Custers Coaching Wordt uw administratie u een te grote belasting? Neuro Linguïstisch Programmeren Jan van Rijckenborghschool en de geheimzinnige reiziger HEILOO 5 KORTOM Verkoop afgeschreven materialen bibliotheek Opbrengst Brandwondenstichting Collecte Nierstichting Lachmeditatie Uiteindelijk wos op vrijdag voorde vakantie de ontknoping UITKIJKPOST 24 OKTOBER 2007 Foto: Mario Sacksioni Prins Bernhardlaan 34, 1921 BB Akersloot, tel 0251-797010/ 06-30468339, www,custerscoaehing.nl, mfo@custerscoachmg.nl AKERSLOOT - 'Word wie je bent en bereik watje wenst.' Met deze mis sie biedt Marie-José Cüsters haar kennis en vaardigheden aan op het gebied van coaching aan zowel particulieren als bedrijven. Zij ondersteunt mensen en organisaties bij het halen van hun doelen door één op één coa ching, maar ook door trainingen en workshops. Zij coacht zowel kinde ren, als volwassenen, individueel of in groepen. Maar ook bedrijfsteams en gezinnen krijgen ruim de aandacht. Dit gebeurt in sessies, cursussen en workshops op het gebied van leerproblemen, persoonlijke groei en bewustwording. Technieken Marie-Jose maakt gebruik van verschillende technieken. Voor klanten met leerproblemen en dyslexie, gebruikt zij de Matrixmethode en Neuro- Linguistisch Programmeren (NLP). De Matrixmethode gaat ervan uit dat ieder mens een eigen manier heeft om informatie op te nemen, te .verwer ken en weer te gebruiken. Wanneer dit niet goed werkt, wordt gezocht naar een methode die wel werkt. Bij mensen met depressieve klachten, concentratiestoornissen, faalangst of slaapproblemen maakt Marie-José gebruik van andere methodes. ,,Ik werk met een nieuw soort ademha lingstherapie, de methode komt uit Amerika en is hier nog vrij onbekend. Veel mensen gebruiken niet hun hele ademcapaciteit. Als bijvoorbeeld de ademhaling uitsluitend vanuit je borstkas komt, word je snel angstig", aldus Marie-José. Wie kiest voor ademtherapie, oftewel TB, gaat niet in therapie, maar leert om door een ontspannen ademhaling beter om te gaan met emoties en stress. Dit werkt ook goed voor mensen die sport prestaties willen verbeteren, of die op een andere manier lucht nodig heb ben. Voordat een coachingstraject start, houdt Marie-José een kennisma kingsgesprek. In dit eerste gesprek worden onder andere afspraken gemaakt over het aantal sessies en welke technieken het beste bij de per soon aansluiten. Eigen praktijk De Limburgse heeft jaren in de zorg gewerkt en werkte daarna bij een re-integratie bureau. Daar hielp zij in tientallen bedrijven mensen opnieuw aan het werk. „Doordat ik altijd bij die bedrijven kwam, werd mij door werknemers soms gevraagd of ik hun kon helpen met bepaalde per soonlijke of werkgerelateerde problemen. Dat vond ik zo leuk om te doen, dat ik in Limburg voor mijzelf begonnen ben." Sinds 2001 heeft Marie- José haar eigen praktijk en sinds juni houdt zij deze in Akersloot. Custerscoaching is aangesloten bij de Vereniging Integrale Vitaliteitskunde; een beroepsvereniging voor natuurgeneeswijzen. Een behandeling wordt door diverse aanvullende verzekeringen vergoed. In verband met de opening bestaat er tot het einde van dit jaar de mogelijk heid om zich aan te melden voor een gratis mini workshop of lezing voor bedrijven en verenigingen. HEILOO - De vrijwilligers van Stichting Ouderenwerk Heiloo bieden u de helpende hand bij het opzetten en ordenen van uw thuisadministratie. Maar ook ondersteunen zij u bij veranderingen in het betalingsver keer, belastingzaken en verzekerin gen. Onder dit laatste is ook te ver staan hulp bij schadeclaims, beoordeling van afwijzingen en der gelijke. Dit alles geldt, indien u fysiek niet goed in staat bent deze werkzaamheden zelf uit te voeren, u geen beroep kunt doen op uw rela ties en u niet over de financiële middelen beschikt om professionele hulp in te schakelen. Voor meer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo, tel. 072-5331297 (vrijdagmiddag geslo ten), www.ouderenwerkheiloo.nl. Mailen kan ook: stichting@ ouderenwerkheiloonl HEILOO - Het Nivon Heiloo verzorgt op woensdag 24 okto ber een presentatie over Neuro Linguïstisch Programmeren, afgekort NLP. Mariëlle Verduin-de Winter zal deze avond leiden. Zij heeft haar opleiding onder andere gevolgd in de Verenigde Staten en in Engeland en is momenteel werkzaam als trainster en in het onderwijs. Wie geïnteresseerd is om een algemene uitleg bij te wonen over wat NLP inhoudt, hoe het is ontstaan en hoe dit in het dagelijkse leven kan wor den toegepast, is op deze avond welkom. Deze vindt plaats in het Open Huis te Heiloo, om 20.00 uur in zaal 6. Kosten: Nivonleden 3,- en anderen 4,-. Voor informatie: Annelies Stierp, tel. 072-5113450 of tel. 072- 5333127. HEILOO - Op vrijdag 26 oktober houdt Bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats in de expositieruimte van de bibliotheek van 15.00 tot 20.30 uur. HEILOO - De Collecte van de Brandwondenstichting heeft een bedrag opgebracht van 5721,89. Dit mooie resultaat is mogelijk gemaakt door de inzet van alle collectanten en andere betrokkenen. HEILOO - Met een opbrengst van 8289,86 is de collecte week voor de Nierstichting een succes geweest. HEILOO - Bij geen regen, wordt op zondag 28 oktober om 13.00 uur weer een gratis lachmeditatie in het Heilooërbos gegeven. Meer info op www.lachmeditatie.com. HEILOO - Geheimen hoorden dit jaar bij de Kinderboek enweek en Reizen was het pro jectthema dat de leerlingen van de Jan van Rijckenborghschool in de ban hield. Plotseling werd het wel erg span nend, want een 'geheimzinnige rei ziger' bemoeide zich met het pro ject. Hij zond mails en briefkaarten vanuit verschillende landen en plaatsen en informeerde zo de kin deren over wat er op andere plek ken in de wereld gebeurde en wat hij meemaakte. 'Doorgestoken kaart' dachten op zeker moment de grotere kinderen en begonnen ijve rig aan een handschriftonderzoek waarbij de handschriften van ouders werden vergeleken met die van de kaarten. Dat leverde wel verdachten, maar geen schuldige op. Uiteindelijk was er de vrijdagmiddag voor de vakan tie de ontknoping. Tijdens de pre sentatie van de projectresultaten was daar ook de reiziger. Nee, het was niet iemand die iedereen kende, het was een vriend van meester Jaap. En hij was ook weer niet degene die overal geweest was. Meester Jaap en juf Marije hadden hun ver spreid wonende vrienden kaarten vanuit verschillende plaatsen in Europa naar school laten sturen.' Al met al hadden zij het geheim van de reiziger goed bewaard, zo goed zelfs dat juf Anneke van niets wist. En die is nog wel met meester Jaap getrouwd! TH K TK ANSEQRMATIONAL. BREATH FOUNDATION '.ïMp&ï In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei* dingsgebi'ed van de Uitkijkpost belicht De kosten voor Bedrijf Belicht zi jn too euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5/1851 BI Postbus 68. *8$o AB Heiloo. Of per e-mailTredactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. CÜSTERS MATl OS Ai. BREATH FACU-lTATOK m Reizen was het projectthema dat de Jan van Rijckenborghschool in de ban hield. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 5