Expositie: Ja, natuurlijk K=ME bij Vredeburg Hallem en de Abdij van Egmond Jazz in Heiloo H E I L O 0 DEUTEKOM Tentoonstelling van het schilderstrio Jos Apeldoorn, Erik Baart en Huug Zentveld KORTOM Corso Bioscoop SHREK III BOEK VAN DE WEEK Mijn tweede Van Dale Mijn tweede Van Dale voorleeswoordenboek Boek van de week: Mijn tweede Van Dale voorleeswoordenboek door M. Letterie en B. Sluyzer voor 21,95 Aqua-Art exposeert Generatiemix brengt jong en oud samen met passie voor muziek UITKI j KPOST 20 JUNI 2007 De schildersgroep K=ME onthaalt fietsers met kunst en lunch. Eigen foto EGMOND - Het huidige Egmond-Binnen heette in de tiende eeuw Hallem. In de buurtschap stond een nonnen klooster, waar in 922 de relie ken van Sint Adelbert werden overgebracht. Zij waren afkom stig uit de gedachteniskapel die zich in Haecmunde (Egmond) aan de rand van de duinen bevond. in de galerie van de winkel van Abdijkaarsen, Vennewatersweg 27, Egmond-Binnen. Ruime parkeerge legenheid. Openingstijden: van 10.30 tot 16.30 uur. Zondags geslo ten.. Voor nadere inlichtingen: www.abdijkaarsen.nl of mailen naar: abdij@abdijkaarsen.nl. Vanaf 21 juni in Corso Bioscoop. Aan het einde van de vorige film is de koning in een kikker veranderd en zyn het moerasmonster Shrek en Fiona waarnemend koning en koningin. Ze vinden er maar niets aan, dus gaan ze samen met Donkey, Puss en Boots op zoek naar de wettige troonopvolger van Far Far Away. Dat blijkt een rebelse neef van koningin Lillian te zijn, Artie, die op kostschool zit en totaal geen interesse heeft in het koningschap. Op de terugweg verzint Shrek het verhaal van de ridders van de ronde tafel en Donkey wordt de Vrouwe van het Meer die het zwaard Excalibur aan de jonge koning geeft. Intussen besluit Prince Charming op het kasteel dat het tijd is om een staatsgreep te plegen. Fiona organiseert het verzet in afwachting van de terugkomst van Shrek, Donkey, Puss in Boots en de jonge koning Arthur. In de engelse versie weer de stemmen van Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, Antonio Banderas, Rupert Everett, Julie Andrews en John Cleese. Nieuwe stemmen zijn onder andere van Justin Timberlake en Eric Idle. van r-JJaie 'rvmm voo«le«i woordenboek Door M. Letterie en B. Sluyzer Mijn tweede Van Dale is een bijzon dere combinatie van een voorlees boek en een woordenboek. Het is een voorleeswoordenboek. Het is geschreven voor kinderen van vier jaar en ouder. Kleuters beginnen vaak al - bijna filosofische -vragen te stellen over de betekenis van woorden. Voor volwassenen zijn die woorden vanzelfsprekend, maar in de praktijk valt het niet mee om hun betekenis aan kinderen uit leggen. Want was is nu precies 'beleefd'? Of wat is 'natuur'? In dit woordenboek vindt u juist die moelijk uit te leg gen, vaak abstracte woorden. Woorden die gevoelens aanduiden, zoals angst en verliefd. De opzet van het boek maakt het bij uitstek geschikt om samen met uw kleine filosoof te praten over alles wat hem of haar bezighoudt. Mijn tweede Van Dale bevat 1000 van die moeilijk uit te leggen woorden, geclusterd in 300 hoofdtrefwoorden en op elke pagina staan maximaal tXVee ver haaltjes en/of versjes. LIMMEN - Tijdens de Limmer Kunstfietsroute op 23 en 24 juni wordt u in Cultureel Centrum Vredeburg gastvrij onthaalt door schilders Hans Goedhart, Inge van der Heijdt, Hetty Spaanderman, Peter Meijering en Meinard Kloppen burg. Samen vormen zij schil- dergroep K=ME. Ja, natuurlijk K=ME duidt op het feit dat alles zijn oorsprong heeft in de natuur. Elke vorm, lijn, kleur kent een natuurlijke bron. Deze vor men en kleuren raken kunstenaars, geven stilte, verwondering. Het maakt een energie los, wat tot uiting komt in bijvoorbeeld een HEILOO - Door een project dat is georganiseerd door de Generatiemix, zullen op zondag 24 juni jong en oud elkaar ont moeten door dezelfde passie: Jazz. Jazz is actueel. De organi satie van het North Sea Jazzfestival heeft dit jaar voor het eerst een Kinderjazzdag: door kinderen wordt de hele dag jazzmuziek gemaakt. Het evenement vindt plaats op zes verschillende locaties in Heiloo en start in BukBuk door de jeugd van rond de 21 jaar. Hier speelt De Big Band Heiloo onder leiding van Jack Kat van 14.30 tot 16.00 uur. Jack heeft een klassieke studie sax gevolgd. Zijn passie is breder dan alleen de jazzmuziek; veel klassiek, funk, pop en wereldmuziek en ont stond door groepen als Chicago èn Blood Sweat and Tears, die rock vermengen en afwisselen met jazz en soms ook klassieke muziek. Jeroen van de Poel en Jack Kat spelen 's avonds samen in het kwartet Fusion Funk, met een repertoire van Glen Miller en Count Basie tot Thad Jones en Mel Lewis. Jeroen studeert aan het conserva torium en heeft passie voor jazz, dat bleek uit de samenwerking met Eric Nap. Eric Nap treedt van 20.30 tot 23.30 uur op met zijn Oliver King Trio, inclüsief Fred Berkemeijer en Ans Plevier in Café de Overkant. Ray Smith is van 18.30 tot 20.30 uur te zien en te horen bij restau- tekening, een schilderij of sculptuur. Het is een zoektocht, een worsteling om die eerste impressie op een hel dere en bevredigende manier te ver beelden. K=ME drukt dat uit in olie- en acrylverf en aquarel. Gast Joop Koopman uit Uitgeest, gebruikt 'aarde' en diverse bak- en glazuurmethoden. Op zaterdag is er zang en muziek van Sanne Kloppenburg en haar broer Eelco, terwijl u op zondag spelers hoort van het Kennemer Blaaskwintet. Openingstijden van 11.00 tot 17.00 uur. U kunt tijdens deze Kunstfietsroute ook een lekkere lunch nuttigen by Vredeburg, gevestigd aan Dusseldorperweg 64. rant 11 Corso. Smith is gespeciali seerd in jazzmuziek uit de jaren 1900 tot 1920. De originele piano muziek werd gespeeld door Scott Joplin uit Texas, Jelly Roll Morton en Tony Jackson uit New Orleans en Jimmy Yancey uit Chicago. Hot Club du Peintress, een unieke zigeuner-jazzband met twee violen, is te beluisteren van 16.00 tot 18.30 uur bij brasserie Wildschut. De musici van deze band spelen samen nadat zy allemaal een heel leven lang rond de wereld getrok ken zijn om op te treden. Ieder was op eigen wijze op de radio te horen en op de tv te zien, bij Willem Duys of met Tony Eyk. Bij Cafe La Strada treedt van 17.00 tot 19.00 uur de Fifties Fivé op. Dit is jazzkwintet speelt Hardbop en latiiyazz en bestaat in 2008 twintig jaar. De vijf uit Bergen, Alkmaar en Heiloo afkom stige amateurleden van de band, Gerlof Postma (bugel/trompet), Hans van der Vliet (tenorsaxofoon), Jan van Meel (piano), Hans Meurs (bas) en Steef Ypma (drums), spe len nog altijd in de oorspronkelijke opstelling. Uitgangspunt is het spe len van jazzmuziek uit de vijftigerja ren van de twintigste eeuw. Als gast meespelen Dick Remmelink, met zijn tenorsaxofoon, een gerenom meerde naam in het jazzcircuit. De zesde en laatste locatie is Café de Wit. Daar speelt van 19.00 tot 21.00 uur Dixieland All Stars. Als deze muzikanten grijnzen, dan swingt het! De naam Hallem werd in 1992, door dit uit Egmond afkomstige trio, gekozen voor hun schildersgenoot schap. In de periode 1992-2007 exposeerde Hallem vele malen, in menige plaats langs de kust, van Pqsthyus op Texel tot het Begische Zottegen en Zwalm. Bij hun vijftien jarig bestaan exposeert dit trio in de kunstgalerij van de St. Adelbertabdij. Zij omvat beelden en schilderyen waarvan een aantal de Abdij en Egmond Binnen als onder werp hebben. Op de bijzondere Adelbertdag, dit jaar gevierd op zon dag 1 juli, zullen leden van Hallem aanwezig zijn in de expositie ruimte. Hallem en de Abdij van Egmond is gedurende de periode van 16 juni tot en met 11 augustus te bewonderen HEILOO - Na succesvolle individu ele exposities door diverse leden van Aqua-Art, is dit de eerste maal dat zij als groep exposeren. Door de strikt individuele wijze van les geven is er in de loop van de jaren van samenwerken een grote mate van verschil in benadering en interpretatie ontstaan, welke aan deze expositie een zeer eigen en karakter geven. De expositie vindt plaats in de Kapel GGZ NHN (voorheen Willibrord), Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. De expositie is geopend op zater dag 23 en zondag 24 juni 2007 van 13.00 tot 17.00 uur. De toe gang is vrij. Ray Smith speelt voornamelijk jazzmuziek uit de periode 1900- 1920. Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11