77e A-Style TT Assen 28-29-30 juni 2007 zich met GRATIS toegang TT Cipcuit Assen bindt ]eugd aan Extra en grotere Big Screen Vidiwalls TOEGANGSPRIJZEN T TicketBox Voorverkoop: PASSEPARTOUTS 22 TT-site met nieuwe gadgets en downloads 27 JUNI 2007 UITKIJKPOST Het is al zo vaak gezegd en geschreven, maar de TT van Assen kent haar eigen wetten! Daar kwam zelfs een alleskun- ner op een motorfiets als Valentino Rossi achter. De Italiaan had in 2006 heel veel pech, maar maakte zelf pok twee cruci ale fouten. De eerste vond plaats tijdens de training in Assen, toen „The Doctor" door nog niet op temperatuur zijnde banden hard onderuit ging. Rossi kon ondanks een pijnlijke polsblessure wel in de race van start gaan, maar de uitein delijke achtste plaats was een duidelijk lagere klassering dan waar de Yamaha- coureur van te voren op had gerekend. Nicky Hayden profiteerde optimaal van de pech en fouten van Rossi. Niet alleen in Assen maar ook tijdens de finale van 2006 in het Spaanse Valencia. De we reldtitel ging er na een val van Rossi niet naar de Italiaanse favoriet'maar naar de Amerikaanse Honda-coureur! De MotoGP-strijd tussen Stoner. Rossi en Pedrosa is closer dan ooit tevoren Van 990 naar 800cc Rossi heeft in 2007 dus heel wat goed te maken! Zeker op de Drentse hei. Hij doet dat net als zijn collega's in het za del van een compleet nieuwe machine. Slechts vijf jaar nadat de MotoGP-klasse het levenslicht aanschouwde, hebben de toen geïntroduceerde 990cc metende viertaktmachines met ingang van dit sei zoen al weer plaats moeten maken voor motoren met een cilinderinhoud van maximaal 800cc. Dit werd gedaan uit het oogpunt van veiligheid. Want motoren met een vermogen van zo'n 250 pk met de daarbij'behorende topsnelheden van 340 km/uur en meer bleek een beetje te veel van het goede te zijn. Of een afname van 190cc echter vol doende is om het beoogde doel te be reiken, lijkt hoogst onwaarschijnlijk. Weliswaar hebben de nieuwe MotoGP- machines een lagere topsnelheid, de bochtensnelheid ligt door de gewijzigde vermogenskarakteristiek een stuk hoger. De verwachting is, dat de bestaande ron derecords ondanks de kleinere cilinder inhoud gewoon gebroken gaan worden. Ook dat van Assen, dat met 1.37,106 min. op naam van Hayden staat. aats|nT4uqP@ziin 1 eWK-punt j'n Assen Pakt Joey litjens na izljn Geduchte tegenstand Natuurlijk komt Valentino Rossi als de gróte favoriet naar de 77' aflevering van de Dutch TT. Immers, ondanks het verlies van zijn wereldtitel staat de zevenvoudig wereldkampioen nog altijd als de beste coureur te boek. Maar de Italiaan kan op geduchte tegenstand rekenen. In de eerste plaats van Casey Stoner. De 21-jarige Australiër is na zijn overstap van Honda naar Ducati de revelatie van 2007 geworden. Stoner won niet alleen- direct al de openingsrace in Qatar. Er volgden meer zeges en meerdere keren moest de combinatie Rossi/Yamaha/Mi- chelin zich gewonnen geven. Stoner, die verleden jaar vierde in Assen werd, is niet de enige troef van het Ducati-fabrieks- team. De andere is Loris Capirossi. Een derde kanshebber van Italiaanse kom af is Marco Melandri (Honda). Als trotse drager van het startnummer 1 zal Nicky Hayden, die het tijdens de eerste races van 2007 erg moeilijk had, zijn succes van 2006 willen herhalen. Colin Edwards (bij Yamaha opnieuw de teamgenoot van Rossi) is na zijn dramatische val (met de finish en eerste MotoGP-overwinning inzicht!) van 2006 op de Drentse heide, beter gezegd strook kustgras, maar op één ding uit en dat is revanche! Het TT Circuit Assen investeert dit jaar in extra service voor de racefans. Nieuw in 2007 is het plaatsen van grotere Big Screen Vidiwalls op sommige locaties (zuid lus en noordlus) en het plaatsen van extra vidiwalls voor de fans op Hoge Heide en De Bult. Dus nu bieden alle zitplaatsen en 90% van alle staanplaatsen zicht op een Big Screen Vidiwall. Dat wordt smullen zo vlak langs de baan, 200% LIVE met 11 Big Screen Vidiwalls, waarop ook interviews en achtergrond reportages te zien zullen zijn. De trainingen voor de drie MotoGP klassen en het bijprogramma van de 77e A-Style TT Assen, de races voor het WK Zijspan en Red Bull Rookies Cup, starteii op donderdag 28 juni en vrijdag 29 juni om 09.00 uur en loopt door tot 19.40 uur op donderdag en 17.25 uur op vrijdag. Het voor de GP's vaste tijd schema wordt voor de wedstrijddag (zaterdag 30 juni) gehanteerd. De warm-up trainingen op zaterdag 30 juni zijn van 08.30 tot 10.05 uur. Met daarna direct al de 125cc race, DUS KOM VROEG! Zaterdag 30 juni (wedstrijddag) A-STYLE TT ASSEN 11.00 uur GP125cc 22 ronden -100,210 km 12.15 uur GP 250cc 24 ronden - 109,320 km 14.00 uur MotoGP 26 ronden - 118,430 km 15.30 uur Red BuilMotoEP Rookies Cup 16 ronden - 72,880 km 16.45 uur WK Zijspannen 18 ronden - 81,990 km Hét Circuit Assen is al jaren op de digitale golven van internet van de partij op www.tt-assen.com, waar naast alle info ook tal van GRATIS down- loadbare gadgets als screensavers, video's, muispijlen etc te vinden zijn. De site is interactief, snel, attractief, overzichtelijk en biedt naast alle info over de" 77e A-Style TT Assen ook tal van andere gimmicks voor de computergebrui kers en een fraai historisch archief voor de TT liefhebbers. Op de druk bezochte website kunnen racefans gratis een hagelnieuwe TT screensaver, met nog meer actiefoto's en babes downloaden. Na het succes van de screensavers van de TT, selecteerde de organisatie van de Dutch TT dit keer de mooiste actiemomenten en pitpoezen van de afgelopen jaren en bracht deze samen in een screensaver, die vanaf de homepage via de speciale button op de FANZONE op uw computerscherm kan worden 'getoverd', t Meer interessante Motorsportlinks: www.tt-assen.com www.assen.nl www.tt-festival.nl www.motogp.com www.racesport.nl www.molenaarracing.com www.ridersforhealth.com www.joey-37.nl www.hugovdberg.com www.rossifumi.it www.comfoor.nl www.knmv.nl www.zwartecross.nl www.dasnoudrenthe.nl Hotel, Camping Regio-info Voor informatie over hotels, pensions en campings surft u naar www.tt-assen. com, of bel VW Assen/Drenthe Plus, tel. 0900-2022393. Fax 0592 - 241 852 www.vwdrentheplus.nl www.vwassen.nl of www.holland.com/drenthe/nl Parkeerplaats is GÉÉN campingplaats! Op de parkeerterreinen van het TT Circuit Assen mag NIET worden gekam peerd! Nadat-u zich heeft'geïnstalleerd' op een van de aangewezen TT Cam pings (zie www.assen.nl), wensen wij u veel plezier bij het TT Festival. Nabij het circuit is een speciale opstapplaats voor de Arriva-shuttle bussen die u naar en van de Asser binnenstad kunnen vervoeren. Voor meer info: www.tt-assen.com Filevrij en goedkoop met NS Arriva Met de trein en bus reist u gemakkelijk en comfortabel naar de TT in Assen. Geen files en parkeerproblemen. De NS zal zaterdag 30 juni de treinen een stuk langer maken om de vele TT-gangers zonder problemen te vervoeren. Vanaf het NS-s.tation Assen rijden de gehele dag speciale Arriva pendelbus sen, zij brengen u in 7 minuten naar de kop van'het circuit. Heeft u vragen over vertrektijden of wat voor u het goedkoopste treinkaartje is (als u al een tribuneplaats heeft), bel dan OV-Reisinformatie 0900-9292 (70 dm). Of raad pleeg www.ns.nl. 1e Trainingsdag - Donderdag 28 juni Volwassenen 20,- Kinderen t/m 15 jaar GRATIS (Géén toeslag voor Hoofd- en Geert Timmertribune) 2e Trainingsdag - Vrijdag 29 juni Volwassenen 23,- Kinderen t/m 15 jaar GRATIS (Géén toeslag voor Hoofd- en Geert Timmertribune) Wedstrijddag - Zaterdag 30 juni Hoofdtribune 87,- (uitverkocht) Geert Timmer tribune 72,-(uitverkocht) Strubben tribune 60,- (uitverkocht) TT World tribunes 57,- (uitverkocht) Winterdijk tribune 67,- Haarbocht tribune 55,- Ossebroeken tribune 57,- Stekkenwal tribune 52,- De Bult tribune 52,- Staanplaatsen volwassenen 40,- Staanplaatsen kinderen 13 t/m 15 jr €15,- Staanplaatsen kinderen t/m 12 jaar GRATIS TT ASSEN KENT HAAR EIGEN WETTEN! (vorig jaar) belandde de Spanjaard direct op het podium (derde). Gezien zijn li chaamsbouw (klein en licht) is de nieuwe 800cc viercilinder van Honda, de RC212V, Pedrosa op het lijf geschreven. Aan de stuurcapaciteiten van de voormalig 125 en 250cc wereldkampioen hoeven we niet te twijfelen. Maar in het begin van 2007 vielen de prestaties van de nieuwe Honda behoorlijk tegen. Iets waar ook wereldkampioen Hayden mee kampte. De Japanse technici kennende zitten zij niet stil en stellen ze alles in het werk om er voor te zorgen dat Pedrosa na 2002 (in de 125cc) opnieuw de TT kan winnen. En wat gaan de Suzuki-coureurs John Hopkins (vertrok bij de laatste TT voor het eerst in zijn carrière van poleposi- tion) en de op een natte baan nagenoeg niet te kloppen Chris Vermeulen doen? Op alle vragen krijgen we op de laatste zaterdag van juni 2007 antwoord. Litjens en Van den Berg Dat geldt ook voor de verrichtingen van de coureurs in de twee andere GP-klas- sen, de 125 en 250cc. Bij de kwartliters verdedigt Jorge Lorenzo niet alleen zijn TT-zege maar ook zijn wereldtitel. Naast Andrea Dovizioso (Honda), Alex de An- gelis (Aprilia), Hector Barbèra (Aprilia) en Hiroshi Aoyama (KTM) krijgt'de Spaanse Aprilia-coureur o.a. te maken met de uit de 125cc overgekomen Alvaro Bautista (wereldkampioen in deze klasse), Mika Kallio en Thomas Lüthi. Door de overstap van deze drie toppers is de strijd in de lichtste categorie com pleet open. Hopelijk weten Joey Litjens op zijn DeGraaf Grand Prix-Honda en Hugo van den Berg (Blusens-Aprilia) voor eigen publiek een puike prestatie neer te zetten. De racefans krijgen bij deze 77' TT niet alleen met nieuwe MotoGP- machines te maken maar ook met een compleet nieuwe racecategorie. Het gaat hierbij om de Red Buil MotoGP Rookies Cup, waarin twintig zeer jonge coureurs op gelijkwaardige 125cc KTM-machines de strijd met elkaar aan zullen gaan. Extra races en publieksservice De TT van Assen is en blijft voor elke mo torsportliefhebber een 'must'! Want ook het voorgeschotelde programma met tal van extra races, blijft uniek. Naast de drie GP-klassen (MotoGP, 250cc en 125cc) en de Red Bull Rookie cup komt wederom de WK Zijspan-klasse in actie tijdens de TT! De toeschouwers op alle tribunes heb ben perfect zicht op de een Big Screen Vidiwall en ook 90% van alle fans met een staanplaats genieten 200% LIVE van de beelden op zo'n scherm. De TT- organisatie investeerde dit jaar in méér en grotere Vidiwalls langs het TT Circuit Assen. De 'race' voor tribunekaarten is al in volle gang. Er is al een staanplaats voor het dagvullende TT-programma met 5 races vanaf 40,-. Een zitplaats met zicht op een Vidiwall is ér al vanaf 52,-. Kinderen t/m 12 jaar hebben GRATIS toe gang (staanplaats) en voor jeugd van 13 t/m 15 jaar kost een staanplaats 15,- Tickets bestel je online op www.tt-assen. com en betalen kan je met credit card, i-deal, of via een van de 1.000 Ticketbox vestigingen of bij de voorverkoopadres sen, waaronder alle Motoportzaken. lUlT VAN DE STAATSLOTERIJ www.tt-assen.com, Motoport en TicketBox Er zijn nog voldoende tribune- en staanplaatsen voor de 77e A-Style TT Assen verkrijgbaar (diverse tribunes zijn reeds uitverkocht). Naast de bestelmogelijk heid op www.tt-assen.com kunt u o.a. bij alle Motoport dealers (www.moto- port.nl) en diverse andere verkoopadressen terecht. Alle voorverkoopadressen vindt u op www.tt-assen.com..Voorkom teleurstelling en bestel tijdig uw kaar ten voor de 77e A-Style TT Assen. Voor staanplaatsen kunt u ook terecht bij TicketBox. Ga naar één van de ruim 1000 TicketBox verkooppunten (o.a. Free Record Shop, Primëra en Zigger) bij u in de buurt. Kijk op www.ticketbox.nl voor het dichtstbijzijnde verkooppunt. Tickets zijn tevens te bestellen via www. ticketbox.nl of bel met 0900-9393 (45 cpm). Donderdag t/m vrijdag 40,- Donderdag t/m zaterdag (incl. staanplaats racedag) 70,- Vorig jaar bracht de A-Style TT van Assen voor de zoveelste keer in haar roemruchte bestaan een onvoorstelbare hoeveelheid spektakel. Welke raceliefhebber herinnert zich niet de vroegtijdige gedeeltelijke uitschakeling van grote favoriet Valentino Rossi na een zware val tijdens de training? En het rodeogevecht in de laatste bocht tussen Colin Edwards en Nicky Hayden? Met laatstgenoemde als gelukkige winnaar. Na een grotendeels nieuw circuit in 2006 worden de MotoGP-coureurs dit jaar bij de 77e aflevering van de Dutch TT geconfronteerd met compleet nieuwe machines, die geen cilinderinhoud van 990cc maar van 800cc hebben en een nieuw bandenreglement. Opnieuw is spektakel gegarandeerd! Onder het motto 'de jeugd heeft de toekomst' heeft het TT Circuit Assen besloten om met ingang van de Dutch TT 2007 tijdens de trainingen kinderen tot en met 15 jaar gratis toegang tot het circuit te bieden, mits onder begeleiding. Tijdens de wedstrijddag heeft jeugd t/m 12 jaar gratis toegang. Daarnaast kan de jeugd van 13 tot en met 15 jaar profiteren van een aantrekkelijk aanbod dóór voor slechts 15,- op de wedstrijd^ dag (staanplaats) toegang te krijgen tot het TT Circuit Assen. Deze stunt geldt op de racedag alleen voor de staanplaatsen en niet voor de zittribunes. Andere troeven Andere troeven van 's werelds grootste motorfietsfabrikant zijn de onberekenba re Toni Elias en Dani Pedrosa. Laatstge noemde geldt als de grootste kansheb ber als het om een Honda-coureur gaat. Bij zijn eerste MotoGP-optreden in Assen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 22