Winkelhof 't Loo 30 jaar! Jubilaris bij' slagerij Kees Burger Nieuwe cursussen in muziekplezier Origami voor beginners en gevorderden Kits Oonlie houdt ridder en prinsessenfeest H E I L O O 7 INGEZONDEN MEDEDELING Muziek- en Dansschool voor peuters en kleuters Origami is een unieke vrijetijdsbesteding voor jong en oud Afgestudeerd Fout in Bedrijf Belicht Tweedehands boekenmarkt Lachmediatie Heilooërbos Dierenbescherming bij Beat FM Afgestudeerd Do-In cursus in Heiloo UITKIJKPOST 26 SEPTEMBER 2007 HEILOO - Vanaf zaterdag 29 september is er in winkelhof 't Loo een week lang feest. Het winkelcentrum viert die week zijn 30-jarig bestaan en laat iedereen meegenieten met dit heugelijke feit en biedt een zeer feestelijk pro gramma. In 1994 werd Winkelhof 't Loo door het Hoofdbedrijfsschap detail handel uitgeroepen tot het mooist gerenoveerde winkelcentrum van Noord Holland. Geheel terecht vinden ook de winkeliers van nu, en nog altijd nemen zij van de bezoekers veel complimenten in ontvangst wanneer het gaat om de sfeer die het winkelcentrum uitstraalt. Ruim veertig, meest zelfstandige onder nemingen, zijn er in ondergebracht en een aantal filiaalbedrijven. Allen vallen onder de noemer kwaliteitswinkels. Al in 1976 en 1977 startte een aantal, meest jonge ondernemers in het toen spiksplinternieuwe Winkelhof 't Loo. Het winkelcentrum zag er uit conform het tijdsbeeld van de jaren zeventig. Donkere materialen en naar binnen gerichte winkels. Maar ook toen sprak men over een sfeervol en gezellig centrum. Een groot deel van de onderne mers van toen doen nog altijd zaken in het huidige centrum. In de afgelopen dertig jaar heeft praktisch geen verloop plaatsgevonden, de winkelier van toen is u vandaag nog steeds van dienst. Dertig jaar is een mooie mijlpaal en de winkeliers willen dit heuglijke feit niet onopgemerkt voorby laten gaan. De voorbereidingen voor een spetterende feestweek zijn in volle gang van vanaf zaterdag 29 september kan jong en oud hiervan meegenieten en profiteren. Het programma van de feestweek week kunt u in de speciale jubileumkrant lezen, die bij deze Uitkijkpost huis-aan-huis wordt bezorgd. HEILOO - Wie is toch die vrouw die bij slager Kees Burger op zaterdag altijd de vleeswaren snijdt? De keurslager weet het zeker: hij heeft de trouwste werkneemster in dienst. Zijn moeder, Riet Burger is inmiddels 73 jaar en komt al 25 jaar elke zaterdag de vleeswaren snijden in de slagerij. En dat al die jaren op vrijwillige basis. Kees is enorm trots op zijn moeder. „Ze doet het heel erg goed en, nog belangrijker, met veel plezier. Zo blijft zij onder de mensen, heer lijk. Ik vind het echt tijd dat zij in het zonnetje gezet wordt." Zaterdag wordt tiet jubileum gevierd met versiering en een verrassing voor Riet. HEILOO - Do-In is geschikt voor iedereen: jong, oud, lenig, niet lenig, gezond of niet gezond. Het is preventief bedoeld, maar bestaande klachten kunnen ver minderen of zelfs verdwijnen bij het regelmatig beoefenen van Do- In. Door relatief weinig inspan ning krijg je weer energie en bovendien is het ontspannend. Informatie tel. 06- 55795757.00 Rondom Kleutertrein is een muzika le ontdekkingsreis voor kinderen van groep 1 en 2 van de basis school. De cursus Rondom Muziek Beweging en Theater is een cursus waarbij muziek, dans en theater op belevingsgerichte en laagdrempeli ge manier vanuit verschillende invalshoeken worden benaderd. Deze cursus omvat 15 keer op zaterdagochtend. Naast deze cur sussen zijn er nog tal van mogelijk heden voor kinderen binnen de Muziek- en Dansschool Heiloo. Onder andere zingen voor kinderen vanaf 7 jaar op woensdagmiddag in het Kinderkoor. Voor meer informa tie wwwmuziekendansschoolheiloo.nl. De cursus Rondom Muziek Beweging en Theater start op zater dag 6 oktober om 10.00 uur voor kleuters en om 11.00 uur voor kin deren vanaf groep 3, de cursus Muziekplezier voor Peutersop woensdag 10 oktober om 9.30 uur en de cursus De Rondom Kleutertreinstart op donderdag 11 oktober om 16.00 uur. Voor alle cursussen geldt dat zij alleen van start gaan bij voldoende deelname. Inlichtingen: Muziek- en Dansschool Heiloo, Het Veld 1 in Heiloo, tel. 072-5332460, e-mail: info @muziekendansschoolheiloonl www.muziekendansschoolheiloo.nl. aangesloten bij de landelijke Origami Vereniging. De kosten voor deze cursussen zijn afhankelyk van het aantal lessen. HEILOO - Oud plaatsgenote Ragna Woodail is 25 september afgestudeerd als Master Geschiedenis, binnen het vakge bied Economisch Sociale Geschiedenis (Environmental History) aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Zij is oud leerlinge van de Jan v. Rijckenborghschool en de Hasebroekschool en het Jac. R Thijsse College. In de rubriek Bedrijf Belicht Ls in de laatste editie een storende fout geslopen in het telefoonnummer van Richard Polfliet, manueel the rapeut te Castricum. Het nummer moet zijn tel. 0251-671598, prak- tijk@richardpolfhet.nl, www.richardpolfliet.nl. Onze excuses voor deze vervelende fout. HEILOO - Op zaterdag 29 sep tember van 10.00 tot 13.00 uur wordt weer de tweedehands boe kenmarkt in het Trefpunt gehou den, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, kunt u ze altyd naar het Trefpunt brengen, dat op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kimt u ook bellen, tel. 072- 5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen. HEILOO - Vanaf 6 oktober star ten de korte cursussen de Rondom Kleutertrein en Rondom Muziek Beweging en Theater voor kinderen bij de Muziek- en Dansschool Heiloo. Deze cursussen zijn nieuw en kunnen als vervolgcursus wor den gezien voor de kinderen die cursussen hebben gevolgd bij de Muziek- en Dansschool Heiloo. Tevens sluiten deze cursussen goed aan op de cursus Spelen derwijs Muziek, (voor 7- tot 9-jari- gen), instrumentale lessen, zingen in het Kinderkoor, Rondom en bal let-/ danslessen voor kinderen. Deze cursussen worden verzorgd door onder andere de zeer enthousiaste en deskundige docente Evi Velders. De cursus Muziekplezier voor Peuters is een ontdekkingstocht voor peuters vanaf 2,5 jaar samen met één ouder of verzorger. Rond thema's uit de belevingswereld van peuters wordt er gezongen, gedanst, muziek gemaakt, bewogen en gespeeld. Daarnaast worden de fantasie geprikkeld door een brede selectie muziekinstrumenten en fan tasievol speelmateriaal. Deze cursus omvat acht lessen van 45 minuten op woensdagochtend. De cursus HEILOO - Origami betekent let terlijk papiervouwen en is oor spronkelijk afkomstig uit Japan. Deze fascinerende kunst heeft zich ook in Nederland verspreid. Origami is een unieke vrijetijsbe- steding voor jong en oud. Het Nivon Heiloo biedt dit seizoen de moge lijkheid deze papiervouwkunst te leren op dinsdag en/of donderdag in acht of meerdere lessen van 20.00 tot 22.00 uur. Ook voor degenen die het papiervouwen reeds beoefenen, heeft het Nivon de bekende vouw- groepen. De cursussen staan onder leiding van docente Joke Mooij, Nivonleden ontvangen reductie. De bijeenkomsten vinden plaats in het Open Huis. Meer info: Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Daisy Groenland, tel. 072-5330088. HEILOO - Zondag 30 septembe is er om 13.00 uur weer een lach- meditatie in het Heilooërbos. Meer info op www.lachmeditatiecom. HEILOO - Donderdag 27 septem ber van 20.00 tot 21.00 uur in het radioprogramma Heiloo Centraal is Térèzka van den Goorbergh te gast bij presentator Bob van Unnik. In verband met dierendag op don derdag 4 oktober zal zij aandacht besteden aan onder andere de kerntaken van de Dierenbescherming, met name inspectie, opvang en andere acti viteiten. Deze interessante uitzen ding is te ontvangen op de kabel 96.5 of via de ether op 106.3. HEILOO - Afgelopen zondag stond voor alle kinderen van kinderdagver blijf Kits Oonlie de ridder- en prinsessenochtend op het programma. 200 kinderen en hun ouders werden door de oudercommissie welkom geheten in het kabouterbos bij Johanneshof in Castricum. Om het feest goed te beginnen kregen alle kinderen een ridder- en prinsessen t-shirts aan. En wat zagen de kinderen er prachtig uit, van schilden tot zwaarden, de mooiste prinsessenjurken en kroontjes, de kinderen hadden goed hun best gedaan. De ochtend begon met een speciaal lied, vervolgens konden de kinderen een heel parcours afleggen, bestaande uit: bloemspringen, schatsleutel zoe ken, paardje rijden, ballengooien, bellenblazen, schatgraven, de kinderen konden als ridder of prinses geschminkt worden en natuurlijk konden de kinderen aanschuiven bij een voorleesverhaal over ridders en prinsessen. Het was heerlijk weer, ouders konden ontspannen bijkletsen en de kinderen konden na afloop wat lekkers drinken. HEILOO - Sofie Bent is op vrij dag 21 september geslaagd voor de opleiding Hogere Hotelschool te Den Haag. Sofie is een oud leerling van basisschool De Zuidwester in Heiloo en het Jac. P Thijsse in Castricum. Binnenkort starten weer cursussen voor kinderen bij de Muziek- en Dansschool Heiloo. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7