contact Gezocht: bewoner die Heiloo vertegenwoordigt bij de CROS SI HEILOO GEMEENTE Openingstijden Woonomgeving Heeft u vragen? Bel meteen!! 25 JULI 2007 UITKIJKPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Nu denkt u misschien: CROS? Wat is dat? En wat gaat die bewoner dan doen? CROS staat voor Commissie Regionaal Overleg luchthaven Schiphol. Deze commissie is een overlegorgaan tussen de gebruikers van Schiphol (luchtvaartsector, exploitant van Schiphol) en gemeenten, die in de invloedssfeer van Schiphol liggen, zoals Amsterdam, Haarlemmermeer, Beverwijk en Castricum. Sinds begin dit jaar is de gemeente Heiloo ook lid van de CROS. In de CROS worden afspraken gemaakt over de manier waarop de overlast van het vliegverkeer van Schiphol het beste kan worden voorkomen of geregeld. In de commissie zitten behalve bestuurders van de gemeenten, ook bewo- ners uit deze gemeenten. De gemeente Heiloo is op zoek naar een bewonersvertegenwoordiger voor de CROS. Cluster Noord In totaal zijn 28 gemeenten lid van de CROS. Om iedereen tot z'n recht te laten komen, is het niet zinvol met z'n allen tegelijk te vergaderen. De gemeenten zijn dan ook opge deeld in negen regio's, zogeheten clusters. Heiloo zit samen met Beverwijk, Heemskerk, Uitgeest, Velsen en Castricum in het cluster Noord. Drukker in de lucht De gemeente Heiloo wilde graag lid worden van de CROS vanwege het toegenomen vliegverkeer boven Heiloo. Niet alleen de Polderbaan op Schiphol heeft hiervoor gezorgd, ook de,groei van het vliegverkeer in het algemeen is een oorzaak. De Luchtverkeersleiding Nederland heeft meer (lucht)ruimte nodig om de vliegtuigen naar de landingsbaan te kunnen leiden. Een deel van het vliegverkeer moet daar door uitwijken naar het luchtruim boven Heiloo en noordelij ker. Tel daarbij op dat sinds vorig jaar het afhandelen van het vliegverkeer (de zogeheten baanfrequentie) is veran derd, waardoor vliegverkeer sneller naar het noorden uitwijkt en u begrijpt dat het vergeleken met enkele jaren geleden een stuk drukker is geworden in de lucht boven Heiloo. Door deelname aan de CROS blijven we beter en sneller op de hoogte van ontwikkelingen die spelen. Daarbij kunnen we nu actief meedenken aan oplossingen voor de overlast. Interesse? Wilt u als bewonersvertegenwoordiger van Heiloo optreden in de CROS, dan kunt u zich aanmelden. Er wordt wel het een en ander van u gevraagd, en uiteraard staat hier ook iets tegenover. U U bent inwoner van Heiloo en heeft kennis van de luchtvaart (vliegprocedures:.en wet- en regelgeving) of kunt dit uzelf snel eigen maken. Het liefst heeft u ook kennis van geluid en externe veiligheid. U bent bekend met het verloop van bestuurlijke processen en besluitvorming. U heeft een positief, kritische instelling, overtuigingskracht en doorzettingsvermo gen. Daarnaast beschikt u over een relevant maatschappelijk netwerk. De functie Als bewonersvertegenwoordiger neemt u ongeveer negen keer per jaar deel aan het overleg met alleen bewonersverte genwoordigers. Ook is er ongeveer negen keer per jaar een overleg met bestuurders en bewoners samen. U neemt deel aan de CROS studiedagen en informatiebijeenkomsten. Daarnaast onderhoudt u een goede interactie met uw achter ban. De functie kost u ongeveer tweehonderd uur per jaar en de aanstelling is voor vier jaar. De beloning Een uitdagende positie als vertegenwoordiger van de inwo ners van Heiloo, waarbij u meedenkt over oplossingen voor de overlast. U ontvangt via de CROS een vergoeding voor kantoorkosten, computergebruik en reiskosten. Meer informatie Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met onze milieucoördinator, mevrouw J. Oomen, telefoonnummer 072 535 67 44 of info@heiloo.nl. Ook kunt u kijken op www.crosnet.nl. Reageren Voelt u zich aangesproken, bent u enthousiast voor de functie en voldoet u aan het profiel, stuur dan een gemotiveerde brief met c.v. naar gemeente Heiloo, t.a.v. mevrouw L. Dekker, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, onder vermelding van reactie nummer 07.20. Reageren per e-mail kan ook via: info@hei- loo.nl. In verband met de aanstaande vakantieperiode hante ren wij een langere reactietermijn. Uw reactie dient uiterlijk 17 augustus 2007 bij ons binnen te zijn. De gesprekken vinden plaats van 27 tot en met 31 augustus. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 16.00 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Wat te doen bij overlast door wespen Met de zomer is ook de wespentijd aangebroken. De gemeente krijgt van inwoners regelmatig meldingen over overlast van een wespennest en vragen aan de gemeente om deze weg te halen. Het beleid van de gemeente Heiloo is echter, dat de gemeente hier niets aan doet, tenzij het om een wespennest op open baar terrein gaat. De wespen die het ons lastig maken in de zomer, en dan vooral in de tweede helft van de zomer, behoren vrijwel altijd tot de soort limonade wespen. In een goed ontwikkeld wespenvolk kunnen soms wel 5.000 of meer individuen voorkomen. Wespen kunnen tot steken overgaan als zij in het nauw gedreven worden of wanneer hun nest verstoord wordt. Sommige mensen zijn zó gevoelig voor wespengif dat zij zich na een wespensteek in verbinding moeten stellen met een arts. Wespen zijn in principe erg nuttige dieren. Zij vangen en eten veel lasti ge en schadelijke insecten, zoals kamervliegen en steekvliegen. Bovendien zorgen zij voor het bestuiven van bloemen. Als een wespennest geen gevaar oplevert voor mens of huis, kan dit onge moeid worden gelaten. En als u wel last heeft van een wespennest? Soms bevindt een wespennest zich wel op een plaats in of rond uw huis, zodat u er veel last van heeft. 1 Probeer dan in ieder geval nooit de uitvliegopening(en) van het nest dicht te stoppen! De wespen zullen dan net zolang zoeken of knagen tot zij een andere uitgang hebben gevonden. U kunt wel in het sche- merdonker wespenpoeder in het aanvlieggat stuiven. De wespen nemen dit poeder verder mee naar binnen. Professionele bestrijding Kunt of durft u een wespennest niet zelf te bestrijden, dan kunt u contact opnemen met één van de hierna genoemde bedrijven. Zij zijn gespe cialiseerd in het bestrijden van wes pennesten. Tegen betaling zorgen zij dat een wespennest uitgeroeid wordt. - Cor Klaver, J. van Goyenstraat 15, 1701 KL Heerhugowaard, tel. 072 566 91 19 of (06) 50 54 87 32 - Ratvang, Kerkedijk 50, 1852 BG Bergen (NH), tel. 072 589 97 62. - Attack Pestcontrol, Buys Ballotstraat 6, 1704 SK Heerhugowaard, tel. 0800 024 20 00. - Gemeente Alkmaar, Herculesstraat 71, 1812 PE Alkmaar, tel. 072 548 - 94 44 Meer informatie Voor informatie kunt u contact opne men met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer 072 535 68 68.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 10