H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD 19 KERK DIENSTEN 0UD PAPIER DIERENBESCHERMING UITKIJKPOST 7 NOVEMBER 2007 Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 5 november. De schrijver heeft een bureau voor redactionele en journalistieke produc ties en is oud-wethouder van Heiloo. Maandagavond 5 november hiel den de politieke partijen in de gemeenteraad van Heiloo hun algemene beschouwingen over de begroting 2008 en de meerja renbegroting 2008-2011. Na een schorsing van 20 minuten reageer de het college. Enkele moties en amendementen gingen al over tafel, maar daar is nog niet over gestemd. Donderdagavond 8 november vanaf 8 uur worden de algemene beschouwingen afgerond met besluitvorming. Dan worden ook de gemeentelijke belastingen en de tarieven voor gemeentelijke diensten voor 2008 vastgesteld. Aan de algemene beschouwingen in de raad is een schriftelijke gedach- tenwisseling tussen politieke partij en en college voorafgegaan. Hoofdgerecht: het nieuwe Stationscentrum Hoofdgerecht was deze keer het Stationscentrum, waar de nieuw bouw aan de oostzijde zijn voltooi ing nadert en de tijd is gekomen om balansen op te maken, zowel financieel als stedenbouwkundig en welstandelijk. Alle politieke partijen en ook het college zien in dat in het verleden te lichtvaardig is gedacht over het tempo waarin plannen gerealiseerd zouden kunnen wor den. Nu het allemaal zoveel langer heeft geduurd, is het exploitatiete kort voor rekening van de gemeen te opgelopen van 800.000 euro naar 2,5 miljoen. Elly Beens, frac tievoorzitter van het CDA, vond 'een onderzoek naar deze gang van zaken meer dan wenselijk'. Ook fractievoorzitter Robert Bosman van Groenlinks vroeg hier om. Fractievoorzitter Cees Rootjes van de PvdA kondigde aan dat de PvdA na afronding van het project Stationsomgeving met een initia tiefvoorstel voor een raadsenquête wil komen. Fractievoorzitter John Daas van Heiloo-2000 vroeg naar de oorzaak waarom het exploitatie tekort juist de laatste maanden zo is opgelopen en vroeg het college: 'Beschouwt u dit tekort als een aanvaardbare bovengrens?' Namens het college reageerde wethouder Jacob Ouderkerken (PvdA), die de ruimtelijke ordening in zijn portefeuille heeft. Hij noem de de exploitatie van het Stationscentrum eerst 'een teleur stelling' en vervolgens een 'echec'. Hij merkte op dat er al een uitvoe rige analyse van het opgelopen tekort is gemaakt en dat deze in oktober uitgebreid met de fractie voorzitters is besproken. Verder is in het afgelopen voorjaar een pro jectleider aangesteld. Ook over het aanzicht van de oostzijde van het nieuwe Stationscentrum werden maandagavond opmerkingen gemaakt. De kritiek kwam van links. Cees Rootjes: „Wij als huidi ge fractie van de PvdA vinden het Stationscentrum stedenbouwkun dig niet mooi, te stedelijk en zeker niet het door ons gewenste woning bouwprogramma." Willem Gomes van de NCPN: „Lelijk, veel te hoog en grotendeels in een uiterst depri merende kleur steen gebouwd. De Bijlmer-bajes heeft zelfs nog een frisser buitenaanzicht." Ook werd er gesproken over het Zuiderloo, waar het begin van onze nieuwe wijk Zandzoom moet verrijzen. Daar is 'een achterstand van twee jaar' opgelopen, maar is nu wel aan de corporatie Kennemer Wonen opgedragen om met een eerste uitwerkingsplan voor zo'n 300 woningen te komen. De bedoeling is dat die vanaf 2008 gebouwd gaan wor den. Het college heeft aan ennemer Wonen geen speci fieke opdracht voor een percenta ge huurwoningen meegegeven, maar, aldus wet houder Rob Opdam (WD), er is bij het college alle vertrouwen dat er een redelijk aan tal huurwoningen uit zullen rollen. Het college heeft Kennemer Wonen wel een woning verdeling meegege ven die gebaseerd is op stichtings- kosten. Wethouder Ouderkerken van Ruimtelijke Ordening voegde hier nog aan toe dat de verwachting op dit moment is dat het bouwplan op 1 juni 2008 goedgekeurd zou kunnen zijn (ook door de provincie). Ook de bouw bij Hoog en Laag tussen Westerweg en spoorlijn, direct ten zuiden van Overkerck, komt er aan. Dat wil zeggen, aldus Ouderkerken, dat voor het parkeren de nodige ruimte is gevonden, dat daarvoor geen onderhandeling met de NS meer nodig is en dat er 'voldoende over leg met bewoners' is geweest. De enige vertragende factor is volgens hem nu nog een verouderd grond onderzoek, dat opnieuw gedaan moet worden. Gaat het politiebureau van Heiloo dicht?! Iets heel anders. Het was wel even schrikken om maandagavond te horen dat er een grote kans is dat het politiebureau van Heiloo gesloten zal worden. De WD bij monde van fractievoorzitter René van Splunteren begon hierover en de portefeuillehouder, burge meester Hans Romeyn, kon niet anders zeggen dan dat dit onder werp hem 'zorgen baart'. Het poli tiebureau van Heiloo heeft eenzelf de status als dat van De Mare in Alkmaar, en dat wordt gesloten. Ons college heeft een brief gestuurd naar de korpsbeheerder, de burgemeester van Alkmaar. Er is een financieel probleem bij de politie Noord-Holland Noord, daardoor staan er politiebureaus onder druk. 'Ook Heiloo staat onder druk, dat is helaas evident', aldus Romeyn. Over politie gesproken, die zien we dan misschien graag op straat, maar zij blijkt zich nauwelijks of niet te vertonen in 30-kilome- tergebieden in ons dorp, om daar de gevraagde snelheid te controleren. Dat komt, hoor den wij maandagavond, door dat de politie het de taak van de plaatselijke overheid vindt om de geboden rijsnelheden met fysieke maatregelen af te dwin gen. In een aantal wijken in ons dorp is hier al werk van gemaakt, maar met name in Plan Oost zal dat nog moeten gebeuren. En, zo zei wethouder Opdam, ook voor de Stationsweg wordt samen met bewoners bekeken hoe daar de 30 kilometer fysiek kunnen wor den afgedwongen. Collegeleden als (voorbeeld) vrijwilligers Tenslotte nog enkele wensen van de politieke partijen. Van ieder één wens. Met, indien van toepassing, reactie van het college. Heiloo 2000 heeft voor de basis scholen graag een vakleer kracht gym nastiek, aan gesteld - of in elk geval betaald vanuit de gemeente. College: dat is een taak voor d e schoolbe sturen. De WD wil de wel standscommis sie afschaffen, 'gezien wat er alle maal wordt goedgekeurd'. Motie is aangekondigd. Het CDA komt met een motie om te bezien wat voor mogelijkheden er zijn om in regio naal verband sport- en zwemcom- plex De Watertoren in Egmond aan Zee open te houden. De PvdA ziet in Nijenburg een nieuwe representatieve accommodatie voor de gemeente Heiloo, met wel licht ook huisvestingsmogelijkheid voor de Vereniging Oud Heiloo. College: geen behoefte aan. GroenLinks heeft nog weinig gemerkt van duurzaam inkopen, waartoe eerder wel is besloten. College:- hiervoor hebben wij een meetinstrument nodig, dit wordt nog ontwikkeld. En de NCPN ziet op het eertijds vrijkomende terrein van de melkfabriek niet alleen graag woningen, maar ook volkstuinen: „Dan worden tuin ders van het Zuiderloo tenminste niet verbannen naar de randen van het dorp." Willem Gomes signaleerde ook nog het 'nieuwe fenomeen' van col legeleden die als (voorbeeld) vrij willigers aan de slag zijn gegaan: als chauffeur op de buurtbus of als koffieschenkers in de Loet. Hij zag ze ook graag aan het werk als opscheppers van paardenvijgen, als Zwarte Pieten en de drie wethou ders op 6 januari als Driekoningen, die verkleed langs de deuren van de minstbedeelde kinderen gaan. „Wordt gegarandeerd een groot succes." Wordt dus vervolgd: donderdag avond 8 november om 20.00 uur, raadzaal gemeentehuis. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw, 12+. Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. A.A. Spijkerboer, Santpoort Zuid. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering, mmv Zanggroep en orgelist Jan Bruin. Voorganger M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: Woord- en Communieviering met Cantores, W van Schie. Zondag 10.00 uur: Familieviering met Kinderkoor WiKiKo, voorganger, H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood www.onzebevevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Woensdag: Eucharistieviering 12.00 uur Grote Kapel, 09.00 uur vervalt. Zondag 10.30 uur Eucharistieviering, 12.00 uur Gezinsviering 15.00 uur Lof. Maandag, dinsdag, donderdag en zaterdag: Eucharistieviering, 12.00 H. Cornebuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: Gezins Woord en Communieviering met Kinderkoor. Voorganger pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: Woord- en Communieviering mt Gemengd Koor, voorganger pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan de Westerweg 263, Heiloo. Voor kinde ren is er een aparte dienst. Info: 06- 14041520. Engbsh Church Heüoo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huisactie in het Blockhovepark en plan Oost. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rol- emmerverzamélplaatsen langs de weg, voor 09.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30 of bij de Westerzij. - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluysweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vfijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1, tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater. - HSy container op parkeerterrein sport park Bayershoffweg/De Omloop. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container by clubgebouw - De Bolder, hoek Kerkelaan/ Westerweg. - Container op de parkeerplaats bij zwembad het Baafje. - Atletiekvereniging Trias, kantine by de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. 5325720. Aglow Nederland, afd. Heüoo Interkerkelijke wereldwijde organisa tie voor en door vrouwen. Iedere derde dinsdag van de maand (behal ve juli en augustus) bijeenkomst om 09.30 uur in het Open Huis, tegen over de Witte Kerk, 't Loo 22. Info: 072-5335455. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur: communievie ring mmv Expecto. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Zondag 10.00 uur Eucharistieviering met St. Caecilia. H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Zaterdag 19.00 uur: Communieviering met Hoeverture. Zondag 10.00 uur Communieviering met Soli Deo Gloria H.Agnes Egmond aan Zee Vrydag 19.00 uur: Taize avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. Woensdag 09.00 uur: mis. Protestanse Gemeente Egmond Egmond aan Zee, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde, Heilig Avondmaal. Evangebsche Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072- 7510700/ www. ekvriendschapnl. Hervormd/Gereformeerde Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur: dienst in Akersloot, voorganger Ds.Mw.J.A. Verkerk, Amstelveen. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met Aquariuskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: communieviering met Jacobuscantorij, voorganger pastor W van Schie. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. Vogel-/ egelopvang De Strandloper: 0226-343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Donkergryscyperse kater, bruinrode buik, kale oksel onder linker,voorpoot, mager, staat op nierdieet, 11 jr, Cypie, Theebos, Limmen. Witte ongec. kater met grote zwarte vlekken, 1 jr, Grizzly, Rinnegommerlaan, Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2007 | | pagina 19