Kunst in de Hobbyfarm Nieuwe expositie in atelier Tine Poelsma H E I L O 0 hSSfA deutekom Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Zoop in Zuid-Amerika Lang geleden... Kunstenaarsworkshops voor de kinderen Tweedehands boekenmarkt Tafelverhuur kinderkledingbeurs Langgeleden... De geschiedenis van Nederland in vijftig voorleesverhalen Expositie Diny Reijnders Spiritualiteit tijdens Paranormaalbeurs UlTKrpK POST 2 2 AUGUSTUS 2 6 07 Arend van Dam Alex de Wolf De geschiedenis .„y&W Nederland in vijftig voorleesverhalen Van HolAema £-I%'armdotf .j Na Afrika en India brengen de Zoop-rangers nu een bezoek aan Zuid Amerika en beleven hier weer de spannendste avonturen. Bij de opening van een vlindertentoonstel ling, vraagt een mysterieuze vrouw de rangers om hulp. Een zeldzame vlindersoort in het regenwoud dreigt uit te sterven door bosbran den. De rangers moeten de cocons opsporen, zodat ze ergens anders uitgezet kunnen worden. Eenmaal in Zuid-Amerika blijkt de opdracht lastiger dan ze dachten. Ze moeten zich bewijzen als tangodansers en voetbalsterren, trotseren rivieren en bergen en worden belaagd door stieren, vleesetende vissen en gifti ge spinnen. En ze ontmoeten een aap, die tot over haar oren verliefd wordt op Moes. Deze aap blijkt een geheime kaart te bewaken, die de rangers verder op weg helpt. De rangers van de populaire kinderso ap ZOOR reizen sinds hun avontu ren op tv de hele wereld rond. Na 'Zoop in Afrika' en 'Zoop in India' brengen ze dit keer een bezoek aan Zuid-Amerika. Voor dit nieuwe avontuur worden de acht rangers bijgestaan door actrice Peggy-Jane de Schepper ('Nachtrit') en zanger Thomas Berge. Arend van Dam/ Alex de Wolf voor 14)95 HEILOO - In de lokalen van de Hobbyfarm is altijd wel iets leuks te beleven. Er starten in september weer een aantal kun stenaarsworkshops voor de kin deren uit Heiloo en omstreken. In september kun je je helemaal uitleven in verschillende druktech nieken. De eerste is etsen, dit wordt een diepdruk genoemd. Je krast een tekening in een plaatje metaal met een metalen pen met een scherpe punt. Dan wordt inkt in alle groefjes gepoetst, en dan gaat het plaatje met een velletje papier door een drukpers heen. De afdruk wordt in een lijstje gedaan, zo leer je meteen ook hoe inlijsten gaat, en dan heb je een mooi schilderijtje gemaakt! De workshop is op de zaterdag middag op 1, 8, en 15 september van 16.30 tot 18.00 uur. Op 15 sep tember is er na de les een echte expositie van jullie werk te zien, waar je iedereen voor mag uitnodi gen. De tweede techniek is een linosnede. Dit wordt een hoogdruk genoemd. Je maakt dan een teke ning op een plaatje linoleum, dan mag je het één en ander wegsnijden met speciale linomesjes en dan hou je een soort stempel over. Daar ga je dan je eigen gesigneerde kaartense- rie van maken. Wat dat betekent en hoe dat nou precies gaat, dat leer je op de lessen! Deze workshop is op zaterdag 22, 29 september en 6 HEILOO - Op zaterdag 25 augustus van 10.00 tot 13.00 uur wordt weer de tweedehands boe kenmarkt in het Trefpunt gehou den, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en het op laten halen. HEILOO - Op zaterdag 15 sep tember van 10.00 tot 12.00 uur houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo weer een kinderkleding beurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U kunt hier goedkope kinderkleding, speelgoed en nog veel meer kopen. Wilt u een tafel reserveren om uw tweedehands kinderkle ding en/of speelgoed te verkopen, dan kunt u vanaf maandag 27 augustus contact opnemen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. De afmeting van de tafel is 80 x 160 en kost 6,-. Slechts één tafel per persoon en op is op (geen handelaren). De Nederlandse geschiedenis bevat veel mooie en spannende verhalen, maar vaak zijn ze te moeilijk voor jonge kinderen. Arend van Dam heeft nu de belangrijkste gebeurte nissen toegankelijk gemaakt voor kinderen vanaf zeven jaar. Lang geleden... bevat verhalen over jagers en verzamelaars, boeren en vissers, koningen en koninginnen. Maar ook over beroemde figuren al Rembrandt van Rijn, Jacoba van Beieren en Michiel de Ruyter. Elk verhaal begint met 'Lang geleden...' en eindigt met: 'En zo... is het echt gebeurd'. Dit verbindt de op zich zelf staande verhalen en benadrukt ondanks de sprookjesachtige uit straling de historische achtergrond. Sommige verhalen klinken bijna te sprookjesachtig om waar te zijn, maar ze zijn allemaal echt gebeurd! Voor de nieuwsgierige lezer achter in het boek een geïllustreerde tijd balk en een korte toelichting per verhaal opgenomen. Alex de Wolf wekt de verhalen tot leven in kleur rijke schilderijen. oktober van 16.30 tot 18.00 uur. Ook nu is er een expositie van jullie kaartenserie na de les van 6 okto ber. Ben je nieuwsgierig geworden en wil je meedoen met één of beide van deze kunstenaarsworkshops? Geef je dan vóór 1 september op bij: Truda Tervoort, tel. 072- 5336717, Antoinette Bontje, tel. 072-5338968 of Trudy Keyzer, tel. 072-5337293. Of gebruik het inschrijfformulier die je kunt vinden op de gang van de Hobbyfarm, Mariënstein 178 a in Heiloo. Werk van Tine Poelsma, te zien in atelier TP. Eigen foto HEILOO - Op zondag twee septem ber wordt er een paranormaalbeurs gepresenteerd in het Golden Tulip Hotel in Kennemerstraatweg 425 in Heiloo. Door de ongedwongen sfeer heeft u optimale gelegenheid om van alles op het gebied van gezond heid en spiritualiteit te beleven. U kunt er terecht voor aurafotografie, readings, kleurentherapie, new age artikelen, reiki, psychometrie, mag netiseurs, kaartleggers, helderzien den, pendelaars, voetreflexologie en mediums. U bent welkom van 11.00 tot 17.00 uur. Entree bedraagt 5,- voor volwassenen, kinderen hebben gratis toegang. Voor meer informa tie, tel. 06-41581372. HEILOO - Vanaf 4 september tot en met 27 november is er weer een nieuwe expositie in Atelier TP, met de titel figuren in steen. Tine Poelsma laat zich nog steeds inspireren door stenen, met name in de Franse Alpen. Openingstijd is van 13.00 tot 16.30 uur, elke dins dagmiddag of na telefonische afspraak, tel. 072-5334596. Het bezoeken van de expositie is gratis en geheel vrijblijvend. Atelier TR Termijen 189 te Heiloo. HEILOO - Tot 24 september exposeert Diny Reijnders bij Silhouet, Kennemerstraatweg 99 te Heiloo. De schilderijen zijn te bezichtigen op dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot 18.00 uur. Eigen foto a^^H Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11