Heiloocontact Gezocht: bewoner die Heiloo vertegenwoordigt bij de CROS 17 Belangrijke nummers Werk In Uitvoering Woonomgeving UITKIJKPOST 2 7 J U N I 2007 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 Aanbrengen asfalt in Plan Zuid In het kader van het grootonderhoud Plan Zuid wordt vanaf vrijdag 29 juni 2007 op diverse locaties in Plan Zuid asfalt aangebracht. In verband met de werkzaamheden worden enkele wegen in Plan Zuid tijdelijk afgesloten: De afsluiting wordt ter plaatse met borden aangegeven. Wonderweb leskoffer Werkgroep Natuur- en Milieueducatie Op donderdag 28 juni 2007 is groep 6 van de RK Basisschool Paulus de eer ste groep die de Wonderweb leskoffer gaat gebruiken. Juf Karlijn heeft een survivaldag uitgezet rondonm school en in het Oosterbos. Daar kunnen de kinderen aan de gang gaan met de opdrachten uit het Wonderweb leskof fer. Hierbij zullen wethouder onderwijs Jacob Ouderkerken, projectleider IVN Gaby Flath, voorzitter Werkgroep NME Arie de Lint en secretaris Werkgroep NME Astrid Busso-Besseling aanwezig zijn. Het thema van de Wonderweb leskof fer is Biodiversiteit; een landelijk pro duct door IVN ontwikkeld voor groep 5 en 6. De Wonderweb leskoffer bestaat uit drie opdrachten en een docenten handleiding. De kinderen lezen eerst op school de informatie, dan gaan zij buiten opdrachten uitvoeren en tot slot werken zij op de pc de wonderweb game uit. De Wonderweb koffer is op dinsdag 3 oktober 2006 gepresenteerd tijdens een bijeenkomst van de NME coördi natoren tezamen met mevrouw Gaby Flath, projectleider van IVN. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. Busso- Besseling van de afdeling Welzijn en secretaris van de Werkgroep NME, telefoonnummer 072 535 66 82. Kermis Heerenweg De burgemeester van Heiloo heeft toe stemming verleend tot het plaatsen van een overkapping op de Heerenweg tussen de perceelnummers 140 (pizzeria II Corso) en 148 (Drogisterij en Parfumerie Jef Letschert) ten behoeve van de kermis. Het plaatsen van een overkapping is toegestaan van donderdag 28 juni tot en met zondag 1 juli a.s. De woningen blijven bereikbaar voor voetgangers. De bewoners zijn nader geïnformeerd door middel van een bewonersbrief. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Kok van de afdeling Ingenieursbureau, telefoon nummer 072 535 6768. Afsluiten gedeelte Heerenweg Bovendien is toestemming gegeven om het gedeelte Heerenweg tussen de Stationsweg en het Stationspleih af te sluiten van donderdag 28 tot en met zaterdag 30 juni a.s. tussen 16.00 en 03.00 uur, op zondag 1 juli a.s. tussen 14.00 en 03.00 uur en op maandag 2 juli a.s. tot 12.00 uur. Levende muziek Tot slot heeft de burgemeester van Heiloo toestemming verleend om (naast de tijdens kermisdagen collec tief toegestane levende muziek in cafés) op zondag 1 juli a.s. van 17.00 tot 22.00 uur levende muziek ten geho re te brengen op een buitenpodium dat vanaf 12.00 uur onder de overkapping wordt opgebouwd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnum mer 072 535 66 68. 29 juni Nederlandse Veteranendag De Nederlandse Veteranendag is een eerbetoon aan onze ruim 140.000 veteranen. De meesten van hen zyn ingezet tijdens de Tweede Wereldoorlog of daarna in Nederlands- Indië, Korea of voormalig Nederlands Nieuw-Guinea. Snel groeiende is de groep jonge veteranen: zij hebben deelgenomen aan vredesmissies zoals in Libanon, Cambodja, op de Balkan, Irak en Afghanistan. Sinds 2005 laten we onze erkenning voor hun werk blij ken met de Nederlandse Veteranendag. Op 29 juni steekt ook de gemeente Heiloo daarom de vlag uit. Nederlandse veteranen hebben gemeen dat zij in opdracht van onze democratisch gekozen regering zijn ingezet onder oorlogs- of daarmee ver gelijkbare omstandigheden. Of zij nu 'oude' veteranen (WO II en het KNIL) Nu denkt u misschien: CROS? Wat is dat? En wat gaat die bewoner dan doen? CROS staat voor Commissie Regionaal Overleg luchthaven Schiphol. Deze commis sie is een overlegorgaan tussen de gebruikers van Schiphol (luchtvaartsector, exploitant van Schiphol) en gemeenten, die in de invloedssfeer van Schiphol lig gen, zoals Amsterdam, Haarlemmermeer, Beverwijk en Castricum. Sinds begin dit jaar is de gemeente Heiloo ook lid van de CROS. De advertentie voor een verte genwoordiger staat elders op deze pagina. In de CROS worden afspraken gemaakt over de manier waarop de overlast van het vliegverkeer van Schiphol het beste kan worden voorkomen of geregeld. In de commissie zitten behalve bestuurders van de gemeenten, ook bewo ners uit deze gemeenten. De gemeente Heiloo is op zoek naar een bewonersvertegenwoordiger voor de CROS. Cluster Noord In totaal zijn 28 gemeenten lid van de CROS. Om iedereen tot z'n recht te laten komen, is het niet zinvol met z'n allen tegelijk te vergaderen. De gemeenten zijn dan ook opgedeeld in negen regio's, zogeheten clus ters. Heiloo zit samen met Beverwijk, Heemskerk, Uitgeest, Velsen en Castricum in het cluster Noord. Interesse? Wilt u als bewonersvertegenwoordiger van Heiloo optreden in de CROS, dan kunt u zich aanmelden. Er wordt wel het een en ander van u gevraagd, en uiter aard staat hier ook iets tegenover. U U bent inwoner van Heiloo en heeft kennis van de luchtvaart (vliegprocedures en wet- en regelgeving) of kunt dit uzelf snel eigen maken. Het liefst heeft u ook kennis van geluid en externe veiligheid. U bent bekend met het verloop van bestuurlijke processen en besluit vorming. U heeft een positief, kritische instelling, over tuigingskracht en doorzettingsvermogen. Daarnaast beschikt u over een relevant maatschappelijk netwerk. De functie Als bewonersvertegenwoordiger neemt u ongeveer negen keer per jaar deel aan het overleg met alleen bewonersvertegenwoordigers. Ook is er ongeveer negen keer per jaar een overleg met bestuurders en bewoners samen. U neemt deel aan de CROS studie dagen en informatiebijeenkomsten. Daarnaast onder houdt u een goede interactie met uw achterban. De functie kost u ongeveer tweehonderd uur per jaar en de aanstelling is voor vier jaar. Drukker in de lucht De gemeente Heiloo wilde graag lid worden van de CROS vanwege het toegenomen vliegverkeer boven Heiloo. Niet alleen de Polderbaan op Schiphol heeft hier voor gezorgd, ook de groei van het vliegverkeer in het algemeen is een oorzaak. De Luchtverkeersleiding Nederland heeft meer (lucht)ruimte nodig om de vliegtui gen naar de landingsbaan te kunnen leiden. Een deel van het vliegverkeer moet daardoor uitwijken naar het luchtruim boven Heiloo en noordelijker. Tel daarbij op dat sinds vorig jaar het afhandelen van het vliegverkeer (de zogeheten baanfrequentie) is veranderd, waardoor vlieg verkeer sneller naar het noorden uitwijkt en u begrijpt dat het vergeleken met enkele jaren geleden een stuk druk ker is geworden in de lucht boven Heiloo. Door deelname aan de CROS blijven we beter en sneller op de hoogte van ontwikkelingen die spelen. Daarbij kunnen we nu actief meedenken aan oplossingen voor de overlast. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J. Oomen, milieucoordinator, afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 44 of info@heiloo.nl. Ook kunt u kijken op www.crosnet.nl. De beloning Een uitdagende positie als vertegenwoordiger van de inwoners van Heiloo, waarbij u meedenkt over oplos singen voor de overlast. U ontvangt via de CROS een vergoeding voor kantoorkosten, computergebruik en reiskosten. Meer informatie Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met onze milieucoördinator, mevrouw J. Oomen, tele foonnummer 072 535 67 44 of info@heiloo.nl. Ook kunt u kijken op www.crosnet.nl. Reageren Voelt u zich aangesproken, bent u enthousiast voor de functie en voldoet u aan het profiel, stuur dan een gemotiveerde brief met CV naar gemeente Heiloo, t.a.v. mevrouw L. Dekker, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, onder vermelding van reactienummer 07.20. Reageren per e-mail kan ook via: info@heiloo.nl. In verband met de aanstaande vakantieperiode hanteren wij een lange re reactietermijn. Uw reactie dient uiterlijk 17 augustus 2007 bij ons binnen te zijn. De gesprekken vinden plaats in de week van 27 tot en met 31 augustus a.s. of 'jonge' veteranen (ingezet in vredes missies) zijn, alle Nederlandse vetera nen verdienen erkenning en begrip van de samenleving. Nationale bijeenkomst in Den Haag Op vrijdag 29 juni 2007 vindt in Den Haag de nationale bijeenkomst voor de Nederlandse Veteranendag gehouden. Het is het derde jaar dat dit nationaal evenement plaatsvindt, met een grote manifestatie op het Malieveld, een korte plechtigheid in de Ridderzaal, in aanwezigheid van Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins van Oranje, een défilé en een fly-past met vliegtuigen en helikopters. Om 11.30 uur krijgen op het Malieveld 200 militairen, die recentelijk van een uitzending zijn teruggekeerd, de herinneringsmedaille vredesoperaties opgespeld. Meer informatie Voor meer informatie kunt u kijken op de website www.veteranendag.nl of www.veteraneninstituut.nl. Voor vragen kunt u ook contact opnemen met het veteraneninstituut, telefoonnummer 0343 47 41 47. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17