Opleiding de Wouden De Dierenbescherming start campagne Dier vakantie 5^o^,SST1 De Medeo Limited Edition is binnen! Natuurgeneeskundige Reflexzonetherapie gij] Zömerbijlage 2007 Opleiding dé Wouden start in Heiloo een 2-jarige beroepsopleiding voor Reflexzonetherapeut. De opleiding is erkend door de landelijke vereniging van Natuurlijke Geneeswijzen. Na het behalen v/h diploma is men Natuurkundig Reflexzonetherapeut en kan een eigen praktijk wórden opgestart. Alkmaar - leder jaar weer komen tijdens het zomerseizoen veel zwerfdieren in het Dierentehuis Alkmaar terecht. Het gebeurt nog te vaak dat dieren onbeheerd worden achtergelaten of zelfs zomaar gedumpt worden wanneer het baasje op vakantie gaat. De Dierenbescherming start een campagne om dit probleem onder de aandacht te brengen. Campings in de regio Alkmaar hebben onlangs posters ontvangen waarop bezoekers opgeroepen worden om gevonden of vermiste dieren te melden via het telefoonnummer op de poster. 9. Voor inlichtingen kunt u bellen met Brenda Dom, tel 072-5334242 (na 17 juli) Westerweg 295 Heiloo tel 5331241 "mS Het zomerseizoen is voor veel cam pingeigenaren een drukke en gezel lige periode. Ook voor de Dierenbescherming en de medewer kers van de dierenopvangcentra wordt de zomer en de vakantietijd de komende maanden duidelijk voelbaar. Dit omdat het aantal op te vangen zwerfdieren meer en meer zal toenemen. Vorig jaar hebben dierenopvangcentra de nodige zwerfdieren, met name katten, bin nengekregen vanaf verschillende campings in de regio. Het betrof veelal dieren die door toeristen ach tergelaten of kwijt geraakt waren, maar ook dieren afkomstig uit de nabijheid van de camping op zoek naar voedsel. Graag wil de Dierenbescherming aandacht vragen voor dit zwerfdie renprobleem. Juist nu het zomersei zoen voor de deur staat. De Dierenbescherming heeft posters speciaal bestemd voor de receptie of het mededelingenbord verspreid onder een groot aantal campings in de regio Alkmaar. In drie talen worden campingbezoe kers opgeroepen om gevonden of vermiste dieren te melden bij het Dierentehuis Alkmaar of Stichting Zwerfdier. Op deze manier kan voorkomen worden dat dieren lang durig over het campingterrein rond zwerven en voor nageslacht zorgen, waardoor er kans is op een grote populatie verwilderde katten. Ook adviseert de Dierenbescherming om huisdieren die meegaan naar de camping te laten castreren of sterili seren om de kans op ongewenste nestjes te voorkomen. Vakantievoorbereidingen treffen Om te voorkomen dat huisdiereige naren hun dieren onbeheerd ach terlaten voor de vakantie, geeft de Dierenbescherming veel voorlich ting over dierenpensionmogelijk- heden. Huisdiereigenaren kunnen terecht op de website van de Dierenbescherming Noord-Holland Noord, www.nhn.dierenbescherming.nl voor tips en adviezen over het uit kiezen van een geschikt oppasadres of dierenpension in de buurt. Ook staat er informatie op de website over het chippen van huisdieren en over de benodigde inentingen voor dieren die mee mogen op vakantie naar het buitenland. Bij een groot aantal reisbureaus in de regio Noord-Holland Noord heeft de Dierenbescherming een speciale fol der klaarliggen voor huisdiereige1 naren met vakantieplannen. De folders 'Vakantieplezier? Ook voor uw huisdier!' zijn ook telefo nisch te bestellen: tel. 072-515 0071. -if BOSMAN Medeo Limited Edition 829 www.gazelle.nl JuliMaand is MedeoMaand bij Gazelle! Met in de hoof drol de Medeo Limited Edition, maar ook de gewone Medeo, de Medeo City en de Medeo Trekking. De Medeo Limited Edition is ook dit jaar weer exclusief gestyled en van veel comfort verhogende onderdelen voorzien. Én bij aankoop van de Medeo Limited Edition ontvangt u nu een gratis zadeltasje! Ga dus snel naar uw Gazelle-dealer voor deze prachtige Gazelle Medeo's, want met deze fietsen wilt u maar 1 ding: naar buiten!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 40