Slcanight in Buk Buk Hedda Gabler door Falkland: complex maar boeiend! H E I L O O 16,95 kfUfJ DEUTEKOM 11 Corso Khadak Mary Koekenbier exposeert BOEK VAN DE WEEK Het geluid van wolken De Het geluid van wolken door Paul Witteman Boek van de week Het geluid van wolken Jazz Session Club KORTOM Marianne Hoffmann exposeert in bibliotheek Sint Maartenconcert Lamoraal van Egmont Concert Crescendo UITKIJKPOST 7 NOVEMBER 2007 Op de steppe van Mongolië wor stelt Bagi, een jonge nomade, met zijn voorbestemming tot sjamaan. Hij kan de stemmen van dieren horen. Dan komen soldaten vertel len dat een ernstige epidemie onder de dieren is uitgebroken en ze dwingen de nomaden te verhui zen naar desolate mijnsteden. Bagi redt het leven van een mooie kolen- dievegge, Zolzaya, en samen komen ze erachter dat de epidemie een leugen was, bedoeld om het nomadisme een halt toe te roepen. Een revolutie volgt. Centraal in het verhaal staat de Mongoolse visie op de wereld. De meeste Mongolen geloven dat elk individu een eigen persoonlijke band heeft met de hemel. Als de mens kwaad doet, zal de hemel zijn ongenoegen tonen door een natuurramp op het land los te laten. De heilige ceremoniële sjaal, khadak, staat symbool voor de hemel en is een van de belangrijk ste motieven in de film. De film gaat over het leven van de mens gezien door een Mongools prisma met zijn voortdurende schommelin gen en spanningen tussen het ver leden en de toekomst, tussen de zoektocht naar zingeving. muziekkeuze van Paul Witteman Van jongs af aan heeft Paul "Witteman muziek in zijn hoofd - ook als er geen muziek wordt gespeeld. Regelmatig vraagt hij zich af: waarom denk ik nu aan deze melodie en niet aan een andere? Waarom hoor ik een strijkkwartet van Beethoven wanneer Hans van Mierlo spreekt, en waarom dendert La Valse van Ravel door mijn kop tij dens een spannende televie uitzen ding? In het geluid van wolken pro beert Paul "Witteman te ontrafelen hoe zijn stemming wordt beinvloed door de muziek waarnaar hij luistert. Iedereen bewaart ergens een sleutel die de deur opent naar zijn eigen kleine paradijs van muzi kaal genot. Met grote kennis van de klassieke muziek beschrijft Witteman zijn ervaringen in de hoop dat ook anderen die sleutel zullen vinden. Paul Witteman (1946) is afkomstig uit een muzikale familie en bezocht enige tijd het conserva torium alvorens de journalist en presentator te worden die hij is. door Paul Witteman voor HEILOO - Zaterdag 17 november wordt de expositie van Mary Koekenbier geopend bij Silhouet binnenhuisarchitectuur. De opening wordt verricht door de heer Kees Zentveldt, om 14.30 uur. HEILOO - Ook wel eens omschreven als een kruising tus sen komiek Rowan Atkinson en Iggy Pop, staat Mark Foggo met zijn Skasters al jaren aan de top van de Europese skascène. En hij heeft ook al meerdere malen met groot succes Buk Buk kompleet op zijn kop gezet. Met al meer dan 1000 concerten op zijn naam zijn er nog maar weinig men sen die niet hebben kunnen genie ten van de wilde performance en de originele en enigszins bizarre, up tempo ska van deze Engels- Nederlandse band. In het voorpro gramma staat Groover (ska/reg- gae/funk-band)op 9 november gaan de deuren open om 21.00 uur en de entree bedraagt 5,-. Voor meer info zie www.bukbuk.nl. LIMMEN - Op zondag 11 november begint om 16.00 uur Just to Jazz in de Vredeburg te Limmen. Behalve jazz en blues wordt er latin, bossa nova, samba en soft-rock gespeeld, onder leiding van muzikaal leider Tony Nahar. De toegang is vrij, maar u kunt lid worden voor 7,- voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414, e- mail: timmer.limmen@worldonline.nl. HEILOO - Toen Marianne Hoffmann voor het eerst een keramiek-object kocht dat niet functioneel was, maar haar aan sprak vanwege de schoonheid, werd daarmee ook haar nieuws gierigheid naar het proces van klei tot object opgewekt. Haar voorkeur gaat uit naar het werken met plakken klei, waarmee zij strakke gesloten objecten vormt. Marianne Hoffmann exposeert van 5 november tot 3 december in Bibliotheek Heiloo. EGMOND - De jeugd van muziek vereniging Lamoraal van Egmont presenteert zich op een bijzonde re manier tijdens het Sint Maartenconcert op zaterdag 10 november in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Tijdens dit concertje laten de jongste en de wat meer ervaren jonge muzi kanten die bij de vereniging wor den opgeleid van zich horen. Het concert start om 15.00 uur. De toegang is vrij, zij het dat de bezoekers verplicht zijn om een consumptiebon te kopen. EGMOND - Op zaterdag 10 november geeft gemengd koor Crescendo uit Egmond-Binnen een concert in dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen. Aanvang is om 20.15 uur. De avond staat onder leiding van Pim Abbestee en de pianobegeleiding is in handen van Mariëlle Tromp- Zentveld. Door medewerking van strijk-ensemble en accordeonor kest en is het mogelijk geworden om een zeer gevarieerd program ma samen te stellen, waarbij zowel klassieke als modernere muziek ten gehore wordt gebracht. De toegangsprijs bedraagt 7,- per persoon. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. HEILOO - Vrijdag 2 november bracht Falkland Toneel 'Hedda Gabler' op de planken, wellicht het bekendste modern-realisti sche werk van de Noorse dich ter en toneelschrijver Henrik Ibsen (1828-1906) die als een van de eerste toneelschrijvers de positie van de vrouw als hoofdthema koos. Hedda Gabler is een complex ver haal over een complexe vrouw, maar schitterend gespeeld! In Ibsens omschrijving is Hedda Gabler 'een dame van 29 jaar. Gezicht en gestalte edel en voor naam. Matbleke teint. Staalgrijze ogen, koel en rustig-klaar van uit drukking. Bruin haar, mooie middeltint, maar niet bijzonder zwaar. Gekleed in een smaakvol, enigszins loszittend ochtendtoilet.' Ze is een gefrustreerde vrouw, die tot na de dood van haar vader een wild en onverantwoord leven leidt. Dan dwingt geldgebrek haar tot een bourgeois huwelijk. Haar man, Jörgen Tesman is een goedmoedige wetenschapper die helemaal opgaat in zijn studie, terwijl Hedda zich verveelt. Ze droomt van een groots en opwindend leven, maar zakt weg in lethargie. ,,Ik denk wel eens dat ik in deze wereld maar voor één ding aanleg heb, en dat is om mij dood te vervelen', zegt ze. Als haar vroegere geliefde Lövborg terug keert van een verblijf in het buiten land, wordt ze geconfronteerd met de leegte van haar bestaan. De enige uitweg is zelfmoord. Ibsen's toneelstuk dateert uit een tijd dat het leven een veel lager tempo had dan tegenwoordig en dat is mooi te zien in de serene, maar ook wat dreigend aandoende rust die het stuk in de interpretatie van Falkland ademt. Dat effect wordt versterkt door de fragmenten uit een van Beethoven's pianosonates die de verschillende scènes met elkaar verbinden. Anneke Keijsper zet een perfecte Hedda neer, die zich op destructieve wijze van een knellend keurslijf pro beert te ontdoen, maar daar niet in slaagt. Ze is niet zomaar een ijsko ningin, maar iemand die haar gevoelens uit en daarin totaal niet wordt begrepen door de anderen. Keijsper wordt omringt door over tuigende medespelers zoals Michel Mannes in de rol van suffe echtge noot Jörgen Tesman, Jaap Schuuring als huisvriend Brack, een wufte intrigant die gemene spellet jes met haar speelt, en Annelies Boer als Thea Elvsted. Prima gespeelde rollen die bij de kijker sympathie opwekken, totdat duidelijk wordt dat zij eigenlijk alle maal ook alleen maar erg egocen trisch zijn... Sterk spel van Puck Koomen (staand) in een kleine rol en Anneke Keijsper in de titelrol. Foto: A de Graaf Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo RÉHB naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 11