Boek Theo Thijssen centraal bij Nederland Leest BT Administraties biedt persoonlijke service Gerbrand Bakker naar bibliotheek Castricum Museum van Egmond nog twee weken open Portegies reikt dvd Al Gore uit REGIO 17 CONQUISTA INGEZONDEN MEDEDELING JOC Conquista Agenda UITKIJKPOST 17 OKTOBER 2007 REGIO - Het startschot voor de tweede editie van de leescam- pagne Nederland Leest (19 okto ber tot en met 16 november) valt op vrijdag 19 oktober. In de bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen kunnen bibliotheekleden (18 jaar en ouder) vanaf 14.00 uur op ver toon van hun lenerspas gratis het boek De gelukkige klas van Theo Thijssen afhalen (zolang de voorraad strekt). Als kleine tegenprestatie vraagt de bibliotheek haar leden om deel te nemen aan een online klantonder zoek. De gelukkige klas van Theo Thijssen (1879-1943) wordt alge meen beschouwd als een van de meest sociaal-maatschappelijk geën gageerde werken van deze onder- wijsvoorvechter. Thijssen - van ori gine zelf onderwijzer - typeerde zijn in dagboekvorm geschreven De gelukkige klas als 'Een hymne op het onderwijzersschap'. Het boek verscheen voor het eerst in 1929, maar de onderwijsproblematiek die Thijssen aan de orde stelt laat zich moeiteloos vertalen naar onze moderne maatschappij. Zijn plei dooien voor de verbetering van de positie van het kind bezorgden de auteur grote faam. Zo is de oeuvre- prijs voor kinder- en jeugdliteratuur van de Stichting PC Hooft-prijs naar hem vernoemd en bestaat er een museum dat geheel gewijd is aan Theo Thijssen en zijn werk. Zijn boek Kees de jongen werd in 2003 verfilmd. Klas 4-havo/vwo leest De Gelukkige klas Alle leerlingen van 4-havo en 4- vwo worden dit jaar uitgenodigd mee te doen aan Nederland Leest. Stichting Lezen stelde daartoe gratis schoolexemplaren van De gelukkige klas beschikbaar. De scholen konden de gratis onderwijspakketten bestel len via de lokale openbare biblio theek. De inhoud van de pakketten LIMMEN - In Limmen is een nieuw administratiekantoor gestart onder de naam BT Administraties. Bianca Terpstra, 34 jaar, heeft na jarenlange ervaring op de financiële administratie bij bedrijven en later op een administratie/ accountantskantoor de sprong gemaakt en BT Administraties opgericht. BT Administraties wil zich onderscheiden door een betrokken, open- en persoon lijke samenwerking met de klant. Veel grotere administratiekantoren hebben het zo druk dat ze nauwelijks goed toekomen aan de persoonlijke aspecten die bij het voeren van een onderneming spelen. „Wij willen een luisterend oor bie den en een klankbord zijn voor de onderneming en die eventueel vertalen in veranderingen in de administratie en bedrijfsprocessen. Het streven van BT Administraties is een toegevoegde waarde te zijn voor de onderneming. Dit kan bereikt worden door een goede betrokken open- en persoonlijke samen werking onderling. Indien een ondernemer de administratie uit handen geeft kan hij of zij doen waar hij of zij goed in is, namelijk het uitbreiden en voorzet ten van zijn of haar onderneming," aldus Bianca. De diensten die BT Administraties aanbiedt zijn bijvoorbeeld: verwerken van de financiële administratie, verzorgen van de belastingaangiften, administra tieve ondersteuning (eventueel tijdelijk). BT Administraties beschikt over de nodige relaties om waar nodig expertise in te roepen voor specifieke vraag stukken. Bent u nieuwsgierig geworden, belt u dan met BT Administraties, 06- 24552193 voor het maken van een afspraak voor een vrijblijvende kennisma kingsgesprek. Wilt u eerst meer informatie kijkt u dan eens op de website: www.bt-administraties.nl of stuurt u een e-mail aan info@bt-administraties.nl. REGIO - Op uitnodiging van Toonbeeld en de Castricumse bibliotheek komt dé literaire ontdekking van 2006 op 7 november naar Castricum: Gerbrand Bakker. Zelden zal een debuutroman zoveel aandacht gekregen hebben. Het in 2006 verschenen 'Boven is het stil' kreeg zowel het Gouden Ezelsoor als de Debutantenprijs en is door de Nederlandse boekverko- De auteur Gerbrand Bakker heeft in 2006 veel aandacht gekregen met zijn debuutro man Boven is het stil. Eigen foto pers verkozen tot het boek met Het Mooiste Boekomslag van dat jaar: koeien met hun hoeven in het water, een lage horizon, en een blauwe lucht met witte wolken die in het water weerspiegeld worden. Bovendien werd het boek genomi neerd voor de Anton Wachterprijs, de AKO Literatuurprijs en de Libris Literatuurprijs. Herdruk na herdruk volgde, Franse, Engelse, Italiaanse, Deense en Duitse vertalingen zijn in voorbereiding of al verschenen en de filmrechten zijn verkocht. De beginzin van het boek wordt al klas siek genoemd: ,'Ik heb vader naar boven gedaan.' Daarna ontrolt zich het verhaal van de ik-persoon, de 55-jarige Helmer van Wonderen. Zowel het verleden als het heden van deze eenzame man, die per ongeluk boer is geworden, wordt langzaam maar zeker onthuld in een uitermate heldere, bedachtzame stijl. Dat levert een bij vlagen ont roerend, maar soms ook droogko misch en wreed boek op. Gerbrand Bakker spreekt op 7 november over zijn boeken in de bibliotheek van Castricum, Geesterduinweg 1. De avond begint om 20.00 en de biblio theek is open vanaf 19.30. Kaarten kosten (inclusief consumptie) 8,- en voor 65+/ CJP 7,- en zijn ver krijgbaar bij Toonbeeld, de biblio theek en de boekhandels Laan en The Readshop. In de pauze zullen de boeken van Gerbrand Bakker te koop zijn. Toonbeeld zorgt ervoor dat de avond omlijst wordt door harpmuziek. LIMMEN - Aankomend weekend staat het weer boordevol leuke activiteiten in Conquista. Conquista Kids (4 tot en met 9 jaar). Zaterdag 20 oktober: Bloempot met bloembol versieren Vandaag versieren we zelf onze eigen bloempot met daarin een echte bloembol, leuk voor op de ven sterbank of als kamerplant. Je zult zelf zien hoe de bloembol uitkomt en een prachtige bloem word. De activiteit duurt van 10.30 tot 12.30 „uur en de entree is een euro. Meidenclub (9 tot en met 12 jaar). Zaterdag 20 oktober: Meidenclub Deze club is girls only en vindt iedere derde zaterdag van de maand plaats. Wat ze gaan doen blijft een verassing. De meiden club begint om 13.30 uur en duurt tot 15.00 uur. Club X-tra (12 tot 16 jaar). Vrijdag 19 oktober zaterdag 20 oktober: Open Inloop. Vrijdag is er open inloop met Niels Jolien. Tafelvoetballen, games spelen of lekker chillen met je vrienden, het kan allemaal in Conquista! Casino Night (met Gert, Jolien en Niels). Zaterdag is de Casino Night in Club X-tra. Begin maar vast te oefenen op je pokerface want we gaan weer gokken in Conquista! Natuurlijk niet om geld, maar om punten waar prachtige prijzen mee te ver dienen zijn. Er komt een roulette, blackjacktafel en nog veel meer. Club X-tra is geopend van 19.00 tot 22.00 uur. Conquista Café (16 Vrijdag 19 oktober: Casino Night Wat hebben Las Vegas en Conquista met elkaar gemeen? Datje er beide spannende gokspe len kan spelen. Er wordt niet om geld gespeeld maar om punten waar prachtige prijzen mee te win nen zijn. Dus kom vrijdag een gokje wagen, en denk erom; laat je niet in de kaart kijken! Het café is geopend van 20.30 tot 01.00 üur. Het bezoekadres van Conquista is: Kerkweg 50, 1906 AW Limmen tel: 072-5052811 voor meer info: www.conquista.nl bestaat uit affiches voor in het lokaal én - daar komt het! - 32 exemplaren van De Gelukkige Klas! In Castricum maken het Jac P Thijsse College en het Bonhoeffer College gebruik van het aanbod. Doorgeef actie Mensen die hun exemplaar van de Gelukkige Klas uit hebben kun nen het boek zelf doorgeven aan anderen of het weer inleveren in de bibliotheek. De bibliotheek richt een speciaal verzamelpunt in tij dens de actieperiode. Klanten die in eerste instantie geen exemplaar van het boek hebben kunnen bemachtigen, krijgen zo op een later moment toch de mogelijkheid om het boek te lezen. Eenmalige leeskring Ter gelegenheid van de campag ne Nederland Leest doet de biblio theek een oproep aan mensen die graag deel willen nemen aan een eenmalige leeskring. Er is plaats voor maximaal 20 mensen. De deel nemers krijgen het boek De Gelukkige Klas om thuis te lezen. Op vrijdagavond 16 november komen de leden van de eenmalige leeskring vervolgens bij elkaar in de activiteitenruimte van de biblio theek om het boek te bespreken waarbij ook tips en trucs aangereikt worden om meer uit een boek te halen. Vorig jaar leverde' de oproep twee nieuwe leeskringen op die ook na Nederland Leest met elkaar zijn blijven discussiëren over boeken. Belangstellenden voor deze specia le leeskring kunnen zich aanmelden bij de informatiebalie van de biblio theek in Castricum, Akersloot of Limmen. Groot Castricums Dictee De campagne wordt in Castricum afgesloten met een Groot Castricums Dictee op donderdag 15 november. Bij het dictee, geor ganiseerd door de Stichting Welzijn en de bibliotheek, nemen leerlingen uit het Voortgezet Onderwijs het op tegen 55 plussers. De avond vindt plaats in de bibliotheek op donder dag 15 november vanaf 19.30 uur. EGMOND - Wie in het museum van Egmond de expositie over de vuurtorens nog wil zien, heeft precies twee weken de tijd tot en met woensdag, 31 oktober. Natuurlijk is er behalve dat nog veel meer te bewonderen. Te zien zijn onder andere de oude roeired- dingboot en van alles over het Slot op den Hoef. Het visserskamertje is één en al nostalgie met een bedstee en een potkachel. Voor kinderen is het museum leuk, leerzaam en spannend. Ze kunnen namelijk een mooie geldprijs winnen door met een stic- kervel op zoektocht te gaan. Het museum is dagelijks, behalve op maandag, open van 14.00 tot 16.00 uur. Wie na 31 oktober het museum aan de Zuiderstraat wil bezoeken, kan een groepsafspraak maken met Cootje Bronner, tel 072-5064108. Zie ook www.museum.nl. Lichtwachter Piet Bakkum is 16 jaar hulp-vuurtorenwachter geweest op de Jan van Speijk. Hier op een oude ansincht uit de collectie van C. Blaauboer, getekend door Bob Denneboom. CASTRICUM - Alle 18 scholen in Castricum (zowel basis als voort gezet onderwijs) ontvangen van de gemeente Castricum gratis de DVD van Al Gore An Incon venient Truth'. Op de basisscho len Augustinus en Toermalijn in Castricum reikte wethouder Portegies (Milieu) de dvd op 11 oktober persoonlijk uit. Met de dvd wil de gemeente aan dacht vragen voor duurzaamheid. Op de twee basisscholen ging de wethouder met de leerlingen van groep 7 en 8 in gesprek. Ze vertelde wat de gemeente zelf doet op het gebied van klimaat en energie. De gemeente hoopt dat de dvd voor de leerlingen aanleiding is om met elkaar over het klimaat in gesprek te gaan en na doet denken. An Inconvenient Truth is een indruk wekkende documentairefilm over het broeikaseffect, vermengd met de persoonlijke geschiedenis van Al Gore. Geregisseerd door Davis Guggenheim en gepresenteerd door Al Gore, voormalig vice-president van de Verenigde Staten. De film werd uitgebracht in mei vorig jaar en is grotendeels gebaseerd op een multimediapresentatie die Gore al vele jaren geeft als een onderdeel van zijn milieucampagne. Gore schreef ook een boek met dezelfde titel. Kort de film bekijken: http ://www.inconvenienttruth.nl/trai ler.html.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17