Falkland Toneel speelt Workshop tafeldecoratie Groei en Bloei Concert Eensgezindheid met melodisch slagwerk Op de koffie bij Wereldwinkel Heiloo Active Case Management zoekt werk voor 50-plus H E I L O O INGEZONDEN BRIEF INGEZONDEN MEDEDELING Geschiedvervalsing? Het Zuiderloo Kralen van fimoklei Heddo Gabler van Henrik Ibsen Cursus kaarten maken UITKIJKPOST 24 OKTOBER 2007 B. Blank In de Uitkijkpost van 17 oktober is een ingezonden brief met als titel 'De arrogantie van de macht?' opge nomen. Deze brief geeft mij aanlei ding om te reageren, want er wordt aan geschiedvervalsing gedaan. De schrijver wijst allereerst op het bouwplan voor het voormalige post kantoor. Vooral wordt dan nadruk gelegd op een beeldkwaliteitplan en de verkoop van een stuk openbare weg. Als Tom ten Hoope dan toch iemand ter verantwoording wenst te roepen dan dient hij dit binnen zijn eigen partij te doen. Daar zit de voormalige wethouder die toen ver antwoordelijk was. Beide zaken waren al een feit toen het huidige college aantrad! Het tweede voor beeld is de verplaatsing van het bedrijf van de firma Van der Steen. Ook hier zou het huidige college laakbaar hebben gehandeld door geen toepassing te geven aan een overgangsbepaling en snel te slopen. De stelling dat de overgangsbepaling kon worden toegepast is correct doch vanuit milieunormering kan een en ander niet. Kritisch zijn ten opzichte van het college is uitste kend, maar kom dan wel met correc te voorbeelden. Cees Rootjes Heiloo Ik leef nog altijd in de veronderstel ling dat de plaatselijke overheid er is voor de inwoners. Bij de gemeente Heiloo gaat die vlieger niet op. Zie de zich jaren voortslepende kwestie rond uitkoop van transportbedrijf van der Steen. In de laatste commis sie Openbare Ruimte bleek de starre houding van het college maar weer eens. Hieruit spreekt niet zo zeer onbetrouwbaarheid maar veel meer nog onbekwaamheid en onwil. Als je als bestuur alleen maar kijkt naar waarom dingen niet kunnen, dan ben je met het verkeerde werk bezig en met de hakken in het zand kom je nergens. De overheid dient voor waardenscheppend te zijn, ook in de zaak van het transportbedrijf. Van der Steen heeft grond in eigendom, direct grenzend aan het Heilooër gedeelte van de Boekeleermeer, in dit geval de gecreeërde natuur- strook. Door hiermee wat te schui ven en voor het transportbedrijf 3000 vierkante meter te bestemmen zal van der Steen prima verplaatst kunnen worden. In de uiterste hoek kan dan zonder bezwaar ontheffing voor wonen worden verleend. Dit alles kan natuurlijk alleen als er crea tiviteit en daadkracht wordt getoond. Een mooie taak voor de voorzitter van de raad. HEILOO - Op zaterdag 27 okto ber, vanaf 20.00 uur geeft Muziekvereniging Eensgezind heid in het ontmoetingscentrum van GGZ Noord Holland Noord (Willibrordus) aan de Kennemerstraatweg 464 te Heiloo weer haar jaarlijkse Najaarsconcert. Dit keer zal het volledig in het teken staan van Show en Rhythm. In samenwerking met de melodi sche slagwerkgroep van Harmonie Excelsior Limmen zal er afwisselend opgetreden worden door zowel de melodische slagwerkgroep Excelsior als het grootorkest en het leerlingen orkest van Eensgezindheid met als thema 'Eascinating Rhythms'. De slagwerkgroep Excelsior viert dit jaar haar 50-jarig jubileum. Een paar weken geleden werd dit groots gevierd in de Burgerij te Limmen met een spectaculair slagwerkevent. Enkele werken die toen in première gingen, zullen tijdens het Najaarsconcert ook in Heiloo wor den gespeeld. Het orkest heeft HEILOO - Dit jaar wordt voor het eerst in Nederland een Eairtrade Week gehouden. Een week waarin volop aandacht wordt geschonken aan fairtra- de producten. Deze 'week'loopt van maandag 29 oktober tot en met zater dag 3 november. Het thema is: op de koffie bij de Wereldwinkel! Om dit plan te ondersteunen en u enthousiast te maken kunt u koffie en stroopwafels komen proeven. De Aromakoffie én de stroopwafels die nieuw zijn in het assortiment, zijn nu ook extra in de aanbieding, zie ook de advertentie elders in deze krant. De honing van de stroopwafels komt uit Nicaragua, waar 22 kleine boeren nieuwe koffietuinen hebben aangelegd. De boeren worden geschoold in biologische landbouw. Waar de koffie onvoldoende oplevert, schoolt men boeren om tot imker. De flora is in het gebied erg gunstig voor de honingproductie. Dankzij de biologische kwaliteit ontvan gen de imkers een meerprijs per kilo honing. De in 2006 ontvangen fairtra- depremie werd besteed aan investeringen in de productie, de bouw van een magazijn, beurzen voor technisch onderwijs, een noodfonds en een bijdrage aan scholen en wegen. HEILOO - Dit keer voert Falkland Toneel een toneelklas- sieker pur sang uit. Noorwegen 1890. Hedda Gabler is een moderne vrouw die haar eigen leven wil leiden. Na een onstui mige jeugd als generaalsdoch- ter, trouwt ze Jurgen Tesman. Hij is een degelijk, saai, maar succesvol wetenschapper. Het is een liefdeloos en opportu nistisch huwelijk. Heimelijk is ze nog verliefd op Eilert Lövborg. Eilert is een briljant wetenschapper en concurrent van haar echtgenoot. Hij is de man die haar gevoelens echt begrijpt. Ooit was hij tot over zijn oren verliefd op Hedda. Zij wees hem af, waarna hij probeerde verder te gaan met zijn leven. Hij leidt nu het leven waarvan zij droomt; in vrijheid. Als haar vroegere geliefde Lövborg weer ten tonele verschijnt, wordt ze gecon fronteerd met de leegte van haar bestaan. Dit leidt tot dramatische ontwikkelingen. Dit aangrijpende verhaal wordt gespeeld op 2 en 3 november in Theater de Beun te Heiloo. Aanvang: 20.15 uur. Entree: 7,- voor donateurs 3,50 voor CJP en 65+ 5,-. Kaartverkoop bij de volgende adressen: boekhandel Deutekom,, boekhandel De Schrijverij, sigaren magazijn 't Hoekje in 't Hoekstuk, Cl000 Ypestein, Theater De Beun op maandag tot en met vrijdag van 13.30 uur tot 17.00 uur. Kaarten zijn tevens vanaf één uur voor aan vang van de voorstelling te verkrij gen aan de kassa van theater De Beun. Voor informatie en reserve ringen kunt u zich wenden tot Edith Otto, tel. 072-5334355 of kijk op www.falklandtoneel.nl. HEILOO - Als u valt onder de groep moeilijk plaatsbare werkzoekenden, helpt Active Case Management (ACM) u aan een baan. Door middel van het trainen van netwerken en solliciteren met een persoonlijke coach, helpt ACM de kandidaten te zoeken naar een nieuwe baan, vrijwilligerswerk of het opzetten van een eigen onderneming. Oprichters Jos Mulder en Jan Willem Stemman bieden vooral hulp aan 50-plussers, omdat zij als ervaringsdes kundigen weten hoe moeilijk het is na een periode van werkloosheid terug te keren in de arbeidsmarkt. ACM is opgericht in 2006 en heeft nu al een slagingspercentage van meer dan 65 procent. Met de 'Individuele Re-inte gratie Overeenkomst' (IRO) is het voor werkzoekenden mogelijk om zelf hun re-integratietraject te regelen. Kijk voor meer informatie op www.acti- vecasemanagement.nl of bel naar 072-5320080 of 06-53418131. ACM is gevestigd aan de Heerenweg 133 in Heiloo. HEILOO - Om toch nog een beetje in nazomerstemming te blijven nodigt Groei en Bloei u uit een décoratie te komen maken die zowel voor de tuinta fel als voor in huis geschikt is. Met behulp van strokransen, ber kenschors, plastic pipetjes, bolmos en groene pepertjes wordt er een mooi arrangement gemaakt. Iedereen kan meedoen; het is niet moeilijk en voor alle materialen wordt gezorgd. Datum en tijd: dins dag 6 november, 's morgens van 09.00 tot 11.30 uur. Bij voldoende belangstelling zal ook 's avonds een getracht om tijdens dit concert voor een zo breed mogelijk publiek een zo aantrekkelijk mogelijk programma samén te stellen. Het gaat hierbij om originele muziekstukken voor har monie- en fanfareorkesten als voor het orkest geschreven arrangemen ten van bestaand répertoire als bij voorbeeld 'MacArthur Park' van Jimmy Webb en het overbekende 'Killing me Softley' van Norman Gimbel. Maar ook de slagwerkgoep zal op dit concert spectaculair uit pakken met onder andere werken als de zomerhit 'The Bongo Song' van het Safri-duo en een Cubaans con- certwerk met de titel 'Mi Son'. Na de pauze zal vooral het lichtere repertoi re in een non-stop-show gespeeld worden in een speciale showopstel ling. Kaarten voor het concert zijn op de betreffende avond vanaf 19.15 uur aan de zaal van het ontmoetings centrum te verkrijgen voor 7,50 per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar krij gen vrij entree. Reserveringen kun nen plaatsvinden via tel. 072- 5334851 of e-mail: info@mv-eensgezindheid.nl. Verdere informatie over het programma van het concert is te verkrijgen via www.mv-eensgezindheid.nl. Heiloo HEILOO - Op dinsdag 30 oktober of woensdag 31 oktober wordt van 14.00 tot 16.00 uur in het Trefpunt een cursus kaarten maken gegeven. De cursus wordt gegeven door Janny Engelsman en Wanda Vasinder op. De kosten bedragen 30,- inclusief materiaal. Opgave bij Wanda Vasbinder, tel. 072- 5338612. Op zaterdag 27 oktober geeft Eensgezindheid weer haar traditionele Najaarsconcert. Eigen foto HEILOO - Onder leiding van docen te Margaret Kant biedt het Nivon Heiloo een cursus kralen maken van Fimo-klei aan. Deze minicursus vindt plaats op dinsdag 30 oktober en 13 november, van 13.30 tot 15.30 uur in het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo). Kosten 14,50. Voor opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127 en Daisy Groenland, tel. 072-5330088. workshop gegeven worden van 19.30 tot 22.00 uur. Voetbalkantine de Beuk, achter op het terrein van GGZ Willibrórd, De Olvendijk 81, Heiloo. Kosten: 22,- voor leden en 25,- voor niet-leden (inclusief een kop koffie of thee). U kunt het bedrag overmaken op rekeningnummer 336454589 ten name van KMTP Heiloo, te Heiloo. U kunt zich opge ven tot 25 oktober bij Hely van Ladensteijn, tel. 0251-654177 of per e-mail; jhvanladesteijn@casema.nl, onder vermelding van naam, adres, telefoonnummer en wel/geen lid. Zelf meenemen: Scherp mesje, een schaar, lijmpistool, lineaal en potlood. Hedda Gabler, een absolute toneelklassieker in goede handen bij Falkland Toneel. Foto: Piet Otto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 7