Niet elk circus is slecht voor haar dieren Zomeractiviteiten in Het Trefpunt Vloeren Êiïntratuin Opheffingsuitverkoop! Afscheid altijd met brok in de keel HEILOO 3 Zonder gastgezinnen en zondergeld is het niet te doen landse zaken Nu 40% korting op het gehele assortiment, aanbiedingen uitgezonderd. UITKIJKPOST 25 JULI 2007 M&G&Ë Kamelen in Het Maalwater! Eigen foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.001 m 16.00 uur vrijdag 11.00 t/m 13.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's 'en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag'kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.00 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdago8.30 t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. HEILOO - De laatste tijd zjjn er berichten in diverse media versche nen over circussen en dan met name hoe zij met hun dieren (zou den) omgaan. Een van onze lezers, die overi gens üever niet met naam genoemd wil worden in de krant, heeft hier echter een hele andere ervaring mee: „Gek genoeg hoor je nooit iemand als circussen wél goed met hun dieren omgaan. De afgelopen week had Circus Althoff haar tenten opgeslagen in Het Maalwater. Het begon met drie caravans, een grote vrachtwagen, en, hé: toen stonden er kamelen! Ongetwijfeld zullen er mensen zijn geweest die hoofd schuddend hebben gereageerd op de schepen van de woestijn, die zich aantrokken van de wandelaars, hon den, fietsers en alle andere bezoe kers. De kudde kamelen kon zich namelijk vrij rondbewegen, hetgeen soms tot hilarische taferelen en veel ooh's en aah's leidde. Wie van de andere kant afkwam, kon zo maar ineens oog in oog staan met een kudde kamelen. Geweldig! Ook complimenten voor de wijze waarop de runderen en de paarden waren neergezet. Elke dag vers hooi. De paarden zelfs keurig in hun eigen tent, beschermd tegen zon, wind en regen. Een praatje met één van de circusartiesten leerde al snel dat het bestaan van een circusartiest niet over rozen gaat. Ik durfde niet te vragen of de voorstellingen een beetje goed bezocht zijn, maar één ding werd al snel duidelijk. Het waren mensen met hart voor hun dieren! Als ik een pluim zou mogen uitdelen, dan heeft Circus Althoff die dubbel en dwars verdiend!" Vervolg van voorpagina Maar ook wordt aandacht besteed aan de kerk. De kinderen worden veelal streng katholiek opgevoed. Dankzij het redeüjk mooie weer zijn er buiten veel activiteiten geweest. Strandwandelingen, naar zwembad Het Baafje en bezoeken aan speel tuinen en pretparken zorgden er voor dat de bleke gezichtjes lang zaam maar zeker werden opgefleurd door een gezonde blos op de wan gen. Het programma voorziet ook in extra humanitaire verzorging als de kinderen weer terugkeren naar Polen. Zo wordt er een kledingbeurs gehouden, krijgen de kinderen nieu we schoenen en een nieuwe winter jas. Daarnaast ontvangen zij nog leuke kleine cadeautjes zoals kleur platen, speeltjes, foto's, een rugtas met inhoud. Veel van deze waarde volle spullen worden geheel belan geloos geschonken door de Heiloose en Alkmaarse midden stand. Met deze geweldige hulp lukt het de stichting om een waardevolle vakantie voor de kinderen te verzor gen. Hierbij mag ook niet worden vergeten de inzet en liefdevolle begeleiding van de gastgezinnen en vele andere hulpvaardige handen. „Maar als de kinderen teruggaan naar huis, dan vallen ze toch in een enorm diep gat?", is een vraag die veel wordt gesteld, een vraag die volgens de stichting ontkennend moet worden beantwoord. Uit de jarenlange ervaring weet de stichting dat de kinderen een stuk geestelijke bagage meekrijgen waar zij jarenlang profijt van heb ben. Zij bouwen geestelijke weer stand op, waardoor menigeen net dat extra zetje meekrijgt om goed te presteren op school én in de buurt waar zij leven. Op latere leeftijd, zo is gebleken, is menig kind ip staat om goed voor zichzelf en zelfs hun ouders te zor gen. Mede dankzij een vakantie in Heiloo büjven zij uit de klauwen van de ellende en de misère die nog steeds de boventoon voert in het grauwe, vuile stadje Swietochlowice. Tot op de dag van vandaag profi teert de wijk Lipiny absoluut niet van de economische vooruitgang van Polen. De enige vooruitgang die geboekt kan worden, ook al lijkt het de bekende druppel op de plaat, wordt gevoed door het werk van de stichting Een Hart voor Polen. „Als je dan op zondagmiddag afscheid moet nemen van de kinde ren, dan krijg je een brok in je keel en weet je waarom je dit doet", aldus voorzitter Tom van der Schuyt. De stichting gaat door met dit project. Maar zonder gastgezinnen en zonder geld is het niet te doen. Bent u geïnteresseerd en wilt u als gastgezin uw bijdrage leveren, neem dan contact op met Hanny Kaan, tel. 072-5334829. Wilt u de stichting in haar werk ondersteunen met een financiële bijdrage, dan is uw donatie welkom op girorekening 521266 ten name van 'Een Hart voor Polen'. Mede dankzij een vakantie in Heiloo blijven zij nit de klauwen van de ellende en de misère die nog steeds de boventoon voert in het grauwe, vuile stadje Swietochlowice. Foto: Kees Hageman ADVERTENTIE Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Tijdens de zomer schoolactiviteiten in Het Trefpunt wordt een workshop glasschilderen gehouden. Maandag 6 augustus van 09.30 tot 12.30 uur, worden kleine glasob jecten beschilderd. Er wordt eerste een object gemaakt, dit kan aan de hand van voorbeelden van de docent. Daarna wordt het ontwerp inge kleurd en dekkend geschilderd. Als laatste wordt het ontwerp bijge werkt en de laatste lijnen overtrok ken en afgewerkt. U kunt zelf een object meenemen van thuis. Ook kunt u tijdens de workshop voor één euro een object kopen bij de docent. Docente is Antonia Klip en de prijs is 10,-. ADVERTENTIE Toonaangevend en alles op het gebied van vloerbedekkingen Desso MID Bergoss JAB Parade Marmoleum Bonaparte Novilon I VAN BAKKUM Laat 121 1811 ED Alkmaar\ (072) 512 68 71 www.binnenlandse-zaken.nl 40% HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond, www.intratuin.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3