementen plaats vinden. Wij zijn een festival die voor iedere doelgroep wat leuks weet te brengen. Vorig jaar heb ben we twee voorstellingen gedaan op het terrein in Heiloo. Nu zijn wij wederom door het GGZ uit genodigd om samen met hun ons vijftienjarig bestaan te vieren." Vijftien jaar Karavaan, zeker een gelegenheid om stevig te vieren. Feenstra: „Dit jubileum gaan wij vieren op een echt feestterrein. Vijf dagen eten, drinken, theatervoor stellingen, straattheater en avond programma's met muziek en dans. Het terrein in Heiloo is ideaal. Als alles is aangekleed en het wat sche merig wordt, gaan de lampjes aan. De sfeer kan dan niet anders dan goed zijn." Om naast hét wat oudere theater publiek in Heiloo ook een jonger publiek te trekken heeft Karavaan dit jaar een programma dat voor iedereen iets brengt. Feènstra: „Het publiek in en rond Heiloo is vaak de iets oudere cultuurbezoeker. De groep tussen de vijftien en de vijf endertig zie je niet zoveel. Wij hopen dit jaar deze groep ook te laten kennismaken met (straat)theater." Het festival wordt gestart met ska- band De Skatjes. De muziek van De Skatjes is ska in zijn breedste vorm. Zowel reggae-, jazz- als punkinvloe den komen voor in de muziek van deze, band. Van de zeven bandleden zijn er zes afkomstig uit Heiloo. Dit maakt het extra spéciaal. „In Heiloo gebeurt er niet zoveel op festival gebied", weet saxofoniste Mariska Jas te vertellen. „We hebben wel eens op Oranjebal gestaan, maar verder treden we op in Alkmaar, Amsterdam, eigenlijk door het hele land. Het is leuk om weer eens in eigen dorp op te treden." Volgens Jas kan Heiloo op woensdagavond heel wat verwachten. „We treden anderhalf uur op en spelen ons vol ledige repertoire. We gaan er een groots feest van maken." Karavaan is tevens de ideale gele genheid om nieuw aanstormend talent te presenteren. „Vrijdagavond treden twee Nederlandse bands op met heel veel talent. pEp, een Nederlandstalige meidenrockband uit Amsterdam en FunkAbilities, een punkband uit Haarlem. Hiermee probeert Karavaan dus de jeugd in en om Heiloo kennis te laten maken met het festival (cultuur)." Op vrijdag is er in samenwerking met de BukBuk een open podium. Muzikaal talent uit de regio kan hier zijn kunsten laten zien. Niet alleen de jeugd komt aan bod, want met een breed scala aan voor stellingen, demonstraties en optre dens hoopt Karavaan aan de wens van iedere doelgroep te voldoen. Ook op zaterdagavond. „Onder de naam 'Tango onder de sterren' laten we de bezoekers kennismaken met de tango. Er is een dansles, een tan godemonstratie en een live-optre den van een tangoband. Er is dus voor iedereen iets te doen." En ook de allerkleinsten kunnen meeko men. Op zaterdag kunnen zij naast theatef bekijken ook zelf theater méken, knutselen en er is evenals de andere dagen, een zweefmolentje op het terrein. Over de samenwerking met de men sen van het GGZ is Feenstra zeer te spreken. „Dat gaat inderdaad heel goed. De cliënten van het GGZ hel pen tijdens het festival bijvoorbeeld mee als parkeerwachter. Daarnaast helpen ze bij de productie van het meubilair van het terrein Als cadeau voor de cliënten van het GGZ willigt Karavaan een wens in door op donderdagavond een Nederlandstalige avond te pro grammeren. Naast de 4Tuoze Matroze komt ook de Meezing bio scoop met Ja zuster, Nee zuster naar het festival te brengen. Ook;is er een kostuumparade, dus iedereen kan verkleed komen als Gerritje, opa of zuster Klivia! Toch is het straattheater de grote trekpleister van Karavaan. Op zon dag is er om twaalf uur een picknick georganiseerd. Feenstra: „ledereen kan hun eigen picknickspullen mee nemen. Het straattheater trekt let terlijk aan de neuzen van de men sen voorbij." Zondagmiddag treedt salsaband 'Salsa Gigante' op, met salsahits vanaf de jaren zestig. Kortom: Karavaan heeft alles in zich om het in Heiloo een groot succes te maken. Vijf dagen feest, theater en optredens. Feenstra: „Heiloo is een leuke gemeente voor zo'n cultureel evenement. We hopen per dag toch wel een paar honderd mensen naar het festivalterrein te trekken." Karavaan strijkt in Heiloo neer van woensdag 25 juli tot en met zondag 29 juli op het terrein van het GGZ (de oude Willibrordusstichting). Op www.karavaan.nr kunt u het gehele programma nog eens rustig nale- iBi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 36