Jubileumshow Artpracticum Egmond nog altijd met de hand Hallem bestaat 15 jaar Extra leesplezier met het vakantiepakket van de bibliotheek gastvrij en comfortabel kend presenteren. Limmense Hortus rooit bovendien staan er enkele optre- INGEZONDEN MEDEDELING 7nrrrh nfol Ho Palatil'n was in een stevige rock roll act. JOC Conquista Agenda Bollen rooien zoals het vroeger gebeurde: op de knieën en met de hand. Eigen foto REGIO - In de bibliotheken vait Castricum, Akersloot en Limmen is de periode waarin het vakantiepakket aangevraagd kan worden weer aangebroken. Wat houdt dat vakantiepakket nu precies in? Het vakantiepakket bestaat uit een stapel boeken die door de klant zelf kunnen worden uitgekozen. In de bibliotheek ligt een formulier waarop vijf boektitels ingevuld kunnen wor den. Dit mag echt van alles zyn. De bibliotheek zorgt er vervolgens voor dat minimaal drie boeken uit de lijst van vyf klaar staan op de dag die aangegeven is op het formulier. Deze boeken zullen voor zes weken wor den uitgeleend, zodat er extra lang de tijd is om de boeken te kunnen lezen. De lener is tydens de vakantie verzekerd van titels die hijzelf graag wil lezen. Zo bezorgt de bibliotheek haar klanten nog meer leesplezier tij dens de vakantie. Om de gewenste boeken op tijd te kunnen reserveren vraagt de bibliotheek om het vakan tiepakket uiterlijk vier weken voor vertrek te bestellen. Deze service van de bibliotheek kost 6,-. Er kan per bibliotheekpas maximaal één vakan tiepakket aangevraagd worden. LIMMEN - Bij de bollenbedrij- ven is het momenteel razend druk. Het leeuwendeel van de bollen moet binnenkort zijn gerooid. Machines hebben het zware werk bij veel grote bol- lenkwekers overgenomen. In de Hortus Bulborum in Limmen, 's werelds unieke schatka mer van historische bolgewassen, gaat dat nog altijd met de hand; zoals het al eeuwen lang gebeurt. Op de knietjes in het zand. Opmerkelijk is het grote aantal vrijwilligers dat hand- en spandiensten verleent. Volgend jaar zullen dat er, naar ver luidt, nog meer zijn. De vrijwilligers zijn vroeger allemaal bollenkweker geweest en beheersen de kneepjes van het ambachtelijk bollen rooien tot in de vingertoppen. Zeven rooi ers, waaronder bestuursleden Joop Zonneveld en Herman Neelissen, en Gerard Glorie, Piet Veldt, Gerrit Veldt, Gé Timmer en Jan Dijkman zorgen ervoor dat de klus in ruim een week is geklaard. Deze tijdro- Gedurende een spetterende show presenteerde Michel met veel vaart de flitsende acts van zijn leerlingen. Ook werd de nieuwe meiden groep 'Showtime' gepresenteerd, zij verzorgden met veel stijl en passie de openingsact van de show. De Grease-act werd opgepimpt door een prachtige sportwagen en een heuse Harley. De meester zelf liet zien dat hij het nog niet verleerd eLJLJaJ LCl l^C i did LIJ 11* Ook de Highschool musical act was goed uitgevoerd; Michel leert zijn Michel leidt al weer 25 jaar men- ALKMAAR - Zorghotel De Palatijn in Alkmaar biedt de luxe van een vier sen op die het muziekvak in willen, sterrenhotel in combinatie met de zorg van ervaren verpleegkundigen. De Zelf begeleidde hij artiesten als Lee Palatijn is bij uitstek geschikt om te revalideren van een operatie of wanneer Towers en Gerard Joling. „Ik pro- u ondanks een lichamelijke beperking er een paar dagen tussenuit wilt. De beer altijd eruit te halen wat er in één- en tweepersoons kamers van De Palatijn zijn gericht op revaliderende zit", zegt Michel. „Of het nu zang, patiënten en minder validen. De kamers zijn ruim van opzet en rolstoeltoe- gitaar of keyboard is, het maakt gankelyk. De badkamer heeft een aangepast toilet en douchesteunen. niet uit, als iemand er maar plezier Lekker ontspannen in de sauna of de stoomcabine is ook mogelyk. Bij in heeft, dan komt de rest vanzelf. Zorghotel De Palatyn ervaart u gastvrijheid, het comfort van de kamers en De groep Showtime is spontaan de persoonlijke aandacht van de medewerkers. Uw verblijf wordt vaak ontstaan uit zangeressen die Michel (gedeeltelijk) door de zorgverzekeraar vergoed. Informeer naar de vele al jaren op zangles heeft, mogelijkheden, tel. 072-5142828, www.depalatijn.nl. „Jaantje, Marianne, Margot, Kelly, Valerie en Sara hebben een geweldi- ge uitstraling en bovendien prachtige stemmen. Deze zomer vende maar zorgvuldige methode komt de kwaliteit van de byzondere bollen alleen maar ten goede. Er tre den zelden beschadigingen op, en in de uiteindelijke partijen zal men nau welijks een 'zure' (zieke) bol aantref fen. Na het roóien gaan de bollen naar het bedrijf van voorzitter Piet Apeldoorn in Egmond, de firma Th. Apeldoorn, om ze gedurende de komende maand te laten drogen. Over de opbrengsten valt niet te kla gen. Die is in het algemeen zeer goed. Ook de oogst van de gouwe ouwe 'Due van Tollen' (de groep waarvan de oudste tulp uit 1595 stamt) is dit jaar weer opperbest. Elk jaar wordt een kleine handels collectie van een beperkt aantal soorten gekweekt. Deze vindt zyn weg, veelal via een klein aantal gespecialiseerde verkooppunten en exporteurs, naar byzondere histori sche tuinen in binnen- en buiten land, waaronder Paleis Het Loo, en exclusieve tuincentra en verzendhui zen in onder meer Duitsland, Zweden en de Verenigde Staten. LIMMEN - Het programma voor woensdag 27, vrijdag 29 en zater dag 30 juni van Conquista is: Conquista Kids (Voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar), zater dag 30 juni: Vogel knutselen. Deze vogel gaat onzettend mooi worden en er zijn zelfs echte veren om hem te versieren. Geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Kosten: 1,- per kind. Club (9 tot met 12 jaar), woensdag 27 juni: Open inloop Met alle bekende activiteiten zoals poolbiljart, tafelvoetbal, pe's, game-cube op groot scherm enzovoorts. Er zijn onlangs drie nieuwe pe's aangeschaft waarop momenteel de nieuwste spellen gespeeld kunnen worden. Geopend van 14.00 tot 17.00 urn en gratis entree! Club X-tra! (12 tot 16 jaar), vrijdag 29 juni: Open inloop met Boy. Geopend van 19.00 tot 23.00 urn en gratis entree! Zaterdag 30 juni: Summer movie night met Boy Sander. Geopend van 19.00 tot 22.00 uur en gratis entree! EGMOND - Het Egmondse schildersgenootschap Hallem, bestaande uit Jos Apeldoorn, Erik Baart en Huug Zentveld, bestaat 15 jaar. Om dit te vieren stellen de drie kunstenaars van vrijdag 6 tot en met zondag 8 juli hun ateliers, werkplaatsen en tuinen open voor publiek.Hallem prijst zich gelukkig met het feit dat dit samen valt met de expositie in de kunstgalerie van de Abdywinkel van de Egmondse Abdij die duurt tot 11 augustus. De expositie omvat houten beelden en schilderijen waarvan een aantal de Abdij en Egmond-Binnen als onder werp hebben. De ateliers van de Hallemkunstenaars zijn vrijdag, zaterdag en zondag tussen 11.00 en 18.00 uur te bezichtigen op de vol gende adressen in Egmond-Binnen: Visweg 12 (Jos Apeldoorn), Noordvelderweg 2 (Erik Baart) en Peperstraat 32 (Huug Zentveld). EGMOND - Op 17 juni vierde muziekleraar Michel Schutte uit Egmond aan Zee zijn 25- jarig jubileum in Theater De Beun. dens gepland. Sommige meiden heb ik als peuter op les gekregen en het is leuk om ze zo te zien opgroeien. Maar ook in de jongere zangeressen en zangertjes zie ik al een paar grote talenten. Ik stimuleer ze altijd eigen teksten te maken. En dan zie je hoe creatief kinderen kunnen zyn. Door video-opnamen en studioprojecten maken ze kennis met de opname- praktyk en ook de presentatie. Een optreden in een heus theater is dan de kroon op het werk, iedereen kan dan laten zien wat je de wereld te bieden hebt". Michel Schutte van Artpracticum Egmond, blijft in ieder geval zijn leerlingen op een positie ve en cratieve manier stimuleren. Tijdens de jubileumshow in de Beun toonden onder andere Marianne en Jaan hun talenten aan het publiek, onder leiding van muziekleraar én presentator Michel Schutte. Eigen foto Erik Baart, Huug Zentveld en Jos Apeldoorn. Foto: Gerrit Apeldoorn

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 21