Uitleenpost Ypestein op woensdag geopend Internationaal dansen voor 55 plus Rommelmarkt in de Dompvloetlaan Jolanda Boerhof 30 jaar wijkhoofd bij KWF Kankerbestrijding in Heiloo Feestelijke opening Het Kasteel opvang Kits Oonlie open Voor- en naschoolse H E I L O O Frans in het Trefpunt Yoga voor 50+ Voorleeshalfuurtje weer van start Omgaan met dromen INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 22 AUGUSTUS 2007 HEILOO - Met ingang van het nieuwe schooljaar is de uitleen- post van Bibliotheek Heiloo in de wijk Ypestein (in wijkge- bouw de Ypsalon) óp woensdag geopend (in plaats van dins dag). De uitleenpost zal op deze dag - aansluitend aan de schooltijden van de basisscholen - van 11.30 tot 12.45 uur haar deuren openen. De HEILOO - Internationaal dan sen is een leuke bewegingsacti viteit die tot op hoge leeftijd is vol te houden. De muziek afkomstig uit de Balkan, Israel, Griekenland, Europa en Amerika geeft gezelligheid. Het dansen gaat eigenlijk vanzelf. De deelnemers werken op een goede manier aan de conditie, coördinatie, cultuur en leren in korte tijd veel nieuwe mensen kennen. De dans groepen komen wekelijks bijeen in het Open Huis op dinsdag van 10.00 tot 11.30 uur onder leiding van Marianne Knip, tel. 0226- 345677. Vrijdag van 09.30 tot 11.00 uur onder leiding van Karin Admiraal, tel. 072-5332682. Belangstellenden zijn welkom om eens te komen kijken en de sfeer te proeven. Het dansseizoen loopt van septe- meber tot en met december en van januari tot en met april (2 x 14 les- collectie van de uitleenpost is speci aal afgestemd op kinderen van 0 tot 12 jaar. Tijdens de schoolvakanties blijft de uitleenpost gesloten. Door deze nieuwe uitleenmiddag blijft het mogelijk om, onder schooltijd, op de beide scholen in Ypestein biblio theekactiviteiten te ontplooien. Zo komt de collectie van deze uitleen post nog beter tot zijn recht bij alle kinderen van de Meander en de Paulusschool. sen). Voor meer informatie kunt u ook terecht bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 5331297. HEILOO - In het Trefpunt worden diverse cursussen Frans gehouden: voor beginners, licht gevorderden, gevorderden en een korte cursus voor op vakantie. Ook wanneer u ooit Franse les heeft gevolgd maar graag een 'opfriscursus' wilt, kunt u terecht. De nadruk wordt bij iedere cursus op verstaan en spreken gelegd, minder op schrijven. Start is 18 september en de kosten per cur sus variëren van 51,50 voor 9 les sen tot 84,- voor 28 lessen. Docenten zijn Loek Messing of Jenny Cornelissen. Inlichtingen en opgave via Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Yoga werkt niet alleen ontspannend maar bevordert ook uw geestelijk en lichamelijk welbe vinden. De yoga-cursussen van de Stichting Ouderenwerk worden gegeven van dinsdag tot en met vrijdag in Het Trefpunt of in het Open Huis. Start in de week van 4 september. Er zijn ervaren docen ten: Ineke Meester, tel. 072- 5335389 en Anne Noest, tel. 072- 5818405. U kunt gratis aan een proefles meedoen. Het cursusgeld bedraagt 110,- voor 30 lessen, eventueel te vol doen in twee termijnen. Voor infor matie en/of opgave: Geertje Vis, tel. 072-5336701. HEILOO - In de schoolvakanties van de basisscholen vervalt het voorleeshalfuurtje in Bibüotheek Heiloo. Nu de zomervakantie ten einde is, wordt er weer iedere woensdag voorgelezen. Alle kin deren van 4 tot 7 jaar zijn welkom om van 13.30 tot 14.00 uur te komen luisteren in Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. HEILOO - Dromen laten ons zien wat we onbewust overslaan in het leven. Eigenlijk schrijven we elke nacht brieven aan onszelf en wie leest er nou niet graag zijn eigen post? De cursus 'omgaan met dromen' start per 26 september, heeft vier lessen van 2,5 uur en vindt plaats in het Trefpunt te Heiloo. De kosten bedragen 40,- en uw docent is Nel Dekker. Voor opgave en inlichtingen belt u tel. 072-5331297. Zie ook www.ouderenwerkheiloo .nl. HEILOO - De bewoners van de Dompvloetlaan in Heiloo heb ben afgelopen jaar weer heel wat spullen verzameld op zol der. Die zijn tijdens de afgelopen regenachtige zomerdagen naar beneden gehaald voor de verkoop tijdens de jaarüjkse rommelmarkt, op zondag 26 augustus van 10.00 tot 16.00 uur. Van tweedehands boeken en elpee's tot meubels, van kinderspeelgoed tot kleding, potten, pannen en snuisterijen, maar ook alles voor hobby en vrije tijd: de Dompvloetlaanbewoners zijn, zoals inmiddels bekend, letterlijk en figuurlijk van alle markten thuis! De kramen staan opgesteld aan beide kanten van de onlangs compleet heringerichte Dompvloetlaan. Tijdens de markt is de straat alleen toegankelijk voor voetgan gers en afgesloten voor overig Ver keer. HEILOO - Dertig jaar geleden volgde Yolanda Boerhof haar moeder, die ook vele jaren actief is geweest voor genoemd fonds, op als wijkhoofd van KWF Kankerbestrijding in Heiloo. belangrijke rol bij de beleidsontwik keling op het omvangrijke terrein van de kankerbestrijding met ministeries, de Europese Unie, nationale en internationale organi saties. In de eerste week van september vindt weer de jaarüjkse collecte van KWF Kankerbestrijding, ook in Heüoo, en als u ook wilt coHecteren meldt u zich dan bij tel. 072-5334252. HEILOO - Afgelopen maandag opende Kits Oonüe in de Ypsalon haar deuren voor voor- en naschoolse opvang. De opvang is bestemd voor kinde ren in de leeftijd van 4 tot 13 jaar. Zij worden opgevangen tussen 07.30 en 08.30 uur en het uitgaan van de school tot 18.30 uur. De kinderen van groep een tot en met drie worden vanuit de opvang naar de klaslokalen begeleid en weer opgehaald. Ze kunnen tussen 16.30 en 18.30 door de ouders worden opgehaald. De buitenschoolse opvang is ook geopend in de vakanties. Bel voor een rondleiding en informatie tel. 072-5323578 of ga naar www.kits-oonhe.nl. En sinds 22 jaar wordt zij hierin bijgestaan door haar echtgenoot Ton. Reden om haar een mooi boe ket en een vergulde speld van KWF Kankerbestrijding te overhandigen. KWF Kankerbestrijding strijdt al sinds 1949 voor een betere toe komst voor kankerpatiënten door onderzoek op de volgende punten: ontstaan en preventie van kanker, betere diagnostiek, ontwikkeling van betere behandelingen, betere voorüchting en begeleiding. Daardoor betekent kanker lang niet altijd het einde en omdat er zoveel mensen in Nederland kanker krijgen is de strijd tegen deze ziekte urgent. Van groot belang is het om jonge, getalenteerde onderzoekers en behandelaars op te leiden en KWF Kankerbestrijding heeft daar toe een groot aanbod aan beurzen en subsidies. De kankerpatiënten van vandaag kunnen gratis gebruik maken van de KWF Kanker Infoüjn: 0800-0226622, de website www.kwfkankerbestrijding.nl, het KWF-voorüchtingscentrum en gratis voorüchtingsbrochures over behan deling van en leven met kanker. Behalve deze voorüchting geeft KWF Kankerbestrijding ook voor üchting over kankerpreventie en vroege ontdekking van kanker. KWF Kankerbestrijding speelt een HEILOO - Heüoo is een kasteel rijker! Zondag 19 augustus verzamelden kleine ridders, prinsessen, jonkvrouwen en koningen in de leeftijd van nul tot vier jaar zich op de Stationsweg 124. Om 14.30 uur was dan het moment daar. Na een woord van welkom en dank van het bestuur, hield wethouder Jacob Ouderkerken een feesteüjke speech en probeerde hij Het Kasteel te openen.Dat lukte natuurüjk véél beter toen een ridder en een prinsesje zich ermee gingen bemoeien! Daarna ging de 'poort' wagenwijd open en mochten aüe kleine en grote gasten Het Kasteel bewonderen. Er zijn heel wat 'Oh's' en 'Ah's' uitgesproken. De kleine kasteelbewoners reageerden helemaal enthousiast. Er werd gespeeld alsof Het Kasteel al hun 'thuis' was en er werd fanatiek gesprongen op het luchtkussen. In het kinderdagverbüjf wordt gewerkt met twee stamgroepen en op aüe dagen kunnen nog kinderen worden geplaatst. Heeft u belangstelling? Voor meer informatie belt u met 06-41345645. Foto: Mario Sacksioni Samen met haar echtgenoot Ton zet Yolanda Boerhof zich al der tig jaar in voor de KWF Kankerstichting. Reden om haar een mooi boeket en een vergulde speld van KWF Kankerbestrijding te overhandigen. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7