Kleuren en geuren in de wereldwinkel Nieuwsgierig naar Freinetonderwij s? Lezing Ans Willemse -van der Ploeg in het kader van 'Dag van de Ouderen' H E I L O O 14 ierenbescherming KERK DIENSTEN INGEZONDEN MEDEDELING INGEZONDEN BRIEVEN Gree Ris Arrogantie van de macht? DOKTERS DIENSTEN HUISARTSENPRAKTIJK DEN ENGELSEN GRIEPVACCINATIES 2007 voor geïndiceerden Woensdag 24/10 van 13.30 - 16.00 uur Woensdag 07/11 van 13.30- 16.00 uur U hoeft niet te bellen voor een afspraak UITKIJKPOST 17 OKTOBER 2007 HEILOO - Ze er weer, de prachtige Novib-kalenders 2008. Twaalf schitte rende panoramafoto's in zonnige kleuren nemen u mee naar verre landen over de hele wereld. De kalenders zijn gedrukt op duurzaam papier, met FSC-keurmerk. Dat staat voor verantwoord bosbeheer. De prijs van deze kalender is 21,95. Als u drie kalenders koopt, krijgt u de vierde gratis. Een selectie van de foto's van de kalender is verkrijgbaar in klein formaat: tien prachtige kleurenfoto's inclusief enveloppen voor 9,95. Ook zijn er mooie bureau-agenda's 2008 te koop; voor 14,95 per stuk. In de maand oktober geven ze 10% korting op wierook en wierookhou- ders. Verschillende kleuren en geuren zijn verkrijgbaar. Die leuke kruiden molens van Fair Trade Original, die verschillende kruiden bevatten, zijn in oktober geprijsd van 3,19 voor 2,50. Kerstpakketten kunnen nu al besteld worden. U kunt in de winkel aan de Stationsweg informeren naar de samenstelling van de door u gewenste kerstpakketten. HEILOO - Om een goede schoolkeuze te maken is het natuurlijk belang rijk goed geïnformeerd te zijn over het soort onderwijs dat past bij uw visie over opvoeden en begeleiden van uw kind. Individueel onderwijs, uitgaand van de belangstelling van het kind, een school vol leven en betrokkenheid maar hoe krijgt dit gestalte? Op dinsdag 23 oktober kunt u uitgebreide informatie krijgen over de manier van denken en werken op Elckerlijc, basisschool voor Freinetonderwijs. Er wordt gestart om 19.45 uur met een kop koffie of thee, waarna u kennis kunt maken met de uitgangspunten van Freinet en hoe de school die uitwerkt tot prachtig onderwijs voor de kinderen, de ouders en de leerkrachten. Tijdens deze avond kunt u natuurlijk een kijkje in de loka len nemen en kunnen al uw vragen beantwoord worden. U kunt ter oriënta tie ook de website bezoeken: www.elckerlyc-heiloo.nl. Dinsdag 23 oktober om 19.45 uur bij Elckerlyc basisschool voor Freinetonderwijs, Boekenstein 45, Heiloo, tel. 072-5321585. Dierenbescherming, afd. Alkmaar De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalkmaar.nl, www.dierenbeschermingalkmaar.nl. Vogel-/ egelopvang De Strandloper: 0226-343495 Landelijk Meldnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Gevonden Zwarte kater, gec., klein wit plekje onder kin, groene ogen, ca. 3 jr. Het Zandstuk, Heiloo. Zwarte kat, witte neus, voorkant en kraag, 4 witte poten. Pageveld, Limmen. Witte kat met rode vlekken, rode staart met witte punt en rode oren. Kennemerstraatweg voorbij Nijenburg, Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: RiaDol, 0251-658504. HEILOO - Zaterdag 6 oktober werd in het Trefpunt in Heiloo de viering van de 'Dag van de Ouderen' gehouden. In aanwezigheid van burge meester Romeyn, de wethouders Veger en Ouderkerken en veel belangstellenden hield Ans Willemse- van der Ploeg, lid van de Tweede Kamer voor het CDA en voormalig wethouder van Heiloo, een lezing over het voorzieningenni veau voor ouderen, voor nu en in de toekomst. De kersverse voorzitter van Stichting Ouderenwerk Heiloo, de heer Speekman, hield een kort welkomstwoord, waarin hij bena drukte: „'Dé oudere' bestaat niet. We kunnen beter spreken van 'onze ouderen' en het zo meer betrekken op het Heilooër gebeuren. De stich ting wordt bemand door veel vrijwil ligers, hier drijft alles op." Daarna sprak wethouder Veger de zaal toe. „Dat er behoefte is aan deze themadag, bewijst de grote belangstelling vandaag. De samen werkende ouderenbonden Heiloo en Stichting Ouderenwerk Heiloo heb ben bijgedragen aan de goed ver lopen invoering van de WMO. We moeten echter ook kritisch blijven naar de toekomst; de wereld veran dert snel!" Toen was het woord aan Ans Willemse - van der Ploeg. In haar lezing stelde ze, dat tal van maatregelen nodig zijn om het hui dige en toekomstige voorzieningen niveau voor senioren in een veran derende samenleving op peil te houden. Om de AOW in de toe komst betaalbaar te houden, moe ten ook meer ouderen aan het arbeidsproces blijven deelnemen. De ouderen blijven in de landelijke politiek en in de media vaak onder belicht. Ze zijn echter van groot belang voor onze economie. Mede door hun grote aandeel in vrijwilli gerswerk heeft de samenleving ouderen keihard nodig!" Verder betoogde ze, dat ouderen zelf kunnen zorgen voor een goed sociaal netwerk, waar ze in geval van nood op terug kunnen vallen. Bovendien kunnen ze zich vaardig heden op de computer eigen maken, daar de meeste informatie, ook van de overheid, via internet gaat. Na de pauze was er gelegen heid voor het publiek om vragen te stellen. Aan het einde van haar lezing nodigde Ans Willemse - van der Ploeg het pubhek uit, met tips en suggesties te komen. „Ik ga graag terug naar Den Haag met veel advies van u!" Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds F.J. van der Wind, Oogstdankdienst. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. T. de Vries uit Bergen. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Dienst van Schrift en Tafel, mmv Cantorij Anno Bos, voorganger dominee Firet. Willibrorduskerk Zaterdag 19~00 uur: Woord- en Communieviering met Gregoriaans gelegenheidskoor, olv Jacqueline Elemans, voorganger J. Oiling. Zondag 10.00 uur Woord- en Communieviering met Dameskoor olv parochianen. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 10.30 uur Eucharistie vie ring, 15.00 uur Lof. Maandag, dins dag, donderdag en zaterdag: 12.00 uur Eucharistie viering. Woensdag en vrijdag 08.30 uur Eucharistie vie ring. Iedere dag om 15.00 uur rozen kransgebed. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Eucharistie vie ring met Spontaan Koor, voorganger OudVic. G. Geukers. Zondag 104.00 uur: Woord- en Communieviering met Corneliuskoor, Jubileumviering tgv 40 jaar huwelijk. Voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behal ve juli en augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegen over de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: eucharistievie ring met Expecto. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: Communieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Communieviering met Samenzang. Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met Soli Deo Gloria. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds J. Oosterhoff. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072- 7510700/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur: dienst in Uitgeest, voorganger Ds. J. van Aller, mmv Cantorij. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: Communie vie ring met Aquariuskoor, voorganger mevrouw Y. van Stiphout. Zondag 10.00 uur: Familieviering met kinderkoor, voorganger pastor W van Schie. In de Uitkijkpost van 3 oktober werd in het verslag van de gemeen teraadsvergadering vermeld dat mevrouw Ris bij de behandeling van de WMO iets wilde zeggen over haar ervaringen met de Thuiszorg. Zij kreeg echter niet de gelegenheid haar verhaal te vertellen. Besluiten worden vaak over de hoofden van betrokkenen genomen. Ons ge meentebestuur, in het bijzonder de voorzitter, zou er goed aan doen te luisteren naar een ervaringsdeskun dige uit eigen huis. Dat spaart dure adviezen van buiten uit. Ik wens mevrouw Ris succes en veel sterkte. Fran Brinkhuis Heiloo Binnen een week stuit ik op twee zaken, waar de burger niet mee gediend is, maar deze collegeleden blijkbaar wel. Een projectontwikke laar kaapt voor veel geld het oude postkantoor voor de neus van de gemeente weg. Hij kan daarom wei nig met dit perceeltje, want toren tjes mogen niet in Heiloo. Maar een beeldkwahtietsplan komt de ontwik kelaar te hulp, want hierdoor kan de man z'n plan toch met winst afslui ten, want de gemeente biedt hem gewoon een stuk openbare weg aan. Dat de mensen van de Dirk Bakkerhof, die zoiets nooit hadden verwacht, hierdoor ,van hun uitzicht en zon verstoken blijven is in dit geval van minder belang. Had men dan niet eerder gezegd wel naar de burger te luisteren? Dan lezen we, dat een onteigening van de firma van der Steen wel een optie is. Maar handelde de gemeente hier in het verleden juist niet laakbaar, door het huis van de familie Louwe, dat in de overgangsregeling van bestemmingsplan Boekelermeer 3 bewoond mocht blijven en nog van zeer recente datum was snel te slopen (kapitaalsvernietiging). Hier door werd de wens van de familie van der Steen, om daar te wonen gezien hun nachtelijke werkzaamhe den, willens en wetens teniet gedaan. Toen deze collegeleden aantraden beloofden ze naar de kie zer te luisteren, maar dat is men al snel vergeten, want de volgende verkiezingen zijn toch nog heel ver weg. Tom ten Hoope Heiloo In aanwezigheid van burgemeester Romeyn, de wethouders Veger en Ouderkerken en veel belangstel lenden hield Ans Willemse- van der Ploeg een lezing. Foto: Mario Sacksiom

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 14