Grote uitwisseling voor jongeren Heiloo 'Moord namens de 'Kroon'?' Kandidaten gezocht voor studiereis naar India Gordijneif H E I L O O 5 IlTTi bi landse zaken Workshop bij Neeltje Kunst Nieuwe wisselcollectie in Bibliotheek Heiloo Bedevaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood Rectificatie Noodweer teistert omgeving Ine Veen's schrijversdebuut doet stof opwaaien Zeskamp spektakel voor kids van Heiloo UITKIJKPOST 18 JULI 2007 Ine is bekend als balletdanseres, actrice, fotomodel en kunstenares. Aan deze indrukwekkende lijst kan nu ook schrijfster worden toege voegd. Het boek heeft en zal veel stof doen opwaaien, daar het een zeer gedetailleerd verslag is over het leven van Pim Fortuyn, maar ook vragen stelt rondom zijn dood. Ine vertelt: ,,Ik heb nooit eerder aan schrijven gedacht. De moord op Pim Fortuyn was echter een vrese lijke gebeurtenis. Bij het zien van de beelden van een neergeschoten Pim met al die cijferplaatjes, waar de kogels zouden liggen, was ik geschokt. Pim had een groot staats man kunnen worden, hij wilde din gen veranderen. Veel van wat hij zei, werd verdraaid door media en tegenstanders." Vanuit een gevoel voor rechtvaardigheid heeft Ine besloten hier een boek over te schrijven. „Pim heeft geen kans gehad, dit tijdens zijn leven zelf te doen. Een boek over zijn leven vereist grondi ge research. Ik heb met veel men sen gesproken en heb alle informa tie, die ik ontving, geverifieerd. Gaandeweg het verzamelen van gegevens over het leven van Pim, werd mij een kopie van een geheim, dik politierapport toegestuurd door een anonieme afzender. Dit rapport beVatte onder meer het gegeven, dat er twee verschillende soorten kogels zyn aangetroffen in het lichaam van Pim. En dit zou er op kunnen duiden, dat er niet één, maar twee schutters waren. Ik ben alles tot in de puntjes gaan uitplui zen. In totaal ben ik vier jaar bezig geweest om alle informatie te verza melen en na te trekken. Over het schrijven van het boek zelf heb ik een jaar gedaan. Ondanks weinig aandacht van de media zijn er al zo'n 15.000 exemplaren van ver kocht. Misschien komt er een vierde druk. Professor Smalhout, hoogle raar en columnist, complimenteerde mij tijdens de presentatie van het Ine Veen is bekend als balletdanseres, actrice, fotomodel en kun stenares. Aan deze indrukwekkende lijst kan nu ook schrijfster worden toegevoegd. Foto: Carolien Breed boek met de volledige documenta tie. Ook anderen reageerden posi tief." Geen makkelijk boek om mee te beginnen als schrijfster, maar Ine kreeg de smaak te pakken. „Dit najaar komt mijn tweede boek uit. Een heel ander genre. Het heet 'Kasteel Slottania' en is een spannend, leerzaam en fantasierijk boek over wonderlijke belevenissen van mensen en dieren in een geheimzinnig kasteel." Het boek is bestemd voor lezers van alle leeftijden, van 8 tot 88 jaar. Op beide boeken staat een zelfge maakt schilderij op de cover. Momenteel werkt ze aan haar derde boek: 'Alarm...Gif!'. Ook dit boek zal weer stof doen opwaaien, omdat het gaat over de 'kringloop' van gif tige stoffen in onze maatschappij. „Hiervoor moet ik weer veel rese arch verrichten, maar ik hoef op mijn leeftijd tenslotte nog niet ach ter de geraniums te gaan zitten. HEILOO - Begin augustus houdt Stichting SKORK een jongerenuitwisseling in het Julianaklooster in Heiloo. Van woensdag 1 tot en met vrij dag 10 augustus zullen 50 jongeren uit vijf verschillende landen in Europa, in workshops werken aan de culturele uitwisseling van dingen die jongeren bezig houdt. Er wordt ADVERT EN TIE Toonaangevend en alles op het gebied van gordijnen, rails en roeder^^^^^^^_ z Chivasso JAB O 11 1 Carlucci Ploeg Eijffinger Kobe Kendix Artelux ÉÈÉMA VAN BAKKUM Laat 121 II il 1 ED Alkmaar\ (072) 512 68 71 www.birinenlandse-zaken.nl ook programma aangeboden waar het Nederlandse landschap en de geschiedenis centraal staan. Artistic differencies is de naam van het project waarin naast een Nederlandse groep ook de landen Litouwen, Polen, Italië en Frankrijk vertegenwoordigd zijn. In de work shops Slapstick, Dance en Art wer ken de deelnemers toe naar een pre sentatie op dinsdagmiddag 7 augustus in Tendenz Tienercentrum te Heiloo. Deze locatie wordt ook gebruikt voor het avondprogram ma, waarin de landen kennis zullen maken met ieders cultuur. Daarnaast staan er discussie over actuele onderwerpen, een fietstocht naar Egmond en Limmen en een bezoek aan Amsterdam op het pro gramma. Het uitwisselingsproject is georganiseerd door Stichting SKORK. Deze non-profit organisatie heeft tot doel jongeren uit verschil lende landen op cultureel en artistiek gebied met elkaar in con tact te'laten komen. Meer informa tie is te vinden op www.skork.eu. Alleen het schilderen is wel enigs zins op een lager pitje komen te staan!" HEILOO - In september en oktober houdt Neeltje Kunst een workshop schilderen. In deze workshop wordt geleerd hoe het 'Landschap van je leven' te schilderen. Voor meer infor matie en opgave: 072-5338017 of neeltjekunst@zonnet.nl HEILOO - Er is weer een nieuwe collectie boeken te vinden in Bibliotheek Heiloo. Om steeds weer nieuwe en boeiende daisy- roms en buitenlandstalige boeken aan te kunnen bieden, wordt een deel van de collectie twee keer per jaar gewisseld. Onlangs werden naast 30 Duitse, 30 Franse en 25 Friese boeken ook 25 daisyroms jeugd en 25 daisy- roms volwassenen aan de collec tie toegevoegd. HEILOO - Het Bisdom Haarlem houdt op 15 augustus, het hoog feest van Maria ten Hemelop neming, een bedevaart naar Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Om 12.00 uur is eerst een eucharistieviering, om 14.30 uur is er een plechtig lof. In de krant van afgelopen woens dag staat een fout in het foto onderschrift over de Wonderweb- koffer. Hierin staat per abuis dat onder andere Astrid Busso- Besseling de koffer in ontvangst neemt. De persoon die tweede van links op de foto staat is ech ter Gaby Flath. Onze excuses hiervoor. HEILOO - Maandagavond pakten donkere wolken zich samen boven Heiloo en omgeving. Van lichtbewolkt veranderde de hemel opeens in een gitzwarte wolkenmassa waar even later een indrukwekkende lading regen uit viel. Foto: Mario Sacksioni HEILOO - Plaatsgenoot Ine Veen debuteert als schrijfster met haar boek 'Moord namens de 'Kroon'?' De presentatie van het boek werd gehouden in restaurant Engels in Rotterdam op 6 mei 2007, de dag waarop vijf jaar geleden Pim Fortuyn werd vermoord. HEILOO - Ieder jaar organi seert Rotary Noord-Holland voor vier jonge beroepsuitoefe naars een studiereis. Dit jaar gaat de reis naar de staat Gujarat in India, van 14 decem ber tot 17 januari. De deelnemers worden voorge dragen door een lokale Rotaryclub en vervolgens, na oriëntatiege- sprekken, geselecteerd voor uitzen ding. Kandidaten worden gezocht in de leeftijd van 25 tot circa 35 jaar, ze moeten tenminste twee jaar actief in een beroep werkzaam zijn en van plan zijn nog enige jaren door te werken in dat beroep. Men verblijft meestal bij lokale leden van Rotaryclubs. De staat Gujarat is weliswaar de economisch snelst groeiende staat van India, met alle vormen van moderne industrie; de grote verschillen in welstand zijn echter nog lang niet verdwenen. Daarom wordt van de deelnemers ook verwacht positief te staan tegenover het opzetten van eventue le hulpprojecten. Deze reis staat onder leiding van Jack Groot. Bent u geïnteresseerd? Neem dan contact op met de heer Anne Mantel van de Rotaryclub Heiloo, tel. 072- 5333061, vóór 7 augustus. HEILOO - Meer dan honderd kinderen en tieners waren zaterdag aanwezig op het luchtkussenspektakel aan Het Maalwater. Speciaal voor de jeugd uit Heiloo was door Tendenz een zeskamp georganiseerd. Iedere bezoeker kreeg een suikerspin, er was muziek, een hapje en een drankje er kon naar hartelust worden gesprongen en gegleden. „Het was een groot succes", aldus Diederik Dorbeck, tienerwerker van Tendenz. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5