Kampioenschap voor de Heilooër Six Open jeugdwedstrijd Samen Beet Goud voor judoka Karen Stevenson op Koninkrijksspelen Egmonds Luchtpost de zomervakantie door SPORT 17 Frans de Laat mag zich de nieuwe kampioen noemen Ook de andere meiden van het team presteerden prima Start Bridgeseizoen en pan niet re \JGR<?eTW. Sterke zonaanbidders in pot kiesBeter.nl UITKIJKPOST l AUGUSTUS 2007 peAUToisééw R££APoTHgefc: MAAR WAAR- LATEN iNE NW 0M76 &A6M* HEILOO - Voor de zesde keer werd er gestreden om de kam pioensbokaal van de Heilooër Six in het in Duitsland gelegen golfpark Moyland. Ditmaal mag Frans de Laat zich, met overmacht, de nieuwe kampi oen noemen. Marinus Heijboer ein digde met zijn lage en met zijn vele andere handicaps knap op de twee de plaats. Cor de Boer werd samen met de altijd goed spelende Kees van Raam gedeeld derde. Na een goede start op de eerste dag viel Maarten de Boer toch wel heel beschamend ver terug naar de vijf de plaats. Samen met de op de laat ste plaats geëindigde Cor Langendijk, zal Maarten nog heel wat golflesjes moeten volgen willen zij de rest van de Heilooër Six nog enigszins kunnen bijbenen. Judoka Karen Stevenson van Dojo 't Loo uit Heiloo was afgelopen week oppermachtig tijdens de Koninkrijksspelen in Den Haag. Eigen foto JUDO HEILOO - Afgelopen week wer den in Den Haag de Koninkrijksspelen gehouden. Dit is een tweejaarlijks evene ment voor sporters van 12 tot en met 17 jaar. Zo'n driehon derd jonge sporters uit Nederland, Aruba en de Nederlandse Antillen kwamen tegen elkaar uit op de onderde len judo, zwemmen, baseball, honkbal, bowlen, zwemmen en voetbal. Judoka Karen Stevenson van Dojo 't Loo uit Heiloo, mocht als Nederlands kampioen tot 15 jaar ons land vertegenwoordigen in de klasse tot 57 kilo. In deze klasse was ze oppermachtig en wist zowel in de voorronde als in de finaleron de al haar partyen met vol punt te winnen. Bij de prijsuitreiking kreeg ze dan ook de gouden medaille omgehangen en werd het Nederlandse volkslied gespeeld. Later in de week werd er ook nog in teamverband om de eer gestreden. Ook hier werd door Karen weer overtuigend gescoord. Ook de ande re meiden van het team presteerden prima, zodat Nederland als kampi oen uit de bus kwam. Bij de jongens werd het team van de Nederlandse Antillen kampioen en werd het Nederlandse team tweede. Mede dankzy deze successen mocht Nederland tydens de sluitingcere monie in aanwezigheid van de koningin een enorme beker in ont vangst nemen, als winnend land in het totaal klassement van deze Koninkrijksspelen HEILOO - Op 10 september start het nieuwe bridgeseizoen van BC Sans Atout. Elke maandagavond wordt er in het Open Huis in rook vrije zalen gespeeld. Bridgelief- hebbers en andere geïnteresseer den, kunnen zich aanmelden bij Paul van Toornburg, tel. 072- 5330903 of Gerrit van der Klis, tel. 072-5111525. HENGELSPORT REGIO - Op zondag 29 juli werd de jubileum-vakantiewedstrijd gevist van jeugdvisclub Samen beet in Limmen, in samenwer king met HSV De Sander uit Akersloot en HVCastricum. Er waren 27 enthousiaste kinde ren die probeerden in viswater Het Stet een visje te verschalken. Mede door de vele deskundige begelei ders werd dit een succes, want alle kinderen vingen vis, er werden 205 stuks gevangen en weer teruggezet. Topper was Dillan Amerika uit Castricum, die dertig stuks ving in een uur tyd. Ook Jim Taylor uit Heiloo deed het met 25 stuks uitstekend. In de stryd om de grootste vis was het lange tyd Rob van der Heydt uit Limmen die aan de leiding ging met een brasem van 49 centimeter, maar uiteindelijk werd hy voorbijge stoken door Patrick Veldt uit Akersloot. Hij wist een brasem van 51,5 centimeter te landen. De uitslagen per leeftijdsklasse: 6-8 jaar: 1 Jeremy Zijp 13 stuks, 2 Rob van der Heydt 11, Caithlin Valkering, Patrick Veldt en Gijs Koot 9 stuks, 9-11 jaar: 1 Dillan Amerika 30, 2 Jim Taylor 25, 3 Jesse Bylsma 18 stuks. 12-14 jaar: 1 Niek Zijp 17, 2 Joran de Haan 5, 3 Nick Baltus 3. Grootste vis: Patrick Veldt: 51,5 centimeter. De prijsuitreiking vond plaats op het terrein van zwembad 5 Dampegeest alwaar de kinderen, de ouders en de begeleiders getrak teerd werden op een consumptie namens de jubilerende vereniging. DUIVENSPORT EGMOND - Zaterdag 28 juli mochten de duiven weer naar Frankrijk, de jonge duiven wer den gelost in Peronne, 323 kilo meter vanaf Egmond. De weersomstandigheden waren deze vlucht redelijk met wisselende windrichtingen, van zuidwest, draaiend naar west en noordwest, kracht 3, dus een pittige vlucht voor deze jonge vogels. De eerste duif werd geklokt door Nico Ory, 2. Louis Schuit, 3. Henny Liefting. De duiven voor de overnacht- fond werden gelost in Bergerac, 916 kilometer, eerste van de vere niging en negende teletekstduif van sector 2 (Noord en Zuid- Holland) werd Jos Pepping, 2. Henny Liefting, 3. Nic Groot, 4. Martijn de Groot. Donderdagavond 2 augustus is inkorven voor de laatste jonge dui venvlucht naar Morlincourt en vrij dag 3 augustus inkorven voor de opleervlucht naar Geertruidenberg KiesBeter.nl wijst u de weg in de zorg Gezond KiesBeter.nl is een website van het RIVM en biedt onafhankelijke informatie over gezondheid en zorg. Zo vindt u er tips om gezond de zomervakantie door te komen. TekewtA^.PiNcet -ZèNNEfcRANP, ofcs.., Teken In Nederland komen steeds meer besmette teken voor. Mensen kunnen van een besmette teek de ziekte van Lyme oplopen. Wanneer de teek binnen een dag verwijderd wordt, is de kans op besmetting zeer klein. Wie gaat wandelen in bossen of duinen, kan het beste dichte schoenen en een lange broek dragen. Zonnebrand Te veel zon is slecht voor uw huid en geeft een snellere veroudering van de huid. Bovendien vergroot het de kans om op latere leeftijd huidkanker te krijgen. U beperkt de kans op ver branden door tussen 11:00 en 15:00 uur niet te lang in de zon te blijven en zonne brandcrème met een hoge factor te smeren. Uitdroging Iemand kan uitdrogen als hij te weinig water heeft gedron ken, sterk zweet of geen vocht kan vasthouden door braken of aanhoudende diarree. Bij warm weer nemen de risico's op uit droging toe. Voora ouderen en kleine kinderen drogen snel uit als ze onvoldoende water drinken. Veel drinken dus en eventueel aan- vullen met een oplossing van zouten en suiker of glucose (ORS). Reisapotheek Of u nu naar het buitenland gaat of in Nederland blijft, het is altijd verstandig om een reisapotheek mee te nemen. Daarin mogen in elk geval een tekentang of pincet, zonnebrandcrème en een zakje ORS niet ont breken. Verzekeringskaart Wie tijdens de vakantie in een ander Europees land verblijft, heeft bij ziekte of ongeval recht op medisch noodzakelijke zorg. Dat recht kunt u aantonen met de Europese verzekeringskaart. Deze kaart kunt u gratis aan vragen bij uw verzekeraar. Wilt u meer weten over bovenstaande of andere onderwerpen? Dan kunt u. Surfen: www.kiesBeter.nl Schrijven. RIVM-kiesBeter, Postbus 1 3720 BA Bilthoven Mailen: info@kiesbeter.nl Bellen: 0900-1237890 0,30 per minuut, op werk dagen van 9.00-18.00 uur) JP §KL wijst u de weg in de zorg Met een paar sterke zonaanbidders in pot kan de zomer eigenlyk niet meer stuk. Vaste planten, zoals Coreopsis en margrieten geven het terras van juni tot in de herfst een, stralende aanblik. De vrolyke gele bloemen van de Coreopsis grandiflora 'Sunfire' doen hun naam eer aan. Ze lijken op vrolijke zonnetjes, die zelfs op sombere dagen het terras nog in vuur en vlam weten te zetten. In de volksmond wordt Coreopsis ook wel meisjesogen genoemd. De plant blyft mooi compact en bloeit lang door. De vaste margriet, Leucanthemmn maximum, vormt een mooie tegenhanger met haar witte bloemen met geel hart. Een struikje of bladplant maakt het trio compleet. Er zijn groene, wit- en geelbonte Hebes te koop: voor iedere smaak wat wils. Planten zijn mee bepalend voor de sfeer van het balkon of terras. Een combinatie van paarse lavendel, roze gerani ums en een roodbladige Heuchera roept een heel andere sfeer op. Creëer rust door tinten van bloe men, tuinmeubels en bloempotten op elkaar af te stemmen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17