contact Ruiters en hun plaats op de weg HEILOO Slijpwerkzaamheden spoorrails Barbecue Obriglaan 11 GEMEENTE Openingstijden Woonomgeving Burgerzaken Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 15 AUGUSTUS 2007 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo In ons verkeer zijn ruiters en koetsiers ook volwaardige weg gebruikers, evenals automobilisten, motorrijders, vrachtwa genchauffeurs, bromfietsers, voetgangers en fietsers. Het is echter niet bij iedere verkeersdeelnemer duidelijk wat de plaats van de ruiter op de openbare weg is, waardoor er misverstanden en soms gevaarlijke situaties kunnen ontstaan. Het is daarom van belang dat alle weggebruikers goed op de hoogte zijn van de verkeersregels, zodat ook ruiters en koet siers veilig onderweg kunnen zijn. In de recreatiegebieden Noorderneg en Zuiderneg in ons dorp zijn speciale ruiterpaden aangelegd, waarlangs de dieren en hun berijders ongehinderd hun weg kunnen vinden. Maar er zijn niet overal ruiterpaden: paard en ruiter moeten dan over de openbare weg of bermen lopen. Wanneer paarden over de weg moeten lopen, kunnen er vervelende en soms gevaarlijke situaties ontstaan. Hieronder geven wij enkele praktische tips voor ruiters en koetsiers en voor andere verkeersdeelnemers Praktische tips voor ruiters en koetsiers Indien aanwezig, maak gebruik van het ruiterpad. Rijd altijd rechts op de rijbaan of gebruik als ruiter de wegberm. Wijk op 80-km wegen buiten de bebouwde kom uit naar het fietspad als de verkeersveiligheid dat vereist. Fietsers hebben op deze plaatsen wel altijd voorrang op ruiters en koetsiers. Kom niet op voetpaden en nooit op auto(snel)wegen. Mijd de drukke verkeerswegen. Neem steeds de verkeersregels in acht. Rijd geconcen treerd en let op de weg, het overige verkeer en het gedrag van uw paard of pony. Neem geen enkel risico. Geef het veranderen van richting tijdig aan. Als het schemert of donker is voer dan altijd verlichting: wit licht naar voren en rood licht naar achteren. Zorg voor goede zichtbaarheid en herkenbaarheid, door bijv. extra reflecterende materialen voor ruiter en paarden. Laat kinderen door een volwassene begeleiden. Draag als ruiter altijd een veiligheidshoofddeksel om bij ongevallen hersenletsel te voorkomen. Tips voor andere verkeersdeelnemers Matig uw snelheid in de buurt van ruiters en koetsiers. Bedenk dat een paard paniekgevoelig is, plotseling kan schrikken en een onverwachte beweging kan maken. Rijd niet nodeloos lawaaierig langs ruiters en koetsiers, toeter niet onnodig, passeer ze niet rakelings en haal ze niet in een bocht in. Houd voldoende afstand, bijv. 5 meter, tot een ruiter of een koetsier die voor u rijdt of stilstaat bij een verkeerslicht. Het passeren dient extra ruim en soepel plaats te vinden en geef een groep ruiters of koetsiers altijd voldoende gele genheid bij elkaar te blijven bij het oversteken. Door u als weggebruiker aan bovenstaande gedragsregels te houden, levert u een positieve bijdrage aan de verkeersveilig heid. Wij rekenen op uw medewerking. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden ma t/m vrij maandagavond 08.00 -12.30 uur 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1 1850 AA Heiloo t 072 535 68 68 Openingstijden ma t/m vrij 08.00 - 16.00 uur zaterdag 09.00 -12.00 uur Omwonenden kunnen hun woning wel per auto bereiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Cornelissen van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer 072 535 67 61 Tijdelijke afsluiting Westerweg Op donderdag 23 en op woensdag 29 augustus 2007 worden door bouwbe drijf Burggraaff werkzaamheden aan de nieuwbouw van de woning Westerweg 123 verricht, die afsluiting van een deel van de openbare weg noodzakelijk maken. Gedurende deze twee dagen is de Westerweg ter hoog te van nummer 123 voor doorgaand verkeer niet toegankelijk. Er wordt een omleidingsroute ingesteld, die loopt via de Bayershoffweg, Het Vierkant en de Laan van Muijs. Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben vergunning verleend voor het slijpen van de spoorrails in de nacht van zondag 26 op maandag 27 augustus aanstaande. De werkzaamheden vinden plaats tussen 00.00 en 05.00 uur. Er is ook ontheffing verleend met betrekking tot het veroorzaken van geluidhinder. De burgemeester van Heiloo heeft vergunning verleend om op zaterdag 18 augustus a.s. tussen 18.00 en 00.00 uur een straatfeest (barbecue) te organiseren voor bewoners van de Obriglaan op het pleintje voor nummer 26. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer 072 535 66 68. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 10 augustus 2007 Geboren Willem z.v. J. Gökemeijer en S. Loos Tim D. z.v. B.D. Snijder en M. Simons Jasmijn d.v. R.C.J. Koppes en F. Pronker Jente d.v. R. Zander en B. Glas Elders geboren Elise M. d.v. W.J. Jonker en H.J.S.A. Boender Siebe z.v. J.W. Dijkstra en M.J. Pronk Victor D. z.v. R. Hogeveen en E.C. Henstra Floortje d.v. C.P.M. Korver en C. Oostveen Serra L. d.v. A.M. Dekker en M.M. van Zanten Mees J. z.v. M.E. Amson en A. Baas Noah z.v. R.M. Molhoek en K. van Dijk June M.G. d.v. M. van den Ende en I.M.E. Wimmers Annelot V. d.v. R.J. Sanders en N.J. Willemsen Benjamin J.G.D. z.v. J. Twisk en M.F.C. Heesakkers Yfke V. d.v. V.M.W. Zijlema en I.E. van de Water Mack P.S. z.v. E.J.P.R. Kraakman en D.S.J. Swart Sanne J. d.v. J. Rodenburg en M.M.A. Ruiter Alexandra S.R. d.v. C. van Boggelen en R.R. Ramirez Contreras Brechtje d.v. A.A.J. van Baar en R. Visser Huwelijksaangifte S. Wokke en C.A.M. Hoetjes Huwelijken R.N.A. de Haan en S.M. Hopman R.D. Motman en E. Hernandez Barrios J.B. Tervoort en A.M. Beemster R. de Vries en M. Overmeijer T.M. Kleemans en M. van Tongeren Overleden P. Keuris J.G. Oostermeijer T.C. Langerveld ev Smeding D. Bennink Elders overleden A.C. Postma A.H. Leurs P.A. van Kooij wv van Arkel N.J. Mannes W.M.P. Lausberg J. Cluwen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11