Stratenmakersbedrijf Firma Zoon College helpt mee bij opknappen oud gereedschap Ontmoetingslunch Gezelschapsbank H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 m WMÊ/I Internationaal orgel concours ook in Heiloo Workshop kaarten maken Opbrengst Epilepsie Collecte Tijdelijk zebrapad eindigt in valkuil UITKIJKPOST 20 JUNI 2 0 0 7 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Machteld Wiegmans Holleweg 147, 1851 KG Heiloo, tel. 072-5331305 e-mail a.zoon@planet.nl De firma Zoon, het gemoedelijke stratenmakersbedrijf uit Heiloo, staat voor een belangrijk keerpunt in z'n geschiedenis. Directeur Koos Zoon draagt na 45 jaar in het bedrijf het stokje over aan Maaikel Zoon. Hoewel dezelfde achternaam, zijn ze slechts in de verte verwant, maar als je afgaat op de hechte samenwerking en de goede relatie van de beide mannen, zou je denken dat het vader en zoon zijn. Koos Zoon had eigenlijk andere plannen met zijn leven. Zijn vader Jan Zoon was als stratenmaker in dienst bij de firma Woestenburg, maar toen het hem daar te groot werd, startte hij in 1962 op 48-jari- ge leeftijd zijn eigen bedrijf: „Van zijn werkgever kreeg hij een lelijke eend en één klant mee, om te kunnen starten" herinnert Koos zich. Als zeventienjarige jongen met twee jaar kantoorervaring, kon hij als betaalbare kracht bij zijn vader in dienst: „Maar al in 1970 kwam Arie Zoon bij ons werken, naamgenoot maar vooral een goede vriend van mij. Toen mijn vader in 1978 met pensioen ging, zette ik het bedrijf voort met Arie als compagnon" legt Koos uit. Hij leerde het stratenmakersvak in de praktijk van zijn vader, haalde zijn aannemer spapieren, trouwde met Ria en kreeg een dochter en een zoon. Ook zakelijk gezien ging het voor de wind. Er kwam personeel bij: Kees Glas en Piet Morsch in de zeventiger jaren, Fred Morel halverwege de tachtiger jaren. Samen met de in 1995 aangeschoven Maaikel, zoon van Arie, vormen ze nu al vele jaren een hecht team dat uitstekend met elkaar samenwerkt: „We hoeven nauwelijks te overleggen, want het loopt allemaal gesmeerd. Anderen kijken met bewondering naar hoe snel en goed het bij ons gaat" vertelt Maaikel die met de pensionering van zijn vader Arie diens compagnonschap overnam. Trots zijn de mannen op de kwa liteit van hun werk. Ze beheersen de oude stratenmakerstechniek, het 'tikken', waarbij de steen met een hamer in een zacht zandbedje wordt getikt: „Daar heb je vakmanschap voor nodig. Maar tegenwoordig wordt eigenlijk altijd de techniek van het 'vleien' gebruikt. Op een goed verdichte ondergrond kun je de stenen zo neerleggen. Dat gaat sneller en is dus goedkoper", legt Maaikel uit. Er is eigenlijk geen straatsteen in Heiloo die niet door de mannen van het VCA-gecertificeerde bedrijf is gelegd. Trots zijn ze op aan sprekende projecten, zoals het nieuwe stationsplein, maar ook het labyrint bij de kerk: „Dat was een enorme rekenarij. We hebben er drie weken hard aan gewerkt, maar dan heb je ook eer van je werk", aldus Koos. De firma Zoon gaat zonder Koos gewoon op dezelfde voet verder onder leiding van Maaikel: „Ik zal Koos heus nog wel eens om advies vragen en anders zien we hem wel met koffietijd". Op 1 juli neemt het bedrijf afscheid van zijn oprichter. Hoe? „In stilte" antwoordt Koos. „Dat denkt hij!" pareert Maaikel. HEILOO - Samen tafelen kan een leuke manier zijn om nieu we mensen te leren kennen. Bovendien zijn er veel mensen met vakantie. Daarom organiseert de Gezelschapsbank voor de thuisblij vers op donderdagmiddag 28 juni een ontmoetings-lunch, aanvang 13.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Het betreft een buffetlunch, de entree bedraagt voor leden 4,00 en voor belangstellenden 5,00. Geïnteresseerde dames én heren vanaf vijftig jaar die hieraan willen deelnemen zijn welkom. U kunt zich tot uiterlijk 22 juni opgeven via tel. 072-5331297. Vorige middagen werden goed bezocht en er zijn al leuke contac ten uit voortgevloeid. Mensen wan- delen/fietsenAvinkelen samen, gaan dagjes uit et cetera. De Gezel schapsbank is een initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo en bestaat vier jaar. Op donderdagen is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrij vingen bij de Gezelschapsbank. Het is ook mogelijk om via een anonieme advertentietekst nieuwe mensen te leren kennen. U kunt telefonisch contact opnemen en vragen naar coördinator Monique van Ling. Voor informatie verwijzen wij u naar www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Op maandag 18 juni hielpen wethouders Opdam en Ouderkerken mee bij het ont- roesten van oud gereedschap. Stichting Gered Gereedschap Nederland viert dit jaar haar 25- jarig jubileum en heeft in het kader van 'B&W helpen mee' de hulp van het college ingeroepen. Gewapend in overall stortten beide wethou- HEILOO - Tijdens het Orgelfestival Holland, dat dit jaar van 22 juni tot 30 juni plaatsvindt in de Grote kerk te Alkmaar, zullen deelnemers aan dit Internationaal Orgelconcours op een viertal middagen een lunchcon cert op het orgel van de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 in Heiloo verzorgen. De data zijn donderdag 21 juni, maandag 25 juni, dinsdag 26 juni en woensdag 27 juni. De concerten beginnen 12.30 uur en duren circa een uur. De toe gangsprijs bedraagt 3,-. Het orgel in de Ter Coulsterkerk is vrij recent gebouwd en staat bij organisten hoog in aanzien vanwege de zeer fraaie klank en mogelijkheden van dit orgel. Het is dus zeker de moeite waard om een of meer van deze lunchconcerten bij te wonen. HEILOO - In het kader van de Zomerschool van Stichting Ouderenwerk Heiloo wordt dit jaar ook een workshop kaarten maken gegeven. Tijdens deze middag kunt u een leuke kaart maken. Op dit gebied zijn er veel mogelijkheden, er is vol doende keuze. Uiteraard wordt rekening gehou den met beginnende en gevor derde kaartenmakers. De workshop zal gegeven worden door Janny Engelsman en Wanda Vasbinder op woens dag 4 juli van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt in Heiloo. De kosten bedragen 6,- inclususief materiaal. Opgave telefonisch bij Wanda Vasbinder 072-5338612. HEILOO - In de week van maandag 4 juni tot en met zaterdag 9 juni gingen vrijwilligers op pad om te collectêren voor het Nationaal Epilepsie Fonds. Deze collecte heeft in Heiloo 5.883,84 opgebracht. ders zich op het oude gereedschap dat ontroest moest worden. Dat ze hierbij vies zouden worden, werd van te voren gemeld. Naast het ontroesten van gereedschap stond het invetten en verzendklaar maken van het gereedschap op het programma. Stichting Gered Gereedschap is een landelijke vrijwilligersorgani satie die gereedschap inzamelt, opknapt en op aanvraag verstuurt naar ontwikkelingsprojecten. Zij geeft mensen in de Derde Wereld hiermee letterlijk en figuurlijk de instrumenten in handen voor de opbouw van een zelfstandige toe komst. Gereedschap dat de stich ting onder andere inneemt is: tim mer-, metsel-, bouw- en auto gereedschap, lashelmen, naaima chines en strijkijzers. De wethouders leverden als volleerd gereedschapbewerkers keu rig ontroest gereedschap af. Foto's: Mario Sacksioni. HEILOO - Sinds enkele weken zijn de voorbereidende bouw werkzaamheden op het terrein van de voormalige Zeskant begon nen. In verband met deze werkzaamheden is tussen het Hoekstuk en de Harrelaers een tijdelijk zebrapad in gele strepen aange bracht. Na oplevering van de woningen zal dit zebrapad weer worden verwijderd. Maar voetgangers wees gewaarschuwd, de voetgangersovergang is nog niet helemaal gereed: aan de kant van de Harrelaers bevindt zich geen trottoir, maar een diepe kuil! Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5