Optreden leerlingorkest in 't Loo H E I L O O Z'buurtbus 21 INGEZONDEN BRIEVEN Politiek steekt kop in het zand Heiloo van deze wereld Stedenband, hoe verder? Fietsen verwijderen POLITIEBERICHTEN Parkeercontrole Vernieling personenauto Inbraak personenauto Uitval Buurtbus Laura redt eendje na aanrijding UITKIJKPOST 20 JUNI 2007 rloordstad In 1988 heeft Heiloo bij toeval con tact met de Zuid-Poolse stad Swietochlowice na de vraag arme en lichamelijk en geestelijk kwetsbare kinderen voor een gezonde vakantie op te nemen. De toenmalige burge meester Schoof heeft in overleg met de Stichting Een Hart voor Polen drie ambtenaren uit Swietochlowice uitgenodigd. Een wereld is voor hen open gegaan en een tegenbezoek is het vervolg geweest. Hierna werden de contacten uitgebreid en voorbe reidingen getroffen voor een Partnerschap met ondersteuning van de gemeente. Contacten over en weer waren het gevolg. Contacten met de gemeente, via de Stichting Stedenband met de burgers van Swietochlowice en via de Stichting Een Hart voor Polen, dat zich nog altijd bezighoudt met de meest kwetsbare groepen van kinderen en ouderen. Er zijn doelstellingen geformuleerd, met name gebaseerd op materiële en immateriële onder steuning. Politiek Heiloo heeft in 1990 een handreiking gedaan, maar vergeet nu dat een democratiepro ces een plan van jaren is. Van een continu ondersteuningsproces is nu geen sprake meer, terwijl een onder steuning juist nu zo hard nodig is. De Sociale Dienst als onderdeel van de Gemeente Swietochlowice kampt met grote problemen; armoede en sociale onrust. De stad leefde van mijnbouw en industrie. Dit jaar zyn de mijnen gesloten, de industrie naar elders verplaatst en de mensen zyn werkeloos achtergebleven. Gemeente: wat vergelijkbaar wel vaartspeil? Juist nu heeft Swietochlowice ons nodig: de gemeente met zijn gemeentelijke ondersteuning en de Heilooër bevol king via Stichting Stedenband en Hart voor Polen Heiloo. Politiek Heiloo, ooit heeft u een hand uitge stoken, stop het hoofd niet in het zand. Jan Rood, Heiloo Op 12 juni stond een bijzonder stuk getiteld 'Heiloo in de Wereld' op de agenda van de raadscommissies.. Het handelde ten eerste over de zusterhand met Swietochlowice, waarvan duidelijk werd dat van de gemaakte afspraken weinig terecht is gekomen. Aan particulier initiatief heeft het echter niet ontbroken, reden om de stedenband alleen op bestuurlijk niveau in de ijskast te zet ten. Vervolgens heeft het College zich gebogen over de vraag, hoe nu verder met Internationale Samenwerking? Daarbij is enthousi ast ingegaan op de VNG-campagne Millenniumgemeente. Het college stelt voor de wenselijkheid en moge lijkheden te verkennen, voor het opbouwen van een nieuwe steden band, bijvoorbeeld in Afrika. Ik zat op de publiekstribune en was benieuwd naar de reactiesHeb ik nu echt horen zeggen dat wat Heiloo 2000 betreft, Afrika te ver van ons bed ligt? Afrika is nooit te ver geweest voor onze handel in goud, diamant, hout en cacao. Marokko ligt zelfs zo dichtbij dat we daar onze garnalen laten pellen. Een land dat we in de jaren '70 wisten te vinden toen we hier handen tekort kwamen. Hoezo ligt Afrika te ver om op lokaal niveau samen te zoeken naar oplos singen voor armoedevraagstukken? De WD had een dag eerder laten weten meer geïnteresseerd te zijn in een stedenband op grond van verre historische banden, uit de tijd dat de wereld nog klein was en Afrika onbe kend. Het CDA reageerde gevat dat het waarschijnlijk meer in de geest van Willibrordus past om ons voor Millenniumdoelen in te spannen. Samen met Groenlinks was hier wel enig positief geluid te horen. Is zo'n welvarende gemeente als Heiloo echt zo weinig geïnteresseerd om verder over haar grenzen heen te kyken? Mocht u zich ook wereldburger voe len: laat onze burgemeester weten wat u van het idee vindt om van Heiloo een Millenniumgemeente te maken en overstelp hem met goede ideeën om daar invulling aan te geven. Martha Klein, Heiloo Kortgeleden zyn er in een regionaal dagblad enkele artikelen versche nen m.b.t. het in stand houden van de stedenband van Heiloo met Swietochlowice. Naar aanleiding van deze artikelen het volgende ter verduidelijking. Het is juist, dat het College van Heiloo zich kritisch buigt over de vraag of een steden band met de zusterstad Swietochlo wice nog zin heeft als de evaluatie over de afgelopen jaren daartoe aanleiding geeft. De constatering dat het uitblijven van succes voor de stedenband tussen Heiloo en Swietochlowice mede veroorzaakt wordt doordat "de beide gemeentes qua welvaartspeil juist wel vergelijk baar zijn" is beslist oryuist. Dat heeft een grote delegatie uit Heiloo, nog maar kort geleden op bezoek in Swietochlowice, met eigen ogen kunnen aanschouwen. De ontwikke lingen in Polen gaan snel en het welvaartspeil stijgt. Er zijn nog altijd grote verschillen in welvaarts niveau. Het werkeloosheidspercen tage in de wijk Lipiny is nog steeds torenhoog. Particuliere organisa ties, zoals de Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice, de Stichting "Een Hart voor Polen Heiloo," zul len zich dan ook onverminderd blij ven inzetten, elk op eigen terrein. Binnen de bevolking van Heiloo bestaat ruim voldoende draagvlak voor de contacten met de inwoners van Swietochlowice. Zo worden de verschillende activiteiten enthousi ast en ruimhartig ondersteund. De hulp vanuit Heiloo wordt zeer gewaardeerd, blijkens de vele dank betuigingen van o.a. de Sociale Dienst van Swietochlowice. Dat het College de initiatieven en activitei ten van particulieren een warm hart toedraagt stemt tot tevredenheid. Het besluit om de stedenband met Swietochlowice formeel in stand te houden lijkt gezien het bovenstaan de dan ook een goede oplossing. Tom van der Schuyt, Heiloo In de gemeentelijke informatieru briek wordt regelmatig een bericht vermeld over het verwijderen van fietsen bij het station. Vele honder den komen dagelijks op de fiets om naar werk of school te gaan. Wiens schuld is het dat men bij geen ruimte verkeerd stalt? In de eerste plaats de gemeente Heiloo en met deze de politieke partijen. Zy heb ben toch hun fiat gegeven voor de massale bouwwerken rond het Station en aan de afsluiting van de Stationsweg Oost. Zij gaven toch aan de projectontwikkelaars alle ruimte voor de afsluitingen en als gevolg daarvan te weinig fietsen stallingen. De poütiek en het gemeentebestuur behoren zich diep te schamen wat zij hiermede en al jaren de burgers van Heiloo hebben aangedaan. Waarom geen medede lingen wanneer de afsluitingen voorbij zyn en welke fietsenstallin gen en waar gerealiseerd zullen. De zogenaamde ruimte bij de Holleweg is een farce en kost de zoekers naar een plek een trein en met levensge vaar!. Of staan projectontwikke laars boven iedere wet of heeft men liever dat iedereen met de auto komt? Overheden en poltiek hebben echt nog nooit «gehoord van Co2. A. van der Meulen, Heiloo drums samen te spelen en daarmee de basis te leggen voor de doorstro ming naar het grootorkest. In het ensemble spelen ook een aantal ervaren muzikanten mee uit het grootorkest van Eensgezindheid, die naast hun eigen blaasinstrument ook les krijgen op een ander blaas instrument uit het orkest en daar mee feitelyk weer leerling zijn. Inlichtingen over eensgezindheid via www.mv-eensgezindheid.nl of tel. 072-5334851. HEILOO - Op woensdagochtend 13 juni werd gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het win kelcentrum 't Loo. Er werden in totaal 28 bekeuringen uitgeschre ven HEILOO - In de nacht van zon dag 10 op maandag 11 juni werd op de Ronde Laan een personen auto vernield. De gehele achterr- ruit van de blauwe VW Golf werd vernield. HEILOO - Maandagmiddag 11 juni werd in een personenauto van het merk Kia type Carens ingebroken die op een parkeer plaats van Het Maalwater stond geparkeerd. Nadat een portier ruit werd ingeslagen werd uit de auto een schoudertas met inhoud ontvreemd. ZUINIG OP RUIMTE.NL Et JE Natuur en ÉK JÉ Milieu De Provinciale Milieufederaties HEILOO - Vrijdag 15 juni kon door domme pech de Buurtbus Heiloo niet rijden en ook de reservebus liet het afweten. Voor zaterdag kon een bus van GGZ-Willibrordus worden geleend en voor maandag 18 juni kon het bestuur een busje huren. Klanten die vrijdag jongstleden tevergeefs op de bus hebben staan wachten, wordt gratis vervoer aangeboden. Daarvoor kunt u kontakt opnemen met Jan Haan, tel.: 072-5333669. Ei§en foto HEILOO - Op vrijdagavond 22 juni van 19.00 tot 20.00 uur ver zorgt het leerlingenorkest van Muziekvereniging Eensgezind heid een optreden in winkelcen trum 't Loo. Onder leiding van dirigent Cees Brugman uit Alkmaar worden er voor jong en oud aantrekkelijke internatio nale nummers gespeeld. Het leerlingenensemble is samen gesteld uit een aantal leerlingen in de leeftijd variërend van zeven tot zeventig jaar, die minimaal 1 jaar muziekles op een blaasinstrument hebben gevolgd via de muziek school of via een privédocent, en graag samen willen spelen in een klein orkest onder leiding van een echte dirigent. Op deze wijze wordt het uiteinde lijk mogelijk om ook met andersoor tige blaasinstrumenten als de trom pet, bugel, saxofoon, hoorn, klarinet, bariton, bas, dwarsfluit en HEILOO - Op zondag 17 juni om ongeveer vier uur 's middags werd op de Zeeweg te Heiloo een eendenfamilie aangereden. Een van de eendjes overleefde het ongeval en werd door Laura Beers onder de hoede genomen. Zij nam het onfortuinlijke eendje mee naar haar zus, die werkzaam is bij een dierenopvang. Daar zal het gevederde weesje alle zorg krijgen die nodig is om uit te groeien tot een gezonde, volwassen eend. Foto: Mario Sacksiom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21