Gratis openbaar vervoer voor 65-plussers International Property Investors Vluchtelingenwerk Heiloo zoekt vrijwilligers Grote rommelmarkt rondom Werkendelslaan H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Vrijwilligers bieden 'hulp op maat' Wie maakt de 'buren' wegwijs in hun nieuwe woonplaats Heiloo? POLITIEBERICHTEN Ongeval met letsel Brutale woninginbraak Afval verbranden Parkeercontrole Geslaagden vergeten UITKIJKPOST 2 7 JUNI 2007 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of pere-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Herenweg 181, Egmond aan den Hoef, tel. 072-5322040, internet: www.ipibv.eu email: info@ipibv.eu Het oude gemeentehuis van Egmond aan den Hoef wordt tegenwoordig bewoond door het bedrijf IPI bv. International Property Investors houdt zich bezig met de ontwikkeling en exploitatie van het Zafarana Beach Resort in Egypte. De eigenaars, Jürgen Oddens en Henry Dral, hebben in Egmond aan den Hoef de ideale werkplek gevonden om hun ambitieuze plannen uit te voeren. „In Spanje heb ik veel ervaring kunnen opdoen", vertelt Oddens. „Ik heb daar voor mijn werk jarenlang in de keuken van de projectontwikke laars kunnen kijken. Maar de markt in Spanje raakte snel verzadigd. Samen met Henry ben ik op zoek gegaan naar een geschikt land waar we zelf konden bouwen en exploiteren." Egypte bleek ruimschoots aan de criteria te voldoen. „De locatie is uiteraard het belangrijkst, daarnaast is het klimaat in Egypte super. Ik vergelijk de omstandigheden daar met het Spanje van veertig jaar terug. Ook Turkije heeft het een korte periode gehad, maar raakte in snel tempo verzadigd door de enorme groei." Oddens en Dral hebben hun plannen goed doorgedacht, alvorens te beginnen. „Egypte heeft een enorme groeimarkt, die midden in zijn ont wikkeling zit. Wij zijn de eerste West-Europese ontwikkelaars die zich in Egypte gaan ontplooien. „We wilden zelf iets bouwen, alles in eigen hand hebben, een a tot z aanpak. Twee jaar terug stonden we nog in een zand bak. Volgend jaar lopen wij daar rond in ons eigen dorp." Het is dus de planning dat eind volgend jaar een eind wordt gemaakt aan de bouw van het Beach Resort aan de Rode Zee rivièra. „Met een knipoog naar Spanje, omdat daar toch mijn hart ligt, maken we een resoit met een mediterrane stijl. We willen de faciliteiten en de service op een 5- sterren niveau aanbieden. Het gaat meer dan voorspoedig, wij kunnen niet wachten tot het moment dat we mogen exploiteren. We verkopen onder meer hotelappartementen vanaf 26.500, daar koop je in Amsterdam nog geen parkeerplek voor." IPI zit nog niet zo lang in Egmond aan de Hoef. „Wij zijn in Heiloo begonnen, aan de Kennemerstraatweg. Maar we groeiden uit ons jasje. In Egmond stond het oude gemeentehuis te koop. We waren meteen ver kocht. Het past precies bij onze stijl. Binnen heb je veel mediterrane invloeden en de buitenkant willen we weer het aanzien geven van hét oude gemeentehuis." Als zekerheid naar de klant toe is IPI lid van belangenorganisatie Mondi. Oddens: Als je de zaken niet op orde hebt, blijf je niet lang pro fessioneel lid van Mondi. Dat is een zekerheid voor de investeerders. Wij denken op de lange termijn eri streven daarom kwaliteit na. Wij büjven eigenaar en büjven exploiteren. Een goed gevoel is het belangrijkste in alles wat je doet. Wij hebben dat goede gevoel." Op www.ipibv.nl kunt u informatie vinden over het Zafarana Beach Resort. REGIO - Tot en met 30 septem ber kan iedere 65-plusser tij dens de daluren gratis met de bus in het noordelijk deel van Noord-Holland. Gedeputeerde Cornelis Mooij van de provincie Noord-Holland en concessie di recteur Harmen Dijkstra van Connexxion gaven in Heerhugowaard het officiële startschot voor de proef en de bijbehorende informatiecam pagne. Het gaat om een experiment dat voor de helft wordt betaald door de provincie en voor de helft door het Rijk. Op vertoon van hun identiteits pas kunnen 65-plussers gebruik maken van de streekbussen in de regio's Noord-Kennemerland, West- Friesland en de Kop van Noord- HoUand. De Alkmaarse stads- en buurtbussen vaUen buiten het expe riment. Op vertoon van een geldig identi teitsbewijs (paspoort, rijbewijs of 65 plus pas) aan de chauffeur, ont vangt men een gratis buskaart op basis van een enkele reis. Bij iedere busrit ontvangt men een nieuwe buskaart. Gratis reizen voor 65 plussers is geldig op alle (streek)üjnen in Noord-HoUand Noord boven de üjn Castricum-Purmerend: 30 tot en met 33, 37 tot en met 49, 123,127,128, 130, 131, 133, 135, 150 tot en met 152, 155, 157, 158, 160 -tot en met 165,167/168 Alkmaar-Castricum NS, 234, 242, 260, 262, 267, Qliner 350 tussen Alkmaar en het Monument Afsluitdijk, 632, 639, 648, 651, 654, 655, 658. Gratis reizen is niet geldig op de stadsüjnen van Alkmaar, buslijnen: 10, 11, 12, 20, 21, 22 en 25 en in de buurtbussen. HEILOO - Over de hele wereld zijn miljoenen mensen op de vlucht voor onderdrukking en oorlogsgeweld. In Nederland krijgen de vluchtelingen te maken met opvangcentra en een vaak lange asielprocedure. Een deel van deze mensen krijgt een verblijfsvergunning en mag uit eindelijk zelfstandig gaan wonen in een gemeente waar ze een eigen bestaan kunnen opbouwen. Onlangs is de begeleiding van vluchtelingen in de gemeente Heiloo, in samenspraak en overeenstem ming met de gemeente, onderge bracht bij de Federatie Vluchtelingenwerk Noordwest holland. In het hele werkgebied van de Federatie, dat loopt van Haarlemmermeer tot aan Den Helder, zijn zo'n 260 enthousiaste vrijwilügers zeer actief met het bege leiden van vluchtelingen naar een nieuw zelfstandig bestaan in een vaak onbekende woonplaats. Ook in Heiloo zijn vluchtelingen woonachtig en ook zij hebben behoefte aan ondersteuning van gedreven vrijwilü gers. Kortom: Vluchtelingenwerk Heüoo is op zoek naar enthousiaste en gemotiveerde personen, die een of twee dagdelen per week beschik baar zijn. Vrijwilügers van Vluchtelingenwerk komen op voor de belangen van vluchtelingen en migranten en bieden 'hulp op maat'. Vluchtelingen die een verbüjfsstatus en daardoor ook een woning toegewezen krijgen, kunnen meestal niet terugvallen op een net werk van famiüe of bekenden. De vrijwilügers bieden hen onder andere ondersteuning bij het inrichten van de nieuwe woning en het wegwijs maken in de nieuwe woonomgeving. Om hen een zo goed mogeüjke start in de Nederlandse samenleving aan te bieden, begeleiden de vrijwilügers van Vluchtelingenwerk deze nieuwe inwoners van de gemeente ook met onder andere het zoeken van een huisarts, een school voor de kinde ren, laten zien waar de winkels zijn, met de post en niet het minst belang rijke: het bieden van een luisterend oor. Dat aües gebeurt in een ongedwon gen sfeer, want de vluchtelingen wor den in hun eigen woonomgeving bezocht en begeleid. Met nieuwe vrijwilügers vindt in eerste instantie een kennismakingsgesprek plaats, waarbij ook gekeken wordt of de kandidaat 'sterk' genoeg in zijn haar schoenen staat. Alle vrijwilü gers krijgen een inwerkprogramma, professionele begeleiding, deskun digheidsbevordering en een onkos tenvergoeding vanuit Vluchte lingenwerk. Als deze informatie u aanspreekt en u wilt zich aanmelden als vrijwü- üger, dan kunt u contact opnemen met Clemy de Rooy (werkbegelei- der). Zij is op maandag en woens dag telefonisch te bereiken op tel. 0251-228013. Er wordt dan een afspraak gemaakt voor een eerste kennismakingsgesprek. HEILOO - Voor het tweede jaar houden de bewoners van de Werkendelslaan en de Bestevaerslaan weer een rom melmarkt. Op zondag 1 juü aan de Werkendelslaan (tussen de huisnum mers 31 en 61) in Heüoo. De rom melmarkt is van 10.00 tót 15.00 uur. Kinderen (en natuurüjk ook volwas sen) kunnen tegen een kleine ver goeding geschminkt worden. Ook zal er een paard(je) bereden kunnen worden. Er staat een popcornkraam, Jantina zal weer ijs verkopen, er is levende muziek en er komt een buurtbistro waar iedereen tegen een vergoeding een kopje koffie met wat lekkers erbij kan kopen. HEILOO - Een 47-jarige wielren ner uit Beverwijk is zaterdag gewond geraakt aan zijn hoofd bij een aanrijding met een ande re fietser. De man reed rond 15.00 uur op de Hoogeweg in Heüoo richting Limmen toen hij met zijn voorwiel het achterwiel van zijn voorganger raakte. De man viel hierdoor en raakte gewond. Hij droeg een helm die de grootste klap kon opvangen. De man is-met de ambulance vervoerd naar het ziekenhuis. HEILOO - In een woning op de Wieken is vorige week maandag op klaarlichte dag, rond 14.30 uur, ingebroken, terwijl de bewo ners thuis waren. De man des huizes was aan het werk in de tuin, zijn vrouw deed een mid dagdutje. De dief heeft uit de slaapkamer, waar de vrouw lag te slapen, haar handtas wegge nomen. De bewoner merkte op dat de tuindeur openstond en wüde deze juist dicht doen toen de dief hierdoor het huis uit rende. Vervolgens verdween de dief over de schutting. De bewo ner kon de dief nog weg zien rij den op een fiets richting de Spülaan. Hij is er zelf nog achteraan gefietst, maar kon de dief niet meer vinden. De tas is van zwart leer met daarop een bruine reep leer. In de tas zaten een portemonnee en een mobiele telefoon van het merk Sony Ericsson. Het signalement van de dief: een man tussen 20 en 30 jaar, ongeveer 1.90 meter lang, blanke huidskleur, mager postu ur met blond, dun achterover gekamd haar. Heeft een scherpe neus, ücht pokdaüg gezicht en droeg een donkerblauw nylon jack met op de rug grote witte letters te zien zijn. HEILOO - Vorige week woensdag omstreeks 17.40 uur kreeg een 48-jarige man uit Heüoo een proces-verbaal omdat hij afval aan het verbranden was bij een perceel aan de Nijenburgerweg in Heüoo. Het afval bestond uit een kuub coniferen en dakbedek king. De man heeft het vuur uit gemaakt door het met zand af te dekken. De bekeuring die de man kreeg bedroeg 260 euro. HEILOO - Woensdagmiddag 20 juni werd gecontroleerd in het parkeerzonegebied rond het win kelcentrum 't Loo. In totaal wer den er 14 bekeuringen uitge schreven. HEILOO - Op de geslaagdenpagi na is helaas een gedeelte wegge- vaüen, waarin de Heüooër geslaagden aan het VWO van het Jac P Thijsse coüege stonden ver meld. Onze excuses voor deze vervelende fout en bij deze nog maals de geslaagden:VWO HEI LOO: Marc Algra, Roy Bal, Anne Beens, Daan den Boer, Eelke van den Bos, Duncan Burger, Carmen Castricum, Marleen Heijne, Joran Heimering, Jasper van den Heuvel, Lama Jacobs, Marissa de Keijzer, Maurice Knijn, Erwin Koreman, Jonathan Maes, Marit van der Molen, Leanne Noom, Karin Nuijens, Imre Schurer, Ivan Sindhunata, Rick Stammes, Rianne Vreeburg, Iris Wijker.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5