De Joeb steunt de Bakkerij bij strijd nieuw pand Kunst en Muziek verbonden voor Warchild Wilgen knotten in Castricumse eendenkooi REGIO 29 Pianorecitals van Fleur Claesen bij galerie leveren Warchild geld op Astrologe de eerste vrouw in 'de 100 van Castricum' Veel podia en bands in de regio steunen dit initiatief Allerzielen Alom Avond UITKIJKPOST 31 OKTOBER 2007 CASTRICUM - Op donderdag 1 november is Ineke Bergman de eerste vrouwelijke gast in het radioprogramma 4de 100 van Castricum' van de lokale omroep. Ineke Bergman, woonachtig in Limmen, is beroepsastrologe. Zij geeft consulten en houdt lezingen en workshops. Ook schreef zij diverse boeken, waaron der een werkboek over voorspellende technieken. Het inter view wordt op 1 november live uitgezonden tussen 21.00 en 22.00 uur op Castricuml05. Castricuml05 is te beluisteren op: 105.0 FM in de ether, 104.5 FM op de kabel (Bakkum en Castricum) 89.0 FM op de kabel (Akersloot, Limmen en de Woude) via de livestream op de internetsite www.castri- cuml05.nl. Foto: Loek Anderson elkaar ook bijstaan. Op zaterdag 3 November organiseert de Bakkerij in de Joeb samen met Joeb-vrijwil- ligers de eerste van een serie avonden met live muziek. Deze avond wordt het een Halloween thema avond met live de alternatieve rockbands Wave Zero uit Castricum en Storm uit Amsterdam. Op deze manier kan de Bakkerij haar strijd voor een poppodium voortzetten, live muziek blijven programmeren, en tegelijkertijd de vrijwilligers van de Joeb helpen op organisatorisch vlak. De zaal van de Joeb zal op deze avond door de themawerkgroep veranderd worden in een spookachtig en duister gebeuren. DJ Spook zal in deze atmosfeer zijn muzikale klopgeesten weer oproepen die DJ Mosquito op zijn beurt muzikaal zal proberen te verdrijven. Maar de hoogtepunten van deze avond vormen natuurlijk de live acts! Wil je een fantastische avond in de unieke Bakkerij stijl meemaken kom dan naar de Joeb op zaterdag 3 November en steun daar tegelij kertijd de Bakkerij mee. De deuren van de Joeb zullen om 20.00 uur opengaan en om 02.00 uur sluiten. De optredens zullen tussen 22.00 uur en 01.00 uur plaatsvinden. De entree bedraagt drie euro. De Joeb is te vinden aan de Herenweg 69 in Egmond-Binnen. Voor meer infowww.vriendenvandebakkerijnl en www.joeb.nl. CASTRICUM - Zaterdag 3 November laat De Bakkerij de Joeb rocken op live Halloween avond. Het pand van De Bakkerij mag dan triest leeg staan, maar de Vereniging Vrienden Van de Bakkerij zet de strijd voor een vervangende locatie onverminderd op meer dere fronten voort. Het bestuur van de vereniging is hard bezig om alternatieve locaties te onderzoeken en de verschillen de werkgroepen van de Bakkerij- vrijwilligers zijn nog springlevend en staan te popelen om in actie te komen. Om dit mogelijk te maken en de noodzaak van het poppodi um te benadrukken hebben enthousiaste vrijwilligers dé werk groep Buiten-de-Bak Activiteiten opgezet. Deze werkgroep organi seert op verschillende - locaties avonden met live muziek, benefie ten, en festivals. Veel podia en bands in de regio steunen dit initi atief en de Bakkerij op haar beurt kijkt daarbij of ze eventueel haar unieke expertise op organisato risch gebied aan deze podia kan verlenen. Zo heeft de bakkerij in samen werking met de Buk Buk al ,een benefietfestival voor de Bakkerij aldaar georganiseerd en er zijn plannen om dit vaker te doen zodat de aandacht niet gaat ver slappen. Jongerencentrum de Joeb uit Egmond en de Bakkerij gaan De Bakkerij laat de Joeb rocken op Halloween avond. Op deze manier wordt de strijd om een onderkomen voortgezet Eigen foto REGIO - The Obsession of Art heeft, door vijf pianorecitals met Fleur Claesen te verzorgen 8.500,- voor Warchild opge haald onder het motto: 'Wat er ook speelt in een land, laat het vooral de kinderen zijn'. The Obsession nodigde klanten en medewerkers van drie toonaan gevende ondernemingen uit en vrienden/klanten van de galerie. Op vijf avonden versmolten de kunst en muziek tot een intense beleving. Gasten werden uitgenodigd loten te kopen ter ondersteuning van Warchild. The Obsession of Art en beeldhoudster Marjolijn de Bruin stelden de prijzen kosteloos ter beschikking. Fleur Claesen (1979) is de sterleerling Wibi Soerjadi. De Belgische pianiste speelt sinds haar vijfde en studeer de aan de Koninklijk Vlaams Muziekconservatorium van Antwerpen als leerlinge van Levente Kende. Fleur ontving diverse nationale en internationale prijzen voor haar werk. Zij verzorgde een adembene mend concert met werken van List en Chopin op de speciaal voor haar geplaatste Steinway vleugel. Zeer bijzonder was het dat Claesen uitgebreid de tijd nam om de wer-, ken en haar interpretatie ervan toe te lichten aan de ruim tachtig gasten die per avond aanwezig waren. De recitals werden georga niseerd tijdens de KunstlODaagse Bergen/Bergen aan Zee. Voor het eerst combineerde The Obsession of Art kunst en muziek. Tegen het decor van werken van Heindel, Padovani en Marjolijn de Bruin beroerde Fleur Claesen de harten van alle aanwezigen. Smeetslaan. Deelnemers wordt aan geraden stevige schoenen en werk kleding mee te nemen. Om er zeker van te zijn dat er genoeg gereed schap is is het noodzakelijk dat iedereen zich vooraf aanmeld. Dit kan via internet: www.natuurwerkdag.nl of bij de locatieleider Milan van Hulst, tel. 06-24880730 CASTRICUM - Op woensdag 31 oktober houdt kunstenares Ida van der Lee een Allerzielen Alom avond. Tijdens deze avond viert men samen met nabestaanden dat de doden geleefd hebben en dat ze in het leven iets betekend heb ben. Met ücht, vuur en klank transformeert zij de gedenk- en begraafplaats in een gastvrije ont moetingsplaats. Begraafplaats Onderlangs aan de Kramersweg 3 te Castricum, van 18.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: www.allerzielenalom.nl. CASTRICUM - De Castricumse eendenkooi is op zaterdag 3 november één van de driehon derd plekken waar gewerkt gaat worden op de Landelijke Natuurwerkdag. Duizenden deelnemers gaan op deze dag in Nederland actief aan de slag in bos, heide, vennen, trilveen of duingebied. Samen wordt er gewerkt aan onderhoud van natuur en landschap. De trekking van de hoofdprijs - een beeld van Marjolijn de Bruin - werd gedaan in het bijzijn van galeriehoudster Yvonne van Zoelen, Marjolijn de Bruin en notaris Res. Eigen foto In korte tijd krijg je als vrijwilliger een goed beeld van de gevarieerde werkzaamheden die natuur- "en landschaporganisaties verrichten. De Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie nodigt iedereen uit op zaterdag 3 november om mee te helpen bij het knotten van de wilgen in deze eendenkooi. Deze locatie is georganiseerd door jongeren tussen de 12 en 25 jaar. Tijdens de Natuurwerkdag is iedereen welkom, dus ook als je nog geen 12 af al wel 25 jaar oud bent kan je mee helpen op deze dag. De werkdag begint om 11.00 uur en eindigt om 15.00 uur. Er wordt verzameld ons bij de Kruising Laan van Albertshoeve/CF

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 29