Nog een optreden voor zomerstop Eensgezindheid Tien jaar beeldentuin Ditta Engel H E I L o O kfUVJ DEUTEKOM 11 CORSO Muzikale, poëtische avond bij Slotkapel Zomeravondconcerten weer veel moois Mr. Bean's Holiday BOEK VAN DE WEEK Sterrenjacht Sterrenjacht door Hella S. Haasse Jazz in Heiloo goed bezocht UIT K I J KPOST 2 7 jUNI 2007 t*k«nli v Het fanfareorkest en het oplei dingsorkest spelen deze avond in de dorpskern van Egmond-Binnen. Bij het opleidingsorkest zullen de volgende stukken de revue passe ren; Admiral spirit, Free world fan tasy, Anitschka en Caribbean varia tion om in de zomerse sferen te komen. Het fanfareorkest speelt muziek uit onder andere de films; Tarzan, the Incredibles, Dances with wolves en Once upon a time in the west. Het fanfareorkest staat inmiddels een jaar onder leiding van Jeroen Drenth. Het eerste concert onder zijn leiding, was op 25 juni 2006 in de kloostertuin van de Abdij. Het concert vind plaats op don derdag 5 juli in de Abdijlaan en vangt aan om 19.30 uur. Bij slecht weer zal het concert geen doorgang vinden. EGMOND - In de zomermaanden juli en augustus kunnen belang stellenden weer een aantal keer terecht in de Slotkapel om een Meditatief Moment bij te wonen. Dit jaar is het thema 'Een zee van mensen'. Een avond vol tekst en poëzie, samengesteld door Saskia Ossewaarde, Jan Tulp, Lies Sluis, of Giselle Ecury. Elke keer staan er andere musici klaar om de avond muzikaal te omlijsten. Ook zal er gesproken worden over de rijke geschiedenis van de Slotkapel. Data van deze avonden zijn zondag 8 juli, 22 juli, 5 augustus en 19 augustus. Aanvang 20.00 uur. De kapel is open vanaf 19.30 uur, de toegang is gratis. Mr. Bean gaat op vakantie naar de Franse Riviera en raakt verstrikt in een Europees avontuur van for maat. Bean is het natte, troosteloze Londen beu en pakt zijn koffer en camcorder om het zonnetje op te zoeken aan het strand van Cannes. Maar zijn reis verloopt niet zo vlot als gehoopt en de eeuwig stuntelen de Bean komt terecht in een reeks ongelukjes en toevalligheden die vergezocht genoeg zijn om er zijn eigen avant-garde film van te maken. Na een spoor van ravage te hebben achtergelaten op zijn tocht met de trein en uiteindelijk liftend door het Franse platteland, komt Bean eindelijk in Cannes aan. Mr. Bean is weer terug op het witte doek. Dit slungelige typetje, bekend van de gelijknamige televisieserie, is inmiddels 17 jaar oud. Volgens Rowan Atkinson is 'Mr. Bean's Holiday' zijn laatste optreden als Mr. Bean. Maar dat heeft hij eerder beweerd. De cast van 'Mr. Bean's Hoüday' wordt gedomineerd door Franse acteurs. Voorstellingen op zaterdag 30 juni om 14.00 uur, zon dag 1 juli om 15.00 en woensdag 4 juli om 14.00 uur. Heerenweg 67-69, 1851 KL Heiloo ■HM RHHH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl door Hella S. Haasse voor 16,95 HEILOO - De serie zomeravondcon certen in de Witte Kerk aan de Heerenweg 32 in Heiloo, bestaat uit een vijftal concerten op de vrijdag avond. Het programma is zeer gevarieerd en belooft veel mooie muziek. Het programma luidt als volgt: vrijdag 6 juli: Klezmer-ensem- ble Di Gojim, waarbij melancholie en feesteüjke klanken hand in hand gaan. Vrijdag 20 juli: Nobuko Takahashi - piano. Deze Japanse pianiste komt met een buitenge woon fraai en toegankelijk pro gramma. Met onder andere compo sities van Chopin (préludes), Beethoven (Mondscheinsonate) jen Brahms (Hongaarse dansen). Vrijdag 3 augustus: Ensemble Con Piacere. Instrumentalisten en diver se zangers brengen muziek uit de renaissanceperiode, zoals madriga len en ballads, vrijdag 17 augustus: Duo Verso. In deze exclusieve com binatie is naast muziek van onder meer Manuel de Fhlla, Dowland, Rodrigo en Meijering ook muziek van Piazzolla te beluisteren. Vrijdag 31 augustus: Barokensemble Pétillant. Een prachtig programma met klavecim bel, barokviool en barokcello. De concerten beginnen om 20.30 uur De toegangsprijs bedraagt 8,- (65+, CJP en kinderen tot 13: 7,-). Kaarten kunnen tevoren telefonisch worden gereserveerd-via tel. 072- 5334804 (ook voor uitgebreide informatie), tel. 072-5335852 of 072-5335747. Abonnementen voor minimaal drie concerten zijn ver krijgbaar vanaf 22,50 respectie velijk 19,50. HellaS. Haasse CJ.van der Sevensterre Sterrenjacht HEILOO - Op zondag 24 juni klonken op diverse locaties in Heiloo heerlijke jazz-klanken door de straten. Door de opzet van het Generatiemixproject kon jong en oud elkaar ontmoeten en genieten van een gezamenlijke passie. Voor de muzikanten en hun publiek is het Jazz-project beslist voor her haling vatbaar. Eigen foto Sterrenjacht door C. 1. TMB Mr SwTMMHUI Feuilleton Qutiinn UtAkn" of hM pwlumisl. Mur EGMOND - Een concert onder het mom van een zwoele zomeravond', zal het seizoen van dit jaar afsluiten. Muziekvereniging Eensgezind heid uit Egmond-Binnen treedt nog één keer op voor de zomer stop. Ditta Engel heeft in die jaren een flinke ontwikkeling doorgemaakt. Aanvankelijk was elk beeld dat ze maakte een unicum dat met behulp van een eenmalige gipsmai in giet- beton werd gegoten. Toen haar bekendheid in Noord- Holland gro ter werd en er meer belangstelling kwam voor haar werk heeft ze de techniek ontwikkeld van het maken van rubbermallen. Daardoor kan ze van een beeld meerdere afdrukken maken. De oplage is altijd gelimiteerd tot acht beelden. Het werk van Ditta Engel laat zich omschrijven als roman tisch en figuratief. Het tien jarig bestaan laat Ditta Engel niet ongemerkt voorbij gaan. Op 3 juni was er een schitterend optreden van het Heilooër salonor kest en van de sopraan Karin ten Cate, begeleid door Paul Pleisier op gitaar. Op zondag 1 juli treden er twee klassieke gitaristen op, Tjerk Knop en Jacques Klaasse. Ze spelen werk van Bach, Lawes, Dowland en Albeniz, maar ook Zuid Amerikaanse en hedendaagse muziek. De beeldentuin is tot 26 augustus elke zaterdagmiddag en zondagmid dag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. De toegang is gratis. Adres: Westerweg 182 te Heiloo, tel. 072- 5336266. Op haar website www.dittaen- gel.nl is het grootste deel van haar werk te zien. Hella S. Haasse publiceerde in 1950 onder het pseudoniem C.J. van der Sevensterre het feuilleton Sterrenjacht in Het Parool. Samen vormen de teksten een spannende en hilarische roman zonder literaire pretenties. Begin 2007 vond ze het feuilleton bij toeval terug; voor het eerst verschijnt dit curiosum nu in boekvorm. Sinterklaasavond, de jaren dertig. Casper-Jan ontvangt in het pension waar hij woont een geheimzinnig pakketje zonder afzender. Daarin zitten een versje over de Zeven Provinciën en een zevenpuntige ster van granaten, gevat in goud. Op de achterzijde staat er met kleine lettertjes 'Groeningen' in gegraveerd.Caspar- Jan gaat op sterrenjacht en al snel volgen de verwikkelingen elkaar in steeds hoger tempo op. Door slim me listen en kolderieke verwarring vindt hij een aantal sterren, maar hij verliest ze ook weer even snel. Zal het hem lukken de schat te vin den en rijk te worden? HEILOO - Het is tien jaar geleden dat de kunstenares Ditta Engel een beeldentuin begon in Heiloo. Een grote oude bostuin van meer dan 2000 vierkante meter midden in het centrum van Heiloo. Hier exposeert en verkoopt ze haar werk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11