Kerk- en Jeugdveiling in Limmen Met kalf dorp rond Argentijnse romantiek in 'El Desamor' CORSO tfOOFPPR'JS 2ATEtmA\/ÓNÜT3Ö NIEUWS UIT DE REGIO In snel tempo zullen goederen en diensten per opbod worden verkocht Tegenwoordig kan men bieden op kaartjes voor wedstrijden bij AZ BIOSCOOP Programma 1 nov t/m 7 nov 2007 "Hairspray" "A Mighty Heart" "Khadak" "Timboektoe" "Plop en de Pinguin" "Waar is het paard van Sinterklaas?" www.corsobioscoop.nl De kerkeveiling is een feest voorde Limmers - -- JEUGDVOETBAL IN HIT fKPOcuieUiilS Slotkapel het decor voor Argentijnse 'salons' POLITIEBERICHTEN Aanhoudingen tijdens uitgaansnacht regio 29 Kunst en muziek verbonden voor Warchild LIMMEN - Op zaterdag 3 november wordt de jaarlijks terugkerende Limmer Kerk- en Jeugdveiling gehouden. Onder de hamer van drie doorgewin terde veilingmeesters, te weten Nico Beentjes, Erik Jaap Kroone en Max Nuyens, zullen in snel tempo de beschikbaar gestelde goederen en diensten per opbod ver kocht worden. Joop Koppes houdt zich, samen met Gitta Duijn, Lida Meegdes, Tini Baars en Nel Koppes elk jaar bezig met de voorbereidingen van de veiling. Zestig vrijwilligers wor den op pad gestuurd om goederen op te halen bij ongeveer 2800 huishoudens. Op briefjes wordt aangegeven wat men aan de veiling schenkt en van die artikelen wordt een catalo gus gemaakt. In de beginjaren van de kerke- veiling waren het voornamelijk bollen, paling en taarten die geveild werden. De opbrengsten lagen destijds rond de fl. 20.000,- opgehaald. De laatste jaren is dat een bedrag tussen de 35.000,- en 38.000,-! Tegenwoordig kan men bieden op kaartjes voor wed strijden bij AZ en worden mest, dinerbonnen, wijnen en zelfs de ADVERT ENTIE RESERVEREN: 0251 -652291 21.30 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur maandag dinsdag 20.00 uur 18.45 uur zondag 20.00 uur woensdag 19.30 uur zaterdag 14.00 uur 15.00 uur woensdag 14.00 uur 14.00 uur zondag 15.00 uur woensdag 14.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel. 0251 - 65 22 91 oude luiken en de wijzerplaat van de kerktoren geveild. Onder de ruim driehonderd kavels van dit jaar staan ook enkele eikenhouten kerkbanken van de kerk geno teerd. Tijdens het bieden wordt de prijs flink opgeschroefd. De kunst is om op tijd te stoppen en te zor gen dat een ander moet kopen. „Je moet ook niet zomaar even ergens jeuk hebben en je hand opsteken. Dan zit je er keihard aan vast", aldus Joop. ,,Er worden geen bordjes met nummers gebruikt, want iedereen hier kent elkaar en als we je niet kennen, moet je een paar keer je naam roepen. Dan vergeten we die in het vervolg ook niet meer." Kortom, de kerkeveiling is een feest voor de Limmers, wat tot in de late uurtjes wordt gevierd. Wim van Diepen heeft jaren meege werkt aan het organiseren van de veiling. Hij weet nog dat hij de eerste keer met zijn vader mee ging naar de oude Kerke- bollenveiling. „Dat was in de jaren vijftig. Als kleine jongen mocht ik mee en kochten wij bollen waar een roodbruine tulp uit kwam. Prachtig was dat." Vier jaar terug is Van Diepen gestopt met het organiseren van de veiling, maar nog altijd komt hij kijken hoe het gaat met de voorbereidingen. Het opmerkelijkste van de veiling vindt hij, dat iedereen altijd betaalt. ,,Er wordt vaak genoeg geboden als mensen een borreltje op hebben. En dat zijn vaak erg hoge bedragen. Maar dat is tot nu toe nooit een probleem geweest, de portemonnee wordt gewoon getrokken.". De opbrengst gaat tegenwoordig niet alleen naar de kerk, maar wordt een derde gebruikt om Stichting Katholieke Jeugd Limmen te ondersteunen. Deze stichting verdeelt het geld onder alle jeugdafdelingen. De veiling bestaat ongeveer tachtig jaar en is begonnen als de Kerkebollenveiling. De banken in de kerk werden niet meer ver huurd, waardoor de inkomsten van de kerk tegen vielen. Boeren bedachten toen deze manier van geld werven. Aanstaande zaterdag wordt de voor iedereen gratis toegankelijke veiling gehouden in de Burgerij aan de Dusseldorperweg en deze begint om 19.30 uur. LIMMEN Met een kalf het dorp rond. Dat gebeurt aaterdagmiddag in Limmen. In het parochiehuis 8 U Maarten wordt 's avond* de JaarlQkse klaver- jasdrive van de voetbalclub Limmen gehouden. De hoofdpry» ia een kalf. De opbrengst is voor de jeugd van de oranje-witten. Om de Limmenaren op te wekken mee te doen aan het kaarten, trekken de organisatoren zaterdag middag met een groot kalf van hardboard het dorp rond. „Het doel?", zegt mede-organisator Waiter Kraakman: „We moeten de opbrengst van 't vorig jaar, 4,5 mille, overtreffen". Mensen, die niets van kaarten weten, kunnen toch een nuttige gang naar het parochiehuis maken. Na de drive is er namelijk een grote verkoping met veilingmeester Jan Wokke. In het hele dorp werden spullen voor deze veiling opgehaald. Spectaculair is ongetwijfeld de gift van een paar boeren. Wie het treft, kan een paar meter koemest winnen. De drtv«^begint om half acht Op de foto het kalf, waarmee zaterdagmiddag in het dorp wordt getoerd. Fernanda Martino en Marcelo Bussi trachten in 'El Desamor' zo natuurgetrouw mogelijk de sfeer op te roepen van de Argentijnse salons. Eigen foto In 1972 werd de kerkenveiling gehouden na de jaarlijkse klaverjasdrive, waarbij een kalf als hoofdprijs te verdienen viel. Archieffoto EGMOND - De 'salons' in Argentinië aan het begin van de 19de eeuw waren een verza melplaats van iedereen die er toe deed: politici, ambassa deurs, zakenattachés en andere genodigden. Daar kon worden genoten van muziek, dans en goede gesprekken. Ook onder het bewind van Juan Manuel De Rosas, een van de bekendste en kleurrijkste politieke leiders die het land heeft gekend, floreerden de salons. Deze generaal, behept met absoluut dictatoriale trekjes, regeerde over zijn land met despotische hand. Vertoonde je je op straat zonder iets roods - de kleur van de politieke partij van Rosas - op revers of hoed, dan hep je al groot gevaar om te worden opgepakt! Toch was deze Rosas bij een deel van de bevolking ook populair. Zijn heerschappij heeft namelijk veel bijgedragen aan de eenwording van het land. De heerszuchtige generaal had echter een beeldscho ne dochter, Manuelita genaamd, die zeer geliefd was vanwege haar zach te karakter. Zij was de muze van menig romantisch componist in die tijd en het is dan ook niet vreemd dat ze in vele liederen werd bezon gen. 'El Desamor' heet het pro gramma dat de sopraan Fernanda Martino en fortepianist Marcelo Bussi op zondag 4 november ten gehore brengen in de Slotkapel in Egmond aan de Hoef. De twee musici zijn allebei Argentijnen van Italiaanse afkomst, maar ze ontmoetten elkaar pas in hun gezamenlijke woonplaats Heiloo. Hun onderzoek bracht aan het licht dat de Italiaanse operamu ziek van grote invloed is geweest op de hartstochtelijke muziek die heeft geklonken in de Argentijnse salons. Vandaar dat zij een programma samenstelden van liederen en instrumentale muziek van de Argentijnse componist Juan Pedro Esnaola, üederen en aria's van de Italiaanse operacomponisten Bellini en Donizetti, en natuurlijk folklo ristische Argentijnse muziek. Martino en Bussi proberen om in 'El Desamor' zo natuurgetrouw mogelijk de sfeer op te roepen van de Argentijnse salons. De dochter van de wrede gene raal, Manuelita Rosas, komt tot leven in de speciaal voor haar gecomponeerde üederen en in de verhaallijn met als thema 'liefde ontstaat en verdwijnt'. Het beeld wordt nog versterkt door de histo risch verantwoorde en in Buenos Aires gemaakte kostuums die de musici dragen. De jurk van Fernanda Martino weegt maar liefst tien kilo! Dit hartverwarmende concert met hemelse melodieën, passie, drama tiek én humor, vindt plaats op zon dag 4 november om 15.00 uur in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Toegangskaarten a 10,- zijn ver krijgbaar aan de kassa of vooraf via mevrouw Thyssen, tel. 072- 5062033 en de heer Notenboom, tel. 072-5062387. CASTRICUM - Een 17-jarige jongen uit Castricum vloog een 18-jarige plaatsgenoot aan op het Bakkerspleintje. Het slacht offer kreeg enkele klappen in zijn gezicht vanwege een oude vete. De verdachte kon op heter daad worden aangehouden en is in de loop van de zondag heen gezonden met een proces-ver- baal op zak.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 25