Laatste huifkartocht door de duinen Rock 'n Roll festival Akersloot Winnaars Heemtuin bramenjamwedstrijd Duinlandj es vereniging houdt open dag CORSO Orgel en zang in dorpskerk Castricum regio 19 BIOSCOOP www.corsobioscoop.nl NachtmarktSolexrace en minibike-show Programma 23 aug t/m 29 aug 2007 "Harry Potter: The order of the Phoenix" "Fantastic Four: rise of the silver surfer" "The Simpsons" (NL) "Z00P in Zuid-Amerika" "Ratatouille" (NL) De huifkar van manege Groot wordt door het duin getrokken door twee fraaie friese paarden. Eigen foto EGMOND - Op zaterdag 25 augustus kunt u voor de laatste keer dit jaar mee met PWN- boswachter Kees Zonneveld voor een exclusieve huifkar tocht door de duinen. Tydens een twee uur durende rit verhaalt de boswachter over de schoonheid van ons duingebied in al zijn facetten. Tijdens een korte stop wordt u op een verfrissing getrakteerd en kunnen de benen ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 even worden gestrekt. U kunt ver trekken om 10.-30 uur of 12.45 uur. Per rit is er slechts plaats voor 23 personen. Aanmelden verplicht. Dit kan via www.pwn.nl/activiteiten of 0900-7966288. Neem uw verrekij ker en/of uw fotocamera mee want er is veel te zien! Het is al weer het vijfde jaar dat deze populaire publieksactiviteit wordt ondemo- AKERSLOOT - Niet alleen bands zijn te beluisteren tij dens het twaalfde Rock 'n Roll festival in Akersloot, maar ook de bekende nachtmarkt, de Solexrace, minibike show en een oldtimerfestival worden van vrijdag 24 tot en met zon dag 26 augustus gehouden. Het rock 'n roll festival in Akersloot behoort tot de top drie in Nederland wat festivals betreft en jaarlijks trekken er meer bezoekers vanuit Nederland en België naar Akersloot om dit geweldige spekta kel mee te maken. Maar üefst tien topformaties op het gebied van Rock 'n roll komen hun opwach ting maken in de grote tent op het Wilhelminaplein en in café de Vriendschap. Onder andere El Rio Trio, The Cat Yanks, The Eightball Boppers, The Wild Cats The Stacey Cats, The Reno Brothers en de Dutch Blues Brothers met daar naast voor de eerste keer een rock vn roll DJ, zullen het feest komen opluisteren. Op vrijdagavond begint dit festi val om 19.00 uur met de bekende nachtmarkt van Akersloot. Deze men in samenwerking met manege Groot uit Egmond aan de Hoef. Een unieke gelegenheid om de duinen eens op een andere manier te beleven. De huifkar wordt getrok ken door twee Friese paarden. Er wordt vertrokken vanaf restau rant Anno Nu, gelegen aan de Oude Schulpweg 18 te Egmond Binnen. markt telt 120 kramen waarbij een gedeelte is gereserveerd voor een platen- en cd-beurs en natuur lijk de oude ambachten. Om 20.00 uur starten verschillende bands in de tent en in café de Vriendschap met hun optredens. Op zaterdagavond vanaf 18.30 uur betreden Solexen en minibi- kes het circuit. In de ludieke klas se gaan de rijders gekleed in lange leren jassen en een met originele pothelm. In de A-klasse gaat het beduidend sneller en voor wie het allemaal nog niet genoeg is, de special klasse waarin de solexen tot snelheden van ruim negentig kilometer komen. Op zondag staan na 13.00 uur veel oldtimers, motoren en solexen centraal. De toegang van dit tiende rock 'n roll festival is gratis. Ook aan de kin deren is gedacht met de drie grote springkussens die op het terrein naast café de Vriendschap worden geplaatst. Daarnaast kunnen ze touwtjetrekken, smullen van poffer tjes en in de draaimolen. Inlichtingen over dit weekend, tel. 0251-312866, voor degene die zich aan willen melden voor nachtmarkt, solexrace of oldtimerfestival. donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag dinsdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur donderdag 20.00 uur vrijdag 19.00 uur zaterdag 14.00 19.00 uur zondag, maandag dinsdag 20.00 uur woensdag 14.00 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag 15.00 uur woensdag 20.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur EGMOND - Ruim 150 bezoekers vonden vorig weekend de weg naar Heemtuin De Wielen- maker in Egmond-Binnen. In de tuin werd op instructieve wijze uitleg gegeven over de inheem se flora en fauna van de tuin. De vrijwilligers van De Weienmaker stonden de bezoe kers terzijde met informatie over het beheer. Ook de expositie 'eten en drinken uit het duin' werd op prijs gesteld. De bramer\jamwed- strijd was een spannende gebeur tenis en de prijzen werden als volgt verdeeld: Een diner voor twee in Eetcafé De West werd gewonnen door Cobie Duinmeijer uit Heiloo. Op de vraag hoe zij deze heerlijke jam had gemaakt verklapte ze dat er een blaadje munt was meegekookt! De tweede prijs was voor mevrouw Zentveld uit Castricum. Zy won een mand met producten uit de Natuurwinkel in Castricum en het kunstwerk van Andrez ging naar Monic Ory uit Egmond-Binnen. Troostprijzen waren er voor Riet Imming en Marga Tromp uit Egmond aan den Hoef. Alle inzenders ontvingen een doosje kerstomaatjes van de Natuurwinkel. De jury vond dit jaar de jams van uitzonderlijke kwaliteit. EGMOND - Op zondag 2 sep tember houdt duinlandj esvere- niging De Noord samen met het PWN voor de tweede keer een open dag in de Wimme- numerduinen van Egmond aan Zee. De vereniging stelt zich ten doel, naast het tuinieren op de landjes, de cultuurhistori sche waarde van het oude zee dorpenlandschap te bescher men. Kort geleden werd daarvoor de cultuurprijs van Egmond uitge reikt. Twee jaar geleden werd de eerste zeedorpendag, mede dankzij het heerlijke nazomerweer een groot succes. Op de weide achter het oude gemeentehuis Zwartendijk presenteren de leden van De Noord allerlei zaken die kenmerkend zijn voor de teelt op de landjes en voor het prachtige zeedorpenlandschap van Egmond. IJ kunt producten Bij de leden van duinlandjesvereniging De Noord kimt u allerlei ecologisch geteelde producten kopen. Eigen foto van het veld kopen, zoals: ecolo gisch geteelde duinaardappelen, bloemen, uien, groenten, bramen jam en honing. Er is een proevery van onvervalste duinwijn uit de Vijgendal. Er wordt vis gerookt en gebakken, duinwaterlimonade en een ecologisch biertje getapt. Waar elders in het duin de Schotse Hooglanders de verruiging tegengaan, worden in het zeedor penlandschap geiten ingezet. Voor kinderen is er een timmerhoek waar verschillende soorten vogel- nestkasten in elkaar worden gezet, droomvangers gemaakt en er nog een waterraket kan worden afge schoten. Ter afsluiting van het nazomer- feest zullen vanaf 15.00 uur Keetje Co met een aantal nostalgische hegjes het leven in ons dorp en duin bezingen. De opbrengst van deze feestdag komt ten goede aan het Koningin Wilhelminafonds.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17