Groene auto's Rabobank Noord-Kennemerland Actie Zorg verhuist Ledenwervingsdag Zeekadetten Orgel en zang in dorpskerk Castricum Debuterende schrijvers bezoeken strandbibliotheek Brandbrief naar ministerie Wandeling met gids door Egmond aan Zee REGIO Rabobank INGEZONDEN MEDEDELING CKenG slaat alarm over beheer buitenwegen Akersloot en Limmen F KORTOM Top tien zang-kerkdienst KWF Kankerbestrijding zoekt collectanten U TTKH KPO'ST 2 2 oApü-G^'ST^'S 2 d o 7 REGIO - Rabobank Noord-Kennemerland is uit milieuoverwegingen begon nen met het invoeren van een 'groen' leasebeleid. By maatschappelijk verant woord ondernemen past geen groot leasewagenpark. Het aantal lease-auto's is daarom beperkt. In plaats daarvan zijn nu twee Peugeot's 107, voorzien van Rabo-bestickering, aangeschaft als company cars. Landelijk draagt Rabobank by aan een beter milieu. Zo werkt de Rabobank samen met het Wereld Natuur Fonds aan initiatieven op het gebied van klimaat en schone energie. Het eerste tastbare resultaat daarvan is de nieuwe Rabocard. Voor elke aankoop die u met de card doet, investeert de Rabobank in duurzame energieprojecten van het Wereld Natuur Fonds. Daarnaast is er de Rabo Klimaathypotheek. Dit is een hypotheek die duurzame investeringen in de woning compenseert via een korting op de rente van de hypotheek. Bent u ook geïnteresseerd in een bank die het anders doet, neem dan contact op met Rabobank Noord-Kennemerland, tel. 072-5073333. REGIO - Actie Zorg verhuist van de binnenstad van Alkmaar naar het veel ruimere pand aan de James Wattstraat 7 in Alkmaar. De thuiszorgorganisa tie neemt per 24 augustus haar intrek op de eerste en tweede verdieping van hetzelfde pand waar de Huisartsenpost is gevestigd. Het telefoonnum mer is niet gewijzigd: 072-5400400, maar kan wel rond de verhuisdatum slecht bereikbaar zijn. De geheel in nieuwe stijl uitgevoerde website: www.actiezorg.nl is ook per 24 augustus online. Actie Zorg is een thuiszorg organisatie die diensten aanbiedt die mensen in staat stellen zo goed en zo lang mogelyk zelfstandig te functioneren in uw eigen, vertrouwde omge ving. De organisatie bestaat dit jaar 15 jaar en biedt AWBZ-zorg, hulp bij het huishouden (Wmo), zorg aan mensen met een Persoonsgebonden Budget (PGB) en particuliere hulp. Het enthousiaste team is werkzaam in de regio Noord-Kennemerland: de gemeenten Alkmaar, Bergen (Egmond en Schoorl), Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedijk, Graft-de Rijp en Schermer. Om gebruik te maken van de diensten van Actie Zorg is het niet nodig om lid te zijn van de thuiszorgorganisatie. ALKMAAR/AKERSLOOT Zaterdag 1 september zal de Bulgia, een oud marinevaartuig van 36 meter lengte, afgemeerd liggen bij de Alkmaarse Zeil en Roeivereniging (ARZV) in Akersloot. Hier wordt het schip opengesteld en de zeekadetten zullen u van harte te woord staan over hun hobby en hun wekelijkse bezigheden aan boord. De ledenwervingsdag zal zijn van 11.00 uur 's ochtends tot 16.30 uur 's middags, waarby zaterdag om 16.30 en zondag om 11.30 uur de mogelijkheid bestaat om een rond vaart te maken van ongeveer een uur. Het Zeekadetkorps Alkmaar is een jeugdorganisatie op nautische basis gericht op jongens en meisjes vanaf circa 9 tot 18 jaar die geïnteresseerd zyn in alles wat met varen en de scheepvaart te maken heeft. Elke zaterdag komen de kadetten bijeen op hun korpsschip de Bulgia om zich bezig te houden met zeilen, roeien, onderhoud aan het schip en andere nautische bezigheden aan boord. Meer informatie over het Zee kadetkorps Alkmaar kunt u vinden op www.zeekadetkorps-alkmaar.nl. CASTRICUM - Na enkele succes volle voorgaande concerten door de alt Annemiek Zeben en de organist Cees van de Poel met als thema Bach is deze keer voor een heel ander thema gekozen. In dit concert op maandag 27 augustus zal het accent volledig lig gen op Marialiederen. Op het pro gramma staan onder andere het Ave Maria van Giulio Caccini, het Salve Regina en het Ave Maria van CASTRICUM - De bibliotheek van Castricum en Leestafel heb ben een voorleesmiddag georga niseerd. Op zondag 26 augustus bezoeken vier debuterende schrijvers de Castricumse strandbibliotheek. Zij zullen iets over zichzelf vertellen en voorlezen uit eigen werk. Dit is uw kans om deze schrijvers persoonlijk te ontmoeten voor dat ze gaan doorbreken. De eerste debutant zal om 13.00 uur de spits afbijten. De toegang is gratis. De debutanten zyn Willem Jansen, Natalie Koch, Gerardo Soto y Koelemeijer en Juanita Stachowitz. Willem Jansen schreef het boek 'Triest!' Dit boek bevat vijf verhalen die vooral over eenzaamheid, depressie en ellende gaan. Hét is echter niet alleen maar om te huilen, er mag ook om de ver halen gelachen worden. Nathalie Koch schreef het boek 'Streken'. De debuutroman van deze musicologe gaat over een beroemde cellist die in Londen een jonge, talentvolle celliste ontmoet. Hy biedt aan haar les te geven en wordt verliefd op haar. Gerardo Soto y Koelemeijer schreef het boek 'Armelia'. Dit boek speelt zich af in een klein Spaans dorp ten tyde van de Spaanse burgeroorlog. Het beschryft de lijdensweg van een vrouw en haar drie dochters tegen de achtergrond van deze roerige tyd. Juanita Stachowitz schreef het boek 'Zeekakkelobbes'. Deze debuutro man bevat korte, bijna filmische ver halen. Thema's die naar voren komen zijn omgaan met verlies van een geliefde, huwelijk en volwassen wor den. De schryfster zet in weinig woorden een afgerond verhaal neer, waar de lezer nog lang over na kan denken. Meer informatie over de schryvers en hun boeken zijn te vin den op www.leestafel.info. Op zon dag 26 augustus van 13.00 tot 15.00 uur in de strandbibliotheek. Deze is te vinden op ongeveer vijftig meter links van de hoofdopgang, naast de reddingsbrigade. Bach/Gounot. Het laatste orgelcon cert van de zomerserie 2007 zult u weer kunnen genieten van de mooie alt-stem van Annemiek Zeben en de klanken van kabinetorgel gebouwd omstreeks 1740 door de bekende orgelbouwer Christiaen Müller uit Amsterdam, die ook het grote orgel bouwde van de Grote of St. Bavokerk te Haarlem. Aanvang: 20.00 uur. Kerk open 19.30 uur. Kaartverkoop voorafgaande aan het concert in de kerk. Toegangsprijs 5,-. REGIO - De fractie Castricum Kern(en) Gezond uit de gemeen teraad van Castricum heeft zich middels een brandbrief gewend tot de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties met het ver zoek de ongelijke behandeling tussen de inwoners van Akersloot en Limmen en die van Castricum te doen beëindigen. Er is een geschil over het beheer van de buitenwegen in deze plaat sen tussen de gemeente Castricum en het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Sinds de herindeling Akersloot, Castricum en Limmen, per 1 janua ri 2002, worden de inwoners van Akersloot .en Limmen door het hoogheemraadschap nog altijd belast voor'het beheer van de bui tenwegen in deze plaatsen. Bij de herindeling werd besloten tot over name van dit beheer door de nieu we gemeente Castricum, doch door het achterwege blijven van adequa- EGMOND - Over Egmond aan Zee valt veel boeiends te vertel len en dat doen de gidsen van Historisch Egmond die op zon dag 26 augustus weer voor u klaar staan. Het vissersdorp is ruim duizend jaar geleden in de duinen ontstaan en kende periodes van voorspoed, maar ook zware tijden en rampen. Hoor de verhalen over zeeheden, vissersvrouwen, mensenredders en koloniekinderen. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur en kost 2,50. Kinderen tot 12 jaar 1,50. Aanmelden is pas nodig by vertrek dus even voor 14.00 uur in hotel Golfzang, Boulevard Ir. De Vassy 19, vlak bij de vuurtoren. Informatie over de bereikbaar heid van Egmond en over wat er nog meer te doen is op historische locaties in de drie Egmonden: www.historischegmond.nl. Tijdens de wandeling door Egmond aan Zee vertelt de gids onder andere verhalen over het Koloniehuis. Eigen foto te besluitvorming, is dit niet gebeurd. Hierdoor is er sinds 2002 sprake van een ongelijke behande ling tussen de inwoners van Akersloot en Limmen en die van Castricum. De inwoners van Akersloot en Limmen worden dubbel belast. CKenG vindt dit in strijd met de normen van behoorlijk bestuur. Met de brief aan de minister wil CKenG bereiken dat er voor 2008 een einde komt aan de ongelijkheid en over alle voorgaande jaren een financiële compensatie ontvangen. LIMMEN - Op zondag 26 augustus wordt in de Nederlands Hervormde Kerk te Limmen een zangkerkdienst gehouden rond om en met de top tien van het Nederlandse protestantse kerk lied. De 'TOP 10 recent en vanuit de schat der eeuwen' is verza meld in een leuk klein boekje wat alle kerkgangers uitgereikt krij gen, en mogen houden! Een afwisselende viering, met nu eens geen preek. Kleine, korte en puntige stukjes tussen het zingen vullen de kerkdienst op. Aanvang 10.00 uur, voorganger dominee Blaauw. Iedereen is welkom. LIMMEN - De collectant van KWF Kankerbestrijding komt in de week van 3 tot 8 september weer bij u aan de deur. Het thema van de collecteweek 2007 is: 'Je kunt iets doen tegen kan ker'. Iedereen kan iets doen tegen kanker. Bijvoorbeeld, door 'een paar uur te gaan cohecteren in de collecte week van de KWF Kankerbestrijding. Wie zich als collectant wil inzetten kan bellen met Lida Meegdes, Dusseldorperweg 85 Limmen, tel. 072-5054083. Met het geld dat de collectanten ieder jaar ophalen, kan het KWF haar mis sie waarmaken: minder kanker, meer genezing en een betere kwaliteit van leven voor kanker patiënten. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. Wie vragen heeft over kanker en kankerbestrijding, kan bellen met de KWF Kanker Infolijn (gratis) 0800-0226622, of surfen naar www.kwfkankerbestrijding.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19