Heiloocontact Veilig doe-het-zelven, geef brand geen kans Meer informatie? Bel! 11 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Bouwen en wonen Raad en (raads)commissies U ITKIJ KPOST 25 JULI 2007 xHet gemeentehuis is bereikbaar op 072 535 66 66, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Beheer Openbare Ruimte is bereikbaar op 072 535 68 68, van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur De vakantieperiode is uitermate geschikt om het huis op te knappen. Klussen als schilderwerk, verbouwingen en repara ties doet u natuurlijk graag zelf. Brandweer Heiloo geeft tips en suggesties, zodat u op een (brand)veilige manier de han den uit de mouwen kunt steken. Apparatuur en gereedschap Ga niet direct aan de slag met nieuwe apparatuur en nieuw gereedschap. Neem uitgebreid de tijd om de gebruiksaanwij zing en veiligheidsvoorschriften door te nemen. Gebruik appa ratuur en gereedschappen alleen waarvoor ze bestemd zijn. Maak daarbij altijd gebruik van de bijbehorende veiligheids voorzieningen (beschermkap, veiligheidsbril, filtermasker, werkhandschoenen etc.). Rol een kabelhaspel bij gebruik altijd helemaal af. Anders kan de kabel oververhit raken en de haspel in brand vliegen. Houd snoeren en stekkers in goede conditie: zorg dat de bedrading niet bloot komt te liggen. Gasflessen Houd gasflessen voor solderen, lassen, slijpen en dergelijke altijd rechtop. Als u de fles horizontaal houdt, kan er vloeibaar gas ontsnappen, met een steekvlam als mogelijk gevolg. Soldeer of las alleen op een hittebestendige ondergrond. Houd uw werkplek schoon en zorg dat brandbaar materiaal zich op ruime afstand bevindt. Wegspattende vonken komen vaak verder dan u denkt. Als u de gasfles (even) niet gebruikt, draai dan de afsluiter dicht. Schilderen en lijmen Gaat u binnenshuis verf afbranden, maak dan het vertrek zo leeg mogelijk. Bewerk hout (schrootjes, lambrisering en dergelijke) nooit met een verfafbrander, maar met een schuur- machine. Verf, verdunners, lijmen, afbijt- en oplosmiddelen zijn vaak extreem brandbaar. Ook geven deze stoffen vaak giftige of bedwelmende dampen af. Rook dus niet op de werkplek, zorg dat ontstekingsbronnen als kachels, geisers (ook de waakvlam) uit zijn en maak liever geen gebruik van elektrische schakelaars. Houd altijd een blusmiddel (poeder- of schuimblusser) gereed. Zorg voor voldoende ventilatie tijdens en na het karwei. Bewaar uw lijm, verf, afbijt- en oplosmiddelen op een goed geventileerde ruimte, ver weg van open vuur en buitenbereik van kinderen. Wat te doerr bij een beginnende brand? Ontstaat er ondanks alle voorzorgsmaatregelen toch brand, probeer dan kalm te blijven en handel vóór u gaat blussen eerst deze volgende drie punten af: 1. Breng huisgenoten in veiligheid 2.'Bel 1-1-2 3. Breng uzelf nooit in gevaar Wees in het bijzonder op uw hoede voor rook. Rook is giftig en daarom vaak gevaarlijker dan vuur. Onderneem pas een bluspoging als u zeker weet dat de kust veilig is. Tips en trucs Laat het knutselen aan elektriciteits- en gasleidingen over aan vakmensen. Schaf rookmelders en brandblussers aan bij de bouw markt. Laat u bij een doe-het-zelfzaak voorlichten over de brand baarheid van bouwmaterialen. Voor heel veel (kunststof fen zijn vlamdovende, brandwerende of onbrandbare alter natieven verkrijgbaar. Sluit verfblikken en (gas)flessen af als u ze niet gebruikt. Zorg dat uw huisgenoten weten waar en waarmee u aan het klussen bent. Bij een eventueel ongeval kunnen ze dan tijdig ingrijpen. Meer informatie Voor meer informatie over dit onderwerp of andere vragen over brandveiligheid kunt u contact opnemen met de brand weer van Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. De genoemde bouw- en sloop plannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. Ontvangen aanvragen om bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen: J.P. Hasebroekweg 21, reg.nr. 2006/0216 Bouwen van een onderwijsgebouw Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks balie "Bouweh en Wonen, telefoonnum mer: (072) 535 66 66. Bouwplan via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Kerkelaan 33. Dit plan zal worden behandeld volgens de uniforme openbare voorbereidingsproce dure uit de Algemene wet bestuursrecht. Ter inzage Bovengenoemd plan ligt met de daarbij www.heiloo.nl behorende stukken vanaf donderdag 26 juli 2007 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmings planvoorschriften gemotiveerd een zienswijze naar voren brengen, bij voorkeur schriftelijk, en te richten aan het college van burgemeester en wet houders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer 072 535 66 66. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend: De Laghe Weijdt 23, reg.nr. 2007/0230 plaatsen dakkapel (op achterdakvlak woning) verzending: 20 juli 2007 Stationsweg 16, reg.nr. 2007/0232 bouwen berging (na sloop bestaande berging) verzending: 20 juli 2007 Stationsweg 86, reg.nr. 2007/0161 vergroten winkelgebouw (begane grond) verzending: 20 juli 2007 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na verzending van het besluit een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, afdeling Bestuursondersteuning, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De datum van verzen ding vindt u onder de omschrijving van het bouw- óf sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u een afspraak maken met de medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer 072 535 66 66. Welstandscommissie Op maandag 30 juli a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belangheb benden kan de vergadering om per soonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de wel standscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tij dens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goed gekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 16 juli 2007. 3. Ingekomen stukken. 4. Ingekomen bouwplannen: - Curtiuslaan 2, vergroten woning; - Fontein Verschuirlaan 17, vergroten woning; - Jan Schuijtlaan 14, vergroten woning; - Oosterzijweg 110, bouwen woon boerderij (dubbel woonhuis); - Stationsweg 36, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda, inclusief de ingeplande afspraken en de volgorde van de behandeling en de daarop betrekking hebbende bouwplannen lig gen voor zover deze niet om persoon lijke of andere gewichtige redenen niet- openbaar zijn op maandag 30 juli a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur in het gemeentehuis ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen en receptie. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer 072 535 66 66. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11