Expositie Galerie Conny van Kasteel Expositie van jonge icoonschilders Najaarsconcert Eensgezindheid Geschiedenisleeriing van het jaar CORSO Museum van Egmond nog twee weken open BIOSCOOP RESERVEREN: 0251 -652291 www.corsobioscoop.nl Kees Timmerman krijgt gratis studiereis naar Polen Programma 18 okt t/m 24 okt 2007 "Hairspray" "Becoming Jane" "Das Leben der Anderen" "The Simpsons" (NL) "Timboektoe" "Plop en de Pinguin" "Waar is het paard van Sinterklaas?" Koor De Vredeburgers zoekt versterking Dorpsstraat 70 Castricum «Tel.0251 - 65 22 91 EGMOND - Zaterdag 20 okto ber wordt om 16.30 uur in Galerie Conny van Kasteel de expositie 'Expo 37 Zwart/Wit geopend, waarbij enkele kun stenaars tevens hun werk zul len toelichten. Aan deze expositie nemen negen kunstenaars deel: Tjeerd Alkema, Henk van Gerner, Anneke Klein Kranenbarg, Kees van de Woude uit Nederland, Albert Rubens uit België, Rolf Forster en Jean Mauboulès uit Zwitserland en Enrico Castellani en Getulio Alviani uit Italië. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4, Egmond aan Zee. Openingstijden: vrijdag tot en met zondag van 14.00 tot 19.00 uur en op afspraak, tel. 072- 5067151. Eensgezindheid zal tijdens het najaarsconcert gezelschap krijgen van barbershopkoor Whale City Sound. Eigen foto EGMOND - Op 27 oktober zal muziekvereniging Eens gezindheid Egmond-Binnen haar najaarsconcert verzorgen. Deze avond treedt naast het opleidings- en fanfareorkest van de vereniging, het barber- shop-koor Whale City Sound uit Zaanstad op. Dit koor is bekend van het Tv-programma Korenslag. Bij het opleidingsorkest passeren onder anderen de volgende stukken de revue: Admiral spirit (Travis), Anitschka (Nijs) en Hanseatic Suite (de Haan). Het fanfareorkest onder leiding van Jeroen Drenth, laat de volgende stukken horen: De Helde van Velde (Vliex), En Aranjuez coh tu amor (Rodrigo) en The great gate of Kiev (Mussorksky). Het barbershop-koor onder leiding van dirigent Martijn Hoeksema, zal de avond afsluiten met verschillende nummers uit hun repertoire. Dit jaar bestaan zij twintig jaar en zijn meer dere malen kampioenskoor van Nederland. Deze prijs behaalden zij in 1998, 2000, 2002, 2004 en 2006. Tijdens het TV-programma Korenslag behaalden zij de kwartfinales. Whale City Sound zingt ballads en ever greens, uptempo songs en easy beats. Zo zingen zij bijvoorbeeld nummers van de Beatles, maar ook Happy Together, Tonight, Portrait of my love en Orange Coloured Sky. Of zij deze nummers zingen op 27 okto ber is nog een verrassing. Het con cert vind plaats in Dorpshuis de Schulp, Visweg 45 te Egmond- Binnen en vangt aan, om 20.00 uur. EGMOND - Woensdag 24 okto ber om 19.00 uur zal vader Sergi Merks, priester van de Russisch-Orthodoxe Kerk een expositie openen in de galerie van de Abdij. De expositie bestaat uit door leerlingen van de icoonschilderschool Svyatogorie uit Sint Petersburg geschilderde iconen. Leo van Leijsen, medewerker Oosterse Kerken van de Katholieke Vereniging voor Oecumene, zal bij deze gelegenheid een voordracht houden getiteld: 'Voortgaande op de koninklijke weg'. De tentoonstelling is een gezamenlijk project van de A.A. Brediusstichting, de Katholieke Vereniging voor Oecumene en de Sint Adelbertabdij. De expositie is te bezichtigen van 24 oktober tot en met 10 november, dagelijks van 10.30 tot 16.30 uur, aan de Vennewatersweg 27 te Egmond Binnen. Vrij entree. Zondags geslo ten. Ruime parkeerplaats. Bij gele genheid van deze tentoonstelling is Voor kinderen van 11 tot en met 13 jaar een lesbrief over iconen geschreven. Op de site van www.oecumene.nl is deze gratis te downloaden. Het project beoogt tevens financiële steun te geven aan een weeshuis voor gehandicapte jongeren en aan de iconenschilder school beiden gevestigd in St. Petersburg. ADVERTENTI donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag dinsdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur donderdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 18.30 uur zondag 14.00 uur woensdag 19.30 uur donderdag 12.30 uur vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 12.30 uur woensdag 14.00 uur donderdag 14.45 uur vrijdag zaterdag 14.00 uur zondag 14.45 uur woensdag 14.00 uur LIMMEN - Het gemengd koor De Vredeburgers is na de vakantie weer volop bezig met het instude ren van een nieuw repertoire voor de concerten in 2008. Inmiddels bestaat het koor uit ongeveer veertig leden. De mooie klank van het koor kan nog ver sterkt worden door aanvulling van het köor met enkele enthousi aste zangers en zangeressen, vooral sopranen en tenoren wor den uitgenodigd vrijblijvend enke le repetities bij te wonen. Het repertoire bevat voornameüjk licht klassieke koorwerken in ver schillende talen, waarbij de ope rakoren de overhand hebben. Ook religieuze muziek en het lich tere gënre (in mindere mate) maken deel uit van het program ma. De muzikale leiding is in han den van Gerard Leegwater. De repetities vinden plaats in Cultureel Centrum Vredeburg te Limmen op donderdag van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informa tie kunt u contaèt opnemen met Clementine Bruschke, tel. 072- 5052087 of Ria Hooijboer, tel. 072-5052235. CASTRICUM - Vorige week dinsdag was het voor vijf leer lingen van het Jac P Thijsse College in Castricum een span nende avond. Voor het eerst werd de prijs voor 'Meest talentvolle geschiedenisleerling 2007' uitgereikt. De leerlingen presenteerden hun eigen historisch onderzoek dat zij hebben moeten schrijven. In twintig minuten moesten zij hun onder zoeksvraag uitleggen aan het pubhek vertellen wat hun bevindin gen waren over het historisch onderwerp. Tinca Valkering uit Limmen beet de spits af. Haar onderwerp behandelde de verschil len tussen blank en zwart in de Verenigde Staten. ,,De zwarte bevol king wordt nog steeds gediscrimi neerd en dat is natuurlijk verschrik kelijk. Daarom interesseer ik me ook voor het onderwerp." Kees Timmerman uit Castricum won uit eindelijk met zijn onderwerp 'De Armeense Kwestie'. Hierin stelde hij zichzelf de vraag of de slachting onder de Armeense bevolking in 1915 officieel aangemerkt kan wor den als genocide. Na deze avond mag Kees zichzelf officieel de meest talentvolle geschiedenisleerling van 2007 noemen. „Ik vind het erg leuk dat ik gewonnen heb, maar we waren ahe vijf wel aan elkaar gewaagd." Op de vraag of hij toe komst in de geschiedenis ziet, schudt hij zijn hoofd. „Nee, mijn voorkeur gaat uit naar de sportop- leiding, maar ik vond dit wel heel bijzonder om te doen." Het 6VWO uitje van dit jaar gaat naar Polen, waar de leerlingen onder andere het vernietigingskamp Auschwitz zullen bezoeken. Als winnaar mag Tim kosteloos mee naar Polen. Kees Timmerman mag zich de meest talentvolle geschiedenis leerling van dit jaar noemen. Foto: Uitkijkpost.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15