Prijswinnaars voetbalkaarten Texaco Opening bloemenwinkel voor goed doel Inzamelactie mobieltjes en inlctpatronen Eerste landenavond van het Nivon Heiloo Wethouder Ouderkerken bij Beat FM H E I L O O 13 KERK DIENSTEN PAPIER INGEZONDEN MEDEDELING DIERENBESCHERMING Activiteiten Rond de waterput Spierkracht en coördinatie verbeteren UITKIJKPOST 24 OKTOBER 2007 HEILOO - In de periode van 4 tot en met 11 oktober konden er by Texaco Vennewater vrijkaarten gewonnen worden voor de wedstrijd AZ-Heerenveen op zondag 21 oktober. De actie was een groot succes en woensdag 17 okto ber zijn aan de prijswinnaars dé vrijkaarten uitgereikt. De gelukkige win naars waren: mevrouw Y. van Dijk, de heer R. de Graaf, de heer J. Kraakman, de heer B. Kuipers en de heer E. Staa. HEILOO - Op 16 oktober heeft Henk Scholten zijn nieuwe winkel aan het Stationsplein geopend. En bij een feestelijke opening horen cadeautjes. Om die cadeautjes, in de vorm van een donatie voor een goed doel om te zetten, is gekozen voor Stichting 'Bista Pa Otro'. De doelstelling van de stichting is het opzetten van projecten voor de jeugd van Curagao, waarbij ze ervaring kunnen opdoen met arbeid, die hen het perspectief biedt op het vinden van een gepaste baan. Op vrijdag 19 oktober is er, van de opbrengst opgebracht door de genodigden op de receptie, alvast een geldbedrag van 300,- over handigd aan Frem Gonet. HEILOO - Woensdag 17 oktober werd het startsein gegeven voor een grote inzamelactie van oude mobieltjes en inktpatronen. De actie is door samenwerking van GP Groot en Landschap Noord-Holland tot stand geko men. In de Rabobank aan de Stationsweg in Heiloo, met als gastheer Erik Minnema van Rabobank Noord-Kennemerland, werd de aftrap van de inza melactie gedaan door Robbert Jan de Bruijne van Landschap Noord Holland en Wim Horeman, directeur van GP Groot. De komende weken zullen in Noord-Holland steeds meer inzamelboxen verschijnen in openbare ruimtes zoals banken, bibliotheken, supermarkten, et cetera. De opbrengst komt ten goede aan de stichting Landschap Noord-Holland, dat zich inspant voor behoud van een gevarieerd Noord-Hollands landschap en haar natuur. Zaterdag Fhnfare Showband Heiloo, huis-aan- huisactie in plan Ypestein (noord) ine. de Domplvloetlaan en Groenelaan, plan zuid, en plan west tussen Ewisweg - Het Zevenhuizen - Het Malevoort (ine. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer verzamelplaat sen langs de weg, vóór 09.00 uur. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. Gevonden Witte kat met rode vlekken, rode staart met witte punt en rode oren. Kennemerstraatweg voorbij Nyenburg, Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. HEILOO - Op 1 september werd het programmaboekje van het Oecumenisch Leerhuis 'rond de waterput', gepresenteerd. Het volledige programma vindt u in het blauwe boekje dat voor u klaar ligt in alle parochiekerken van de regio. In het boekje vindt u een aanmeldingsformulier, waarmee u zich voor verschillende onderdelen op kunt geven. Ook kunt u zich opgeven via^ het parochiesecretari aat van de Willibrorduskerk, op werkdagen van 10.00 tot 11.30 uur, tel: 072-5330906 of via e-mail: secretariaat@willibrorduskerk-heiloo.nl Enkele van de activiteiten, die in het programmaboekje worden ver meld, zijn: 4Ik droomde dat ik wakker was' - Over de liedjesschrijver en dichter Willem Wilmink (1936- 2003). Wie kent de liedjes en gedichten van Willem Wilmink niet? Zijn liedjes vormden de pareltjes in de Stratemaker-op-zee-show, de Film van Ome Willem en Klokhuis. Even verrassend en divers zijn zijn gedichten. Wilmink weet het.leven naar mensenmaat te beschrijven en te bezingen: met humor, met mede dogen en niet zonder een vleugje melancholie. Diepzinnig in zijn een voud. Nu is er door muziekgezel schap 'Achterom' een programma gemaakt rond Wilmink-teksten. U hoort liedjes, gedichten en een korte beschouwing. Tijd van 20.15 tot 21.15 uur in de Ter Coulsterkerk, Kosten: 2,-, aantal deelnemers: maximaal vijftig. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds H.R. Hummelen, mmv One More Voice. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. T. Jacobs uit Broek op Langedijk. Creche en Kinderdienst. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering, mmv Zanggroep. Voorganger pastor Marie-Jose van Bolhuis. Aandacht voor glas in lood ramen, deze keer staat raam met Eva en Maria centraal. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met De Brug, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: Familieviering met kinderkoor WiKiKo, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Zondag 10.30 uur Eucharistieviering, 15.00 uur Lof. Maandag, dinsdag, donderdag en zaterdag: Eucharistieviering 12.00 uur. Woensdag en vrijdag: Eucharistieviering 08.30 uur. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: meditatieve vie ring met liturgisch koor, voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering met Gemengd Koor, voorganger pastor B. van Schie. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Aglow Nederland, afd. Heiloo Interkerkelijke wereldwyde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behalve juli en augustus) byeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegen over de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 10.00 uurr Communie vie ring. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met St. Caecilia. Woensdag 19.00 uur Allerheiligen. Donderdag 19.00 uur Allerzielen. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Hoeverture. Zondag 10.00 uur: communieviering met Soli Deo Gloria. Donderdag 09.30 uur: Allerheiligen. Vrydag 19.00 uur: Allerzielen H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: Gregoriaans vespers ■mmv het mannenkoor. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wykwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072- 7510700/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur: dienst in Uitgeest, voorganger B. Appers uit Castricum. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: geen viering. Zondag 10.00 uur: communieviering met herenkoor, voorganger pastor J. Oiling. HEILOO - De eerste 'landena vond' van het Nivon Heiloo gaat dit jaar over China. Hanneke Leeuwerink en Herman van Kordenoordt zijn beiden betrok ken bij de educatie van niet- Nederlanders en daardoor geïnteres seerd geraakt in hun land van herkomst. China is een land dat door de snelle economische groei, de komst van de Olympische Spelen en ook door de vaak negatieve effecten daarvan momenteel in de belangstelling staat. Beide inleiders hebben daar een maand lang rond getrokken per vliegtuig, trein, bus, HEILOO - Donderdag 18 okto ber liet plaatsgenoot André Nieuwenhuis op Beat FM in het radioprogramma Intermezzo de liefhebbers genieten van een selectie uit zijn muziekarchief. Hieruit ontstond een samenge steld programma van de legendari sche vocaliste Billie Holiday met instrumentale begeleiding van leden uit de orkesten van Duke Ellington en Artie Shawn. Nieuwenhuis is nu bezig een compilatie te maken van het beroemde 'Hotclub de France'. Bij vele oude jazzliefhebbers zeer bekend met namen als Django Reinhardt en Stephen Crapelli. Donderdagavond 25 oktober, van 20.00 tot 21.00 uur is in het pro gramma Heiloo Centraal wethou der Jacob Ouderkerken aan het woord. Hij zal dan trachten wat dui delijkheid te scheppen in de uitvoe ring van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning. Een wet waarin samengevoegd zijn verschillende onderdelen uit de zorgsector. Aan de orde zal komen de huidige com motie en verwachtigingen inzake de thuiszog, een heet hangijzer in deze tijd. Gespreksleider is Bob van Unnik. De uitzending is te ontvangen via de kabel op 96.6 of via de ether op 106.3. riksja en ook per fiets en zo het land beter leren kennen. Op zaterdag 27 oktober zullen zij met een power- point-presentatie laten zien hoe de mensen op het platteland en in de kleine steden leven en werken. Ook geven zij een beeld van de verschil lende landschappen en van culture le hoogtepunten. Plaats: Het Trefpunt, Abr.du Boishof 2 (vlak bij NS-station, westzijde). Aanvang: 20.00 uur. Kosten: leden: 3,-; anderen: 4,-; jeugd: 1,-. Info/opgave: Reina Mulder, tel. 072- 5333127. Zoals gebruikelijk zorgt de Openbare Bibliotheek voor een collectie boeken. HEILOO - Via het bewerken van leer worden spierkracht en coördi natie geoefend en verbeterd. De Stichting Ouderenwerk Heiloo geeft daarom een korte cursus leer bewerken. Bovendien zult u verrast zijn over de leuke dingen die u in korte tijd van leer kunt maken. In de vitrine in het Trefpunt kunt u voorbeelden bekijken. De docent is ergotherapeut en daardoor uitste kend in staat u persoonlijk te bege leiden. Start: donderdag 1 november, zes lessen van 10.30 tot 11.45 uur. Kosten 29,50 exclusief stukje leer (uit te zoeken bij de docent). Locatie: Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Opgave, tel. 072-5331297 of via stichting@ouderenwerkheiloo.nl, www.ouderenwerkheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 13