Nieuw cursusprogramma Nivon Heiloo Doorbraak impasse geluidswal A9 Heiloo Pastor Helsloot bij Beat FM Oproep prikstokken Avondvierdaagse H E I L O O Afgestudeerd Spreekuur Heiloo 2000 Ypedisco Workshop kaarten maken Gezocht: oudleerlingen groep 8 Tweedehands boekenmarkt Picknicken op het Maalwater Winnaars WK prijsvraag maken rondvlucht UITKIJKPOST 27 JUNI' 2007 HEILOO - Donderdag 21 juni is Petra Veen (44) afgestudeerd. Na bijna 25 jaar werken in het boeken vak maakte ze drie jaar geleden de carrièreswitch naar het onderwijs. Zij studeerde in deeltijd op de PABO van Inholland. Haar afstu deerscriptie ging over het begrip Beelddenken. Daarvoor heeft ze praktijkonderzoek gedaan in de bovenbouw van het basisonderwijs. HEILOO - Op donderdag 28 juni kunt u met de fractie van Heiloo 2000 zaken bespreken, welke u als inwoner van Heiloo bezighou den. Daarvoor bent u welkom tus sen 19.00 en 20.00 uur in het gemeentehuis (oude ingang). Graag vooraf even melding van uw komst aan: Gré Ris, tel. 072-5332429 of Jan Valkering, tel. 072-5640300. HEILOO - Vrijdag 29 juni is alweer de laatste Ypedisco voor de zomervakantie. De disco duurt van 19.00 tot 20.30 uur in de Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties kosten 0,50. HEILOO - Ook dit jaar houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo, in het kader van de Zomerschool, weer een workshop kaarten maken. De cursus zal gegeven worden door Janny Engelsman enWanda Vasinder op woensdag 4 juli van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt in Heiloo. De kosten bedragen 6,- inclusief materi aal. Opgave bij Wanda Vasbinder, tel. 072-5338612. HEILOO - Donderdag houdt groep 8 van basisschool Elckerlyc hun eindmusical. Na wekenlang keihard oefenen kan het stuk Tijdreis in Toga worden opge voerd. De leerlingen van deze groep 8 willen graag speciaal de leerlingen van vorig jaar van groep 8 uitnodigen op deze avond. De musical wordt om 20.00 uur gespeeld in theater De Beun. HEILOO - Op zaterdag 30 juni van 10.00 tot 13.00 uur wordt weer de tweedehands boeken markt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2, gehou den. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft kunt u ze altijd naar het Trefpunt brengen, van 09.00 tot 17.00 uur. Mocht dit te bezwaarlyk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 zodat ze worden opgehaald. HEILOO - Op 8 juli gaan jong en oud picknicken (een generatiemix project). Verzamelen om 13.00 uur bij het parkeerterrein Het Baafle. Iedereen neemt zelf eten en drinken mee. Lekker onder een boom liggen, gezellig kletsen, en vooral genieten. Jong en oud ontmoeten elkaar op een heel ongedwongen manier. HEILOO - De plannen voor een geluidswal en een fietspad langs de A9 ter hoogte van de woonwijk Plan Oost in Heiloo worden aangepast. Dit is het gevolg van overleg tussen de gemeente Heiloo en de provin cie Noord-Holland en vertegen woordigers van de buurt. In 2002 hebben de gemeente Heiloo, de provincie en Rijkswaterstaat afspraken gemaakt over de aanleg van een geluidswal ter hoogte van- Plan Oost vanwege de geluidsoverlast. De gemeente Heiloo wil direct langs de A9 vanaf de Kanaalweg en ruim voorbij plan Oost een geluidswal van 1 km lang. De provincie wil het landschap langs de A9 zoveel mogelijk open houden. Het voorstel van de gemeente paste hier niet in. Na overleg tussen de provincie, de gemeente en vertegenwoordigers van de buurt, bleek de oplossing onverwachts snel gevonden. De plannen voor de geluidswal worden dan ook aangepast. De wal loopt straks vanaf de Kanaalweg richting het noorden. Ter hoogte van plan Oost buigt de geluidswal mee met de groenstructuur, die de grens vormt met deze woonwijk. Hierdoor blijft in het noorden bij Landgoed Nijenburg de openheid van het land schap intact. Als voorwaarde voor deze nieuwe plannen, stelt de pro vincie dat het noordelijk deel van de Oosterzijpolder, definitief open blijft en bijvoorbeeld geen bedrijventer rein kan worden. Hiermee blijft dit deel van de Oosterzijpolder een groene buffer tussen het dorp Heiloo en het bedrijventerrein Boekelermeer. Deze buffer vormt zo ook een verbinding tussen het land goed Nijenburg en Het Heilooër- en Limmer Die. „We zijn blij dat de impasse is doorbroken", aldus gede puteerde Ton Hooijmaijers en wet houder Rob Opdam. Voor de aanleg van de geluidswal is een vrijstellingsprocedure nodig. Hiervoor heeft de gemeente een zogeheten Verklaring van geen bezwaar' van de provincie nodig. De start van de vrijstellingsprocedu re is naar verwachting begin 2008. Dit komt onder andere doordat de plannen voor de geluidswal nu gekoppeld zijn aan het conceptplan 'Ruimtetijk plan Landelijk Gebied'. Dit plan wordt eind dit jaar door de gemeenteraad vastgesteld. Daar naast vraagt het aanpassen van de plannen nog de nodige tijd van voorbereiding en onderzoek. Bob van Unnik had een openhartig gesprek met pastor Herman Helsloot. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Op donderdag 21 juni had Heiloo Centraal pre sentator Bob van Unnik een openhartig gesprek met pastor Herman Helsloot. Helsloot is in Amsterdam geboren en woonde als kind aan de Keizersgracht. Op jeugdige leeftijd voelde hij zich al aangetrokken tot het ambt van priester en dit werd gestimuleerd door zijn omgeving. Via het klein-seminarie in Heemstede behaalde hij vervolgens zijn gymna sium A diploma. Hierna zette hij zijn studie voort aan de Universiteit van Amsterdam met als richting theolo gie. Zijn parochiale loopbaan begon in de gemeente Zwaag en sinds 1990 oefent Helsloot zijn ambt uit in de gemeente Heiloo. Tijdens de uitzen ding deed de Heilooër pastor interes sant verslag over zijn belevenissen in Egypte, Jordanië en Rome, welke landen en plaats hij aandeed tijdens oecumenische reizen die hij met katholieke en protestantse deelne mers ondernam. De uitzending werd opgeluisterd met door hem meege nomen semi-klassieke muziek. HEILOO - Rinus Schefferlie, Bart Moleman en Peter Horio, de winnaars van de WK prijsvraag van vorig jaar, hebben even geduld moeten hebben voor ze hun prijs konden 'verzilveren'. Op zaterdag 16 juni was het eindelijk zo ver en maakten zij een één uur durende rondvlucht boven de kustlijn van Nederland, om daarna boven Heiloo te cirkelen. Via Heiloo ging het terug naar Egmond en vandaar dwars over Noord-Holland richting Enkhuizen. Eindpunt was het vliegveld De Kooy bij Den Helder, wat tevens het startpunt was. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Het programma van de creativiteit en andere cursus sen van het Nivon, afdeling Heiloo is gereed. Zoals ieder jaar is er voor gevorderden en voor (enthousiaste) beginners een breed aanbod waar een ieder iets van zijn of haar gading zal kunnen vinden. Wegens succes vorig seizoen wordt de cursus sokken leren breien herhaald en de techniek van het Noors breien. Nieuw dit seizoen is een minicursus kartonnage. Er komen workshops of korte cursus sen van een of enkele lessen voor kerstvouwen en mozaïek. Een mini cursus mandala van theezakjes en een workshop voor het maken van een lotusbloem uit een fietsbinnen- band worden zowel overdag als 's avonds aangeboden. De cursus kra len maken met fimo-klei en kerstde coratie bijvoorbeeld raamhanger of windlicht met als techniek window color staan tevens op het program ma voor overdag. Als bestemming voor de steeds gewaardeerde steden- Wegens succes vorig seizoen wordt de cursus sokken leren breien herhaald en de techniek van het Noors breien. Eigen foto HEILOO - Tijdens de Avondvierdaagse is er door de jeugd een zwerfvuil-opruimac- tie gehouden. Met van de gemeente geleende prikstokken konden zij al het afval dat ze tijdens de te lopen route tegenkwamen eenvoudig opruimen. Blijkbaar dachten kinderen dat ze deze stokken na de actie mochten behouden, want een aantal stokken zijn nog steeds niet teruggebracht bij de gemeente. Stichting Bewust Anders die de milieuvriendelijke actie op poten had gezet, voelt zich verantwoordelijk voor de geleende stokken en roept met klem deze kin deren of hun ouders op om op zo kort mogelijke termijn de prikstok in te leveren. Mevrouw Kempers is contactpersoon voor Bewust Anders, zij haalt eventueel de stok bij u thuis op, tel. 072-5337747. excursies staan dit seizoen op het programma: Kampen, Hilversum (in het najaar) en Amsterdam, Breda (in het vooijaar). De cursus Kunstgeschiedenis besteedt dit seizoen aandacht aan 'thema's en aspecten in de kunstge schiedenis'. Speciaal voor de jeugd van 9 tot en met 13 jaar zal op drie woensdagen van 15.30 tot 17.00 uur een cursus geologie worden ver zorgd. Deelname staat open voor zowel leden als niet-leden; voor Nivon-leden geldt een gereduceerde prijs (materiaalkosten is in het alge meen niet bij de cursusprijs inbegre pen). Voor een overzicht van het gehele cursusaanbod wordt u verwezen naar de advertentie elders in deze krant. Het Creativiteitsprogramma met vermelding van cursusleiders, kosten en het juiste dagdeel is op aanvrage kosteloos verkrijgbaar bij Reina Mulder, tel. 072-5333127, Daisy Groenland, tel. 072-5330088 en Lineke Muller, tel. 072-5334576. U kunt daar ook alle informatie ver krijgen en u eventueel opgeven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7