Rocknight met Boilersuit Reünie van Willibrortz uit de Jambuurt Muziekweekend Liederen uit Rusland en Oekraïne in La Strada H E I L O O hXSFA deutekom 9 Geschiedenis van Nederland Corso BOEK VAN DE WEEK UITKIJKPOST 24 OKTOBER 2007 CANON MxMlmsu'- Geschiedenis van Nederland Door G. G. Hellinga Geschiedenis leeft! De eerste canon van onze vaderlandse geschiedenis is een feit. Deze geactualiseerde versie van de canon vormt het fun dament van de culturele bagage die iedere Nederlander als vanzelfspre kend zou moeten hebben. In dit publieksboek passeren twintig eeu wen Lage Landen de revue aan de hand van vijftig hoogtepunten, die samen vanaf 2008 de basis vormen van het nieuwe geschiedenisonder wijs. Elk van de vijftig onderwer pen biedt aanknopingspunten voor verhalen die de belangstelling van scholieren voor geschiedenis kan aanwakkeren. Samen vormen deze 'vensters' de rode draad van de geschiedenis van het land dat wij bewonen. Wie meer wil weten over de afzonderlijke onderwerpen, maar tegelijkertijd een indruk wil krijgen van de plaats die ze in het geheel innemen vindt in dit boek wat hij zoekt. Deze prachtige, rijk geïllustreerde uitgave vormt de meest moderne versie van onze historie. Geschikt als naslagwerk voor historisch geïntereresseerden. Onmisbaar als historische opfrisser voor ouders met schoolgaande kin deren. Door Gerben Graddesz Hellinga voor 24,95 Das Leben der Anderen Oost-Berlijn, 1984. Glasnost is nog heel ver weg, de bevolking wordt onder de duim gehouden door het Ministerium für Staatssicherheit (Stasi), de Oost-Duitse geheime politie. De Stasi wordt alom gezien als één van de meest effectieve inlichtingendiensten ter wereld. Het doel van de Stasi: alles te weten komen. De succesvolle toneelschrijver Georg Dreyman (Sebastian Koch) en zijn geliefde, de actrice Christa-Maria Sieland (Martina Gedeck), zijn populaire intellectuele sterren in de DDR. Maar hun acties en vooral gedach ten zijn niet altijd in lijn met de ide ologie van de socialistische heil staat. De minister van Cultuur is érg geïnteresseerd in Christa-Maria en geeft Stasi-agent Wiesier opdracht de twee af te luisteren. Zoals gewoonlijk begint de bureau cratische Wiesier plichtsgetrouw aan deze taak. Boven hun apparte ment, op zolder, luistert hij dag en nacht hun leven af. Maar hoe meer hij in hun leven wordt gezogen, hoe moeilijker hij het heeft om zijn afstandelijkheid te bewaren. Wegens succes op herhaling in Corso Bioscoop op 25 oktober om 20.00 uur. Een ingetogen drama over de recente Duitse geschiede nis en Oscar winnaar voor Beste Buitenlandse film van 2007. HEILOO - Buk Buk heeft een kleine reeks van Rocknight in het café van. Vrijdag 26 oktober is het de beurt aan Boilersuit om het café van Buk Buk tot een rockcafé te maken! Boilersuit maakt melodieuze, ste vige indie gitaarrock. Ondanks invloeden van sixties beat en moderne Britse gitaarbands, heeft de band een zeer eigen stijl en sound. Boilersuit doet gewoon waar het goed in is. Het schrijven van pakkende gitaarliedjes en... Spelen! Dat laatste wil de band graag. Altijd en overal. Deze 'road rage' bracht de band naar bekende zalen als Vera Groningen, 013 Tilburg, het Paard in Den Haag en naar festivals als MiXtream, Eurosonic en Zomerpop. Dit jaar deed de band een korte tour met de Deense band Campsite en eerder werd er gespeeld met Daryll-Ann, Johan, Green Hornet, Supersub, Voicst en diverse inter nationale indiebands als Blackstrap en Lampshade. De deu ren gaan om 21.00 uur open en de entree is gratis! The Neukteugels verbouwen country tot vuige cowpunk. Eigen foto HEILOO - Het Hoorns Byzantijns Mannenkoor geeft zondag 21 oktober in de kapel van St. Willibrord, Kennemer- straatweg 464 om 15.00 uur een middagconcert. Op het programma staan Lede ren uit de Slavische kerkelijke tra ditie. Na de pauze vertolkt het koor Russische en Oekraïnse volksliederen. Met name de rivier de Wolga wordt in al haar facetten bezongen. De kaarten kosten 10,- en zijn te verkrijgen bij boekhandels Deutekom en De Schrijverij te Heiloo of vanaf 14.30 uur aan de kapel. Telefonisch reserveren kan via 0229-591618 of 072-5717580. Voor meer informatie www.hoorns- byzantynsmannenkoor. nl HEILOO - Heb je zin in een gezel lig en muzikaal weekend, kom dan dit weekend naar café La Strada. Vrijdagavond 26 oktober treden The Neukteugels op die country, blu- egrass, het levenslied en evergreens verbouwen tot 'vuige cowpunk'. Al meer dan 15 jaar een begrip met maar één ambitie: feest. Zaterdagavond 27 oktober speelt de vijfkoppige formatie Bluesix hun Rockin Blues Boogie Country Jive repertoire onder aanvoering van Bonne Zigtema. Zondagmiddag 28 oktober om 16.00 uur speelt The Sting covernummers en zal dit muziekweekend op een passende manier aflsuiten: rockend en swin gend. De toegang voor het hele week end is gratis. Café La Strada vind je aan de Kenmerstraatweg 215. HEILOO - Opgroeien begin jaren '80 was geen pretje. Geen banen - geen woningen - de hypotheekrente zo hoog dat er niets anders dan jam op brood was - AZ '67 werd in '81 kampi oen, feest voor spelers en spon sors maar voor de vaste suppor ters was er niks. Wat doe je dan? Je zoekt gelijkgezinden op, je treft elkaar op een vaste plek en noemt jezelf Jambuurt. ,,Vaak kregen we de vraag: maar wat is die Jambuurt dan? Het enige dat we deden was het gebaar maken alsof je je vingers brand en dan zeg gen: Gevaarlijk jongen!", aldus Erwin Hoetjes, een van die 'Jambuurtleden'. „De Jambuurt was een smeltkroes van ideeën en crea tiviteit. Als er weinig vertier was, werden er bijvoorbeeld wat oude banden opgehaald en in de fik gezet, om vervolgens met een nood gang de politie te bellen dat er een fikkie was gestookt. Vervolgens gin gen we terug en wachten tot ze kwamen. Daarna was het rennen voor ons leven en vooral lachen. Er waren pogingen tot communicatie met buitenaardse wezens. Op een avond hadden we een verkeerd siga retje gerookt en werden we overval len door een sinistere sfeer. We fan taseerden er op los en noemden allerlei oorzaken voor dat sinistere gevoel. Een van die oorzaken zou den UFO's kunnen zijn. Dit verhaal had al lang vergeten geweest, als de volgende morgen die leraar niet naar ons toe kwam: 'Jongens, ik hoorde dat hier gisteravond bui tenaardse wezens te zien waren. Nou, ik ben ufoloog en wil graag meer weten'. Die avond, hepen er 200 tot 300 kids joelend door 'pastoorse bossie' op zoek naar bewijzen van die UFO's. Nog steeds staat Heiloo genoemd als plek waar UFO's zijn aangetroffen. Belangrijk onderdeel van het Jambuurt gevoel was de üefde voor muziek. Begonnen met autospeakertjes als microfoons en teiltjes als drums kwam er na een tijdje meer lijn en werd er geoefend in de stichting, wat resulteerde in de naam Willibrortz. Een legendarisch optre den was onder de gereformeerde kerk. De Willibrortz hebben faam gemaakt met 'de jongens uit de Jambuurt', heldhaftig gezongen tij dens menig wedstrijd van AZ en de medewerking van de band op de elpee van de Buk 'A Rits Of Potential Hits'." Op 3 november, na de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC, spelen de Willibrortz in AZ café La Strada. Voor het eerst sinds 26 jaar zijn ze weer te horen, in de originele bezetting. Perry van Schagen zingt, JP Kuiper gitaart, A3 Abbo drumt en Erwin Hoetjes bast. Het Byzantijns Mannenkoor brengt volksliederen. Eigen foto Beleef in La Strada de tijden van weleer met The Willibrortz in de originele bezetting. Eigen foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo IBM RflH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 9