Bedrijfsfitness bij Full of Life Wellness Center Zomeravondwandelingen IVN de Bleek en Westert Verschillende activiteiten in de strandbibliotheek Gedichten op plexiglas aan boulevard in Egmond Extra workshops over GPS in bezoekerscentrum De Hoep REGIO 15 INGEZONDEN MEDEDELING Nieuwe gemeentegids Een luchtig slot Lamoraal met vakantie UITKI j KPOST 25 JULI 2007 www.fyjtofiife.rj! LIMMEN - Full of Life Wellness Center opent medio september haar aan de Rijksweg 53 in Limmen, met als hoofdactiviteiten cardiofitness, fitness, bedrijfsfitness, en personal training. Het Full of Life Wellness Center is zeven dagen per week geopend en heeft voldoende gratis parkeergelegen heid achter het centrum. Er zullen ruime, frisse kleedkamers zijn, waar u na het sporten lekker kunt gaan douchen. Om vervolgens in de lounge een lek ker bakje koffie of een sportdrankje te nuttigen. De sportaccommodatie wordt duizend m2 groot. Eigenaar is Koen Rooks: ,,Het wordt een groot en luxe centrum waar je voor een niet al te hoog maand bedrag gebruik kunt maken van dë fitnessapparatuur. Ik ben van mening dat je moet investeren in je eigen lichaam, maar 40 a 50 euro is voor sommigen een zeer hoge drempel. Daarom heb ik gekozen voor een laag maand tarief, namelijk 19,95 euro per maand voor onbeperkt fitness. Dit is uniek in de gemeente Castricum!" Ook wil Full of Life Wellness Center hét centrum worden wat betreft bedrijfsfitness. De ondernemer die met zijn personeel na het werk even samen lekker gaat sporten. Dit is niet alleen goed voor de gezondheid, maar ook voor de werksfeer, ziekteverzuim, positief bedrijfsimago en ver hoogt de productiviteit op het werk. Gezonde mensen voelen zich prettig, zeker, gaan gemakkelijk met elkaar om en presteren beter. Voor de bedrijven zijn er zeer gunstige voorwaarden om by Full of Life Wellness Center te gaan sporten. U kunt zich nu al inschrijven. Iedere vijftigste inschrijver krijgt een gratis personal training cadeau (de Full of Life introductie). Voor informatie kunt u terecht op de internetsite www.fulloflife.nl of u kunt con tact opnemen via de e-mail info@fulloflife.nl dagen In de week EGMOND - Vanavond is een IVN zomeravondwandeling. De IVN gidsen zullen een wandeling maken door het duingebied van de PWN in Egmond. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeuwen lang door de mens in gebruik geweest. Voor onder andere het wei den van vee, voor landbouw, voor het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmer kende zeedorpenlandschap. Door een juist beheer zorgt PWN er voor dat dit waardevolle landschap in stand blijft. De gidsen vertellen over de flora en fauna maar ook over het ont staan van het duinlandschap en het beheer. Er is veel aandacht voor het landschap en de rijke cultuurhisto rie van de Egmonden. Door de overvloedige regenval ziet het er weelderig uit en zouden misschien de eerste grote parasolzwammen gezien kunnen worden. Er kunnen maximaal 12 mensen mee, dus aanmelden is noodzake lijk, tel. 06-55370787. Het vertrekpunt is het PWN par- keerteerrein aan de Middenweg bij Egmond-Binnen om 19.00 uur. De wandeling door het gebied duurt ruim twee uur. Er wordt een bijdrage gevraagd van twee euro. CASTRICUM - Kinderen vanaf 6 jaar kunnen op zaterdag 28 juli van 11.00 tot 12.00 uur met een metaaldetector het zand rond de Castricumse strandbiblio theek afzoeken naar kostbaar heden. Zorg datje er op tijd bij bent want er kunnen maximaal 20 kinderen meedoen. Heb je zin om de handen uit de mouwen te steken? Op zondag 29 juli van 14.00 tot 15.00 uur kunnen kinderen van alle leeftijden komen knutselen in de strandbibliotheek. Voor de knutselspullen wordt gezorgd. Voor kinderen die van spanning houden, wordt ook een smokkel- tocht gehouden. Marijke Dirkson is boswachter bij PWN en komt op woensdagochtend 1 augustus langs bij de strandbibliotheek. Pas geleden vond ze een oude vergeelde kaart, een kaart van een oude strandjutter. Als strancijutters veel vinden, teveel om in één keer mee te kunnen nemen, verbergen ze hun spullen achter de eerste dui nenrij. Deze jutter heeft een kaart gemaakt van die geheime plekken, maar omdat hij overvallen werd door zeer dichte mist heeft hij zijn buit nooit meer kunnen vinden. Wie durft het aan om te helpen zoeken? De tocht is van 10.00 tot 12.00 uur en bedoeld voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar. Ouders mogen mee. Neem zelf een flesje drinken mee voor de dorst en eventueel iets te eten. Er kunnen maximaal 15 kinderen mee op deze tocht. EGMOND - Voor het vijfde achtereenvolgend jaar staan er weer gedichten op plexiglas bordjes in Egmond aan Zee. Dit jaar zijn de glazen bordjes alleen te zien aan de boulevard ten noorden van de vuurtoren. Geld voor meer bordes was niet beschik baar. Van deze nood is een deugd gemaakt. Een wandelingetje langs de boule vard levert zes momenten op waar op men stil kan staan by een gedicht met uitzicht op zee. Het betreft een gedicht van Willem Elsschot, waarin de macht van de zee als 'niet te bezingen' wordt voorgesteld. Han G. Hoekstra beschrijft in zijn gedicht hoe elke korrel zand getuigt van de eerste bruid. In het gedicht van Rutger Kopland wordt iets van de liefde -niet meer dan een scherf - terug gevonden. In een misschien onbe wust zoeken, van Maijoleine de Vos, waarin Aeneas over de zee in dro men gezocht wordt. Al Galidi beschryft het hart van Zorro met een strand van wachten een vredes bespreking en van Mark Boog, waarin aan zee gepeinsd wordt over het grote woord 'afstand'. De Literaire Werkgroep Egmond, die de bordes verzorgde, acht de kans groot dat dit vijfde jaar de laat ste keer zal zijn geweest dat er plexiglas borden geplaatst konden worden. De gemeente Bergen berichtte dat er voor volgend jaar geen subsi die verleend zal worden. Of er ande re geldschieters zullen komen, is vooralsnog de vraag. CASTRICUM - In de afgelopen week is op elk adres in de gemeente de nieuwste gemeente- gids, editie 2007-2008, in de brie venbus gevallen. Alleen by adres sen, waar de bewoners via een sticker hebben aangegeven geen ongeadresseerd reclamedrukwerk te willen ontvangen, is niet bezorgd. Bewoners op deze adressen kunnen de gids afhalen bij de receptie van het gemeente huis in Castricum, de gemeente lijke locatie in Limmen en by de bibliotheken in Castricum, Limmen en Akersloot. Heeft u geen gemeentegids ontvangen? Dan kunt u dat melden bij de receptie van het gemeentehuis, tel. 0251-661122. De gids wordt dan opnieuw bezorgd. EGMOND - 'Een zee van men sen', dat is ook dit keer de thema van het luchtige slot in de Slotkapel in Egmond. Zondag 5 augustus kunt u luisteren naar poëzie en muziek in de Slotkapel, Slotweg 19 te Egmond. Gesproken woord is van Lies Sluis. De muziek komt van Wim Noteboom op de piano en Fernanda Martino met zang. De bloemschikking is door Ans Zwart verzorgd. Aanvang 20.00 uur, de zaal is open om 19.30 uur. Toegang, thee emkoffie zijn gra tis. EGMOND - Na een turbulent muzikaal seizoen gaat de muziek vereniging met zomerreces. Tijdens de laatste repetitieavond werd het seizoen besloten met een gezellig spelprogramma rondom het Dorpshuisplein. De muziekinstrumenten worden voorlopig opgeborgen om vanaf 21 augustus weer uit de koffers te komen bij de start van een nieuw seizoen. Er is veel aandacht voor het landschap en de rijke cultuurhistorie van de Egmonden tijdens de avonwandeling van het IVN. Eigen foto CASTRICUM - De GPS-work- shops (Global Positioning System), die bezoekerscentrum De Hoep in samenwerking met Educatracks GPS activiteiten organiseert, zijn zo'n groot suc ces dat er een extra workshop komt op zondag 19 augustus. De workshops tot en met 12 augustus zijn al volgeboekt. In de toekomst wil De Hoep ook GPS- activiteiten voor scholen aanbieden en worden er vervolgcursussen gegeven over ondere andere het werken met GPS en digitale kaar ten, zelf routes maken en publice ren en over geo-caching. Bij De Hoep kunnen. GPS apparaten gehuurd worden om eens zelf te ervaren wat de mogelijkheden zijn. Ze kunnen er ook gekocht worden. Met een GPS kan nagenoeg over de gehele aardbol je positie bepaald worden met behulp van satellieten. Rondom de aarde draaien 24 satel lieten, die voortdurend signalen uit zenden. Een GPS-ontvanger kan met behulp van deze signalen bere kenen waar je op dat moment bent. Hoe meer satellieten er ontvangen worden hoe nauwkeuriger de posi tiebepaling is. Met een GPS voor outdooractiviteiten kun je echter nog veel meer. Je kunt allerlei inte ressante en belangrijke punten opslaan, byvoorbeeld de locatie waar je auto geparkeerd staat of de plek van je hotel of camping. Met behulp van GPS vind je dan na een lange wandeling dat ingevoerd punt weer terug. Ook kunnen er speciale routes mee worden gelopen en gefietst. Organisaties als Bezoekerscentra en VW's stellen ze beschikbaar. Maar ook veel enthou siaste GPS'ers bieden routes aan, vaak via internet. Een steeds popu lairder wordende activiteit is het geo-cachen. Zoeken met je GPS-ónt- vanger naar een 'schat' die door anderen is verborgen. Een tocht door de natuur of de stad, in sommige gevallen ook nog met puzzelopdrachten, wordt zo een spannende dag buiten voor het hele gezin. Opgeven voor deze workshops is verplicht en kan vid~ www.pwn.nl/activiteiten of 0900- 7966288. Ook in het najaar zal elke maand een workshop worden gege- ven. De Hoep wil ook GPS workshops geven op scholen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15