Expo 35 Conny van Kasteel Beeldentuin Josyl exposeert bronzen beelden van zes kunstenaars Japanse pianiste Nobuko Takahashi in Witte Kerk Expositie in Gemaal 1879 H E I L O O 9 S Corso Bioscoop Ratatouille Romantiek, virtuositeit en een sprankelend spel Nobuko kreeg op haar vierde jaar haar eerste pianoles De beelden van Jos en Sylvia laten zich omschrijven alsfiguratief UITKI J KPOST 18 JULI 2007 Ratatouille is een Pixar animatie film over een jonge rat die graag chef van een Parijse bistro wil wor den, maar gehinderd wordt door het personeel en zijn eigen familie. Remy, een gepassioneerd ratje, droomt ervan ooit een grote Franse chefkok te worden, ook al ziet zijn familie dat niet zitten. Niets houdt hem echter tegen en alsof het zo moest zijn, raakt hij verzeild in het riool van Parijs. Remy komt precies uit onder het beroemde restaurant van zijn culi naire held, Auguste Gusteau. Ondanks de gevaren waar hij als ongebruikelijke en vooral onge wenste bezoeker in de keuken van een verfijnd Frans restaurant tegenaan loopt, zet Remy's passie voor koken al gauw de hele culinai re wereld van Parijs op zijn kop. De Pixar animatiefilm 'Ratatouille' werd geschreven en geregisseerd door Brad Bird. Hij is vooral bekend van zijn met een Oscar bekroonde film 'The Incredibles', maar 'Ratatouille' is de eerste Pixarfilm die verschijnt sinds de complete overname door Disney. Te zien vanaf 1 augustus EGMOND - De lopende tentoon stelling Expo 35: Pars pro toto - Een beetje overal, met beelden van Iginio Balderi en wandobjecten van Umberto Mariani, wordt verlengd tot 22 juli. De galerie Conny van Kasteel is gesloten van 25 juli tot en met 11 september. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4, Egmond aan Zee, tel. 072-5067151, www.galerieconnyvankasteel.n HEILOO - Na de zeer succesvol le start van de serie zomercon- certen in de Witte Kerk door Klezmerorkest Di Gojim zal op vrijdag 20 juli het tweede con cert worden verzorgd door de Japanse pianiste Nobuko Takahashi met een fraai en toe gankelijk programma. Romantiek, virtuositeit, spranke lend spel en een aantrekkelijk pro gramma zijn de ingrediënten waar mee Nobuko ongetwijfeld ook nu weer haar toehoorders optimaal zal laten genieten. De Japanse opent haar optreden met het romantische Siciliano van Bach, oorspronkelijk een werkje voor fluit maar nu uiteraard gespeeld in een pianoversie. Na dit fraaie openingswerkje volgen een aantal leuke variaties op het thema 'Altijd is Kort Jakje ziek' van Mozart. In het volgende werk, de bekende Mondscheinsonate van Beethoven, komen romantiek en virtuositeit, twee belangrijke aspecten van de pianomuziek, ruimschoots aan bod. Als afsluiting van de eerste concer thelft een blokje Brahms. Brahms heeft wellicht het imago van 'de componist van die zware werken'. Maar dat depe componist ook heel toegankelijk kan zijn, laat Nobuko horen in de uitvoering van een paar walsen, een intermezzo en de Hongaarse dansen nummer 4 en 5. Na de pauze vervolgt Nobuko haar optreden met een twaalftal preludes uit de beroemde 24 prelu des opus 28 van Chopin. Uiteraard selecteerde de pianiste de meest fraaie werken uit dit opusnummer. En vervolgens via een koddig menu et van Paderewski naar Liszt. Van hem speelt Nobuko een wals, Standchen, een bewerking van een üed van Schubert en als afsluiting van dit optreden La Campanella, een imposant en spectaculair werk. Geboren in Japan kreeg Nobuko als 4-jarige haar eerste pianolessen. Reeds op haar tiende jaar behaalde zij haar eerste succes met het win nen van een concours voor jong talent en op 14-jarige leeftijd speel de zij Mozarts pianoconcert KV466. Nobuko studeerde aan drie conser vatoria, volgde vele masterclasses en was deelneemster aan tal van concoursen zoals het Chopin- Koningin Elisabeth- en het Lisztconcours in Utrecht. In 1999 won zij de eerste prijs op een pianoconcours in het Franse Arras. Vanaf haar vroege levensja ren heeft Nobuko met veel succes voor pubüek gespeeld; de afgelopen jaren verzorgde zij wereldwijd meer dan negentig recitals. Het concert in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 8 euro (65 CJP en kin deren tot 13: 7 euro). Kaarten kun nen tevoren telefonisch worden gereserveerd via tel. 072-5334804 en 072-5335852. Het concert is ook te combineren met een diner (3-gangenmenu) in restaurant de Loocatie (tegenover de Witte Kerk). De totaalprijs hier voor (diner en concert) bedraagt 28 euro (tevoren reserveren tel. 072-5334804). AKERSLOOT - Annemarie Kuster, Egmondse kunstenares exposteert drie zondagen (15,22 en 29 juli) in 't Gemaal 1879 in Akersloot (tegen over Motel Akersloot). Een bijzon dere sfeervolle kleurrijke combina- HEILOO - In hun schitterende tuin exposeren Jos en Sylvia van Onna de door henzelf ver vaardigde bronzen beelden en van nog vier andere kunste naars. Het gehele proces van het boetse ren van een beeld tot het vervaardi gen van een bronzen beeld zoals het maken van een mal, het monteren en het invormen, het gieten van brons en daarna het afwerken van het beeld en patineren, wordt in eigen beheer in het atelier van Jos en Sylvia gedaan. De bronzen beel den zijn daarom van zeer hoge kwa liteit. Dat is het geval zij zowel de bronssamenstelling als het afweken en patineren. De beelden laat zich omschrijven als figuratief waarvan het werk van Sylvia verfijnd is en dat van Jos een robuustere uitstra ling heeft. Ook staan in de beeldentuin vier andere kunstenaars met bronzen en gehakte beelden. Daarnaast expose ren drie kunstenaars met hun schil derijen. De Beeldentuin Josyl is geopend elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, tot en met 30 septem ber. De toegang is gratis. Op www.jossylvanonna.nl is een plattegrond aanwezig. Adres: Rectos Frederiklaan 25, in Heiloo. Naast de bronzen heelden van Jos en Sylvia van Onna, exposeren nog vier andere kunstenaars met bronzen en gehakte beelden in de beeldentuin JoSyl. Eigen foto Pianiste Takahashi speelt vrijdag in de Witte Kerk tie van schilderijen tekeningen col lages objecten en gedichten, een bezoekje waard. De kunstenares is zelf aanwezig. Geopend elke zondag van 13.30 tot 16.30 uur of op afspraak www.gemaall879.nl Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9