Vervolg op succesvolle start GCH Heiloo Open Castricums danspaar naar Duitsland Geslaagde Egmonder Jeugdtoernooi SPORTNIEUWS UIT DE REGIO De vereniging wil golfsport in Heiloo op de kaart zetten Open jeugdviswedstrljd in Limmen dal" zoeken we op WWW. (dfÉ$es£m 25 JULI 2007 HEILOO - De tweede editie kon niet uitblijven. Vorig jaar beleefde het Rabobank GCH Heiloo Open een droomstart. Niet alleen waren de tweehon derd startplaatsen binnen de kortste keren bezet, de wed strijd zelf verliep buitenge woon geolied. Als slagroom op de taart was daar bovendien de hole-in-one op hole 6 van winnaar Ron Verschoor. Wat kon de stuurgroep onder leiding van Hilbrand Khjnstra zich nog méér wensen? Klijnstra: ,,Dat is in feite bijzonder weinig. Wat we hebben geleerd van de eerste editie is een tekort aantal starts op de zondag. Dit jaar zorgen we daarom dat er op zondag meer spelers in de baan zul len zijn. Meer kansen dus voor de deelnemers, want het totaal blijft op zo'ri tweehonderd starts by de kwa lificatie op zaterdag." Ook Bram Dieleman, voorzitter van GCH en zelf tweedex in de categorie tot han dicap 36, ziet de tweede editie van het Heiloo Open met plezier tege moet. Dieleman: ,,De bedoeling om de golfsport, de prachtige baan op Oosterzij en Golf en Countryclub Heiloo op de kaart te zetten is vorig jaar bijzonder goed geslaagd. Dit jaar willen we graag wat meer aan dacht geven aan de vereniging. Deze kent veel facetten die nog niet voor iedereen even bekend zijn. We willen wat meer 'open huis' houden voor iedereen die belangstelling heeft voor golf in Heiloo." De inschrijving is inmiddels openge steld. De leden van GCH hebben een uitnodiging per brief ontvan gen. Overige belangstellenden kun nen gebruikmaken'van het aanmel dingsformulier dat kan worden gedownload via www.golfclubhei- loo.nl. De leden krijgen een kleine voorsprong als zij inschrijven samen met een zogenaamde vrije GVB'er. De inschrijfprys is gesteld op 30 euro voor negen holes zater dag plus 15 euro voor diegenen die zich kwalificeren voor de finale rondes over 18 holes op zondag. Behalve deelname aan de wedstrijd, ontvangt iedere deelnemer een aan tal extra's. Zo krijgt iedereen boven dien een greenfee om (als lid) een kennis uit te nodigen voor een rond je golf op Oosterzij of (voor niet- leden) zelf nog eens op een geschik te tijd terug te komen voor een nadere kennismaking met de baan. Als herinnering ontvangen alle deel nemers de Heiloo Open-cap. Wedstrijdleider Ton Noords: „Was het in 2006 op de zondag wat rustig in de baan, dit jaar zal er meer te beleven zijn. Het aantal starts op de tweede dag wordt uitgebreid tot 72. Daarmee maken alle deelnemers dus een betere kans om ook de tweede dag nog in de baan te komen. Dit jaar spelen we boven dien in drie categorieën: van handi cap 1,5 tot en met handicap 18,4. Van handicap 18,5 tot en met 36 en als derde categorie de GVB'ers zon der handicap. Voor alle duidelijk heid: alle deelnemers dienen dus wel in het bezit van GVB te zijn", aldus Noords. Als geste heeft de stuurgroep overigens besloten de nummers één tot en met drie van vorig jaar (in beide categorieën) uit te nodigen voor gratis deelname. Vorig jaar beleefde het GCH Heiloo Open een droomstart. Niet alleen waren de tweehonderd start plaatsen binnen de kortste keren bezet, de wedstrijd zelf verliep geolied. Archieffoto: Mario Sacksioni LIMMEN - Ter viering van het 25- jarig bestaan van de jeugdvisclub Samen Beet in Limmen wordt een vakantie-viswedstrijd gehouden. Deze is georganiseerd door HSV Limmen, HSV De Sander uit Akersloot en HSV Castricum in samenwerking met hengelsportspe ciaalzaak Handy Fish uit Heiloo en zwembad Dampegeest in Limmen. De wedstrijd vindt plaats op zondag 29 juli aan het Stet te Limmen. Dit viswater is ongeveer een meter diep en heeft een uitstekende vis stand. Deelname is gratis en voor kinderen van 6 tot en met 14 jaar. Je hoeft geen lid te zijn van een hengelsportvereniging en een vis vergunning is niet nodig deze dag, wel moetje zelf voor een hengel, aas, voer en een emmer of leefnet zorgen. De vangst wordt geteld tij dens de wedstrijd. Er is tevens des kundige begeleiding aanwezig om de minder ervaren vissertjes te hel pen. Verzamelen om 13.30 uur op de haven van het Stet. Daar krijgen de deelnemers een plaatsnummer toegewezen. Om 14.00 uur wordt het startschot gegeven voor de wed strijd en om 15.00 uur is het afge lopen. Er wordt gevist in drie leef tijdsklassen. Voor elke klasse is er een prijzentafel, er is tevens een prijs voor de grootste vis en een prys voor degene die het allermeest vangt. Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met Peter van der Heijdt, tel. 072- 5051056, of kijk op www.hsvlimmen.nl, www.hsvcastri- ciun.nl of www.hsvdesander.nl. Opgeven is niet nodig. Na afloop is de prijsuitreiking op het terrein van zwembad Damegheest waar alle deelnemers een consumptie krijgen aangeboden. BALLR0 0MDANSEN CASTRICUM - Voor het Castricumse danspaar Maurice Philipoom en Marieke van Londen is het hard trainen voor het aankomende kampi oenschap in Duitsland, dat start op dinsdag 14 augustus. In Stuttgart, in het cultuur- en con grescentrum de Liederhalle, vindt dan het jaarlijkse grote internatio nale danskampioenschap plaats, namelijk de German Open Championships. Het Castricumse danspaar zal in drie disciplines de dansvloer betre den. Dat zijn de Amateur Rising Star, de Amateur ID SF 'Grand Slam', en de Amateur A klasse standaard (ballroom). De hele zomer stond dan ook in het teken van veel trainen, behoor lijk wat privé lessen bij diverse trainers van top niveau en zorgen dat de conditie op goed niveau is, om zo optimaal te kunnen preste ren. Het paar hoopt in ieder geval lekker te kunnen dansen en op een voor hen mooi resultaat. De inschrijving van dit toernooi is dit jaar enorm groot. Ruim 4604 dansparen hebben zich aange meld. Er komen dansparen uit diverse landen naar het kampioenschap in Stuttgart. Zo moeten Maurice Philipoom en Marieke van London het opnemen tegen paren uit Engeland, Frankrijk, Italié, Rusland, Okraïne. Aan de dans vloer van ruim 400 m2 staan dan ook 15 internationale-juryleden, om het dansen te beoordelen. Op zaterdag 18 augustus wordt 's avonds rechtsstreeks verslag gedaan op de Duitse zender ARD over het verloop van het toernooi. Ook op internet wordt er aan dacht aan het kampioenschap besteed. Kijk voor de uitslagen op www. goc-stuttgart .de EGMOND - Op het tennispark van T.C. Hogedijk werd alweer voor de achtste keer het Egmonder Jeugdtoernooi ge houden. Uit de Zaanstreek, Groet Schoorl en Alkmaar en natuurlijk veel kinderen uit Heiloo, Bergen en de Egmonden waren weer van de partij, 100 kinderen hadden zich voor dit toernooi aangemeld. Begonnen werd met poulewed- stryden zodat de kinderen niet na één verloren wedstrijd weer naar huis hoefden. Vanuit elke poule gin gen de twee hoogstgeplaatste deel nemers/koppels door naar het fina- le-afvalschema. Op zondag werden 15 fmale-wedstryden gespeeld. Om 11.00 uur werd begonnen met de finales in het enkelspel, na een half uur spelen kwam dan eindelijk de wolkbreuk met donderslagen die de hele week ontlopen waren. Alleen met zwemvliezen aan was er nog te tennissen op de 'parkvyver', na ruim twee uur konden de partijen hervat worden onder weer stralende omstandigheden. Elke keer is het weer een genot om te zien dat fami lieleden van de finalisten met net zo veel spanning naast de baan staan als hun kroost op de baan, een dooddoener als 'sport is emotie' is zowel op deelnemers als toeschou wers van toepassing. Na de dubbelfinales konden om 18.30 uur op een vol terras voor het clubhuis de prijzen uitgereikt wor den aan de afgematte finalisten, waarna ook nog tal van pryzen wer den verloot onder de deelnemers. STfcGMfiN Op tennispark van T.C. Hogedijk werd voor de achtste keer het Egmonder Jeugdtoernooi gehouden. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17