Project voor scholen over historisch Heiloo Lezing over Ouderen en Medicijngebruik Echtpaar Berentse viert 60-jarig huwelijk Zonwering' H E I L O O 3 J SSZm Va r ke r soest e,rs Hacheepaii Gérook De profeten Elia en Elisa - Elckerlyc Basisschool I INFOAVONP landse zaken (wee ito eeto Rocfóbótérdmajidèt" Sl«lS:; met een OSVUlde Ttieucu UITKIJKPOST 17 OKTOBER 2007 V Wakkevih met gratis champignonsaus, 4- stuks voor voor 100 gram In de leskisten zit ook een vuurboog. Daarmee kunnen de kinde ren proberen vuur te maken. Foto: Mario Sacksioni Vervolg van voorpagina Op de website kunnen de scholen interactief bezig zijn. Er kunnen verhalen op de site gesplaatst wor den en ook vragen gesteld worden. Later in het jaar worden bikkelwed strijden gehouden, met voorrondes op de scholen met volgend jaar een bikkelfinale. Het bikkelspel is al eeuwenoud dat gespeeld wordt met botjes van een schaap of geit. De spellen zijn toegepast op Heiloo. Zo worden er namen aan gegeven als Kattenberg, Putje en Sikkel. Daarnaast komen er ook nog speur tochten die langs de historische vindplaatsen in Heiloo. Het project is met zo min mogelijk middelen opgezet. ,,De scholen hebben natuurlijk niet veel geld, wij wilden dan ook goedkope producten gebruiken. Zo zijn bijvoorbeeld de leskisten niet afgewerkt, de klassen mogen daar zelf mee aan de slag", aldus Silke. Kijk voor meer informatie op www. magischheiloonl HEILOO - Donderdag 1 novem ber houdt de voorlichtingscom missie van 14.00 tot 16.00 uur een lezing over ouderen en medicijngebruik. De lezing wordt gegeven door mevrouw drs. G.H.A Nieborg, werk zaam als apotheker bij Apotheek Heylo te Heiloo en vindt plaats in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De entree bedraagt 3,- (inclusief consumptie), de zaal is open om 13.30 uur. Na een inlei ding over medicijnen en medicijnge bruik in het algemeen is er ruime gelegenheid tot het stellen van vra gen. In de voorlichtingscommissie werken de Stichting Ouderenwerk Heiloo en de het samenwerkings verband van de ouderenbonden Anbo en Kbo (SBO) samen. Meer informatie? Stichting Ouderenwerk Heiloo, het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo, tel. 072- 5331297 (vrijdagmiddag gesloten), kijk op www.ouderenwerkheiloo.nl. stichting@ouderenwerkheiloonl HEILOO - In de serie lezingen, voor drachten en cursussen van het Leerhuis Rond de Waterput zal pastoor Helsloot van de Willibror- dusparochie in Heiloo ingaan op het thema 'de profeten Elia en Elisa'. De geschiedenis van deze profeten is beschreven in het eerste en twee de boek 'Koningen' van de bijbel. Beide profeten hebben op hun tijd genoten diepe indruk nagelaten. De data van deze bijeenkomsten zijn: donderdag 18 oktober, maan dag 12 november, woensdag 19 december en donderdag 10 januari. De lezingen wordën gehouden in het Willibrordushuis, Westerweg 267 in Heiloo van 20.00 tot 22.00 uur. te Heiloo 23 oktober 19.45 uur zie ook www.elckerlyc-heiloo.nl Toonaangevend en alles op het gebied van binnen- en buitenzonwering Dealer van: Luxaflex Sunway Harol Verosol VAN BAKKUM Laat 121 1811 ED Alkmaar\ (072) 512 68 71 www.binnenlandse-zaken.nl samen voor per stuk 2 stuks voor gesorteerd 10 stuks De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gel den aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: maandag 14.001 m 16.00 uur donderdag 14.001 m 16.00 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.00 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdago8.3o t/m 14.30 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoor delijk voor in advertenties gedane uit spraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct Is milieuvriendelijk vervaardigd meteen waterloos drukproces ADVERTENTIE „We hebben de zestig jaar gehaald en we hopen er weer vijf jaar bij te plakken!", aldus de heer Berentsen. Foto: Uitkijkpost HEILOO - Toen Gert Berentsen (1922) zijn An Droog (1922) ruim zestig jaar geleden op de stoep aan de Geldersekade in Amsterdam een boterham zag eten, was zijn hart verkocht. An zou worden opgehaald door vrachtwagenchauffeur Gert, die toen voor een vervoersbedrijf uit Lichtenvoorde werkte. Ze zou in Lichtenvoorde, 'n stadje in de Achterhoek waar Gert woonde, een paar maanden aansterken na zware tijden in kamp Vught en concentra tiekamp Ravensbrück. Ze werd hier uit bevrijd door het Zweedse/ Deense Rode Kruis. De rit naar Lichtenvoorde duurde enkele uren. Niet dat Gert dit erg vond, want op deze manier had hij de kans om die jongedame, waar mee hij net samen een broodje op de kade had gegeten, beter te leren kennen. Ze kregen verkering en begin 1947 kwam Gert in Haarlem wonen; hij woonde in bij tante Guurtje. Uiteindelijk zijn An en Gert op 30 april 1947 getrouwd voor de burgerlijke stand. An Berentsen: ,,Wij behoren tot de laatsten die op die dag getrouwd zijn totdat het een nationale feestdag werd, toen Juliana in 1948 de troon besteeg." Op 11 oktober zijn ze voor de kerk getrouwd en die datum werd dit jaar aangehouden om het feest te vieren. Vandaar dat burgemeester Romeyn en oud buurman van fami lie Berentsen, wethouder Ouderkerken, het echtpaar die dag bezochten om hen te feliciteren. De familie Berentsen is dertig jaar geleden vanuit Haarlem in Heiloo komen wonen in verband met een baan bij de Horna, dat nu Campina heet. Mevrouw Berentsen ontving acht jaar geleden een Koninklijke Onderscheiding. Na de oorlog heeft ze jarenlang, samen met een vrien din uit de tijd in Ravensbrück, leer lingen van middelbare scholen uit Noord-Holland begeleid naar con centratiekamp Ravensbrück en daar de jeugd verteld over de verschrik kingen van de oorlog. Het echtpaar kreeg twee kinderen en inmiddels zijn er twee kleinkin deren. Meneer Berentsen: „We heb ben de zestig jaar gehaald en we hopen er weer vijf jaar bij te plak ken!"

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 3