Jongtalenten TIOS scoren op eerste wedstrijd Sportprestatiemeeting voor verenigingen Judoka's Alkmaar behalen prijzen Rolstoeltennisser (16) wint zilver in Zweden Na afloop Ronde van Limmen Diploma's bij gymnastiek vereniging sport 29 ^Parture* Alle vier de judoka's wisten zich op deze spelen in de medailles te vechten, wat een superprestatie is. Robin Granaat wist bij de meisjes - 40 kilo een tweede plaats te beha len. Slechts een judoka van Taipei (China) bleef haar in de finale de Baas. Romy Tempelaars wist in de gewichtklasse -70 kg een knappe derde plaats te behalen. Nummer een werd een Oostenrijkse en op nummer twee eindigde een Sloveense. Bij de jongens startte de beide judoka's van van der Kolk in de gewichtklasse -81. Koen Alberts bereikte de finale, maar verloor helaas van de Oekraïner Vladyslav Uzhgorod en ging met een mooie zilvere medaille naar huis. Richard Tol wist in de zelfde gewichtklasse een mooie bronzen medaille te winnen. Voor meer informatie www.icgreykjavik.is/. TURNEN HEILOO - Op zondag 24 juni was het dan eindelijk zover. De jongtalenten van Tios mochten aan hun eerste wedstrijd deel nemen tegen andere verenigin gen. De strijd werd gestreden in een turnzaal in Haarlem. Aan de gespannen gezichtjes van Lisa Hoeben, Charlotte Veerman, Joyce Schouten en Maaike Knijnenberg was te zien dat ze ont zettend zenuwachtig waren. De war- ming-up begon gezamenlijk met de andere verenigingen, daarna werden er in kleine groepjes oefeningen gedaan. Vervolgens kwamen de jeug dige turnsters op onder ritmische geklap van het publiek en kon de wedstrijd beginnen. De meisjes van Tios begonnen by de brug. Maaike en Lisa deden het heel netjes en scoorden hoge cijfers, respectieve lijk 8.90 en 8.70. Na de brug kwam de balk, waar alle meisjes keurig hun oefening vertoonden. Niemand viel van de balk en Lisa verdiende zelfs een 8.90. Op sprong deed Joyce het erg goed, wat werd beloond met een 9.10. Ook Charlotte en Lisa lieten een mooie handstand platvallen zien spekken. Er is nu al een prijzenpot beschikbaar van 500,--, waarvan 250,-voor de winnaar. Het is de bedoeling dat de deelnemende ver eniging zich laat vertegenwoordi gen door twee sporters en vier ver zorgers. De twee sporters die de vereniging vertegenwoordigen hoeven geen lid van de vertegen woordigende vereniging te zijn. Op deze manier zou dus zelfs de peu terspeelzaal of De Cameren win naar van dit evenement kunnen worden. De roeiafstand bedraagt 300 - 500 meter en de inschatting is dat daar ongeveer drie minuten voor nodig zijn. Meer informatie en inschrijving voor de sportprestatiemeeting is mogelijk bij Otto Bruschke, Rijksweg 184, tel. 072-5052747 of e-mail ottobruschke@hetnet.nl. Deelname is mogelijk voor slechts tien verenigingen en vindt plaats op volgorde van inschrijving. JUDO ALKMAAR - Afgelopen week vertrok een judolerares van Sportinstituut Tom van der Kolk met de vier judoka's Robin Granaat, Romy Tempelaars, Koen Albers en Richard Tol naar Reykjavik in IJsland voor de 4IE. Daar vonden de Inter national Childeren's Games plaats waaraan 964 sporters uit 64 steden uit de hele wereld meededen. In 1968 werd de eerste spelen in Slovenië gehouden en de spelen zijn voor jongeren in de leeftijd van 13 tot en met 15 jaar. Nog nooit hebben Alkmaarse sporters op deze spelen een medaille weten weg te halen, maar daar hebben de judoka 's van van der Kolk verandering in gebracht. en behaalden een verdiende 9. Het laatste onderdeel, de vloer, was voor de meisjes het makkelijkste. Alle vier verdienden ze een dikke acht. Uiteindelijk kregen Charlotte en Joyce een mooie medaille, omdat ze meer dan dertig punten hadden behaald. Maaike eindigde op de tweede plaats en Lisa ging naar huis met een fantastische eerste prijs. Na de wedstrijd volgde een circusact waarin werd gejongleerd en dat zeer gewaardeerd werd door de kinderen en het publiek. Na deze afsluitende wedstrijd kan Tios terug kijken op een zeef geslaagd turnseizoen. LIMMEN - Na afloop van de 'Ronde van Limmen' op 26 augustus wordt in de Burgerij aan de Dusseldorperweg een sportprestatiemeeting gehou den voor Limmer verenigingen. Dit evenement vangt aan om 18.30 uur en zal tot ongeveer 20.30 uur duren. Voorafgaand zal van 18.00 tot 18.30 uur en in de pauze van 19.30 tot 19.50 uur het koor The Limbeats optreden. TlOS-trainster Ellen Dirkson is maar wat trots op haar 'Jong Talenten'. Met vlnr: Ellen Dirkson, Maaike Knijnenberg, Joyce Schouten, Lisa Hoeben en Charlotte Veerman. Eigen foto De vier judoka's van Tom van der Kolk zetten een geweldige prestatie neer op het internationale toernooi op IJsland. Eigen foto AKERSLOOT - De 16-jarige Sven Jonker uit Akerloot wint zilver bij Invocare World Team Cup in Zweden. Bij de vorige week gespeelde Invocare World Team Cup in het Zweedse Stockholm hebben de Nederlandse teams goed gepresteerd. Er werd gestreden in vier categorieën: namelijk dames, heren, quads en jeugd. Dit is een rolstoeltennis toernooi dat te vergelijken is met de Daviscup voor valide spe lers. Het is een strijd tussen 32 landen. De dames zijn wereldkampioen geworden en gaan met goud naar huis. De overige categorieën eindigden op de tweede plaats. Eigen foto De sportprestatiemeeting zal plaatsvinden met roeitoestellen welke beschikbaar worden gesteld door Wellness Center Full of Life welke op 1 september zijn deuren in Limmen gaat openen. Met de sportprestatiemeeting wil de orga nisatie zorgen voor een gezellige afsluiting van deze sportieve dag. Voor verenigingen is het een mooie kans om de verenigingskas te

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 27