Elke woensdag bezichtiging van de Witte Kerk Welkom in het bos door Falkland Apeldoorn H E I L O O VAKBEKWAME TIMMERLIEDEN 3 KORTOM Een paar duizend plaatsgenoten en toeristen kwamen de afgelopen jaren op het monumentale gebouw af Leden van de Protestantse Gemeente treden op als gastheer Hulp Kindertehuizen Roemenië Verkoop Zonnebloemloten BeatFM belicht Project 'Waterleven' Info-uur CDA fractie gebroeders bouwbedrijf Egmond-Binnen Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar Voor inlichtingen en sollicitaties kunt u contact opnemen met dhr. G.J. Apeldoorn, tel. 072-5061 351 e-mail info@gebr-apeldoorn.nl UITKIJKPOST 6 JUNI 2007 HEILOO - Van 13 juni tot 29 augustus is het op woensdagen tussen 11.00 en 16.00 uur mogelijk de Witte Kerk aan de Heerenweg in Heiloo van binnen te bekijken. Een paar duizend plaatsgenoten en toeristen kwamen de afgelopen jaren op het monumentale gebouw af. Uit culturele of kerkelijke belangstelling of om herinneringen uit het (verre) verleden op te halen. Liefhebbers kunnen een kijkje nemen bij het orgel, dat elke woens dag tussen 12.00 en 13.00 uur wordt bespeeld. Op de plek waar rond 700 al een kerkje werd gebouwd, verrees in de elfde eeuw de huidige turfstenen kerk. Deze is later uitgebreid en vervolgens in De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evene menten die in het weekend plaatsvinden. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Informatie Advertenties Voor informatie over taneven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 Zij is aanwezig: Maandag 14.00 t/m 16.00 uur Vrijdag 11.00 t/m 13.00 uur of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.00 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.301 m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Op vrijdag is het kantoor van de Uitkijkpost vanaf 14.30 uur gesloten, maar de redactie is wel telefonisch of per e-mail te bereiken. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces 1573 door de benden van Sonoy grotendeels verwoest. In de tuin aan de kant van de Kenne- merstraatweg zijn nog de contouren van het verwoeste deel van de middeleeuwse kerk zichtbaar. In 1630 kwam het kerkje in pro testantse handen en kreeg het z'n huidige vorm. By diverse restauraties werd het aangepast: de ingang kwam onder de toren, de preekstoel ging van de HEILOO - Afgelopen weekein de speelde Falkland toneel de voorstelling 'Welkom in het bos', door Alex Warmerdam. Warmerdam's stukken staan garant voor vervreemdende momenten, waarin bizarre situaties onstaan. Zo ook dit stuk, met het Heilooër bos als belangrijkste decorstuk, wat een extra dimensie aan het geheel gaf. 'Verbazingwekkend, vervreem dend en grappig', zijn de omschrij vingen die by het stuk passen. oostmuur naar de zuidmuur en de galerij ging richting westkant. U kunt verder de kroonluchters bekij ken met wapenschildjes die in de zeventiende eeuw geschonken zijn door de familie Van Cats, bewoners van het toenmalige Huis Ter Coulster. In de kerk zijn tal van grafstenen te zien, waaronder die van de eerste eigen predikant, ds. Curtius, die in 1636 overleed. Vergeet niet een blik te werpen op het tegenover, de kerk gelegen witte pand. waarin sinds 1982 de Oudheidkamer is gehuisvest. Dat was ooit de woning van de predi kant. Het huis kreeg grote bekend heid door dominee-dichter J.P Hasebroek, die er van 1836 tot 1843 woonde. Zijn huis werd een Voorafgaand aan de voorstelling werd een boerenbroodmaaltijd geserveerd, waarbij men op 1 juni werd geassisteerd door Hans Romeyn en Hero Veger. De leden van Falkland hebben hun aanwezig heid bijzonder op prijs gesteld en waarderen het feit dat ze erg veel werk hebben verzet. Zowel spelers als het pubüek toonde zich enthou siast. Op 7, 8 en 10 juni wordt de voorstelling ook nog opgevoerd in het Noordhollands Duinreservaat. Voor meer informatie kunt u terecht op www.falklandtoneel.nl. ontmoetingsplaats voor jonge dich ters, de 'Kring van Heiloo', waartoe ook Nicolaas Beets, van de Camera Obscura, behoorde. En hij was weer getrouwd met een dochter van het echtpaar Van Foreest, dat op dek nabijgelegen Nijenburg woonde. De laatste bewoonster van Nyenburg, mevrouw Snethlage-van Foreest, is eerder dit jaar overleden. Leden van de Protestantse Gemeente, waaronder de Witte Kerk ressorteert, treden op als gast heer of gastvrouw. Zij vertellen u graag meer over dit in kerkeüjk en cultureel opzicht historische gebouw. Verdere informatie (onder meer over activiteiten in de Witte kerk, zoals concerten en exposities) is ook te vinden op de website: www. wittekerkheiloo .nl. HEILOO - In de periode van 7 tot 11 mei hield de Stichting Hulp Kindertehuizen Roemenië haar jaarlykse collecte in de gemeente Heiloo. Met deze col lecte werd het bedrag van 2500,43 opgehaald. Het geld wordt besteed bij het eerstvolgende transport van de stichting, welke in het najaar plaatsvindt. Voor verdere infor matie en afgifte van goederen, kunt u zich wenden tot mevrouw Kraakman, Bosvaren 7 te Heiloo, tel. 072-5332713. HEILOO - Op vrijdag 8 juni vindt de jaarlijkse lotenverkoop van de Zonnebloem plaats in winkelcentrum 't Loo. De opbrengst van de verkoop komt deels ten goede aan de Zonnebloemgasten in Heiloo. De loten zijn twee euro per stuk! Met dit geld kunnen weer activiteiten worden georgani seerd voor gasten van de Zonnebloem. Wilt u inlichtingen over de Zonnebloem in Heiloo, dan kan u dat verkrijgen via de secreta resse, tel. 072-5335268. HEILOO - U kunt in het pro gramma Heiloo Centraal deze keer meeluisteren bij een excursie Milieu Educatie. De heer Joan Rückert van de gemeente Heiloo geeft uitleg aan verschillende basisscholen over het waterleven in de sloot. Maud van Gijssel gaat mee wanneer groep 6 van basis school 'De Zuidwester' met schepnetjes, emmers, potloe- pen en zoekkaarten langs de sloot staat. Deze uitzending kunt u beluisteren op donder dag 7 juni van 20.00 tot 21.00 uur op BeatFM: op de kabel op 96.5 en via de ether op 106.3. HEILOO - Op donderdag 7 juni houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespreken, graag vooraf een bericht aan: Elly Beens, tel. 072-5338208 of Henk van der Werf, tel. 072- 5335150. Aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis (oude ingang). De vreemdste types passeerden de revue in het meest recente stuk van Falkland Toneel. Foto: Marió Sacksioni ADVERTENTIE isawsfts

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3