Make A Difference Day Expositie Katinka Krijgsman De beHOEDers openen seizoen CORSO Egmondse kunstenares exposeert tijdens Kunstiodaagse Steek de handen uit de mouwen voor uw medeburgers Gilde zet geen hoger HOED op voor petten, klakken en aanverwanten BIOSCOOP RES ERVE REN: 0251 - 65 2291 Programma 25 okf t/m 31 okt 2007 "Hoirspray" "Becoming Jane" "Timboektoe" "Plop en de Pinguin" "Waar is het paard van Sinterklaas?" www.corsobioscoop.nl Kleding- en speelgoed beurs bij Klein Duimpje regio 15 In de schilderijen van Katinka Krijgsman is vaak een kwetsbare en soms sinistere ondertoon zichtbaar. Eigen foto CASTRICUM - Make A Difference Day, (MADD) wordt dit jaar gehouden in heel Nederland op 2 en 3 november. Heel Nederland toont zich dan van zijn beste kant en steekt vrijwillig de handen uit de mou wen. Individueel of in groeps verband: met de buren, met de klas, met collega's of gewoon alleen, iedereen kan meedoen aan MADD! Op 3 november is er een evene ment, genaamd Castricum Ontmoet. Dit is een multicultureel feest in de Maranathakerk met muziek en dans. Vele handen maken licht werk, heeft u nog wat tijd om te helpen bij het buffet, schenken van koffie, thee of limonade, laat het weten! Maar ook bij het oprui men, het inrichten van de zaal, na afloop schoonmaken van bijvoor beeld de vloeren en toiletten geldt zeker: samen doen schept een band. Radio Castricum 105 gaat de activiteiten verslaan en er kan een vrijwilliger meelopen om zo het werk bij de radio te leren ken nen. Een leuke kans om eens te zien wat het werken bij de radio inhoudt! Bij de PWN is er een landelijke natuurwerkdag, men gaat in het duin de prunus bestrijden en over tollige bomen en struiken verwijde ren. Lekker een dagje in de natuur werken. In de Tuin van Kapitein Rommel kan ook lekker buiten gewerkt worden en u helpt hen zeer als u komt om bijvoorbeeld takken door de hakselaar te halen, de vijver schoon te maken of andere groenwerk te verrichten. Bij het Dierenduintje zijn zaterdag ook vrijwilligers aanwezig en zij zullen erg blij zijn als u ze wilt komen helpen. Het Diabetes Fonds heeft in die periode haar collecte, dus heeft u maar twee uurtjes, ook dan kunt u zich nuttig maken voor de maatschappij. Dit is een kleine greep van de mogelijkheden. En voor wie denkt, ik doe zelf al genoeg, wellicht kent u wel iemand die misschien eens over de streep getrokken kan worden om kennis te maken met vrijwilligerswerk? Neem dan contact op met de coör dinator van MADD Castricum, Mieke Boot, tel. 0251-656562 of e- mail naarvcc@welzijncastricum.nl. Zij zal, samen met u, bekijken waar u eventueel aan de slag kunt en zorgt dat de betreffende organisa tie contact met u opneemt. Men kan zich ook aanmelden via de website www.madd.nl BERGEN - De Egmondse kun stenares Katinka Krijgsman exposeert tijdens de Kunst 10- daagse van Bergen in Galerie Pi. De expositie is tot en met 28 oktober dagelijks te bezich tigen van 11.00 uur tot 17.00 uur. Donderdag 25 en vrijdag 26 okto ber is de galerie ook 's avonds vanaf 19.30 uur open met een speciaal programma. Galerie Pi is gevestigd aan de Oosterweg 18 in Bergen. Kijk voor meer info op www.galerie- pi.nl. Kijk voor meer info over het werk van Katinka Krijgsman op www.katinka.nl. Katinka Krijgsman studeerde in 1987 af aan de Kunstacademie van Utrecht. De mens is haar uitgangspunt. Een ont moeting, een blik of een gezichtsuit drukking is een manier om een ver haal te vertellen. Als regisseur schildert ze haar acteurs in een decor van het dagelijks leven. Meestal ziet het er vreedzaam uit, maar vaak is er een kwetsbare en soms sinistere ondertoon zichtbaar. EGMOND - Zondag 28 oktober komen de Egmondsche beHOEDers bijeen in Hoeve Overslot te Egmond aan den Hoef. Middels een plechtige HOEDenopzetting gaat het HOEDenseizoen der beHOED ers weer van start. Op traditionele wijze wordt zon dag 28 oktober het tiende HOEDenseizoen geopend en zal tevens een kandidaatlid tot beHOEDer geslagen worden door de buisHOED. Met Allerheiligen in het verschiet hebben de gildebroe- ders hun hoofddeksels weer uit de beschermende HOEDendozen gehaald. De geborstelde HOEDen zien er weer piekfijn uit en kunnen zonder schroom aan een ieder getoond gaan worden. De Gilde stelt zich tot doel het bevorderen van het dragen van een HOED. Onder HOED wordt verstaan; een hoofddeksel met een redelijk vaste vorm, in diverse vormen en materia len met een min of meer stijve, rond lopende rand en met een 'bol'. De Güde zet daarentegen bepaald geen hoger HOED op voor petten, klakken en aanverwanten. Uiteraard zal het groepsschilderij van de beHOEDers, waarop iedere beHOEDer zich in 2006 heeft vereeuwigd, de wand sie ren in Hoeve Overslot. Tevens kan men werken van de Zottegemsche kunstenaar Jan Florin bekijken die in deze Hoeve een bijzondere expositie heeft met monumentale werken. U bent vanaf 15.00 uur welkom om kennis te maken met dit illustere gezelschap. Hoeve Overslot kunt u vinden aan de Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef tegenover de restanten van het Slot. Meer informatie? Neem dan even contact op met de bolhoed, tel. 072-5062469. donderdag 20.00 uur vrijdagzaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur 21.30 uur maandag dinsdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur "Das Leben der Anderen" Laatste week vrijdag zaterdag 18.30 uur "The Simpsons" (NL) Laatste week zaterdag 18.30 uur zondag 20.00 uur woensdag 19.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum *161.0251 - 65 22 91 LIMMEN - Bij peuterspeelzaal Klein Duimpje aan de Lage Weide 2 te Limmen wordt op zondag 4 november, tussen 10.30 en 12.30 uur, een twee dehands kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden. Tijdens de beurs wordt kinder kleding van maat 74 tot en met 164, speelgoed en babyar tikelen als boxen en kinderwa gens verkocht. Iedereen die spullen over heeft kan dit te koop aanbieden. Inschrijven is gratis en de kleding wordt voor u verkocht. Een verkoop nummer met informatie kan afgehaald worden van 22 okto ber tot en met 2 november op de peuterspeelzaal van 09.00 tot 11.45 en 13.15 tot 15.45 uur, behalve op dinsdag- en woensdagmiddag. Informatie via Ancella Rotteveel, 072- 5054856, algemeen@klein- duimpje.com of Saskia Hes, tel. 072-5054030, plaatsingen@klein-duimpje.com. Het gilde der beHOEDers stelt zich het bevorderen tot het dragen van een hoed tot doel. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 15