Mibi meubeltjes Weer Week van het leren in Heiloo Fantastische nieuwe activiteiten voor jongeren in Heiloo Buurtbus Ontmoetingen H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Diverse leerzame activiteiten bibliotheek, Nivon, SOH en Muziek- en Dansschool In de Muziek- en Dansschool Heiloo is er een heus piratenfeest Lotgenoten partnerverlies Ontmoeting met wethouder van Verkeer Vervoer UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 2 0.0 7 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Mario Sacksioni Herenweg 9, 1935 AA Egmond-Binnen, tel. 06-11117906 www.mibimetibeltjes.nl/info@mibimeubeltjes.nl HEILOO - Het doel van de 4Week van het leren' is te wij zen op de vele mogelijkheden om te (blijven) leren. De 4Week' wil mensen interesseren voor. de verschillende vormen en mogelijkheden van leren. Denk aan leren gericht op persoon lijke (algemene) ontwikkeling, activiteiten in de vrije tijd of op leren voor werk. In Heiloo organiseren een aantal instellingen op zaterdag 29 septem ber in het kader van deze 'Week van het leren' activiteiten. U mag overal gratis aan deelnemen. In Bibliotheek Heiloo kunt u deelne men aan de volgende workshops: 'Schilderen', onder leiding van mevrouw Stroett (maximaal 15 deelnemers), 'Cartoon- en stripteke nen', onder leiding van de heer Bueger (maximaal 15 deelnemers), 'Foto's bewerken met internet', onder leiding van de heer Vermolen (maximaal 10 deelnemers). Opgave vooraf bij de klantenservice of via bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl Het Nivon-Heiloo besteedt in het kader van de Week van het leren van 10.00 tot 13.00 uur in het Trefpunt te Heiloo aandacht aan geologie. Ze nodigt iedereen uit om een steen mee te nemen en deze onder de microscoop te bekijken. Tevens is er de mogelijkheid om kennis te nemen van het polijsten van gezaagde stenen. Het Nivon- Heiloo zal ook algemene informatie verstrekken en voorbeelden van creatieve cursussen laten zien. Inlichtingen: Nivon, afdeling Heiloo tel. 072-5333127 en tel. 072- 5113450. In de Muziek- en Dansschool Heiloo is er een heus piratenfeest. Vanaf 15.00 uur is er een wervelen de workshop 'Hoe word ik piraat'. Opperpiraten Mena Kilani (docente werelddans) en Evi Velders (docen te muziek- en beweging) zullen voor spannende opdrachten zorgen waarin dansen, theater spelen, zin gen en muziek aan bod komen. Schuif aan op het schip en vergeet je piratenspullen niet! Inlichtingen: 072-5332460 of e-mail info@ muziekendansschoolheiloo.nl Wanneer u 50plus bent, kunt u bij Stichting Ouderenwerk Heiloo mee doen aan kennismakingsworkshops op het gebied van werelddans, sudoku, helende klanken inner lijke glimlach (maximaal 10 deelne mers) en mandala's tekenen (maxi maal 10 deelnemers). Opgave vooraf of op inloop. Ook is er een voorleesuurtje voor kinderen. Neem je je (groot)ouders mee? Tot slot is er begeleiding op maat in het inter netcafé. De workshops vinden plaats in het Trefpunt te Heiloo van 09.30 tot 13.00 uur.- Tevens is er een boekenmarkt. Inlichtingen: 072-5331297. HEILOO - Iedere eerste dinsdag van de maand is er een activiteit voor lotgenoten partnerverlies. De thema's worden samen gekozen. De start is altijd om 13.30 bij het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo. Thema voor oktober is samen koffiedrinken in de theekoe pel waar Nicolaas Beets met de dichterskring bijeen kwam: Cantina architectura, Geestersingel 11 in Alkmaar. Wanneer u rechtstreeks naar de locatie wilt gaan: om 14.00 uur bent u welkom. De Geestersingel is in het verlengde van de Kennemersingel in het centrum van Alkmaar. Vanaf het station vijf minuten lopen. Lotgenoten ontmoe ten elkaar op ongedwongen wijze. Dit wordt mogeüjk gemaakt door Stichting Ouderenwerk Heiloo. Vooraf aanmelden gewenst, tel. 072- 5331297. Geeft u door opgave/aan vraag meerijden. Kosten zijn 3,50 HEILOO - Een nieuw seizoen, een nieuw begin. Vanaf 1 sep tember organiseert Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo een reeks speciale activiteiten. Zowel de dames als de heren kun nen hun hart ophalen met activitei ten als breakdance, kickbokstrai- ning, streedance, en fotoshoots. Tijdens de winterperiode zal er een Indoor Panna Knock Out toernooi worden georganiseerd. Dit alles zal begeleid worden door professionals en plaatsvinden in jongerencentrum Buk Buk. Vanaf deze week zal Buk Buk dinsdag- en donderdagmiddag open z\jn voor jongeren vanaf 16 jaar. Kom langs en doe mee met deze en nog veel meer fantastische activiteiten. Voor meer informatie kun je altijd bellen met Rachel, tel. 072- 5321048. EGMOND - Wat ooit begon met' een cursus stoel bekleden is inmiddels uitgelopen tot een arsenaal aan oude meubels in een geheel kleurig en nieuw jasje. Als je het winkeltje van Miranda de Graaf binnen stapt, komt er een kakofonie van vrolijke kleuren op je af. Want waar anderen alleen maar 'dat oude kastje van oma' zien, ziet Miranda een scala aan mogelijk heden voor nieuwe meubelen. „Het is eigenlijk een uit de hand gelopen hobby. Ik ben zes jaar geleden begonnen met een paar stoelen en bewerk nu bijvoorbeeld pok kasten", aldus Miranda. „Ik houd van interieur en styling en zie steeds dingen die me op ideeën brengen. Met veel plezier leuk ik spullen op. Het is altijd een uitdaging om ergens een andere look aan te geven. De ene J<eer een oude kroonluchter en dan weer een paar stoelen. Dit alles in verschillende stijlen en vooral wat ik zelf leuk vind." Prettig werken met winkel en werkplaats achter het huis Door in kringloopwinkels te zoeken naar oude meubels, kan Miranda de prijzen laag houden. „Ik wil er wel een beetje van rond kunnen komen, maar ik heb liever dat mensen zeggen 'Zo, dat is goedkoop' dan dat ze het veel te duur vinden." Vier jaar geleden is zij met de zaak aan de Herenweg begonnen. Met de winkel en werkplaats achter haar huis, is het erg prettig werken. Toch denkt Miranda dat het ook een drempel dat ze aan huis werkt. „Mensen rijden niet zo snel het erf van een ander op en het is moeilijk op een bord te laten zien wat ik precies doe." Wel heeft Mibi een eigen website waar alle meubelen verkocht worden. Met uitgebreide foto's met daarbij prijzen kunnen geïnteresseerden hun boodschappenkarretje vullen. Doordat Mibi een bestelauto heeft, kunnen de meubels zelfs thuisbezorgd worden. De prijzen variëren van 15 ,- voor een mooi krukje tot 150,- voor een aparte commode. Miranda werkt ook in opdracht, maar schildert niet zomaar alles. Zo staat er een 100 jaar oude servieskast in de winkel. „Ik zou het zonde vin den als die wordt geschuurd en geschilderd. De verf zal helemaal in het hout trekken, met als gevolg dat die niet meer in oude staat hersteld kan worden. Deze kast is bijna antiek, die laat ik nog even zo." Naast meubels ook accessoires Naast de meubels, worden ook accessoires verkocht. Zo kunt u terecht voor allerlei verschillende deurknoppen, kandelaars, fotolijstjes en was manden. De winkel is van dinsdag tot en met donderdag van 12.00 tot 17.30 uur open en op vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Zelf houdt Miranda zich niet aan de openingstijden. In de zomer is zij zelfs, tot in de late uurtjes, in de werkplaats te vinden. „Dat zeg ik, het is een hobby. Ik vind het gewoon veel te leuk om te doen!" Op woensdag 12 september was ook wethouder Opdam gastchauf- feur van de buurtbus. In deze afle vering vertelt hij over zijn baan als wethouder en zijn betrokkenheid bij de buurtbus: „Vanaf oktober 2001 ben ik wethouder voor de WD in Heiloo. Daarvoor was ik raadslid. Het leuke van wethouder zijn vind ik het bezig zijn voor je eigen dorp en dan als inwoner de resultaten zien van je werk. Natuurlijk doe je het niet alleen, maar werk je nauw samen met de burgemeester, andere wethouders en de gemeenteraad. De gemeente ondersteunt de Vereniging Buurtbus Heiloo al vanaf het begin en heeft zich inge spannen om de provincie te over tuigen van het nut van een buurt bus in Heiloo. In 2002 ben ik als wethouder van Verkeer en Vervoer actief betrokken geweest bij de start van de buurtbus in ons dorp, want ik had de eer om de allereer ste rit van de buurtbus te mogen maken als chauffeur. De afgelopen vijf jaar is geluk kig gebleken, dat het mogeüjk is om met vrijwilügers een goede busdienst op te zetten, ik hoop dat door de groeiende bekendheid steeds meer mensen, jong en oud, de stap naar de bus weten te maken. Ik ben geen voorstander van gratis busvervoer, want de rit prijs is al behoorüjk laag door de subsidie die de overheid nu geeft. Het üjkt mij een goede zaak als de buurtbus nog meer gebruik gaat maken van de reguüere bushaltes van Connexxion als extra service voor de passagiers. Het was een leuke ervaring om een rit mee te maken als chauffeur. Het leukste was het contact met de passagiers en te kunnen praten over dingen die in Heüoo spelen. Al werd het contact wel een beetje beperkt, doordat ik mijn aandacht op de weg en de route moest richten. Ook het rijden met een busje is voor mij geen dageüjkse kost!" In totaal stapten er 13 passagiers in bij wethouder Opdam tijdens zijn rit van Heiloo naar Egmond vice versa. Daarmee werd hij glansrijk winnaar van het gastrijders-klassement! Voor meer foto's kunt u ook kijken op: www.buurtbusheiloo.web-log.nl. (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5