Zware fietstocht levert flink bedrag voor ziekte van Duchenne op CAFE THAASJE Gezocht! Amateurs voor musicalproductie Limmense in de race voor TMF Award CORSO Memphis Jukebox Trio Tjoe en Jeroen regio 23 'Prins Hendrik' opent gerenoveerd zorgcentrum NIEUWS UIT DE REGIO BIOSCOOP Programma 27 sept t/m 3 okt 2007 "Becoming Jane" "Das Leben der Anderen" "The Simpsons" (NL) "ZOOP in Zuid-Amerika" "Ratatouille" (NL) www.corsobioscoop.nl KERMIS Egmond-Binnen zaterdag 6 oktober zondag 7 oktober Maandag 8 oktober 26 SEPTEMBER 2007 Kevin Groot heeft de ziekte van Duchenne. Zijn vader Klaas reed samen met collega's ook de zware tocht, om zoveel mogelijk geld ten behoeve van onderzoek bij elkaar te fietsen. Foto: Richard Schurer REGIO - 700 kilometer, zeven dagen, vier landen en een doel. Zaterdag zijn de mountainbi- kers van Duchenne Heroes aan gekomen in het Olympisch Stadion. ADVERTENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.00 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag 18.30 uur zaterdag 14.00 18.30 uur zondag 15.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 Er werd van Luxemburg naar Amsterdam gefietst om geld op te halen voor de ziekte van Duchenne. Er is in totaal 452.000,- opgehaald ten behoeve van onderzoek naar deze ziekte. Duchenne spierdystrofie is een zeer ernstige, erfelijke ziekte waar- bij spierweefsel langzaam wordt afgebroken. Natasha Nachbar uit Limmen twijfelde geen moment toen zij hoorde over Duchenne Heroes. Met lange trainingen heeft zij zich voorbereid op de zware tocht. „Mijn spieren zorgen voor andere spieren, mooier kan haast niet." Natasha was niet bang om te val len, wel zag ze op tegen de tocht in de Ardennen. „Het viel allemaal heel erg mee. Ik vond het niet eens zwaar. Het was een fantastische Herenweg 66 Egmond-Binnen aanvang 20.30 uur met live muziek aanvang 16.00 uur met live muziek aanvang 10.00 uur met live muziek route, ik heb nu alweer zin om een stukje te fietsen." In tegenstelling tot veel andere mountainbikers heeft Natasha geen blessures over gehouden aan de rit. „Ik had zelfs geen zere kont. En ook mijn fiets heeft de tocht overleefd. Ik heb geen lekke banden of versleten remblokken gehad." Richard Schurer uit Egmond aan de Hoef deed ook mee aan de tocht. Hij heeft vooral in Schoorl gefietst om het klimmen in de bergen te trai nen. „De duinen in Schoorl zijn natuurlijk niet zo stijl als de ber gen in de Ardennen, maar het komt er het dichtst bij." Vooral de zware lichamelijke condities waren voor Richard van tevoren afschrik wekkend. Je weet van tevoren dat het zwaar wordt en dat was het zeker. De nachten waren bijvoorbeeld heel erg koud en ik kreeg erg last van mijn knie. We hebben zeven dagen achter elkaar gefietst, maar het was een mooie tocht." Richard is trots op de prestatie. „Het is een fantastisch bedrag wat bij elkaar is opgehaald. De pijn neem je op de koop toe." Dat iedereen een doel voor ogen heeft, helpt volgens Richard enorm. „De saamhorigheid was heel erg groot. Je sleept elkaar er doorheen." Armand Jansen uit Heiloo deed mee voor Team Kevin. Kevin is het zoontje van zijn collega die de ziekte Duchenne heeft. Ondanks een pijnlijk zitvlak en een blessure aan zijn achillespees heeft Armand erg van de tocht genoten. „Het was zwaar, maar alles is verder goed verlopen en Team Kevin heeft de eindstreep in Amsterdam gehaald." ALKMAAR - Vijf derdejaars musical studenten van het Conservatorium Inholland Alkmaar zoeken enthousiaste amateurs die in een eigen musi calproductie willen zingen, dan sen en/of acteren. Voor deze productie worden audities gehouden op zondag 7 oktober van 10.00 uur tot 17.00 uur in Grapèlli Dance Studio aan de Pieterstraat 2-4 te Alkmaar. Voor de auditie is het de bedoeling dat je een lied naar eigen keuze instudeert. Neem daarvoor blad muziek met akkoorden of een instru mentale begeleidingscd mee. Verder zullen er op de dag workshops worden gehouden in de vorm van zang, dans en spel, waarbij onder andere wordt gewerkt aan het lied We go together uit de musical Grease. Zorg datje voor deze dag makkelijk zittende kleding mee hebt, iets te eten en te drinken en iets om jezelf te vermaken. Lijkt het je leuk om aan deze dag deel te nemen. Mail dan vóór 1 oktober naar amateurproductie@hotmail.com, een- e-mail garandeert je deelname. Iedereen is welkom en de dag is geheel gratis! Vanaf 09.30 uur staan de deuren open. LIMMEN - In februari van dit jaar won zij de 101 Karaokeshow van BNN en mocht ze een zelf gezongen videoclip maken. Nu is ze op weg naar het podium van de TMF Awards. Tenminste, als ze elf andere tegenstanders in 'Zing Jezelf een TMF Award' weg kan zingen. Robin Martens uit Limmen droomt al van dansen sinds ze vier jaar is. Toen zij van vrienden hoorde dat ze toch ook goed kan zingen, is ze daarmee serieus aan de slag gegaan. Ze danst zo'n zeven uur in de week en heeft regelmatig zang les. Ook speelt ze in een beginners band. Een jury van TMF bepaalt wie er wint, maar zoals altijd heeft ook het publiek een stem. Op www.tmfawards.nl staan de kandi daten met verschillende liec^jes op de website. Robin zingt vooral Anouk en Ilse de Lange. „Dat zijn mijn grote voorbeelden." Nerveus is Robin niet. Nog niet. „Ik vind het vooral al heel leuk als ik bij de laat ste drie zit. Dan mag ik de hele avond backstage en ontmoet ik alle grote artiesten." Als Robin wint mag ze met haar liec^je optreden op het podium in de Heineken Music Hall. „Ik denk dat ik dan wel met knikkende knieën sta." Ter voorbe reiding heeft ze opgetreden in dis cotheek BOBS in Uitgeest. „Dat was helemaal geweldig en ik was niet eens zenuwachtig. En na mijn optreden vertelde iedereen dat ze het heel mooi vonden.-" Robin zit nu in haar laatste jaar op het Clusius College in Castricum en wil na haar examen naar het CIOS in Haarlem waar ze de opleiding voor dans wil volgen. Want hoewel ze zingen geweldig vind, dansen blijft haar grote pas sie. Op 27 oktober is de uitzending van de TMF Awards en tot die tijd kan er nog steeds op Robin gestemd worden. Robin Martens, afkomstig uit Limmen, zit in de finale als kans hebster van een echte TMF Award. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19