Heiloocontact Goede indruk na bezoek Brede School Meer informatie? Kom langs! Verleende collectevergunning nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo 31 OKTOBER 2007 UITKIJKPOST Voor meer informatie bent u van harte welkom op het gemeentehuis van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uuur. Beheer Open Ruimte is open van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. vervolg Bouwen en wonen Onderzoek naar woonwensen en woonbeleving De gemeenten en corporaties in de regio Noord-Kennemerland laten een onderzoek uitvoeren naar de woon wensen van de inwoners van de regio. Het onderzoek gaat over de huidige woonsituatie, mogelijke verhuisplannen en de woonwensen die daarbij horen. Met de resultaten kan het woningaan bod in de regio nog beter worden afge stemd op de behoeften van de bevol king, nu en in de toekomst. De gemeenten en corporaties gebruiken de uitkomsten om bijvoorbeeld de samenstelling van de woningbouw in de regio te bepalen, en om in bestaan de wijken en dorpen maatregelen te nemen die bijdragen aan een prettige woonomgeving. Een groot aantal willekeurig gekozen huishoudens en thuiswonende jonge ren krijgt binnenkort een uitnodigings brief en vragenlijst in de bus. Het is ook mogelijk om de vragenlijst via internet in te vullen. In het onderzoek komen vragen over de huidige woonsi tuatie, mogelijke verhuisplannen en kenmerken van de gewenste woning en woonomgeving aan bod. Ook huis houdens die prima naar hun zin wonen en voorlopig niet van plan zijn te ver huizen, wordt gevraagd om de vragen lijst in te vullen. Immers ook mensen die in hun woning willen blijven wonen, hebben een mening over het wonen in hun wijk of dorp. Het onderzoek wordt uitgevoerd door adviesbureau Companen uit Arnhem. De resultaten van het onderzoek zijn in het eerste kwartaal van 2008 beschikbaar en wor den dan bekend gemaakt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Fictoor van de afdeling VROM, telefoonnummer 072 535 67 51. Informatiebijeenkomst toekomstvisie recreatiegebied Alkmaarder- en Uitgeestermeer Op maandagavond 5 november aan staande vindt in het gemeentehuis van Uitgeest een informatiebijeenkomst plaats over de ontwikkelingsvisie van het recreatiegebied Alkmaarder- en Uitgeestermeer. Het recreatieschap wil op deze manier de inwoners van de betrokken gemeenten en andere belanghebbenden betrekken bij de inrichting van het gebied. In de ontwikkelingsvisie staan behoud van het laagdrempelige karakter en het behoud van natuur en landschap voor op. Tegelijkertijd biedt de visie ruimte voor nieuwe ontwikkelingen en investe ringen in de kwaliteit. Dit alles met als doel de recreant beter bekend te maken met het Alkmaarder- en Uitgeestermeer en daardoor het gebruik te verbeteren. Het Algemeen Bestuur van het Recreatieschap heeft de ontwikkelings visie medio dit jaar in concept vastge steld. De gemeenteraden van de gemeenten Alkmaar, Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Heiloo, Uitgeest en de provinciale Staten van Noord-Holland zijn in september geïn formeerd. De definitieve versie wordt naar verwachting in 2008 vastgesteld. Het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer nodigt u van harte uit de bijeenkomst bij te wonen. De bij eenkomst op 5 november duurt van 19:30 uur tot 21:00 uur en vindt plaats in het gemeentehuis van Uitgeest, Middelweg 28 in Uitgeest. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Recreatie Noord- Holland, telefoonnummer 023 520 28 20 of via e-mail bestuurs- secretariaat@recreatienoordholland.nl. Recreatie Noord-Holland is de uitvoe ringsorganisatie van Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer. Voorontwerpbestemmingsplan "Pastoor van Muyenweg" Vanaf donderdag 1 november 2007 ligt het voorontwerpbestemmingsplan "Pastoor van Muyenweg" gedurende zes weken ter inzage in het gemeente huis en in de bibliotheek Heiloo. In deze periode kunt u inspraakreacties indienen bij de gemeente. Op woens dag 14 november aanstaande is een inloopavond in het gemeentehuis. Inhoud van het voorontwerpbestem mingsplan Het plangebied wordt aan de zuidkant ontsloten door de Pastoor van Muyenweg, aan de noordkant door de Zeeweg en aan de oostkant door de Westerweg. In het plangebied zitten twee bedrijven, namelijk Autohuis Janson en het BP station. Ook is er een transformator gebouw. Er zijn plannen om de huidige- bedrijfsbebouwing te slopen zodat op deze locatie nieuwe bebouwing kan komen. Het gaat hierbij om een complex dat ruimte biedt aan maximaal 35 wonin gen. Aan de Westerweg wordt op de begane grond ruimte geboden aan maat schappelijke en dienstverlenende func ties. De toegestane bouwhoogte van de kopbebouwing aan de Westerweg bedraagt dan ook 13 meter. De bouw hoogte van de twee vleugels, waar alleen wonen wordt toegestaan, mag niet meer dan 10 meter bedragen. Voor de ontsluiting van de locatie wordt gebruik gemaakt van de bestaande infrastructuur. Het parkeren kan eventueel op maaiveldniveau in de binnenhof worden gerealiseerd. Voor het parkeren wordt ook de mogelijk heid geboden voor het realiseren van een parkeerkelder. De ontsluiting van de parkeergelegenheid zal gesitueerd worden aan de Pastoor van Muyenweg. Inspraak Vanaf donderdag 1 november 2007 ligt het voorontwerpbestemmingsplan "Pastoor van Muyenweg" gedurende zes weken ter inzage bij de publieks- balie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. U kunt de stukken ook inzien tijdens openingstijden bij de bibliotheek aan de Westerweg 250. Tot donderdag 13 december 2007 kunt u inspraakreacties indienen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Inzien op internet U kunt het voorontwerpbestemmings plan "Pastoor van Muyenweg" ook raadplegen op de gemeentelijke websi te www.heiloo.nl bij 'Plannen en pro jecten' onder 'Actueel'. Inloopavond Op woensdag 14 november aanstaan de is er een inloopavond over het voor ontwerpbestemmingsplan "Pastoor van Muyenweg" in de kantine van het gemeentehuis (ingang Raadhuisweg). Tijdens deze avond zijn er medewer kers van de gemeente aanwezig om uw vragen te beantwoorden. U bent welkom tussen 19.00 en 21.00 uur. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte door de Stichting Alzheimer Nederland in de periode van 4 tot en met 10 november a.s.De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Vorige week heeft een afvaardiging van de gemeente Heiloo de Brede School Heerhugowaard bezocht. Het doel was het opdoen van inspiratie en het leren van ervaringen van de gemeente Heerhugowaard. In Heerhugowaard is al een aantal brede scholen actief; in Heiloo is er de intentie om er een in Zandzoom neer te zetten. Eerder dit jaar is hiervoor tus sen verschillende partijen een intentieovereenkomst ondertekend. Een belang rijk punt dat uit het bezoek aan Heerhugowaard naar voren kwam, is dat een brede school valt of staat met de medewerking van de gebruikers van de school, hun vertrouwen in elkaar en hun bereidheid met elkaar te werken. vervolg Welzijn Langdurigheidstoeslag Met de invoering van de Wet Werk en Bijstand sinds 1 januari 2004 wordt de mogelijkheid geboden om een langdu righeidstoeslag aan te vragen. Via dit artikel informeren wij u over de voor waarden die hieraan worden gesteld. In artikel 36 van de Wwb is aangege ven in welke gevallen een langdurig heidstoeslag wordt verstrekt. De voor waarden die worden gesteld zijn in het kort als volgt: - U bent 23 jaar of ouder en jonger dan 65 jaar; - U heeft gedurende een ononderbro ken periode van 60 maanden een inkomen dat niet hoger is dan de bijstandsnorm en heeft geen hoog vermogen; - U heeft gedurende bovenstaande periode van 60 maanden geen inkomsten uit of in verband met arbeid ontvangen; - U heeft gedurende deze 60 maan den geen maatregel opgelegd gekregen. De langdurigheidstoeslag kan elk jaar opnieuw worden aangevraagd. Voorwaarde is wel dat er twaalf maan den tussen de aanvraagdata zitten. Indien u een WAO-, WAZ- of Wajong uitkering ontvangt dient de arbeidson geschiktheid te zijn vastgesteld op ten minste 80%. Het vermogen mag niet hoger zijn dan 5.245,00 voor een alleenstaande en 10.490,00 voor een alleenstaande ouder of gezin. De overwaarde in een eigen woning telt ook mee als vermo gen. Dit zijn normbedragen die zijn vastgesteld in de Wwb. U kunt er dus van uit gaan dat iemand met een Wwb-uitkering in ieder geval voldoet aan de inkomens- en vermogenseisen. De hoogte van een langdurigheidstoeslag is: Gehuwden 478,00 per jaar; Eenoudergezin 430,00 per jaar; Alleenstaanden 336,00 per jaar. Aanvraagformulier U kunt een aanvraagformulier afhalen bij de receptie van het gemeentehuis. Ook kunt u telefonisch een aanvraag formulier opvragen bij mevrouw J. Leferink van de afdeling Welzijn op maandag, dinsdag en donderdag tus sen 9.00 en 12.00 uur, telefoonnum mer 072 535 67 04. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 22