Welkom in 4de Serre', en nu ook daarbuiten Veel optredens tijdens kermis De Vriendschap Het Zorgloket en de Clips bieden hulp Theatergroep Max. leest voor op het strand Natuurwandeling door Wimmenummerduinen Ringsteken in Akersloot REGIO 13 POLITIEBERICHTEN Vier gewonden bij aanrijding INGEZONDEN MEDEDELING Vrouw aangehouden bij burenruzie Kinderen worden actief betrokken bij de voorstelling Voorlezen met vertelplaten UITKIJKPOST i AUGUSTUS 2007 EGMOND - Bij een aanrijding op de kruising Hoeverweg, Kalkovensweg en de Mosselaan in Egmond aan den Hoef zyn zater dagavond vier personen gewond geraakt. Een 20-jarige automobi liste uit Joure kwam vanaf de Kalkovensweg, en wilde linksaf de Hoeverweg inslaan richting Alkmaar. Een 23-jarige autobe stuurder uit Hoogwoud kwam uit de richting van Alkmaar en reed richting Castricum over de Hoeverweg. Hij raakte de afslaan de auto in de flank. Door de aan rijding kwam de automobiliste bekneld te zitten. Zij en haar 28- jarige vriend, die naast haar zat, zijn met verwondingen in het zie kenhuis opgenomen. Ook de bestuurder uit Hoogwoud en een 19-jarige vrouw uit Egmond aan Zee die naast hem zat zijn met let sel naar het ziekenhuis vervoerd. AKERSLOOT - Zaterdag 4 augustus barst het kermis geweld los in De Vriendschap met de topband van dit moment De Bob en de Blue Band. Herkenbare muziek, nummers die iedereen kent, swingende klanken en een groot enthousiasme, dat zyn de kenmerken van deze band. Dj Remi draait zaterdag en zondag zijn favoriete platen tot in de late uur tjes. Op zondag staat Bar-B-Q op de bühne. Op maandag, tydens het eerste deuntje, zal Reckless zorgen voor veel lol en gezelligheid en maandagavond staat borg voor onvervalste kermismuziek met Paradise. Zy krygen deze avond steun van een opkomende ster in de vaderlandse muziekwereld namelijk Stef Ekkel, met De Woonboot. Dinsdag, na het ringsteken voor aangespannen paarden, treedt de formatie The Wico's op. Jah Laan en Udo Jansen zullen voor een ongekend kermissfeertje zorgen. De CASTRICUM - Er zijn heel veel mensen die zorgen voor een gehandicapt kind of een zieke partner. Bij de Clips en het Zorgloket kunnen mantelzor- gers terecht voor informatie en advies. Samen met de mantelzorger zet de consulent op een rijtje wat cle problemen zijn en welke oplossin gen er mogelijk zyn. Ook is er bij het Zorgloket en de Clips een folder verkrijgbaar, waarin alle mogelijk heden op een rijtje zijn gezet. De Clips zyn te vinden bij het Zorgloket in het Gemeentehuis, Raadhuisplein 1 in Castricum, tel. 0251-661122. Dit loket is geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur. Bij de Stichting Welzyn Castricum, Geesterduinweg 5 in Castricum, tel. 0251-656562. De Stichting is geopend van maan dag tot en met donderdag van 09.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 15.30 uur en op vrijdag van 9.00 tot 13.30 uur. Voor een uitgebreider gesprek kan men langskomen op dinsdag- en donderdagmorgen of een afspraak maken voor een van de andere dagdelen. In verband met vakanties is de stichting tot 7 september alleen geopend tussen 09.00 en 13.30 uur. Bij 't Kruispunt in Akersloot, Mozartlaan la, kan men terecht op dinsdag van 09.30 tot 11.30 uur. Op andere dagen kan men bellen naar of langskomen by het Zorgloket of de Stichting Welzijn. By de Cameren in Limmen, Lage Weide 3, kan men terecht op don derdag van 09.30 tot 11.30 uur. Op andere dagen kan men bellen naar of langskomen bij het Zorgloket of de Stichting Welzijn. De Clips zijn ook bereikbaar per e-maü. De Clip van het Zorgloket bereikt men door te maüen naar gemeentébestuur @castricum.nl en de andere Clips zijn bereikbaar door te maüen naar info@welzijncastricum.nl. CASTRICUM - Theatergroep Max. presenteert de Max. Sprookjeslounge in de Strandbibliotheek. Op zaterdag 4 augustus komt Max. langs op het Castricumse strand om daar sprookjes voor te lezen. In de lounge wordt het pubüek voorgelezen door acteurs van de theatergroep. Zy presenteren sprookjes uit de Max. voorstelling 'Soms verdwaal ik in een draak': Het snydërtje, Het levenswater, Het sterrenmeisje en Hans en Grietje. De sprookjes van de gebroeders Grimm zijn herschreven door Pauline Mol. De kinderen worden actief by de voorstelling betrokken want zij mogen als geluidenmakers de sprookjes van spanning, magie en sfeer voorzien. Deze gratis voorstel ling wordt verzorgd door Saskia Driessen, Lotte Lohrengel en Lesja Sondorp van de theatergroep. By twijfelachtig weer kan men op www.strandbibliotheek.nl kijken of de sprookjeslounge doorgaat. De voorstelling is van 14.00 tot 16.00 uur en is gratis toegankelijk voor iedereen vanaf vier jaar. EGMOND - Op zondag 5 augustus staat de IVN natuur- gids weer klaar om u mee te nemen op een wandeling door de Wimmenummerduinen. De wandeling gaat door een uniek gebied, langs de landjes of zeedor penlandschap. Hier wordt er nog getuinierd in het duin met als gevolg een eigen bloemenpracht. Tijdens de wandeling is dat daar te zien. Het is nu ook de tijd van de zaden, de meeste planten zijn uitge bloeid en weer druk bezig met het volgende geslacht. Ook loopt de wandeling langs het Starrevlak en met een beetje geluk zyn er nog leuke vogels te zien eri wellicht ook de Hooglanders en de paardjes. De wandeling begint om 10.00 uur bij het zwembad in Egmond aan Zee. Een duinkaart is verplicht en de bijdrage is twee euro per per soon. Kinderen kunnen gratis mee. Bel voor informatie Nel Visser, tel. 072-5071885. CASTRICUM - Op zondag 5 augustus wordt er in de strandbibli otheek met behulp van vertelplaten een mooi verhaal voorgelezen. Kinderen tot zes jaar kunnen hier van 14.00 tot 14.30 uur naar komen kyken en luisteren. Heb je zin om de handen uit de mouwen te steken? Op woensdag 8 augustus van 14.00 tot 15.00 uur kunnen kinderen van aüe leeftijden gezellig komen knut selen in de strandbibliotheek. Voor de knutselspullen wordt gezorgd. AKERSLOOT - Dinsdag 7 augustus wordt het traditionele ringsteken voor aangespannen paarden in Akersloot gehouden. Veel aanspanningen komen aan de start tijdens dit ringsteken, dat traditie getrouw met de kermis van Akersloot gehouden wordt. Een groot aantal Friese paarden zal te bewonderen zijn, maar natuurlijk ook KWPN-ers en andere rassen op het parcours rondom de Kerklaan en Julianaweg. Zij zullen proberen om zoveel mogelijk ringen te steken om in het bezit te komen van de wisselbokaal. Er worden pryzen beschikbaar gesteld voor het ringsteken maar ook voor het schoonste geheel, bestgaande paard en bestgaande Friese paard. Prachtige combinaties zullen aan het pubhek voorbij trek ken en zy zullen worden beoordeeld door een deskundige jury. De aan vang van dit ringsteken is om 13.30 uur en de toegang is geheel gratis. Na afloop is de prijsuitreiking in café De Vriendschap onder muzika le klanken van De Wico's. AKERSLOOT - Een 66-jarige vrouw uit Akersloot is zondag rond 18.00 uur aangehouden. Zy werd verdacht van betrokkenheid bij een burenruzie waarbij zij een man en een vrouw met een stok heeft geslagen. Het tweetal hep striemen op aan handen en armen. Aanleiding van de ruzie is vermoedelijk een langdurig con flict. Tegen de vrouw wordt pro ces-verbaal opgemaakt. formatie Paradise staat 's avonds weer op de planken met als speciale gast deze avond Harry Slinger, ooit de zanger van Drukwerk en sinds enkele jaren op de solotoer. Alle oude nummers van Drukwerk zal hij samen met Paradise ten gehore brengen. De entree is vry. Net als vorig jaar barst ook nu weer het populaire ringsteekevenement los in Akersloot. Friese paarden, KWPN'ers en andere rassen zullen te bewonderen zijn. Archieffoto: Mario Sacksioni CASTRICUM - Liefhebbers van serviesgoed, glas en grootmoeders trom mels zyn weer van harte welkom by de nieuwe tentoonstelling van De Serre. Vooral de grote coüectie emaille in vele kleuren is dit keer een kijkje waard. 'De Serre' is geopend op zaterdag 4 en zondag 5 augustus, op zaterdag 11 en zondag 12 augustus aanstaande en eventueel op afspraak tijdens de ope ningsperiode tel. 0251-656840. Geelvinckstraat 6 (achterom) in Castricum

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13