Castricumse ouders wensen hulp bij opvoeden IP#* i CORSO Afscheidsconcert van dirigent Marcel Visser BIOSCOOP Programma 26 juli t/m 1 aug 2007 "Harry Potter: The order of the Phoenix" (0V) "Fantastic Four: Rise of the silver surfer" Première ZOOP in Zuid-Amerika" "Transylvania" "Shrek III" (NL) www.corsobioscoop.nl Veel aandacht voor flora en fauna tijdens wandelingen langs de Bleek en Westert regio 15 Veel ouders willen verder praten over opvoed ondersteuning Zomersprookjes in Castricum sieren de kust SÉI 2: >4 - >-1 .■-"%* EGMOND - Na een periode van tien jaar als dirigent verbonden te zijn geweest aan Lamoraal van Egmont stopt Marcel Visser by de muziek vereniging. Op zaterdag 6 oktober wordt op speciale muzikale wijze afscheid van elkaar genomen. Het orkest zal die dag voor de laat ste maal onder de leiding van Marcel concert uitvoeren. Naast prachtige en originele fanfaremu ziek zal de sfeer van de eerdere drie Music Gala's, die onder leiding van Marcel tot stand zijn gekomen, niet ontbreken. Er is een bijzonder muzikaal pro gramma samengesteld met veel hoogtepunten. Het orkest wordt voor dit afscheids concert uitgebreid met een aantal muzikale vrienden van de dirigent om er samen een groot feest van te maken. Een groot gedeelte van het pro gramma zal de vorm krijgen van een Mini Music Gala, Ook is er een gastoptreden van een tweetal bekende vocalisten uit de musical wereld, te weten Ellen Evers en René van Kooten. Tydens het Zuiderduin Music Gala 2004 hadden beiden een groot aan deel in het welslagen van dit Gala. Vanwege de beperkte capaciteit van Dorpshuis Hanswijk zal er zowel een matinee- als een avondconcert worden gegeven. De toegang bedraagt 10.00 euro per persoon. De kaartverkoop start vanaf dinsdag 4 september. Voor bijzonderheden zie www.lamoraal.net. Het matineeconcert begint om 14.30 uur en het avondconcert 20.00 uur in het dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. ADVERSE NTIE RESERVEREN: 0251 -652291 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur 14.00 uur "Ratatouille" (NL) Première vrijdag zaterdag 18.30 uur 14.00 uur vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 CASTRICUM - Uit een onlangs gehouden onderzoek onder Castricumse ouders blijkt dat zij behoefte hebben aan opvoedondersteuning. Veel ouders gaven aan verder te willen praten over de gewenste opvoedondersteuning. Ook de gemeente wil aan de ouders verdie- pingsvragen stellen. In november krijgt het onderzoeksrapport een definitieve status en maakt de gemeente een voorstel voor het bie den van ondersteuning by de opvoeding. De gemeente Castricum vindt opvoeden belangrijk. Ze wil hieraan de komende jaren extra aandacht besteden en is benieuwd wat er leeft onder ouders. Daarom heeft de gemeente onder ouders een enquête gehouden. Er is aan 500 gezinnen, die kinde ren hebben in de leeftijd van 0 tot 18 jaar, een anonieme vragenlijst gestuurd. Deze gezinnen zyn wille keurig gekozen uit het bevolkings register van de gemeente. Van die 500 vragenlijsten zijn er 233 terug gezonden. Dat was voldoende om een representatief beeld te vormen. De informatie van de vragen lijsten is verwerkt in een voorlopig resultaat. Daaruit blijkt dat er zeker behoefte bestaat aan opvoedonder steuning. De voorlopige uitslag zal verder worden uitgewerkt tot een definitief rapport. Dat rapport wordt opgesteld nadat er panelge- sprekken met de ouders hebben plaatsgevonden. Veel ouders hebben op de vragen lijst aangegeven verder te willen praten over de gewenste opvoed ondersteuning. De gemeente heeft ook behoefte om verdiepingsvragen aan de ouders te stellen. Op die manier kan de behoefte aan opvoedondersteuning het best wor den vastgesteld. Daarom wordt begin oktober een drietal panelge- sprekken, met elk twaalf ouders, gehouden. De ouders die aangegeven heb" ben verder te willen praten, ontvan gen hiervoor in de eerste helft van september een uitnodiging van de gemeente. Eerder werd bericht dat de resul taten van de enquête in september bekend gemaakt zouden worden. Maar er is dus meer tijd nodig. De conclusies uit de enquête en de panelgesprekken worden in novem ber gepubliceerd. U kunt die te zij-- ner tijd ook op de gemeentelijke website terugvinden. 2 CASTRICUM - Liggen en luisteren. Een groot aantal mensen bezocht vorige week het strand van Castricum. Doorzichtige schelpen vertel den verhalen gemaakt door 60 schrijvers, dichters en klankkunstenaars. Een van de klankkunstenaars, Hubert-Jan Horrocks, is afkomstig uit Castricum. Alle verhalen zijn gebundeld in het boek 'Zomersprookjes' en er wordt ook een dvd uitgegeven. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13