Flashing ten onder tegen Waterland Dojo 't Loo derde op Alkmaars toernooi Nieuw starthek bij Boscrossers SV Vredeburg speelt ronde vijf sport 21 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Trampolinespringsters plaatsen zich voor WK in Canada SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 19 oktober speelde Vredeburg ronde vijf. E. Stolp liet een goede stand tegen D. Aafjes lopen en moest daarna heel goed spelen om remise te houden. Hafkamp verloor een dame tegen M. Voorwalt die dit buitenkansje niet liet lopen en verrassend won. Een klein drama speelde zich af toen Sturk in een glad gewonnen positie zomaar een toren weggaf tegen Zwart en de partij verloor, doordat zij mat werd gezet. Van Duin won een kwaliteit tegen van Diermen en wikkelde daarna rustig af naar winst. Vredeburg speelde twee partij en vooruit tegen Lasker. Kramer wist in het eindspel met allebei vier pion nen te profiteren van zijn betere koningsstand en drong met een oppositiezet subtiel de vijandelijke stelling binnen en won. Van der Storm had gemakkelijk spel en won met overmacht zodat de voorlopige stand 2-0 voor Vredeburg is. Komende zaterdag beginnen de. les sen voor Stap één tot en met Stap vier. Uitslagen: Groep A. H. Levering - Admiraal 0-1, E. Stolp - D. Aafjes remi se, vd Heijdt - J. Levering remise, K. Aafjes - Noordeloos 1-0, M. Voorwalt - Hafkamp 1-0, J. de Graaf - Ebels 0-1, Van Duin - van Diermen 1-0, Zwart - Sturk 1-0, Kos - van Rees 1-0, Tebbens - Hollander 0-1, Al - Witkamp 0-1, Mijnsbergen - de Ruijter 1-0, Ebels jr - Pouw 0-1, A. Termes - L. Wellink 0-1, A. Wellink - R. Termes 1-0, Borst - Wester 1-0, Brantjes - T. Voorwalt 0-1 Groep B. Loek Wellink - Allard de Vries 0-1, Sandra Hollander - Rene Voorwalt 1-0, Karei Voorwalt - Thomas Komin 1- 0, Jomme Heckers - Remi Aafjes 1-0, Lars Komin - Mika Ehlhardt 0-1 BASKETBAL HEILOO - Afgelopen weekend speelde het jongens U16-1 team van Flashing Heiloo de return tegen hun leeftijdsgenoten van het Noord-Hollandse bolwerk- team Waterland Basketbal. De eerste wedstrijd in Purmerend eindigde in een duidelijke 76-41 overwinning voor de thuis ploeg. Met name doordat Flashing, door de felle en fysieke verdediging van Waterland, veel moeite had de bal in het spel te krijgen. In het begin leek er voor Flashing nog geen vuiltje aan de lucht. De thuisploeg pakte, onder leiding van Paul Ramler die dit kwart acht punten maakte, bru taal een voorsprong van een aantal punten. Pas tegen het einde van het eerste kwart kwamen de gasten langszij (13-13). In het tweede kwart leek het er daarentegen wel op of er een deksel op de ring van Waterland was aangebracht. Alleen Flashing-center Rhino Beets wist van de in totaal tien toegekende vrije worpen er één te maken. Bij de ruststand 14-30 was het gat tussen beide teams daardoor al redelijk groot. In de tweede helft liep Waterland soepel uit naar 56-24 aan het einde van het derde kwart. Ondanks dat Flashing toen wel Alle 117 deelnemers aan de Noord-Hollandcup mochten starten bij het nieuwe starthek van de RACffAcsei*^! Foto. Mario Sacksioni F IE T SC ROS S HEILOO - Op zondag 21 okto ber werd bij de Boscrossers aan het Vennewater de vierde Noord-Hollandcup BMX gere den. Tevens werd op deze stra lende dag het nieuwe starthek gepresenteerd aan de deelne mers. Om dit allemaal te kun nen realiseren is er door de ver eniging de afgelopen maanden hard gewerkt. Voor veel rijders van de BMXclub was het een dag om te laten zien wat zij in de voorgaande weken had den geleerd van de trainer. Het enorme aantal van 117 deelnemers was ingedeeld over de verschillende categorieën. Na een warming-up begon de wedstrijd om 11.30 uur. Voor veel Boscrossers verliep de voor-kwalificatie bijzonder goed en op die manier konden ze zich prima voorbereiden om in de finale zo hoog mogelijk te eindigen. Na de kwalificatiemanches was er voor iedere categorie een tijdrit waar men zich vrij voor kon inschrijven. De uit Langedijk afkomstige D. Horsman deed een poging om het baanrecord, dat op naam staat van Boscrosser R. van der Kolk te even aren, maar moest toch met zijn 35,8 seconden toegeven dat het record iets te hoog gegrepen was. Wat overigens nog steeds met een hoge 33 seconden op naam staat van Van der Kolk. De tijd van de Langedijker was wel goed voor de snelste van de dag. In de finalerondes werd er door alle rijders gestreden om een podiumplek te halen. Voor Melanie en Jim Gul was het een enorme uit daging om in het grote deelnemers veld, op het voor hen bekende par cours, een maximaal resultaat neer te zetten. Hun inzet werd beloond met een eerste plek voor beiden. Bij de oudste categorie was het L. Volkers die samen met M. Schekkerman voor de winst stre den. Tijdens de manches bleek dat de crossers niet voor elkaar onder deden, maar in de finale was het toch Schekkerman, die met de winst naar huis kon. JUDO HEILOO - Zondag 21 oktober was het jaarlijkse Open Alkmaarse in de Hoornse Vaart in Alkmaar. Dit judotoernooi staat bekend als een sterk bezet internationaal judotoer nooi. Van iedere club mogen er 20 judoka's meedoen aan het toernooi. Totaal nemen er 650 judoka's deel uit heel Europa. Voor Dojo 't Loo bleken dit jaar de Open Alkmaarse erg succesvol. Van de 19 deelnemers wisten er maar liefst acht een prijs te behalen. Knappe eerste prijzen waren er voor Sacha Bos en Tim Kuipers. Mooie tweede plaatsen waren er voor Jim Baitus, Wietske Duinmeijer, Jasmijn Lesterhuis en Lieke Kampstra. Tot slot waren er welverdiende derde plaatsen voor Gaby de By en Roel Verlooij. Dit leverde Dojo 't Loo een hele mooie derde plaats op in het medailleklassement voor judoscho len. Met dit sterke optreden van Dojo 't Loo konden de coaches tevreden terug kijken op een suc cesvolle judodag in de Hoornse Vaart op de Open Alkmaarse. Ook plaatsgenoot Karen Stevenson, die tegenwoordig voor Ben Rietdijksport uitkomt, legde beslag op een mooie eerste plaats. begreep dat een overwinning op de provincie-genoten onmogelijk zou zijn, vocht het zevental als leeuwen om niet volledig overlopen te wor den. Door het zetten van sereens op elkaar kon Flashing de bal gecontroleerd blijven innemen en naar de aanvalshelft brengen. Regelmatig leverde dit, na een fout van Waterland op een doelende Flashing-speler, kansen op vanaf de vrije worplijn. Mede doordat Heiloo slordig met deze kansen omging, werd het uiteindelijk 37- 83. Punten Flashing: Gavin Gronert 6, Rakhal Imming 5, Paul Ramler 16, Rhino Beets 5, Jan Sengers 5. Lieke Kampstra verovert de tweede plek door haar opponent in de houdgreep te nemen. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19