contact GROEN Reacties politieke partijen Algemene Beschouwingen 2007 fiCPfi Belangrijke nummers 7 NOVEMBER 2007 spoedgevallen alarmnummer 112 zonder spoed Brandweer 072 564 44 44 Politie 0900 8844 U ITKIJ KPOST nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Naar verwacht mag worden zal de gemeente in 2009 structureel een sluitende begroting heb- ben Wij vinden daarom dat als er in 2008 en de jaren daarop een redelijke financiële ruimte ontstaat de burger in zijn of haar in zijn portemonnee daarvan moet meeprofiteren. Verder zijn wij van oordeel dat nu de gemeente naast een algemene reserve ook nog over een budge treserve van 8.000.000 beschikt er ruimte moet zijn om vooral extra geld voor maarschappelijke en sociale projecten beschikbaar te stellen. Onze fractie had mede in dat verband voorgesteld om voor de scholen een vakleerkracht gym nastiek aan te stellen. Via gericht Investeren in communicatie en duurzaamheid loont Het is u ongetwijfeld opgevallen: de gemeente Heiloo heeft dit jaar een nieuw logo gekregen. Veel groen met paarse accenten. Passend bij de vier kernwoorden van onze strategi sche visie: groen, kwaliteit, betrouw baar en vraaggericht. GroenLinks zou het een gemiste kans vinden, dat het alleen bij klinkende woorden en een mooi nieuw jasje zou blijven. Wat ons betreft moet Heiloo zich scharen bij de groep koplopers op het gebied van duurzame bedrijfs voering en het toepassen van inno vaties met betrekking tot duurzaam bouwen. We zijn blij te constateren dat het college stappen in de goede richting zet maar vinden dat de lat wel wat hoger mag liggen. We stellen voor dat de gemeente, net als bij andere overheidsorgani saties, voor honderd procent duur zaam gaat inkopen in 2010. Ook willen we de uitdaging aangaan om van het Zuiderloo een energieneu- trale wijk te maken! gymnastiekonderwijs kan eniger mate worden bijgedragen aan het beperken van het probleem van overgewicht bij jonge kinderen. Het college van b.en w. heeft dit voor stel niet overgenomen. Een dak boven je hoofd is de wens van vele woningzoekenden. In Zuiderloo en Zandzoom.komen vol gens de in 2005 vastgestelde plan nen ongeveer 1500 woningen en des te sneller we daarmee starten des te beter. Eind 2007 is zelfs van een voorzichtig begin nog geen sprake en wij zijn bang dat het wel eens 2009 kan worden alvorens die noodzakelijke woningbouw ein delijk vorm kan krijgen. Op voort gang van bouwprojecten rust in Heiloo geen zegen want al meer dan drie jaar ligt de sociale woning bouw op Hoog en Laag'stil. Gemeente en de Woningstichting slagen er kennelijk niet in om een probleem met de NS over de ver werving van een perceel grond af te ronden. Verder moeten 30km gebieden zodanig omgebouwd worden dat je daar ook niet harder dan 30 km kan rijden. Bouwen bezorgt Heiloo opvallend veel kopzorgen. Het exploitatiete kort voor de projecten in het stati onsgebied is opgelopen tot 2,5 mil joen. Meerdere projecten hebben vertragingen opgelopen en de her huisvesting van scholen is niet vooruit te branden. Investeren in goede communicatie over bouwprojecten betekent niet het verspreiden van mooie folders en optimistische prognoses. Het betekent tijdige transparantie over de echte vorderingen of mogelijke obstakels zodat Raad en bevolking vertrouwen krijgen in de daad kracht van het college en de gemeentelijke organisatie. De inspanningen voor de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning laten duidelijk zien dat een goede communicatie en participatie loont. Ook bij de lopen de actualisatie van het verkeers plan en de bestemmingsplannen liggen kansen om het vertrouwen van de inwoners te winnen. Laat ze deelnemen aan deze belangrijke besluiten! Investeren in communicatie en duurzaamheid maakt van Heiloo een transparante en toekomstge richte gemeente. Het algemene beeld van het CDA is dat het college bepaald niet op haar lauweren kan rusten! De begroting is in orde, met dank aan forse incidentele opbrengsten. Een grote tegenvaller van 1 miljoen euro is de exploitatie van het stati onsgebied: een "Stopera-effect". Het CDA pleit voor onderzoek om hieruit lering te trekken. Zij wenst verder dat ook de baten van de verbetering van de elektronische dienstverlening in kaart worden gebracht. Dit om de kosten van eveneens 1 miljoen euro af te kun nen wegen. Wegens onvoldoende onderbou wing gaat het CDA niet akkoord' met twee prijzige collegevoorstel len: aansluiting bij het Ontwikkelingsbedrijf Noord-Holland Noord en capaciteitsuitbreiding voor het actualiseren van milieu vergunningen. Woningbouw: Het CDA verzoekt De NCPN is tegen de verhoging van het rioolrecht, hondenbelas ting, leges publiekszaken en reis- papieren. Tegen - het verder uit werken van de digitalisering als communicatie tussen gemeente en inwoners vervult de NCPN met vrees gezien het steeds meer uit hollen van het directe persoonlijke contact. De computer als de ziel van de onderlinge communicatie zal voor de onderlinge verhoudin gen een steeds groter gevaar blij ken in deze toch al steeds meer ongevoeliger en killer wordende samenleving.Tegen - het college voorstel om weer 1 miljoen euro te pompen in dat lelijke veel te hoge en grotendeels met een uiterst deprimerende kleur steen gebouw de stationscentrum. Ook aan de westkant van het stati on zal de vernietiging van het oude het college om de raad ieder half jaar te informeren over de voort gang in de woningbouwproductie, zodat zij tijdig bij kan sturen. Sport: Om de alom geconstateerde 'bewegingsarmoede' bij de school gaande jeugd te bestrijden, stelt het CDA voor een sportpas te ver strekken. Daarnaast stelt"hèt CDA voor te onderzoeken of de 'Watertoren' in Egmond met regio nale steun open kan blijven. Voortgezet onderwijs: Het CDA pleit voor het opstellen van een Onderwijsvisie Heiloo, waarbij alle mogelijkheden worden bezien die leiden tot een volledig Voortgezet Onderwijs in Heiloo. Verkeer: Tot slot constateert het CDA dat het verkeer de inwoners van Heiloo zorgen baart. De auto nome verkeersgroei, de Zandzoom en de afslag A9 zullen onontkoom baar effecten hebben. Het Malevoort en de Vennewatersweg zullen niet langer voldoen als ont sluitingswegen. Indien nodig zal het CDA met onorthodoxe ideeën de discussie daarover op gang brengen. dorpskarakter worden voortgezet. Dag, dorpssfeer Heiloo.Tegen - de hernieuwde collegeplannen om de acht monumentale populieren bij het station te vernietigen. Al drie jaar geleden zetten 788 inwoners hun handtekening tegen deze waanzinnige aantasting van de natuur. NCPN en Milieu Contact Heiloo hebben een plan waarbij de bomen gespaard worden met slechts één parkeerplaats minder dan de collegeplannen. Geen woord in de begroting over het grote gevaar van straling voor de gezondheid door de UMTS GSM zenders. De NCPN wil bij de bestaande bouw (huizen, scholen en andere gebouwen waar mensen en dieren langdurig verblijven) als bij nieuwbouw dat de afstand met de zenders minstens 400 meter bedraagt. De NCPN stelt voor om na sluiting van de melkfabriek in 2008 op die plek, naast woningen, ook een flink deel van de grond - na bewerking - te situeren voor volkstuinen voor de mensen die vanwege de geplande nieuwbouw in Zuiderloo hun tuinen gedwongen moesten verlaten. Het thema van dit jaar van de VVD Heiloo is 'regels' en dan zowel het handhaven van nuttige als het afschaffën van overbodige. Financiën De reserves nemen toe, maar een gemeente is geen bank. Je moet een bedrag reserveren voor tegensla gen; je moet het surplus terugge ven. Begin met de inflatiecorrectie van de OZB niet toe te passen. Ook mag de totale opbrengst van de OZB niet stijgen als woningen hoger getaxeerd worden. Dienstverlening Er moet op het gemeentehuis een efficiencyverbetering komen, gecombineerd met een intensiever gebruik van ICT. Men moet zich dienstverlenend opstellen. De voor delen moeten voor de inwoners merkbaar zijn en de kosten mogen niet de pan uit rijzen. Woningbouw Dit jaar worden er 150 nieuwe woningen gerealiseerd. Eindelijk worden er aanzienlijke aantallen gebouwd. Wij letten erop dat de prognoses echt gehaald worden. Eindelijk kan een flinke stap gezet worden in het bieden van voldoen de woningen voor alle categorieën woningzoekenden. Verkeer Ook moet er een goede afwikkeling voor de verkeersstromen komen. Wij willen dat de afslag van de A9 (door Rijkswaterstaat gekoppeld aan het creëren van een extra spitsstrook) doorgaat. Het stationscentrum Het blijkt, dat het tekort van het Stationscentrum 1 miljoen is geste gen. Het lijkt erop, dat vroeger te lichtvaardig over bepaalde investe ringen is gedacht. Regelgeving Tot slot ons thema 'regels'. Al jaren lang pleit de VVD Heiloo ervoor overbodige regelgeving te schrap pen. Daarom kan volgens ons de welstandscommissie verdwijnen. De bestaande wetgeving biedt vol doende garantie voor verantwoord bouwen. www.heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 17